Sari la conținut

Accident Mortal in Sancraiu de Mures


rook
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cineva scrie acolo: "am carnet de mai mult de un an.. si conduc mai bine decat altii care conduc de 20 de ani... "

...

Un altul scrie asa (incercand sa ia apararea celui care a facut accidentul, a omorat un om si nu are permis): "ba sunt in masura sa spun ca nu va face inchisoare...pt ca stiu ce are in spate...si pe cine are....si ca a condus fara permis......si daca isi lua permisu...majoritatea sil iau pe bani nu ma cunostiinte...deci e tot una....eu da la 7 ani ma dau pe motor si nam nici un permis nimic....si inca nam avut nici un accident ....."

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu a inceput bine sezonul si a inceput distractia.

 

Cat priveste comentariile asa zisilor prieteni ale riderului fara carnet......asta e tara in care traim. Imi este deja sila. Mortu' e de vina, ca de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cocalar obosit (adica, scuze, un "inger", vezi aici: http://www.youtube.com/watch?v=W9aEsY9kl8s ), produs al sistemului de "invatamant" din Romanica, ii da motorul altui handicapat, care pe deasupra nu avea nici permis. Apoi, culmea intelectualitatii, se suie in spate, ca pasager, cu handicapatul.

 

Imbecilul trage de gaz, cWaiele i se umfla cu aer, apoi vine curba.

 

"Oh-oh!" + buf!

 

Citez dintr-un alt clip cu "destepti" (cautati pe net "manelist vs. bustean"): "he's dead... motherfucker".

 

Aerul din kwaiele handicapatului (o sa-l numim, de acum inainte, generic, Michael) functioneaza ca un airbag, iar acesta scapa.

 

O intreaga armata de cocalari prieteni cu susnumitii, cu bibilici microscopice, incep o generoasa campanie de bocit pentru inconstientul mort si una de iertat si gasit scuze pentru inconstientul viu.

 

-= SFARSIT =-

 

Ba, voi va dati seama ca suntem pe aceleasi strazi cu handicapatii astia?

Editat de BlackDirt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchizi ochii si te rogi sa nu nimeresti pe aceeasi strada cu un analfabet terminat plin de "tal3nt". Din pacate numarul lor creste si odata cu el si probabilitatea de a nas in nas cu un "reisar" de 2 bani de genul asta aflat sub asaltul hormonal specific pubertatii

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fenomenul "fara permis" o sa tot creasca, motocicleta a devenit ultima fitza. "Daca te plimb cu asta mica, s-a terminat cu jmecheria"

Motorul meu cand a fost furat, a mers doua luni prin bucuresti cu un cioroi fara casca deasupara, fara numar de inmatriculare si bineinteles,fara permis cioroiu'. Pe el nu il vede politia...Pe mine m-au oprit in absolut fiecare noapte, in acelasi loc, toata luna august(mai putin in noaptea in care a fost furat). Culmea, motocicleta am gasit-o la nici 3 km distanta. Ne mai miram ca dau coltu' din cand in cand niste raceri de ocazie, cand politia rutiera chiar nu-si face treaba? Atata vreme cat functioneaza sfanta spaga, o sa tot vedem cascadori de genul astora. Ramane sa speram ca nu o sa ne loveasca pe noi sau pe cineva drag noua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara permis...am inteles,dar motorul al cui e? nu cred ca un pustan de 18 ani are bani de asa ceva, cred ca parintii cu miliarde sunt cheia enigmei...daca si--ar educa odraslele sa nu se urce fara permis la volan-ghidon nu s-ar mai intampla nenorociri stupide ca asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"vreau sa spun doua lucruri: !1 dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca pe nelutu alaturi de ingerashi si 2: referitor la toate persoanele care nus tiu ce vb si care doar acuza nu se gandesc k poate maine pot fi ei in situatia de fata? si sunt siguri k lor nu li se poate intampla nimik rau.iar pt "tot eu " care zice k lui nu i se poate intampla nimik pt k merge regulamentar si nu depaseste viteza, si chiar daca derapeaza pe ghiatza nu are cum sa fie accident fatal ,iti spun eu k ce eti-e scris nu ai cum sa ocolesti asa ca daca ti-e scris sa i-ti moara cineva in masina sau pe locul din spate pe motor tu fiind conducatorul,fie ca tu ai viteza ,fie ca nu,fie ca ai carnet de sofer, fie ca nu, tu poti sa mergi cat se poate de regulamentar, chiar cu 20 la ora si ti se poate intampla k dintr-o data sa nu i-ti mai prinda franele sau pur si simplu sa derapezi putin ,neesplicabil ,pasagerul din drea... [nn- blabla bla blablaa uri inutile]
" - comenariu scris de o "roxana" (haifaiviza cu sclipici cel mai probabil) pe site acolo.

 

Ii plina lumea de asftfel "ingerasi".

 

Sa ne miram?! Spune ceva nemaiauzit pana acum?! Frate, fratzie, frazioare, fraztiorica, vericule... valeu ce cr..ini mai neamule! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP... mare pacat, il cunosteam oarecum pe cel care a decedat, avea bunici unde am si eu, l-am vazut de vreo cateva oi... totusi, ce minte trebuie sa ai sa te urci pe motor cu cineva cu experienta 0 (zero) si avnd in vedere conditiile meteo care sunt in aceasta perioasa... pacat

 

dumnezeu sa-l odihneasca :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush' daca ati remarcat dar melodia lui preferata era "florin salam - imi faci viata paradis"

 

propun sa facem un subforum separat cu accidentele alora care nu poseda permis. stie toata lumea ca din accidente invatam ceva, dar consider ca invatam lucruri diferite din accidentul unui motociclist cu permis si ceva ani de experienta si altceva din acidentul lui nelutzu. la acesta din urma, ne mai radem, mai ascultam o manea, ne simtem bine intr-un cuvant.

+ ca e si o chestie superstitioasa, nu as lua o motocicleta ce a fost implicata intr-un accident mortal DECAT daca a omorat un prost din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush' daca ati remarcat dar melodia lui preferata era "florin salam - imi faci viata paradis"

 

propun sa facem un subforum separat cu accidentele alora care nu poseda permis. stie toata lumea ca din accidente invatam ceva, dar consider ca invatam lucruri diferite din accidentul unui motociclist cu permis si ceva ani de experienta si altceva din acidentul lui nelutzu. la acesta din urma, ne mai radem, mai ascultam o manea, ne simtem bine intr-un cuvant.

+ ca e si o chestie superstitioasa, nu as lua o motocicleta ce a fost implicata intr-un accident mortal DECAT daca a omorat un prost din asta.

nu cred ca e bine sa te bucuri cand moare cineva,chiar si un prost fara permis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este careva pe aici care a primit la nastere pe langa certificatul de nastere si carnet conducere categoria A, a carui valabilitate sa intre in vigoare peste 18 ani ?

Sunt convins ca sunt multi care au invatat sa mearga pe motor strict la scoala de soferi dar multi au invatat pe "naspa".

Oricum de invatat, invatam cu fiecare km...

E si daca se intampla nenorocirea... se intampla... din greseli invatam, doar ca unii, din pacate nu mai apuca o a doua incercare... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da' parca's trase la indigo topicurile astea. sunt aia cu "ingerashu" , aia cu " bine ca murit ca dadea de mama pe trecerea de pietoni" , aia cu "era si el un suflet" si aia cu "sa va fie invatatura de minte fara carnet iti rupi mufa". pana la urma asta-i mort ca si ceilalti si nu o sa fie nici primul nici ultimul. ma indoiesc ca din groapa ii mai pasa de opiniile noastre la fel cum nu cred ca urmatorii care o sa-l urmeze in parada asta de tembeli care se nenorocesc prea devreme or sa aiba vreo jena in a face aceeasi greseala.

trist e ca nu ai cum sa faci nimic ca sa-i opresti. nici nu stiu daca e vreun rost in a o face. isi cere si statistica banul ei. (50% din accidentele mortale sunt comise de cei fara carnet , 40% din accidentatii grav sub 21 de ani). pur si simplu asa stau lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da' parca's trase la indigo topicurile astea. sunt aia cu "ingerashu" , aia cu " bine ca murit ca dadea de mama pe trecerea de pietoni" , aia cu "era si el un suflet" si aia cu "sa va fie invatatura de minte fara carnet iti rupi mufa"[...]
L-ai uitat si p-ala de mai sus, tovarasu' albastru.vertical, care are cate un orgasm de fiecare data cand se tavaleste unul cu o vitezana. :bounce:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai uitat si p-ala de mai sus, tovarasu' albastru.vertical, care are cate un orgasm de fiecare data cand se tavaleste unul cu o vitezana. :bounce:

da ma da eo nu-s tipic. destup cate o bere cu fiecare astfel de ocazie da nu ma manifest si pe topic. d'aia nu apar si ca tipologie in enumerarea de mai sus.

la sfarsit de sezon numar capacele de bere :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...