Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va rog sa va dati cu parerea asupra acestei motociclete - http://www.autovit.r...w-M3458601.html

Orice opinie este binevenita.

 

Pretul este corect,motorul arata bine,un plus,este faptul ca-i adus din Germania,nu Italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pt raspunsul prompt.

 

Cei 16 ani ai sai pot face intretinerea foarte scumpa?

 

Nop. Fiabilitatea Hondei este renumita. A mea este din 98' si merge ceas.Depinde mult de cum a fost intretinuta.Oricum,mari "surprize" neplacute nu prea ai cum sa intalnesti la motorul asta.Mega fiabilitate,ciclistica,consum,intretinere,etc,iar posibilitati de customizare gramada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Bai umbracilor hai La multi ani pe 2013...aici,pe topicul asta,nu se fac si planuri de plimbari pt anul in curs???...ca de reparat tot vom repara la ele,da' de plimbat cand???

Va invit in seara asta la deschiderea Bikersului din Str.George Cosbuc nr 67 sa ne cunoastem si sa intrati in cel mai nou riding group din Bucuresti : SLOWRIDERS ROMANIA...

Tel 0731805588 Valentin Cojocaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Honda Shadow de vanzare,
1998, 40.000 km, 5 trepte de viteza, 1 carburator, multe elemente Highway Hawk, cauciucuri, lant si baterie noi; rulmenti, disc de frana si placute fata noi!

Bonus: tobe slash goale, coburi si piese de schimb!
Pret 2300 E, negociabil. Timisoara, tel. 0770397989

Editat de Defender
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Oh da :D,fix ce cautam. Scottoiler nu i-as pune, pentru ca nu o sa fie folosita foarte des..deci nu prea se merita, dar nici nu vreau sa imi bat joc de ea.

 

 

Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , imi cer scuze daca postez unde nu trebuie , dar nu am gasit unde...am si eu o rugaminte...spuneti-mi va rog , o honda vt 500 din 87 la vreo 50000km , este o achizitie buna ? la ce trebuie sa fiu atent , daca o cumpar si cat este de fiabila ? multumesc , numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VT500 e un motor extraordinar. La ce pret? N-am schimbat la un vt500 decat simeringurile de la furca fata. E pe cardan, comoditate in plus. Poti sa-i masori compresia, dar ar trebui sa fi trecut printr-un conflict nuclear ca sa aiba probleme la motor ( mers fara ulei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VT500 e un motor extraordinar. La ce pret? N-am schimbat la un vt500 decat simeringurile de la furca fata. E pe cardan, comoditate in plus. Poti sa-i masori compresia, dar ar trebui sa fi trecut printr-un conflict nuclear ca sa aiba probleme la motor ( mers fara ulei).

pe la 900 euro , dar acest model se incadreaza mai bine la cruiser , decat la chopper , nu ? sunt diferente mari intre acest model si steed 400 sau shadow 600 ( in afara de cmc)? intre cele 3 modele pe care mi-ai recomanda ? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand 600,dar depinde de bugetul tau. Ca si bani nu prea este diferenta intre 400 si 600.

Am un amic cu un vt 500 din '87, merge grozav!

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 900 euro , dar acest model se incadreaza mai bine la cruiser , decat la chopper , nu ? sunt diferente mari intre acest model si steed 400 sau shadow 600 ( in afara de cmc)? intre cele 3 modele pe care mi-ai recomanda ? multumesc

 

Poate ma insel dar honda a oprit productia acesui model in '87.. acum na, poate e un tanc de motor cu toate componentele 100% noi dar la un moment dat o sa ai nevoie de vreo piese si atunci... kaput. Din cate stiu la vt600 productia s-a oprit prin '04 sau '06 deci se gasesc piese cacalau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara prieteni,

 

Sunt "nou nascut" in acest domeniu asadar am mare nevoie de ajutorul vostru. :-)

Doresc sa incep scoala moto next week si am rugamintea sa ma ajutati cu o varianta foarte buna pentru zona sector 1 sau Otopeni, sau cat mai aproape de Baneasa, Victoriei sau ceva pe langa, sa pot ajunge repede de la serviciu.

Ca si moto am decis sa incep pe un chopper, mai precis o Honda Shadow ACE de 400 cmc din '98 sau '99, nu mai stiu exact - o pot cumpara cu 2k euro de la un prieten.

Motocicleta sta de ceva timp intr-un garaj, plina de praf, are nevoie de baterie noua, capac semnalizare stanga spate si dreapta fata, plus "restilizare" a rezervorului ce are niste lovituri pe el ce par facute de la ghidon, daca asta este posibil, impresia asta am avut-o ca am vazut urme de lovituri si pe o parte si pe alta a rezervorului (indoitura + vopsea sarita, niste dungi din lovituri si nu ca cele facute cand pici cu motorul)

Din ce am inteles de la mecanicul ce s-a ocupat de ea, trebuie vazut de ce pe la 2000-2300 ture da un pic in nas, in rest merge perfect. Omul respectiv nu este dedicat motoarelor si mi-a spus ca nu se baga sa verifice mai mult, doar ca a dat jos si curatat ce se putea curata insa tot la fel face, deci trebuie dusa la cineva care se pricepe bine - sau un service specializat.

 

Asadar am nevoie repede de parerea voastra, a cunoscatorilor, despre acest model, pentru:

- cat ma costa reparatia la ce am scris mai sus? sa stiu ce cost extra am peste valoarea ei.

- unde gasesc piesele respective si cat de usor se gasesc piese pt acest model.

- ce trebuie schimbat la ea acum la cumparare sau verificat?

- daca pretul motocicletei e unul bun.

- unde pot face toate reparatiile, deci un service bun ca si calitate lucrari dar si preturi (nu f scump :-) ).

- ce presupune ca si taxe inmatricularea / schimbare posesorului?

 

Sau daca cineva (coleg de forum) ma poate ajuta cu o verificare a motorului? Moto se afla undeva in Otopeni acum.

 

Multumesc si astept cu incredere sfatul vostru.

 

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...