Sari la conținut

Accident Usor


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 18:00 un copilash cu un scuter (baietasul, care abia vorbea romaneste, nu avea inca 16 ani) a intrat in plin in Loganul (masina nu are inca 6 luni) unui prieten de-al meu, care era oprit. Scuterul avea o viteza aproximativa de 40-50 km/h. Dupa o tentativa esuata de a fugi de la locul accidentului copilul a inceput sa-l ameninte pe posesorul loganului si sa-i spuna ca nu-i bine sa mearga la Politie ca inca are semnele de incepator in geam si pe langa asta nu avea nici "farurile de ceata" aprinse (oare ce era in capul lui :lol: ).

Dupa 1 ora de cearta au mers la Politie, impreuna cu tatal scuteristului, si au dat declaratie. Nush daca a facut bine sau nu dar prietenul meu, tocmai ca sa nu-i faca rau scuteristului, a declarat ca pe scuter se afla tatal.

Pagube: bara fata sparta, proiector ceata spart, capota indoita, aripa+capota zgariata. Scuteristul schiopata.

Ce trebuie facut cu acesti indivizi inconstienti???

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate, dar baiatul a fost de treaba, nu a vrut sa-i faca probleme. II facea dosar penal scuteristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moamaaaa... il spargeam pe scuterache. auzi , sa stai pe loc si sa dea un agarici in tine cu viteza si tot ala cu gura mare. poate prietenul tau vroia si el sa plece in concediu, acuma o sa stea dupa piese, vopsit, alea-alea.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate, dar baiatul a fost de treaba, nu a vrut sa-i faca probleme. II facea dosar penal scuteristului.

Da, dar prietenul tău riscă dosar penal pentru fals în declarații. Uneori poți fi surprins cine mai citeÂşte forumul ăsta Âşi câte accidente cu scutere Âşi Logan-uri au fost azi? Faci un bine cuiva punând pielea proprie în joc pentru ani de zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar prietenul tău riscă dosar penal pentru fals în declarații. Uneori poți fi surprins cine mai citeÂşte forumul ăsta Âşi câte accidente cu scutere Âşi Logan-uri au fost azi?

stai linistit, nici dreq nu se agita pentru asa ceva. au fost altele muuuuuuult mai rele, si nimeni nu a facut nimic. :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea a facut bine... El acum il are cu ceva la mana pe tatal scuteristului si poate oricand sa se duca sa isi schimbe declaratia inventand o scuza oarecare si nu cred ca il pasc consecinte prea nasoale (in realitate). Totusi acum familia scuteristului ar trebui in ac circumstante sa fie f cooperanta in a ii repara masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi, in locul lui nu as fi declarat asa. ptr ca parintii sunt in mare masura vinovati ptr ca l-au lasat pe pusti sa se suie pe scuter. Ce daca are 15 ani? LEGEA E LEGE! Eu de ce nu ma urc pe motor sa ma dau cu el, chiar daca nu am permis de A inca? Faptul ca am B si C pe permis NU imi da dreptul, deci sunt in scoala si astept nerabdator sa dau examenul ca sa ies cu motorul pe strada. Daca dadea peste cineva? Discutia se poate prelungi la infinit, dar a gresit prietenul tau, sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si-ar face politia dataria nu s-ar plimba pustanii astia de 14-15 ani cu scootere fara casca si fara cea mai mica notiune de circulatie.Daca i-ar oprii si i-ar intreba de permis si numar ar baga panica in ei si nu ar mai iesi cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si-ar face politia dataria nu s-ar plimba pustanii astia de 14-15 ani cu scootere fara casca si fara cea mai mica notiune de circulatie.Daca i-ar oprii si i-ar intreba de permis si numar ar baga panica in ei si nu ar mai iesi cu ele

 

Ideea de a fi in "ilegalitate" "excita" creierul oricarui pustan ... nici macar "o mama zdravana de bataie" (ca idee) cred ca nu-i mai poate speria. Mare pacat ... o sa ajunga la fel ca si BBJ-ul (cine stie cunoaste) sa-si "traga" un "er1" pe la opshpe anishori sa vada gajik ce bilute are ei :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si-ar face politia dataria nu s-ar plimba pustanii astia de 14-15 ani cu scootere fara casca si fara cea mai mica notiune de circulatie.Daca i-ar oprii si i-ar intreba de permis si numar ar baga panica in ei si nu ar mai iesi cu ele

 

good posting

 

M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...ar fi trebuit sa-l declare pe cel mic ca autor al accidentului! Prea s-au inmultit copiii inconstienti care nici macar 14 ani nu au(sa nu zic 16) si conduc tot felul de scutere si mopede! Pe de alta parte si parintii ar trebui trasi la raspundere!!!

 

Duminica dup-amiazaa cand ne intorceam de la BV am trecut prin Ploiesti unde am vazut 2 pusti, care nu cred ca aveau mai mult de 11-12 ani! Faceau tot felul de ''manevre'' + ca nici unul nu purta casca! Cred ca pe o distantaa de 1 km era sa-i acroseze 4 masini!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa spun... Ieri pe drum national, in buricul orasului, copilul de 17 ani al unui prieten cu o mana isi conducea scuterul, cu cealalta il tinea, oarecum in aer, pe fratele lui de nici un an. Eu unul mi-am facut cruce, si cu prima ocazie, cand il prind, ii si zic vreo doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de a fi in "ilegalitate" "excita" creierul oricarui pustan ... nici macar "o mama zdravana de bataie" (ca idee) cred ca nu-i mai poate speria. Mare pacat ... o sa ajunga la fel ca si BBJ-ul (cine stie cunoaste) sa-si "traga" un "er1" pe la opshpe anishori sa vada gajik ce bilute are ei :lol: :cheers:

 

 

ce bataie!!! parintzii inconshtientzi le cumpara jucarelele, ca nu au pushtanii bani la 15 ani!!!

 

shi ar trebui sa plateasca pt asta!!! ( parintzii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am propus ca daca mai vad vre-un mopedist trecind pe linga mine pe trotuar sa imi schimb brusc directia prin fata lui. cu siguranta va intelege mai bine de ce trebuie sa poarte casca, sa nu mearga pe trotuar si sa-si bata capul sa le si repare mopedul la cei care i l-au inchiriat. Am ceva cu cei de la Moghioros care inchiriaza mopeduri la putzoii de nici 16 ani fara sa le IMPUNA purtarea castii (la inceput le dadeau casti, care ajungeau in cosul din dotarea mopedului). Aceste mopeduri circula PE TROTUARUL din jurul parcului cu viteze MARI (ca doar putzoiul trebuie sa-si impresioneze pipitza) cu 2 persoane, in cele mai multe cazuri, FARA CASCA, LA SLAPI, TRICOU si BUDIGAI.

 

deci cred ca amicul cu Loganul trebuia sa-i bage in cacao pe amindoi. daca amicul il accidenta pe mopedist, il sfatuiam pe mopedist sa-l jupoaie pe conservar; asa zic amicului sa-i jopoaie pe inconstieni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am propus ca daca mai vad vre-un mopedist trecind pe linga mine pe trotuar sa imi schimb brusc directia prin fata lui. cu siguranta va intelege mai bine de ce trebuie sa poarte casca, sa nu mearga pe trotuar si sa-si bata capul sa le si repare mopedul la cei care i l-au inchiriat. Am ceva cu cei de la Moghioros care inchiriaza mopeduri la putzoii de nici 16 ani fara sa le IMPUNA purtarea castii (la inceput le dadeau casti, care ajungeau in cosul din dotarea mopedului). Aceste mopeduri circula PE TROTUARUL din jurul parcului cu viteze MARI (ca doar putzoiul trebuie sa-si impresioneze pipitza) cu 2 persoane, in cele mai multe cazuri, FARA CASCA, LA SLAPI, TRICOU si BUDIGAI.

 

deci cred ca amicul cu Loganul trebuia sa-i bage in cacao pe amindoi. daca amicul il accidenta pe mopedist, il sfatuiam pe mopedist sa-l jupoaie pe conservar; asa zic amicului sa-i jopoaie pe inconstienti

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am propus ca daca mai vad vre-un mopedist trecind pe linga mine pe trotuar sa imi schimb brusc directia prin fata lui.

 

Poti sa il sperii si sa faca accident.

 

In momentul ala esti un criminal. Cu nimic mai bun decat un smecher care se face cu masina spre noi doar ca sa ne sperie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...