Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Nice, ce ai bagat?:bounce:

 

Depinde la ce faci referire , steroizi niciodata , suplimente nutritive am bagat multe , Aminoacizi, proteine, carbohidrati, vitamine, minerale, creatina si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ha,ha,la mine acum e varianta fit, am avut si cu 20kg mai mult. Doar ca ma duc la sala doar 1 data pe saptamana, cam putin.:rolleyes:

 

 

http://www.cristianm...cut-animal-cuts

 

Cand am auzit ca astea iti cresc temperatura si iti maresc numarul de batai ale inimii ca sa arda calorii am zis ca nu e cazul.

Vorbe din popor zic ca Lipo6 ala ar fi miezul.

 

am luat in primavara o cutie de cuts si una de m-stak

nu prea le`am simtit si efectul termogen nu l`am sesizat...chiar daca sufar de caldura mereu...sunt prea multe pastile in plicurile alea te plictisesti cat stai sa le iei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M- stack este mai mult pentru marirea nivelului de testosteron iar cuts este pentru slabit. Daca faci cardio si chiar si la antrenamentul cu greutati se va simti diferenta decat daca nu ai lua. Vei transpira mai mult si vei avea mai multa energie. Ca sa le simti efectul maxim termogenicele se iau cu un regim alimentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde la ce faci referire , steroizi niciodata , suplimente nutritive am bagat multe , Aminoacizi, proteine, carbohidrati, vitamine, minerale, creatina si altele.

 

Fara steroizi, pe bune?:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in putina mea experienta cu sala am ajuns la concluzia ca nu merita sa dai banii pe suplimente si alte prafuri, de steroizi nu mai vorbesc. daca vrei sa faci performanta ok, dar iti trebuie bani seriosi, alimentatie corespunzatoare si o disciplina de fier. natural e cel mai bine, la nivel amator cum sunt eu, si te si tine cel mai mult, ca de aia ii zice natural.

 

cel mai greu lucru la sala ?! sa te tii de ea. si tractiunile la ceafa cu prindere larga pt spate. si berea. si tigarile.

 

program:

 

luni - piept + abdomen

marti - spate + umeri

joi - biceps + triceps

picioare nu fac ca am avut si am probleme cu glezna dreapta, tendinita. dar sunt ok, nu sunt Johnny Bravo, habba - habba !

 

post-5441-0-03188400-1345833245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi cu umerii vei avea probleme,dacă mai continui cu tracțiunile la bară la ceafă. E un exercițiu care poate foarte uÂşor face mai mult rău decât bine. Eu am pățit o.

 

Mare prostie ai grait maestre....orice exercitiu executat prost poate duce la accidentari. Daca tu ai patit o accidentare la umar facand tractiuni la ceafa inseamna ca ai lucrat extrem de gresit, si daca nu ai corectat greseala la timp, aceasta a dus la agravare. In consecinta, invatati in primul rand sa executati miscarea corect, nu va aruncati in greutati mari, intotdeauna va conta calitatea si nu cantitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara steroizi, pe bune?:blink:

 

FARA STEROIZI !!

 

Legat de exercitii , sa tineti fiecare cont de biomecanica lui . Spre exemplu daca va uitati la profesionisti cum executa o sa vi se para gresit dar fiecare isi adapteaza executia dupa constructia lui. Sfatul meu este sa va luati un instructor personal daca aveti posibilitatea iar daca nu , sa va documentati cel mai bine din revistele de specialitate ca pe net sunt foarte multi atotstiutori care nu au nici 5 luni de sala

Editat de Ciuprun Cosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exercitiile trebuie in primul rand sa fie executate CALITATIV si dupa cantitativ(de greutate vorbesc).6 repetari facute corect fac cat 20 facute gresit.

Editat de INT6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forma exercitiilor trebuie sa fie corecta cat de cat , e adevarat, dar eu nu am vazut pe nimeni sa fac muschi si sa execute repetari cu greutati mici dar super-corect.

De cand stiu eu salile asta doar cei care lucreaza cu greutati mari (pentru nivelul fiecaruia) fac progrese vizibile, chiar daca mai triseaza miscarea, se mai ajuta la ultimele repetari s.a.m.d.:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forma exercitiilor trebuie sa fie corecta cat de cat , e adevarat, dar eu nu am vazut pe nimeni sa fac muschi si sa execute repetari cu greutati mici dar super-corect.

De cand stiu eu salile asta doar cei care lucreaza cu greutati mari (pentru nivelul fiecaruia) fac progrese vizibile, chiar daca mai triseaza miscarea, se mai ajuta la ultimele repetari s.a.m.d.:bigstar:

 

Da, corect dar pana si ei primele repetari le executa corect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de biomencanica exercitiior ... analizeaza tu articulatiile umarului si poti vedea cat de anormala este miscarea la aceste execitii (tractiuni la ceafa) si dupaia da tu verdictul. Si poate ne spui si care sunt avantajele tractiunii la ceafa fata de cele la piept sa vedem daca merita... ???

Cat despre greutati e ceva greu de controlat, cand esti in sala dai tot ce poti ... evident trebuie sa-ti cunosti limitele dar asta putin o pot face .

drink.gif Hai sus cu shake'u !

Mare prostie ai grait maestre....orice exercitiu executat prost poate duce la accidentari. Daca tu ai patit o accidentare la umar facand tractiuni la ceafa inseamna ca ai lucrat extrem de gresit, si daca nu ai corectat greseala la timp, aceasta a dus la agravare. In consecinta, invatati in primul rand sa executati miscarea corect, nu va aruncati in greutati mari, intotdeauna va conta calitatea si nu cantitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ti l frate pe godlike sa enunte in continuare clisee imprumutate

dupa cum Niko zicea,si se vede ca omul stie ce spune,in momentul in care vrei progrese trebuie sa fortezi,nu sa te multumesti cu repetarile lejere si corecte ca forma, altfel nu vei depasi plafonarile

Icey,corect,sunt miscari nefavorabile dpdv biomecanic,al articulatiilor. sunt oameni care sparg recorduri la indreptari si oameni care nici macar cu greutatea corpului nu le pot face

nu vei vedea profesionisti sa faca tractiuni la ceafa la bara,nici impins de la ceafa cu bara decat extrem de rar.

sunt oameni grei si lucreaza cu greutati mari,de aceea au nevoie de miscari cat mai sigure,pentru ca oricum imping mult limitele,macar factorul asta sa il controleze

eu am avut mari progrese de la tractiuni la ceafa cu greutati atasate de corp,de fapt,asa mi am construit spatele. dar si pretul platit a fost mare. de aceea azi nu as mai lua o pe acelasi drum daca as fi la inceput. si mi se pare normal sa dau un sfat din experienta proprie,nu clisee

Editat de kevin77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Caut si eu o sala de fitness in una din zonele : pipera, aviatiei, floreasca, baneasa

 

In principiu sa aibe aparate ok, preturile nu foarte piperate si sa nu fie aglomerat sa n-ai loc de altii prin sala.

 

Recomandari ceva? M-as duce la World Class Gym in pipera, stiti ceva de ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Febra se instaleaza in 24 de ore si trece in 72 , daca depasesti de 72 de ore si nu trece inseamna ca intensitatea a fost prea mare. Eu zic sa stai sa te recuperezi ca daca febra nu trece de la un antrenament la altul se poate intra in supraantrenament mai ales daca nu ai o alimentatie corespunzatoare. Ca sa iti treaca febra mai repede consuma pere , banane si niste lamaie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrezi picioarele din nou, intensitate mai mica si durata la fel, mai mica. Cat de curand, cat inca o mai ai.

 

multumesc pt sfaturi!!miercuri am facut exercitiile, deci inca nu au trecut 72 de ore

am lucrat si aseara, de fapt am alergat pe banda, in ideea ca o sa se mai atenueze..dar m-am trezit azi dim cu niste dureri :yikes:

o sa merg si in seara asta, sa fac ceva exercitii..

 

Febra se instaleaza in 24 de ore si trece in 72 , daca depasesti de 72 de ore si nu trece inseamna ca intensitatea a fost prea mare. Eu zic sa stai sa te recuperezi ca daca febra nu trece de la un antrenament la altul se poate intra in supraantrenament mai ales daca nu ai o alimentatie corespunzatoare. Ca sa iti treaca febra mai repede consuma pere , banane si niste lamaie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi!!miercuri am facut exercitiile, deci inca nu au trecut 72 de ore

am lucrat si aseara, de fapt am alergat pe banda, in ideea ca o sa se mai atenueze..dar m-am trezit azi dim cu niste dureri :yikes:

o sa merg si in seara asta, sa fac ceva exercitii..

 

 

 

s-ar mai lua aspirina cica..sa treaca febra,dar deh :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...