Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

Iar????????????????? E mare iubirea pentru SV.

 

 

Nu e vorba de iubirea pt SV dar vreau o mobra care sa consume mai putin si sa fie mai comoda pt pasager si sa fie V2.

 

Ori asta, ori tin RSV si-mi iau un NTV 650 / Revere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

Dar SV S ul e departe de a fi comod pentru pasager, Adriane.

 

M-am gandit si la asta, dar oricum nu se compara cu RSV (la fel si la consum).

 

Cred ca ma paste achizitionarea unui NTV 650 :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva din ce cauza se umple am in airbox ulei?

S-a umplut cu ulei sau benzina acel cauciuc transparent de sub airbox.

 

Salut!

Baga un ochi aici.

 

Sper sa te ajute!

 

/index.php?/topic/661905-ulei-in-airboxfiltru-aer/

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a trecut foarte mult si au mai aparut cateva simptome la cutie(parea sa fie tipla dupa ce am schimbat uleiul)

 

Uneori, dupa ce ii dau in goarna putin dupa care ma opresc, in treapta a 2a parca agata, parca e metal pe metal ,scartaie(nu se aude, se simte) si iese greut din treapta 1 pe N ( cu toate astea mult mai usor ca inainte). Mai e o treaba, in treapta a 3a parca intra in 2 timpi, adica merge schimbatorul pana la jumatatea cursei, opune rezistenta, si apoi intra in treapta.

 

Aveti idee de la ce poate fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...am un sv 650 s 2002....

 

in mers se stinge afisajul electronic iar acele indicatoare la km si turatii se duc jos apoi sus si tot asa......

si mi se aprinde beculetul de avertizare la benzina....

 

stie cineva ce poate fi...???

 

mentionez ca din greseala am mers cu socul tras cam 70 km.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica in primul rand mufa care intra in bord. Scoate-o, vezi sa nu fie oxidata ceva, apoi asigura-te ca o infigi bine la loc ;)

Daca nu solutioneaza, cauta un scurt sau o alta problema electrica. Nu prea are a face cu socul (cu ala dor ai consumat multa benzina aiurea si probabil ai afumat oleaca bujiile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspunsuri.....asa este am vorbit cu un electrician si se pare ca e vreun contact slab pe acolo pe la bord , miercuri o sa luam la rand toate contactele si voi da si cu spray pentru antioxidare ceva de genul....

am verificat si bateria se pare ca e totul in regula cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( ...nimic de facut am luat la rand toate mufele posibile ,contacte tot de la bord de sub rezervor ,din spate, CDI.....si nici un rezultat...poate sa fie placa din interiorul bordului (pe ala nu am putut sa il desfac).....stie cineva a u mai fost cazuri..:?!

 

dupa fiecare contact luat la rand am facut mereu probe si mereu acelasi rezultat nu se schimba nimic...

apoi pe final la contactul de la bord l am scos si am strambat putin pinii , sa nu aiba joc si din cand in cand sa atinga si tot la fel..dupa treaba asta cand am probat akolo in 200 300 m si inapoi era totul ok nu a mai facut figuri , insa plecat de akolo dupa vreo 3 , 4 km a inceput iar...ma gandesc sa mai fac odata treaba asta cu strambatul pinilor dar mie frica sa nu se strambe prea rau apoi introduc mufa si cand v oi fii nevoit sa o scot se rupe vreun pin sau iese de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Long live the V-Twin!!!

attachicon.gif1-2-3-la-perete-stai.jpg

tot atatia va doresc si voua

 

attachicon.gif20130817_185416_1.jpg

a ajuns sa numere pana la 6 :P

Da,frumos ii mai sta cu pintenul ala si husa de rezervor este o frumusete ;-) Si totusi ce zice SV la km astia!

:( ...nimic de facut am luat la rand toate mufele posibile ,contacte tot de la bord de sub rezervor ,din spate, CDI.....si nici un rezultat...poate sa fie placa din interiorul bordului (pe ala nu am putut sa il desfac).....stie cineva a u mai fost cazuri..:?!

 

dupa fiecare contact luat la rand am facut mereu probe si mereu acelasi rezultat nu se schimba nimic...

apoi pe final la contactul de la bord l am scos si am strambat putin pinii , sa nu aiba joc si din cand in cand sa atinga si tot la fel..dupa treaba asta cand am probat akolo in 200 300 m si inapoi era totul ok nu a mai facut figuri , insa plecat de akolo dupa vreo 3 , 4 km a inceput iar...ma gandesc sa mai fac odata treaba asta cu strambatul pinilor dar mie frica sa nu se strambe prea rau apoi introduc mufa si cand v oi fii nevoit sa o scot se rupe vreun pin sau iese de acolo...

Nu te panica,ca deobicei se fac greseli,iar unele lucruri nu se pot face acasa..Urmatorul pas gaseste un electrician bun,daca se pricepe si la motorete este perfect!Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SVul la venerabila varsta de 11 ani si aprox 128000Km (ca are mai mult decat arata pe bord, in urma cu 3-4 ani am avut melcul de viteza spart si am facut vreo 3500Km pana l-am inlocuit) nu zice nimic

 

Face suta la fel de repede, se duce pana in 200Km/H daca ai strada suficient de lung si lipsita de radare, singuru inconveninet e ca a cam prins gustul uleiului pe care il cam bia in cantitati industriale daca mergi cu ea peste 120-130Km/h si asta din cauza semeringurilor de la supape - sunt imbatranite si urmeaza a fi schimbate in aceasta iarna... in rest... nimic.

 

Din punctul meu de vedere motoru asta e buletproof, ciclistica e geniala - din punctul meu de vedere este mult peste tot ceea ce au concurentii lui directi de la celelalte firme, ce sa zic sunt multumit de ea in asa mare masura incat cred ca o sa mai imi cumpar una asa sa nu se simta asta mica singura in garaj.

 

Apropo, ce va recomand yo, in cazul in care nu ati facut-o este sa schimbati arcurile furcii fata - stiu ca se discuta subiectul in urma cu cateva luni - yo unul am pus arcuri progresive si simt diferenta, in special pe franare sau drumuri denivelate - da te scutura mai rau, fiind mai rigide, dar toata partea din fata devine mult, mult mai exacta. Pentru la iarana, sau daca n-am ce face in concediu, ma asteapta in garaj si un amortizor de 636.

 

Cam atat, asfalt uscat (sau nu ca merge si pe ploaie/ghiata si zapada) si spor la alergat cu V-Twinurile voastre.

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

era userul Pepsi parca, vindea niste arcuri Ohlins pt 1st gen (la un pret foarte mic). Ma mir ca n-a sarit nimeni pe ele...


Ce-i drept, SV ul mi se pare peste Monster (din acelasi an) la orice aspect. (poate doar estetic vorbind...dar aici tine de gustul fiecaruia).

 

1st gen arata mai bine decat 2nd gen (parerea mea). cadru'ala tubular face toti banii (estetic vorbind). SI mobra se preteaza mai misto la modificari estetice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua fata a motoretei mele..dupa ce m-a dat pe jos o "domnisoara" cu masina si mi-a spart o carena laterala, m-am suparat si am schimbat foaia: crashpaduri noi, pinten si schimbator pliabil. Enjoy!!

 

P.S Multumesc Vick Exhaust pentru personalizarea evacuarii!!!

 

 

 

 

post-35080-0-40496200-1377199729_thumb.jpg

post-35080-0-70319300-1377199753_thumb.jpg

post-35080-0-45057900-1377199784_thumb.jpg

post-35080-0-40374800-1377199798_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pinten dinala vreau sa-mi iau si eu...de pe ricambiweiss l-ai luat? La cat te-a dus cu tot cu transport? Arata bine.

Am dat 250 lei de la un baietas din Timisoara parca. Omu are anunt si pe bikeshop si pe okazii. Transport gratuit! :) In mod normal era 260 parca , dar am luat doua si mi-a mai scazut un pic la pret.

Pintenul vine in culoare negru sau alb, al meu a venit negru, m-a mai costat 70 lei prinderile si o zi de munca, vreo 80 lei toate cele pentru vopsit si inca vreo doua zile de munca din partea prietenului meu ca sa il aduca la forma si culoarea actuala.

 

http://www.okazii.ro/piese-accesorii-moto-altele/bug-spoiler-suzuki-sv-650-1000-pinte-carena-a126996756 uite ca am mai gasit si anuntul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua fata a motoretei mele..dupa ce m-a dat pe jos o "domnisoara" cu masina si mi-a spart o carena laterala, m-am suparat si am schimbat foaia: crashpaduri noi, pinten si schimbator pliabil. Enjoy!!

WOW, iar ai fost "dat jos"?

Arata bine SV-ul cu pinten :D

 

 

 

era userul Pepsi parca, vindea niste arcuri Ohlins pt 1st gen (la un pret foarte mic). Ma mir ca n-a sarit nimeni pe ele...

 

Stii, e problema de greutate :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,frumos ii mai sta cu pintenul ala si husa de rezervor este o frumusete ;-) Si totusi ce zice SV la km astia!

Nu te panica,ca deobicei se fac greseli,iar unele lucruri nu se pot face acasa..Urmatorul pas gaseste un electrician bun,daca se pricepe si la motorete este perfect!Bafta!

da asa e .....oricum eu m am dus cu ea la un foarte bun mecanic ce se pricepe si la partea electrica face meseria asta de vreo 25 ani doar ca in 4 ore nu a reusit sa ii deaa de cap, insa pentru o saptamana cat mai stau in tara am lasat o asa....o sa o duc in iarna pentru o revizie generala

 

Se pot regla farurile la sv650s și stânga dreapta sau numai sus jos? Am ridicat faza lunga și acum bate mult în dreapta...

la modelul 99- 2002 are doar 2 suruburi pentru sus si jos...pentru cele trecute de 2003 nu stiu....

Editat de GBD 88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...