Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Nu stie careva unde asi putea gasi un radiator de Suzuki SV650s 2003 nou sau folosit indiferent. Din pacate am avut un mic incident, care s-a soldat din fericire numai cu daune materiale, mai precis:

 

intra pe regional in Bistrita, pune si tu o intrebare acolo.

sunt foarte multi enduristi care le refac acolo la niste bani foarte decenti de exemplu un radiator de ktm undeva 150 ron.

 

ce e drept sunt mai grele dar pana la urma e un radiator nou.

 

daca nu reusesti sa afli nimic mai pune o intrebare si o sa dau cateva telefoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aici am vazut cateva piese de Sv. http://www.racsidepo.com/ . majoritatea plastice, dar site-ul e updatat foarte des, poate prinzi ce iti trebuie.

Chiar daca fac reclama, motorsmith mi s-au parut seriosi. /index.php?...6250&st=420

Pentru piese originale suzuki sv : www.MotoEmpire.ro .

De la ultimele doua firme mi-am mai luat eu pentru a mea si am fost multumit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

De ieri am intrat si eu in randul vostru, al posesorilor de V2. Am sa pun niste poze cu noua achizitie indata ce voi face cateva mai clare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru cei care au schimbat simeringurile la SV ,cati km v-au tinut cel mai mult simeringurile de la furca ???? ati observat ceva diferente intre cele de pe luis si cele de la reprezentanta ?

 

Nu cred ca poti calcula in numar de km sau in timp cat te vor tine semeringurile. De obicei de la cap se impute pestele, asa si cu astea, se ciupesc cele de praf si apoi cele de ulei practic aduna toata mizeria lasata de acestea si se decalibreaza pierzand ulei si de aici la revedere furca prompta.

Motorul meu a fost cumparat de pe malul marii si cred ca mediul salin a afectat semeringurile deoarece erau varza cele de praf. Am refacut furca folosind ulei 15W Yacco si semeringuri Ariette (sau ceva de genu'), se comporta exemplar. Operatiunea nu este costisitoare si destul de simpla.

 

Spor!

Editat de Flanker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru cei care au schimbat simeringurile la SV ,cati km v-au tinut cel mai mult simeringurile de la furca ???? ati observat ceva diferente intre cele de pe luis si cele de la reprezentanta ?

 

salut,

 

la sv nu am umblat la furca dar iti pot spune ca la ktm de exemplu e o mare prostie sa folosesti simeringuri aftermarket.

sunt patit, sunt mult mai rigide si risti sa repeti operatia.

 

acum uzura lor este influentata si de stilul de mers, mediu in care sunt folosite si tot asa.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

De ieri am intrat si eu in randul vostru, al posesorilor de V2. Am sa pun niste poze cu noua achizitie indata ce voi face cateva mai clare.

 

 

 

Sa-l calaresti cu placere si fara evenimente neplacute. Si poate te vedem cand ne-om mai strange :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Atasez si eu pozele cu noul SV...il am de 2 saptamani si am apucat sa fac vreo 500 de km zilele astea.Mi se pare senzational!

post-18619-1244709422_thumb.jpg

post-18619-1244709434_thumb.jpg

post-18619-1244709446_thumb.jpg

Am totusi o intrebare legata de partea tehnica...am observat ca sensorul de temperatura imi arata 80 grade in mers pe sosea si cam 100-107 grade prin oras. Vroiam sa intreb daca sunt temperaturi normale pentru SV pentru ca nu am gasit informatia asta pe nicaieri!

Moto e din 2006 15000 km ulei motul 300v!

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici am vazut cateva piese de Sv. http://www.racsidepo.com/ . majoritatea plastice, dar site-ul e updatat foarte des, poate prinzi ce iti trebuie.

Chiar daca fac reclama, motorsmith mi s-au parut seriosi. /index.php?...6250&st=420

Pentru piese originale suzuki sv : www.MotoEmpire.ro .

De la ultimele doua firme mi-am mai luat eu pentru a mea si am fost multumit .

 

Mersi pentru ajutor, ma pun serios pe cautat, sa o vindec cat mai repede pe suzi a mea. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

De ieri am intrat si eu in randul vostru, al posesorilor de V2. Am sa pun niste poze cu noua achizitie indata ce voi face cateva mai clare.

 

 

 

Oooo Gladius. Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente. Si sa ne vedem cu bine la cat mai multe intalniri.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da maverick, s-ar parea ca o vrea dezbracata... imaginatie imaginatie, dar mai tre sa vada si cu ochii lui :D :kiss: :D

 

@googl boy... poate te vedem duminica in biker's otopeni, daca e mai strangem :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da maverick, s-ar parea ca o vrea dezbracata... imaginatie imaginatie, dar mai tre sa vada si cu ochii lui

 

@googl boy... poate te vedem duminica in biker's otopeni, daca e mai strangem :moto:

 

Mie imi place plasticul. E mai kinky. De fapt ma gandeam cum i-ar sta cu un pinten sau carene full :D . Dar mai intai trebuie sa ii repar nasul spart de ploaie :D . Macar acum poate sa faca cu ochiul din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se repara nasul, nu-i bai. Pai daca-i pui carene full de ia dihania de mot ca-i faci concurenta :moto: asa ca ai grija orice ai face, sa nu fie mai frumoasa ca a ei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drept e ca in cazul femeilor e mai kinky cu lenjerie, etc. :D , dar...la mobre...parca nu-i chiar la fel treaba :moto:.

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi V 2 isti !

 

Este cineva doritor sa experimenteze senzatiile oferite de un 4 in linie, mai exact un hornet de 600 din '99 ?

Boala mea sunt V2 urile si nu prea sunt compatibil cu hornetul. :moto:

E cineva interesat de un schimb ? Prefer varianta naked. Sunt dispus sa fac schimb si cu un SV de 1000 (cu diferenta de bani necesara).

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.doar de magnet ai nevoie dar eu iti zic sa incerci sa lipesti niste bucatele de plastic cu poxipol si ai rezolvat problema,o sa te tina fara probleme

 

Am reparat si eu melcul de kilometraj intr-un final.L-am umplut de poxilina :bounce:

 

Acum intrebare : Chiar daca l-am umplut de vaselina si de la frecare se incalzeste si se scurge vaselina :D , intrebrea e daca nu cumva dupa ceva vreme nu se va macina si restul de magnet care a ramas (era si fisurat pe lungime)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravemaker:temperaturile de care spui sunt normale,mai ales daca in oras sunt 30 de grade sau mai mult,si inca ceva la urmatorul schimb ai putea incerca sa schimbi 300v cu altceva,300v e pt pista....

 

Multumesc ...m-am linistit cu temperatura. Anyway are 300v acum pentru ca vechiul proprietar uleiul asta i-a pus inauntru. Mai stau pana ajung la 17000 si o sa schimb cu 5100 sau 7100 tot de la Motul.La vechiul motor(GS 500 F) mergeau brici amandoua mai ales ca racirea era pe Aer+radiator ulei fara patinaj la ambreaj sau alte belele.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heh, n-am mai dat demult pe aici, ce repede trece timpul. am mai adunat niste piese pentru viitorul meu sv si am schimbat culoarea cadrului in negru mat (powder coating).

 

spullen.jpg

 

spullen2.jpg

 

spullen3.jpg

 

spullen4.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva sa dea un naked la schimb cu unul semicarenat (SV650 - model '99-'02) ?

poti sa -l faci tu naked........al meu a fost S ...si acum e N..........cu banii de pe carena iti cumperi ghidon, far si bord.........poti lasa si semighidoanelepost-15613-1244830400_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut parte de-o surpriza placuta: m-o vizitat dihania + prietenu la servici. Mai doamna, 1 la mana scuze ca tocmai plecam, dar anuntati si voi din vreme sa nu-mi fac alte planuri(work #2) si b. scuze ca nu-mi aduc aminte cum il cheama, dar la mine memoria numelor e o chestie mai volatila decat alcoolu' sanitar (sau vodka); circumstante atenuante - nu stiu cum il cheama, dar stiu care are SV(deci e de-al nostru) S - sper sa se puna la punctaj ca altfel al urmatoarea intalnire cred ca mi-o iau :D \

saltare tuturor, ca n-am mai dat pe aici de ceva vreme - busy :bounce:

@aolekos - ba', bine ca n-ai murit, chiar ma gandeam zilele trecute ca nu te-am mai vazut de ceva vreme. sa-ti traiasca amortizoru', dar mai ales jantele alea, ca mi s-au imprimat pe retina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...