Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buei ce ma disperati ca voi inca va dati cu mobrele si eu is biciclist de vreo luna... :crack:

 

@no01else: nivelul lichidului in radiator il vezi cand ii scoti capacul, iar cand pui capacul la loc trebuie sa fie plin pana la buza. Mai e un nivel ce trebuie verificat, si anume cel din vasul de expansiune. Eu stiu ca am bagat in el pana l-am umplut complet, apoi cand s-a incalzit a scos singur surplusul pe furtunul de supraplin.

 

Ms frumos Tija.

 

Legat de plimbat ... eu inca mai merg, e putin mai greu cu frigul ... dar inca se poate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

batranul sv a intrat in reparatii/finisari/retusuri

 

am varianta asta, dar sincer cred ca sunt prea mult 4 nuante pe motoreta : auriu subaru wrx, alb perla suzuki k9, negru si argintiu

 

post-38514-1259664888_thumb.jpg

 

a doua varianta ar fi sa raman cu alb, argintiu cadru si restul sa il fac in negru (roti, bascula, furca, partea de jos a motorului)

 

in oricare din combinatii tobele o sa le scurtez undeva in jurul a 35 de cm (ixil carbon)

o poza cu ea cand am luat-o

 

post-38514-1259665359_thumb.jpg

 

 

 

voi ce credeti ?

sugestii? reclamatii ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

batranul sv a intrat in reparatii/finisari/retusuri

 

am varianta asta, dar sincer cred ca sunt prea mult 4 nuante pe motoreta : auriu subaru wrx, alb perla suzuki k9, negru si argintiu

 

post-38514-1259664888_thumb.jpg

 

Mie imi place f mult cum e mai sus! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@valbi:

cred ca parerea altora conteaza mai putin, dar sa tragi cu ochiul nu e interzis.... :crack: , eu ma mai uit pe la astia :.......la ei pe forum e mai putina poveste de mess, si mai multa informatie tehnica

http://forum.svrider.com/gallery/

asa ca ideile tale si cu ce au facut altii ( poate vezi o poza ...si iti dai seama daca "da bine " ceea ce vrei tu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

post-38514-1259699802_thumb.jpg

 

Mie imi place f mult cum e mai sus! Spor!

 

si mie imi place dar voi ramane la 3 culori.

albul asta perlat k9 e cu tenta pai si in lumina ar fi mers super cu auriu dar imi e frica ca e prea putin plastic, pe o sportiva se pot echilibra ca de exemplu:

post-38514-1259699490_thumb.jpg

 

 

alb voi face plasticele, rotile, farul

negru bascula, furca, motor in parte de jos, rama far, ghidon, comenzi, protectiile de radiatoare care nu se vad in schita vor fi tot pe negru

argintiu va ramane cadrul si partea superioara a motorului, scaritele.

 

va tin la curent, cam asta a fost discutia cu cine se va ocupa de preparare si vopsire (autorul schitei)

 

Mesaj completat

@valbi:

cred ca parerea altora conteaza mai putin, dar sa tragi cu ochiul nu e interzis.... :crack: , eu ma mai uit pe la astia :.......la ei pe forum e mai putina poveste de mess, si mai multa informatie tehnica

http://forum.svrider.com/gallery/

asa ca ideile tale si cu ce au facut altii ( poate vezi o poza ...si iti dai seama daca "da bine " ceea ce vrei tu )

 

am vizionat si tot topicul de mai jos :

 

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=43125

 

am vazut motociclete foarte reusite, unele pe care nu le-am inteles.

sunt multi care se uita la un sv-uri si nu vad nimic, nu ii atrag de nici o culoare; eu ma pot uita cu orele la ea cred ca sunt un fel de fan... :(

 

svrider chiar e un forum in care poti gasi mai tot ce te intereseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@valbi:

cred ca parerea altora conteaza mai putin, dar sa tragi cu ochiul nu e interzis.... :) , eu ma mai uit pe la astia :.......la ei pe forum e mai putina poveste de mess, si mai multa informatie tehnica

http://forum.svrider.com/gallery/

asa ca ideile tale si cu ce au facut altii ( poate vezi o poza ...si iti dai seama daca "da bine " ceea ce vrei tu )

 

Nu o fi la ei pe site poveste de mess , dar eu am gasit asta , deci ...

 

De la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva informatii mai noi cu privire la reintrarea in productie a modelului SV1000? Reprezentanta Suzuki Elf Workshop spunea in toamna ca se discuta reintroducerea modelului, intrucat au rezolvat problema emisiilor si motorul in V de 1000 respecta acum Euro 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un sv650s din '99 achizitionat de curand. Cine imi spune si mie de unde iau o geanta de spate si cat ar costa (noua sau de la dezmembrari)

Editat de dantm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un sv650s din '99 achizitionat de curand. Cine imi spune si mie de unde iau o geanta de spate si cat ar costa (noua sau de la dezmembrari)

 

Dar ne spui Âşi nouă din ce oraÂş eÂşti?Că eu de exemplu sunt din Buc Âşi aici pot să îți spun,dar dacă eÂşti IaÂşi sau Bacău nu am cum să te ajut.Completează Âşi tu datele alea ca să fie mai uÂşor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ne spui Âşi nouă din ce oraÂş eÂşti?Că eu de exemplu sunt din Buc Âşi aici pot să îți spun,dar dacă eÂşti IaÂşi sau Bacău nu am cum să te ajut.Completează Âşi tu datele alea ca să fie mai uÂşor.

BUcuresti(scuze)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva informatii mai noi cu privire la reintrarea in productie a modelului SV1000? Reprezentanta Suzuki Elf Workshop spunea in toamna ca se discuta reintroducerea modelului, intrucat au rezolvat problema emisiilor si motorul in V de 1000 respecta acum Euro 3.

 

ma bucur ca pastreaza linia si nu au facut o chinezarie gen gladius din el.

post-38514-1259923179_thumb.jpg

 

probabil singurele diferente sunt date de incadrarea motorului in Euro 3 si ceva facelift pentru S.

ma asteptam sa ofere o solutie pentru furca USD si un amortizor spate mai orientat spre supersport, e frumoasa si scarita spate in varianta noua.

 

tu ai alte poze cu mobra ?

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am gasit nici o declaratie oficiala despre faptul ca SV1000 reintra in productie. Am inteles ca s-a discutat doar la intalnirea din vara din Ungaria. Asa spusesera initial si despre Banditul de 1200 ca va iesi din productie, dar pana la urma a aparut. Sper sa apara si SV1000S 2010 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-auziti copii!

Sambata i-am aratat motorul mamei pt prima oara, pt ca din varii motive nu l-a vazut pana acum.. si ce sa vezi?? i-a placut la nebunie, am ramas masca.. Mai ales cand s-a urcat pe el :angry:

Mama e cool :D

 

Atasez si poza..

post-27956-1260217856_thumb.jpg

 

"Daca as fi mai tanara mi-as lua si eu un scuter d'ala" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :scratch:

 

Am vazut ca sunt scrise 400 de pagini de SV-uri si pana sa mai citesc macar cateva zeci din ele vreau sa va intreb in mare cam pe unde ar fi probleme si la ce sa ma uit cand as cumpara un SV 650 ? Carburatoare, cutie, ambreiaj, etc. Si un consum afara / oras pe la cat stati la modelele acestea pe carburatie 2000/2001 ?

 

Am dintre doua de ales un SVnaked din 2001 si un SV s din 2000. Se simte diferenta la drum lung (la vant) intre cel naked si cel carenat ?

 

Multumesc anticipat. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu sfarsitul: da, se vede diferenta si destul de bine, dar oricum poti mentine o viteza de 140 km/h si cu cel naked mai ales dupa ce te obisnuiesti putin, dar peste define enervant tare. Acum, cel carenat este mai incomod datorita pozitiei, am observat ca multora le obosesc mainil. nakedul are pozitia mai relaxata iar eu nu am avut problema asta pana acum.

 

Consumul: In afara sta undeva intre 4.3-5 l/100 (carburatia), depinzand evident de regimul de mers. Oricum nu mi se pare o mobra insetata. In oras, nu m-am chinuit sa fac consumul dar din ce mai ziceau ceilalti ar fi pe la 7 l/100.

 

Cand il cumperi cred ca trebuie verificat tot ce se verifica la o motocicleta. Nu am auzit de probleme la motor sau cutie dar pot exista evident. Marea lor buba este releul de incarcare, dar ala daca nu e ars cand o cumperi se poate arde pe urma fara probleme.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...