Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

bai dannys dar ce ai frate de te iei de toata lumea care pune intrebari? am intrebat si eu la un moment dat o chestie si la fel ai sarit, ca de ce nu am citit, etc

nu are sens sa ne lansam intr-o polemica, dar e ok ca lumea sa puna intrebari, de aia e un forum. daca nu ai chef sa ii raspunzi (sau nu stii) nu o face.

 

(iti consuma mai putina energie decat sa incerci sa pari cul)

Mesaj completat

 

 

perfect adevarat

 

 

pai ne luam,pentru ca se intreaba ceva ce s-a mai discutat.

din cauza lui "n-am chef" /"mie prea mult",unii revin cu aceleasi intrebari.

pai daca tu nu iti faci timp sa te interesezi de ceva ce,personal te intereseaza,de ce sa imi iau eu (cel care raspunde) timp sa zic ceva ce s-a mai zis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai ne luam,pentru ca se intreaba ceva ce s-a mai discutat.

din cauza lui "n-am chef" /"mie prea mult",unii revin cu aceleasi intrebari.

pai daca tu nu iti faci timp sa te interesezi de ceva ce,personal te intereseaza,de ce sa imi iau eu (cel care raspunde) timp sa zic ceva ce s-a mai zis?

 

nu te obliga nimeni sa raspunzi :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa mai postez si eu pt ca nu am mai avut activitate demult desi am citit tot la zi :moron:

Am inceput de o luna Unydine si Proteina amestecata cu creatina, dimneata cum ma trezesc si seara exact la culcare (nu suportam deloc creatina la gust si am amtescat cam 8 linguri in 1 kg de proteina ) ... am reusit sa scap de vreo 7 kg (incepusem sa dau jos dinainte sa iau chestiile astea cam cu o luna 2 dar greu si aveam un prag la 86kg sub care nu scadeam), dar cu alergat de 5 ori pe satamana la fel si sala ...am reusit.

Unydine iau cum ma trezesc si imediat dupa micul dejun ...asa scria pe prospect ..desi ei zic ca poti si 4 comprimate pe zi eu am ramas la 2

pun si eu o poza ca tot imi spuneati acum ceva vreme sa pun una :D.

 

Scuzati-mi frazele lungi ....sunt pe fuga :D

 

Tin sa mentionez ca 3 ani nu am bagat nimic in mine ...decat mancare si aia cam putina si sport la greu...cu ce am ales acum sa iau nu am extra forta sau balarii de genul asta ....dar parca ma regenerez mai repede plus ca imi compenseaza mesele ...

post-11089-1284558428_thumb.jpg

Editat de upi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 poze din Grecia...

am slabit 2 kg desi am mancat mancare de bufet suedez.... chiar m-am mirat

nu am crezut ca o sa ard suficient prin inot.Oricum inainte nu prea m-am tinut de sala corespunzator o luna si ceva.

20100907dsc0693.jpg

20100907dsc0824.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a intamplat la fel, tot in Grecia! Am mancat ca spartul dimineata si mai ales seara pe la taverne, pe la 21,30 abea incepeam masa. Cand am ajuns acasa m-am suit cu frica pe cantar jurand ca am pus cel putin 3 kg...cand colo nimic!Chiar eram la aceeasi greutate!

 

 

In schimb am dat-o aici in acelasi stil si intr-o saptamana am pus cele 3 kg preconizate! :moron:

 

Cred ca mancare lor e mai buna si fara sa ne dam seama am facut mult mai multa miscare cu inotul pe acolo!Alta explicatie nu gasesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pic cam sceptic in legatura cu : INSANITY 60-Day Total-Body Conditioning Program :laugh:

Dar despre P90X Extreme Training System ce parere aveti? Chiar dau rezultate?? :P :cheers:

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CIpSoMgTsaw

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 poze din Grecia...

am slabit 2 kg desi am mancat mancare de bufet suedez.... chiar m-am mirat

nu am crezut ca o sa ard suficient prin inot.Oricum inainte nu prea m-am tinut de sala corespunzator o luna si ceva.

 

God damn it man, u`re hot !!! :cheers:

 

Pana la urma n-am inteles, ai ajuns la o concluzie cu inotul? Exista destule pareri cum ca inotul regulat e mult mai indicat decat alergarea pe banda, de ex.

 

NO-Xplode: azi am luat prima "doza", cea de acomodare a organismului. Am luat-o by the book, cu 45 min inainte de antrenament si min 2 h dupa ultima masa de dinainte de antrenament. Am ramas surprins de pomparea data. Plus ca problemele cauzate de oboseala, respectiv dureri de cap la antrenamentele grele cu greutati, au fost ca inexistente in seara asta. In ciuda unui antrenament destul de intens.

 

Eu personal sunt constient ca nu o sa arat niciodata ca gixxxeru`, pur si simplu datorita tipului somatic; cel mai mic exces caloric duce la depuneri adipoase in cazul endomorfului din mine. Asta in cazul in care am totusi o alimentatie cat de cat corespunzatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p 90 x,mi se pare bun pentru stretching.

in rest.....frectie.

aerobic cu greutati.

Mesaj completat

God damn it man, u`re hot !!! :cheers:

 

Pana la urma n-am inteles, ai ajuns la o concluzie cu inotul? Exista destule pareri cum ca inotul regulat e mult mai indicat decat alergarea pe banda, de ex.

 

NO-Xplode: azi am luat prima "doza", cea de acomodare a organismului. Am luat-o by the book, cu 45 min inainte de antrenament si min 2 h dupa ultima masa de dinainte de antrenament. Am ramas surprins de pomparea data. Plus ca problemele cauzate de oboseala, respectiv dureri de cap la antrenamentele grele cu greutati, au fost ca inexistente in seara asta. In ciuda unui antrenament destul de intens.

 

Eu personal sunt constient ca nu o sa arat niciodata ca gixxxeru`, pur si simplu datorita tipului somatic; cel mai mic exces caloric duce la depuneri adipoase in cazul endomorfului din mine. Asta in cazul in care am totusi o alimentatie cat de cat corespunzatoare...

 

 

du-te la doctor si fa ceva analize inainte de a folosi xplode-ul ala.

am la sala un tip,ce are probleme grave de sanatate de la utilizarea in mod regulat pe o perioada intinsa de timp,pe partea de circulatia singelui si ficat,de la no xplode.

asadar,before u use,fa o vizita la doctor,de preferat cu ele,sa vada si doctorul ce contin,si daca le indica.

personal,cred ca e mai bine asa decit,sa patesti ca cel de la sala.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

God damn it man, u`re hot !!! :cheers:

 

Pana la urma n-am inteles, ai ajuns la o concluzie cu inotul? Exista destule pareri cum ca inotul regulat e mult mai indicat decat alergarea pe banda, de ex.

 

NO-Xplode: azi am luat prima "doza", cea de acomodare a organismului. Am luat-o by the book, cu 45 min inainte de antrenament si min 2 h dupa ultima masa de dinainte de antrenament. Am ramas surprins de pomparea data. Plus ca problemele cauzate de oboseala, respectiv dureri de cap la antrenamentele grele cu greutati, au fost ca inexistente in seara asta. In ciuda unui antrenament destul de intens.

 

Eu personal sunt constient ca nu o sa arat niciodata ca gixxxeru`, pur si simplu datorita tipului somatic; cel mai mic exces caloric duce la depuneri adipoase in cazul endomorfului din mine. Asta in cazul in care am totusi o alimentatie cat de cat corespunzatoare...

 

da, am incercat si eu no explode asta. dar din pacate nu vine cu o masura ceva ..... ei iti spun sa iei 20,5g ... dar nu am idee cat inseamna asta. o lingurita ? 2 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te la doctor si fa ceva analize inainte de a folosi xplode-ul ala.

am la sala un tip,ce are probleme grave de sanatate de la utilizarea in mod regulat pe o perioada intinsa de timp,pe partea de circulatia singelui si ficat,de la no xplode.

asadar,before u use,fa o vizita la doctor,de preferat cu ele,sa vada si doctorul ce contin,si daca le indica.

personal,cred ca e mai bine asa decit,sa patesti ca cel de la sala.....

 

Tipul in cauza trebuia sa stie ca un astfel de produs nu se foloseste pe perioade indelungate; e ca si cum ai bea 5 redbull timp de mai multe luni. Even worst. De altfel si producatorii spun ca trebuie sa faci pauze.

Anyway, eu il iau sub doza medie indicata; daca in zilele de antrenament trebuie sa mixezi 2-3 scoops inainte de antrenament, eu mixez doar una, poate 2 daca sunt f obosit. Iar in zilele de pauza deloc.

 

da, am incercat si eu no explode asta. dar din pacate nu vine cu o masura ceva ..... ei iti spun sa iei 20,5g ... dar nu am idee cat inseamna asta. o lingurita ? 2 ...

 

De unde l-ai cumparat? In borcan trebuie sa existe o cupa de plastic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am niste prieteni la restaurantul salii unde ma duc si i-am rugat sa puna in meniu si caloriile, dupa retetar!

 

O ciorba, un felul doi si o portie de papanasi, care ziceam eu, fac cam 2000 de calorii, din calcul au iesit 4800!!!

 

Evident m-au apucat dracii. Pe mine. Intelegeam acum de ce nu reuseam sa dau jos.

 

Am vorbit cu ei si au facut portii "sport", adica acelasi gust dar jumatate din cantitate. Toate sunt acum intre 200 si 600 de calorii.

Dulciurille le-am scos...

 

Mananc intr-o zi 2-3 portii la ei, in rest apa si cafea... Nu mai am nimic in frigider. Decat apa.

 

In ziua cu antrenament 3. In rest 2. Cu carne.

 

Am dat jos 5kg, fara sa-mi dau seama, ma simt usor, am chef de sala.

 

Nu mai mananc acasa. Acolo am oala. Astia imi dau cu portia, cat trebuie. Nu este efortul meu. :cheers: Vreau sa-l transform intr-un mod de viata. Cat voi putea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ alexdimi ->Vezi ca ai o masura de plastic in recipient pe undeva. Si eu puneam tot la ochi pana mi-am dat seama. Baga o lingura sau ceva in cutie..probabil e pe la mijloc masura aia. Da, Xplode se recomanda doar la persoane sanatoase si se recomanda pauza dupa un numar de zile. NU SE FACE ABUZ. Eu iau de obicei o singura masura inainte de antrenament (asta pentru ca sincer mi se pare prea dulce daca pun mai mult) si rezultatele sunt extraordinare. Parca iti face o injectie cu energie. Altfel tragi la sala

 

Chestia e ca si dupa ce trece efectul...esti terminat ca bateria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am niste prieteni la restaurantul salii unde ma duc si i-am rugat sa puna in meniu si caloriile, dupa retetar!

 

O ciorba, un felul doi si o portie de papanasi, care ziceam eu, fac cam 2000 de calorii, din calcul au iesit 4800!!!

 

Evident m-au apucat dracii. Pe mine. Intelegeam acum de ce nu reuseam sa dau jos.

 

Am vorbit cu ei si au facut portii "sport", adica acelasi gust dar jumatate din cantitate. Toate sunt acum intre 200 si 600 de calorii.

Dulciurille le-am scos...

 

Mananc intr-o zi 2-3 portii la ei, in rest apa si cafea... Nu mai am nimic in frigider. Decat apa.

 

In ziua cu antrenament 3. In rest 2. Cu carne.

 

Am dat jos 5kg, fara sa-mi dau seama, ma simt usor, am chef de sala.

 

Nu mai mananc acasa. Acolo am oala. Astia imi dau cu portia, cat trebuie. Nu este efortul meu. :cheers: Vreau sa-l transform intr-un mod de viata. Cat voi putea.

 

Invata sa mananci sanatos.Corpul are nevoie de mancare si ulterior de suplimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O ciorba, un felul doi si o portie de papanasi, care ziceam eu, fac cam 2000 de calorii, din calcul au iesit 4800!!!

 

numai daca aplica tehnica din armata unde, la bucatarie - ca sa le iasa caloriile necesare - se apucau sa bage proteina animala, glucoza si alte minuni prin ciorba de varza si varza calita (ambele fara carne!) ce serveau militarilor...

 

eu nu intelegeam:

dimineata: ceai cu "zacusca" de varza

la pranz: ciorba de varza si varza calita ( fara urme vizibile de carne)

seara: taietei cu varza.

si asta zi dupa zi. de sarbatori o felie de salam langa varza... :P

 

si tot aveam erergie berechet pentru pregatire fizica de dimineata pana tarziu in noapte... :laugh:

poate din cauza biscuitilor.

 

:cheers:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

asta ar fi o premiera:muschi facuti la restaurant....

adevarul e ca,si manelele,dau un chef sa tragi de fiare,de stai si te uiti la altii cum lucra.

auzi,dar ai luat in calcul ca poate,mincatul ordonat,la ore fixe,poate sa fie "cheia" slabitului tau?

mare e gradina Domnului.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hernie de disc, ombilicala, etc. Se poate face de la sala? Daca se lucreaza normal dar treptat se creste in greutate? Se poate face la orice varsta? Care ar fi simptomele. As vrea sa aud daca sunt parerile celor care s-au interesat in legatura cu aceasta problema sau a celor cu un minim de cunostinte medicale. Mentionez ca e vorba de o curiozitate de a mea insa as vrea cateva raspunsuri cat mai competente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul in cauza trebuia sa stie ca un astfel de produs nu se foloseste pe perioade indelungate; e ca si cum ai bea 5 redbull timp de mai multe luni. Even worst. De altfel si producatorii spun ca trebuie sa faci pauze.

Anyway, eu il iau sub doza medie indicata; daca in zilele de antrenament trebuie sa mixezi 2-3 scoops inainte de antrenament, eu mixez doar una, poate 2 daca sunt f obosit. Iar in zilele de pauza deloc.

 

 

 

De unde l-ai cumparat? In borcan trebuie sa existe o cupa de plastic....

 

primul lucru care l-am facut dupa ce am citit postul asta, a fost sa ma duc sa caut in borcanul ala dupa o masura ceva :cheers: m-am uitat initial dupa masura si nu se vedea nimic. ms oricum :laugh:

 

Mesaj completat

@ alexdimi ->Vezi ca ai o masura de plastic in recipient pe undeva. Si eu puneam tot la ochi pana mi-am dat seama. Baga o lingura sau ceva in cutie..probabil e pe la mijloc masura aia. Da, Xplode se recomanda doar la persoane sanatoase si se recomanda pauza dupa un numar de zile. NU SE FACE ABUZ. Eu iau de obicei o singura masura inainte de antrenament (asta pentru ca sincer mi se pare prea dulce daca pun mai mult) si rezultatele sunt extraordinare. Parca iti face o injectie cu energie. Altfel tragi la sala

 

Chestia e ca si dupa ce trece efectul...esti terminat ca bateria.

 

ms mult. asa e ... am intors borcanul ala pe toate partile. am gasit pana la urma cupa.

sunt ff curios cum e, eu nu am luat decat alea 2 masuri "de test"

Mesaj completat

auzi,dar ai luat in calcul ca poate,mincatul ordonat,la ore fixe,poate sa fie "cheia" slabitului tau?

mare e gradina Domnului.....

 

eu as spune ca mancatul ordonat, la ore fixe, ajuta la ingrasat. din cate stiam eu este recomandat sa se manance o data la 2-3h :P asta insemnand de vro 5-6 ori pe zi :huh:

bine, depinde si ce mananci :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...