Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

corect, amestec sarac datorita tobelor goale

 

poti pune filtre in tobe si scapi de problema

 

sau rejeta carburatorul, sau poate ai sanse sa scapi cu imbogatirea amestecului din pilot screw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am linistit, am vorbit cu un meserias si mi-a spus ca asa face ea, nu e cazul sa-mi fac probleme daca nu tuseste la accelerare. De consumat nu consuma , merge bine deci e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colortune sau analizor de gaze!

 

Cauta pe cineva care stie sa foloseasca si are asa ceva si te scapa de belele.

Detonatiile alea sunt rezultatul setarii gresite a carburatiei sau datorita defectelor din evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am linistit, am vorbit cu un meserias si mi-a spus ca asa face ea, nu e cazul sa-mi fac probleme daca nu tuseste la accelerare. De consumat nu consuma , merge bine deci e ok.

am vazut multe motociclete care dau rateuri pe decelerare, la unele chiar si la ralanti, eu stiu ca suna fain dar ceea ce nu se intelege e ca nu este sanatos pentru motor amestecul sarac.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da rateuri si cand ai pus doar tobe goale fara sa umbli la filtru de aer si carburator. Asa am patit la Vulcan si s-a rezolvat cu un filtru sport si dynojet sau filtru sport si umblat la carburatie :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io mi-am facut tobe la lucru, goale....am facut si filtre in tobe ca sa nu sune asa de tare, am sincronizat carburatoarele,si tot pusca in tobe in frana de motor (decelerare) .......si-mi place.

nu e nici o problema de carburatie sau altceva.

si cu tobele stock pusca in tobe dupa ce am desfiintat toba intermediara si am legat tobele pe direct.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete. Caut pentru un prieten, capacul cromat din poza. Poate voi stiti un Shadow care se dezmembreaza sau poate aveti un capac in plus. Multumesc!

 

Telefon: 0726 331 899 sau 0724 244 327

Email: andrei_d5678@yahoo.com

sau PM.

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . M-ar interesa niste plastice de la jug, plasticul de la radiator, eventual manere. Daca stiti pe careva care dezmembreaza dau o bere.Deasemenea daca stiti pe careva care si-o modificat spatele. Am aripa spate rupta in urma unui accident si as vrea sa o modific, sa renunt la plasticele din spate si sa fac o aripa mica de tabla cu o sa pentru o persoana. Mersi. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

caut capac ornament partea stanga(cel care acopera trusa de scule)pentru o honda shadow de 750 din 2001 si pe aceasta cale tin sa-i umplu casa cu tot felu de lucruri spurcate nesimtitului care mi la furat azi-noapte de pe motor.

multam

0726431162

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Domnilor motociclisti cu respect va salut si ma bucur sa va anunt cu drag ca am intrat in randul choperistilor din Romania......tocmai am achizitionat o Honda Shadow 750 model 2009 cu doar 500 km la bord......kilometrii sunt 100 % reali deoarece motorul a fost al unui amic de-al meu care nu are timp sa mearga pe doua roti si nici nu se omoara dupa motociclete ( a fost primita in dar de la nevasta bla bla bla ).

Acum , eu vreau sa o iau putin la "choperit" si sa o aduc inspre un bober...daca stiti cine ma poate ajuta la transformarea Hondei va raman indatorat.

PS. O sa pun si poze cu ea dar inca nu am nici una

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor motociclisti cu respect va salut si ma bucur sa va anunt cu drag ca am intrat in randul choperistilor din Romania......tocmai am achizitionat o Honda Shadow 750 model 2009 cu doar 500 km la bord......kilometrii sunt 100 % reali deoarece motorul a fost al unui amic de-al meu care nu are timp sa mearga pe doua roti si nici nu se omoara dupa motociclete ( a fost primita in dar de la nevasta bla bla bla ).

Acum , eu vreau sa o iau putin la "choperit" si sa o aduc inspre un bober...daca stiti cine ma poate ajuta la transformarea Hondei va raman indatorat.

PS. O sa pun si poze cu ea dar inca nu am nici una

 

Daca tot esti din Bucuresti,vorbeste cu Octav,Blaga Octavian este id-ul sau ceva de genul asta. Chiar se pricepe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot esti din Bucuresti,vorbeste cu Octav,Blaga Octavian este id-ul sau ceva de genul asta. Chiar se pricepe

 

thumb.gif Recomand ! Super om si stie sa faca din fier orice ! friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

De cateva zile sunt fericitul posesor al unei motociclete Honda Shdow VT600C din 1990. Aveti cateva imagini mai jos. Daca poate cineva sa ma ajute cu un manual, si o mica nelamurire pe care o am: Daca ma inclin in viraje mai atre, in special pe stanga cand accelerez da in nas ca si cum nu are benzina suficienta, apoi isi revine. Daca stie cineva ce inseamna multumesc in avans.

 

post-68593-0-64537800-1342360625_thumb.jpg

post-68593-0-12903700-1342360755_thumb.jpg

post-68593-0-12655800-1342360802_thumb.jpg

post-68593-0-23149700-1342360843_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De vanzare Honda Shadow VT600C.

 

AF 1997, KM ~35800. Primul proprietar in tara. Strare buna. Tinuta in garaj

 

Motorul se afla in Cluj. Acte in regula, ITP, RCA valabile. Pret 2650 euro. Negociabil

 

Mai multe info AICI

post-3579-0-63026400-1344588408_thumb.jpg

post-3579-0-56378100-1344588415_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb aici, poate stie cineva. :)

 

Am o Honda Shadow de 125, din 2006. Peste cablul de ambreiaj, aproape de maneta, vine ceva din cauciuc...un fel de aparatoare, protectie...nici nu stiu cum se cheama, dar trag nadejde ca asa aveti si voi :D Stie cineva de unde pot cumpara asa ceva? Ca actuala e cam zdrelita.

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

 

De cateva zile sunt fericitul posesor al unei motociclete Honda Shdow VT600C din 1990. Aveti cateva imagini mai jos. Daca poate cineva sa ma ajute cu un manual, si o mica nelamurire pe care o am: Daca ma inclin in viraje mai atre, in special pe stanga cand accelerez da in nas ca si cum nu are benzina suficienta, apoi isi revine. Daca stie cineva ce inseamna multumesc in avans.

 

 

Ca fapt divers curata filtrul de aer, a mea mai da semne dubioase cand se incarca cu praf filtrul.

 

LE: Sanatate, sa o stapanesti sanatos desi ti-am raspuns foarte tarziu la post, am vazut abia acum. Sper ca ti-ai rezolvat problema cu numarul.

 

 

 

Editat de noobzor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...