Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Ma intorceam acasa cu masina pe la ora 21.15 si cand am coborat de pe Podul Grant spre intersectia cu 1 Mai am vazut pe contrasens exact la trecerea de pietoni politie Smurd si cand m-am mai apropiat am vazut ca e vorba de un motor.

Eu eram cu copilul de 2 ani si n-am putut sa-l las singur in masina ca sa aflu mai multe detalii... Poate dati careva o fuga pana acolo ca sa aveti eventual grija de ce-a mai ramas din motor. Oricum era ceva desfasurare de forte: vreo 3-4 masini de politie si un moto-politist.

Cei de la Smurd mi s-a parut ca il resuscitau pe baiat... Sper sa mi se fi parut totusi sau oricum sa fie cat de cat bine... Cred ca dupa ce scriu randurile astea iau motorul si ma intorc sa vad daca pot sa ajut cu ceva, chit ca e cam tarziu. Oricum mi s-a parut ciudat ca desi e relativ aproape de centru nu am vazut nici un motor pe acolo prin zona.

Sper din tot sufletul sa fie cat mai ok baiatul ! Din pacate nu stiu detalii de nici un fel despre accident... Poate il stie cineva pe baiat sau a auzit despre ce s-a intamplat. Nu am vazut decat un motor negru.

Multa sanatate motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma intorceam acasa cu masina pe la ora 21.15 si cand am coborat de pe Podul Grant spre intersectia cu 1 Mai am vazut pe contrasens exact la trecerea de pietoni politie Smurd si cand m-am mai apropiat am vazut ca e vorba de un motor.

Eu eram cu copilul de 2 ani si n-am putut sa-l las singur in masina ca sa aflu mai multe detalii... Poate dati careva o fuga pana acolo ca sa aveti eventual grija de ce-a mai ramas din motor. Oricum era ceva desfasurare de forte: vreo 3-4 masini de politie si un moto-politist.

Cei de la Smurd mi s-a parut ca il resuscitau pe baiat... Sper sa mi se fi parut totusi sau oricum sa fie cat de cat bine... Cred ca dupa ce scriu randurile astea iau motorul si ma intorc sa vad daca pot sa ajut cu ceva, chit ca e cam tarziu. Oricum mi s-a parut ciudat ca desi e relativ aproape de centru nu am vazut nici un motor pe acolo prin zona.

Sper din tot sufletul sa fie cat mai ok baiatul ! Din pacate nu stiu detalii de nici un fel despre accident... Poate il stie cineva pe baiat sau a auzit despre ce s-a intamplat. Nu am vazut decat un motor negru.

Multa sanatate motociclistului !

 

M-a sunat acum un prieten care sta in zona. E vorba de un deces. Mai multe nu stiu deocamdata.

 

Am inteles ca e vorba de cineva cu par lung, blond.... posibil fata, posibil sa fi lovit parapetul de la linia de tramvai 41.

 

Acum ma duc pana acolo sa vad daca pot sa face ceva.

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... sper sa nu fie vorba de alt deces. Au fost prea multe...

 

Intrebare (nu sunt din Bucuresti si de aceea nu cunosc) e cumva prin zona la intersectia asta: http://www.jurnalul.ro/webcam/1-mai-turda-126.html? Acum la ora 22:27 se vad vreo 3 polististi in intersectie si langa masina politiei e o masina rosie dar parcata intr-o pozitie cam ciudata si cu luminile de avarie aprinse... Sa raspundeti va rog daca este vorba despre zona respectiva ca nu sunt sigur. Poate fi doar o coincidenta, dar cine stie...Imi pare rau ca nu m-am uitat chiar la ora la care s-a postat primul mesaj din acest topic, nu m-am gandit

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de acolo. Fapte sigure:

 

- motor implicat un CBR 600 F4, negru, cu numarul B 87 SUY, ascuns...

- femeie decedata

 

Din ce am inteles de la multime:

- motociclistul e ok, la spital;

- decedata se afla pe trecerea de pietoni

 

Am o poza cu motorul

post-4726-1270927515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semafoarele la trecerea de pietoni erau pe galben intermitent, deci banuiesc ca nu a franat prea mult inainte... In fine, mai bine nu ne mai dam cu parerea... Dumnezeu s-o odihneasca pe femeie ! Sanatate multa motociclistului si putere sa treaca cu bine peste ce va urma !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de acolo. Fapte sigure:

 

- motor implicat un CBR 600 F4, negru, cu numarul B 87 SUY, ascuns...

- femeie decedata

 

Din ce am inteles de la multime:

- motociclistul e ok, la spital;

- decedata se afla pe trecerea de pietoni

 

Am o poza cu motorul

post-4726-1270927515_thumb.jpg

Din pacate asa stau lucrurile...Inca este o gramada de lume acolo si plin de politie, nu se circula pe sensul spre Crangasi. Turbozone pe plm...Aveti grija mai nene.... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... sper sa nu fie vorba de alt deces. Au fost prea multe...

 

Intrebare (nu sunt din Bucuresti si de aceea nu cunosc) e cumva prin zona la intersectia asta: http://www.jurnalul.ro/webcam/1-mai-turda-126.html? Acum la ora 22:27 se vad vreo 3 polististi in intersectie si langa masina politiei e o masina rosie dar parcata intr-o pozitie cam ciudata si cu luminile de avarie aprinse... Sa raspundeti va rog daca este vorba despre zona respectiva ca nu sunt sigur. Poate fi doar o coincidenta, dar cine stie...Imi pare rau ca nu m-am uitat chiar la ora la care s-a postat primul mesaj din acest topic, nu m-am gandit

 

Politistii au blocat strada respectiva cu masina, probabil pana se termina masuratorile. E o masina din aia de MAI neinscriptionata, probabil din aia cu radar.

Editat de cristian2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de acolo. Fapte sigure:

 

- motor implicat un CBR 600 F4, negru, cu numarul B 87 SUY, ascuns...

- femeie decedata

 

Din ce am inteles de la multime:

- motociclistul e ok, la spital;

- decedata se afla pe trecerea de pietoni

 

Am o poza cu motorul

post-4726-1270927515_thumb.jpg

 

 

 

de adaugat (de la fata locului) : nici o urma de frana, viteza enorma (a tarat victima peste 20 metri) , "tovarasii " din public sosoteau ca nu avea permis ( nu am inteles daca era suspendat sau era la nivelul de nu ne trebuie) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeia si motorul erau proiectate la aprox 50 m fata de trecerea de pietoni

 

oricum, replica motoristului la putin timp dupa accident a fost " motorul cum este" lasandu-mi un gust amar .

 

RIP ptr femeie

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat ,,,pacat ca unii din noi (nu neaparat eu) fac eforturi foarte mari sa ne faca observati in trafic si sa ne faca intelesi printre ceilalti,,,si mai vine cate unu si omoara cate o tantii pe trecere. Parca vad stirile si reactiile oamenilor..."ai draq nenorociti , merg cu 200 la ora prin orash ca niste dementii"...iar o sa avem parte de generalizari...

 

Sa-i fie tarana usoara saracii femei,,cat despre motociclist....Succes cu constiinta pretene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo chiar inainte sa ajunga ambulanta :| . circulatie spre podul grant era oprita. asa ca a trebuit sa ocolesc nu mi-am dat seama ce se intampla decat abia dupa ce a ajuns ambulanta acolo. nu m-am dus sa vad ce e dar m-am gandit ca poate e o motociclite implicata. si asa a fost. imi pare rau ca nu am de spus nimic relevant dar ... m-a marcat faptul ca am trecut pe acolo atat de aproape dupa incident. pacat. mare pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. sunt curios ce reactie au jurnalistii ...

Lumea stransa era destul de "prietenoasa" si tacuta, nu erau comentarii de genul "ai dreaq motociclisti" ceea ce m-a mirat...ca sa fiu sincer...

La ce a spus Cornholio....plm...erau unii acolo, o pereche de motociclisti....care stateau imbratisati si se tzatzaiau hlizindu-se...ce oameni frate...comunitate nu gluma... :love:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu de reactie sa aiba ? aceleasi stereotipii cretinoide care nu au relevanta pentru intreaga comunitate dar care ne inglobeaza pe toti ca vrem sau nu. " viteza excesiva , sete de adrenalina , a curmat o viata" :love:

imi pare rau de femeie. pe acolo locuieste mama si pe la ora asta se intoarce de la munca. am sunat-o mai devreme sa ma asigur ca e in regula.

multa sanatate si motociclistului si sper din tot sufletul sa fii fost vreo greseala sau vreun semafor rosu sau .. orice . chiar nu as putea sa-mi imaginez ce ar inseamna sa fiu in pielea lui cand isi va reveni.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu de reactie sa aiba ? aceleasi stereotipii cretinoide care nu au relevanta pentru intreaga comunitate dar care ne inglobeaza pe toti ca vrem sau nu. " viteza excesiva , sete de adrenalina , a curmat o viata" :laugh:

imi pare rau de femeie. pe acolo locuieste mama si pe la ora asta se intoarce de la munca. am sunat-o mai devreme sa ma asigur ca e in regula.

multa sanatate si motociclistului si sper din tot sufletul sa fii fost vreo greseala sau vreun semafor rosu sau .. orice . chiar nu as putea sa-mi imaginez ce ar inseamna sa fiu in pielea lui cand isi va reveni.

 

E "revenit" man...nu auzi ca el intreba de motor,,daca e ok!! :love: Eu ma intreb daca are permis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeia si motorul erau proiectate la aprox 50 m fata de trecerea de pietoni

 

oricum, replica motoristului la putin timp dupa accident a fost " motorul cum este" lasandu-mi un gust amar .

 

RIP ptr femeie

 

Se poate ca din cauza starii de soc nici sa nu-si fi putut aminti ce s-a intamplat, respectiv ca a dat peste cineva; oricum, grav este ca cineva si-a pierdut viata, indiferent care au fost circumstantele si a cui a fost vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate ca din cauza starii de soc nici sa nu-si fi putut aminti ce s-a intamplat, respectiv ca a dat peste cineva; oricum, grav este ca cineva si-a pierdut viata, indiferent care au fost circumstantele si a cui a fost vina

 

Da, probabil crescuse un stalp in mijlocul trecerii de pietoni si el nu se astepta sa fie chiar acolo la ora aia. Bine ca e el ok, fieru se repara.. :love:

Nasol...mama/sotia/bunica cuiva a murit traversand strada regulamentar..

Ce-o sa zica presa?? Buaaaaaaaaahhaaaaaaaahhaa.

 

A cui a fost vina??? Da... cred ca a femeii ca a traversat...

 

Dumnezeu sa o ierte pe biata femeie.. :laugh:

Mesaj completat

multa sanatate si motociclistului si sper din tot sufletul sa fii fost vreo greseala sau vreun semafor rosu sau .. orice . chiar nu as putea sa-mi imaginez ce ar inseamna sa fiu in pielea lui cand isi va reveni.

 

Serios acum, voi sunteti cu halatul... ala omoara o femeie nevinovata pe trecere si voi ii urati numai bine si sanatate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... sper sa nu fie vorba de alt deces. Au fost prea multe...

 

Intrebare (nu sunt din Bucuresti si de aceea nu cunosc) e cumva prin zona la intersectia asta: http://www.jurnalul.ro/webcam/1-mai-turda-126.html? Acum la ora 22:27 se vad vreo 3 polististi in intersectie si langa masina politiei e o masina rosie dar parcata intr-o pozitie cam ciudata si cu luminile de avarie aprinse... Sa raspundeti va rog daca este vorba despre zona respectiva ca nu sunt sigur. Poate fi doar o coincidenta, dar cine stie...Imi pare rau ca nu m-am uitat chiar la ora la care s-a postat primul mesaj din acest topic, nu m-am gandit

 

intradevar.... intersectia turda cu 1 Mai [actual Ion Mihalache] asta este dar pana acum din relatari n-am reusit sa-mi dau seama daca acolo a avut loc accidentul sau pe Turda mai spre podul grant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, probabil crescuse un stalp in mijlocul trecerii de pietoni si el nu se astepta sa fie chiar acolo la ora aia. Bine ca e el ok, fieru se repara.. :love:

Nasol...mama/sotia/bunica cuiva a murit traversand strada regulamentar..

Ce-o sa zica presa?? Buaaaaaaaaahhaaaaaaaahhaa.

 

A cui a fost vina??? Da... cred ca a femeii ca a traversat...

 

Dumnezeu sa o ierte pe biata femeie.. :laugh:

Primul "martor"+ numerotat cu 1 de unde incepea un desen cu creta, nu era pe trecerea de pieton. Poate intra Nightwolf si da din casa ce reprezinta marcajul ala ,pozitia victime la impacti sau inceputul franei, desi nu se vedea nimic in sensul asta pe caldaram. Victima si motorul erau, in maxim 25 de metrii "imprastiati"(nu 50 cum s-a scris mai sus), motorul mai departe, ca are inertie mai mare. Mult oricum, este vorba de viteza mare la mijloc, ce s-o mai dam la intors.

Presa ? Presa o sa scrie la fel ca intotdeuna de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

Presa ? Presa o sa scrie la fel ca intotdeuna de bine.

 

Numai ca de data asta o sa aiba dreptate...

 

Trec foarte des pe acolo, trecerea este vizibila de departe, exista semafor suspendat care se vede foarte bine mai ales ca era deja intuneric. Probabil ca si decedata a traversat la modul "sunt pe trecere, e dreptul meu, nu se poate intampla nimic", totusi daca te uiti, vezi ca vine reisaru cu 500 la ora si il lasi sa treaca... asa, a murit cu dreptatea in mana...

 

Speculatii, e adevarat, dar de obicei intr-un accident ambii implicati au cate o parte din vina, indiferent daca legal e vinovat 100% numai unul dintre ei.

 

Oricum ar fi, e nasol ce s-a intamplat, grija mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar.... intersectia turda cu 1 Mai [actual Ion Mihalache] asta este dar pana acum din relatari n-am reusit sa-mi dau seama daca acolo a avut loc accidentul sau pe Turda mai spre podul grant

 

Da, m-am convins acolo este, doar ca accidentul nu se afla in raza de actiune a camerei de supraveghere. Se putea vedea insa cum politistii au blocat strada si nu dadeau voie nimanui sa intre. Puteti vedea asta, selectand ora 21 si va va arata o singura imagine de la acea ora cu intersectia.

 

Inca o data RIP pentru fata si sper din tot sufletul sa nu se mai intample accidente atat de des .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...