Sari la conținut

Bucuresti - Bucuresti


BlackDirt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 852
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

axoare, mai lasa-ne cu posturile tale lungi care ti le pot sintetiza in doua cuvinte daca vreau. pseudo-intelectual de 2 bani ce esti. reciteste te rog postul meu si baga te rog la capatana ceva, si data viitoare cand dai reply, fa-l te rog mai scurt si incearca sa scrii cu culoarea maro. poate s-ar potrivi mai bine, eu stiu?

 

preacuviosule, zici cum sar rudele peste tine s.a.m.d. si iti tot maschezi insultele sub ironii ieftine, demne de un lash, la inceput tot dadeai in stanga si in dreapta ca tu nu insulti pe nimeni, ci doar esti "realist". realismul tau cred ca s-a incheiat dupa primul post.

 

imediat cum balantza incepe sa se incline spre partea "inamica" incepeti sa va alarmati cumva?

 

luati-va bagajele si plecati, trolli inutili de 2 bani.

 

acum lupt la foc CU foc, ca nu am alta alegere.

Sincer cred ca esti clona aventurierului. nu-i bai, lupta neicusorule cum si cat poti. vrei adevar? il suporti? ti-l spun imediat. lasa si tu o adresa, daca nu scrii nimic 15 minute, sa trimit smurdu la tine. care balanta sa se incline? aia care s-a inclinat de mult invers (in sensul ca nu pleaca nimeni nicaieri). Tu ai dreptate, eu chiar am stiu de la inceput ca nu pleaca. Am fost nu realist, am fost un domn si i-am permis fratelui tau sa-si repare motorul pe cerseala si pe ajutoare. Pai cand experieanta nu, motor nu, mecanica nu, urechea interna si /sau cerebelul ii face figuri si nu poate sa stea deloc in echilibru, bani nu, cu ce vreti voi sa inconjurati lumea ma? La ce scria pe aici probabil era si periculos sa-l lasi liber cu o surubelnita in mana ca si-o infigea in ochi. E greu cu doua maini si doua picioare stangi sa mergi pe motor. Doar pe cal in vechime mergeau doamnele in fusta cu ambele picioare pe aceeasi parte. Pe motor e nevoie de putina coordonare, mai microscopica clona de minuscul brotacel infuriat.

Ce a facut pana acum? a aflat pretul la transporturile de pe un continent pe altu, si-a facut motoru, a obtinut (poate, desi nu sunt prea convins) o amarata de viza de rusia. Parca nu era trecut numele inchestia aia postata, daca-mi amintesc bine. de ce? ca s-a prezentat in primul post, deci nu ar fi nimic secret.

Un om care vrea sa plece punea accentul pe asigurarea aia propusa, temerul a fost indiferent, a spus ca e scump, la 60 sau 80 de euro.Planurile lui de calatorie erau ptr cate perechide chiloti ia si unde ii spala.Apoi explica cum vinde el droguri ca sa faca rost de bani. Mai baietzas, doar in comedii danny de vito e mafiot, face trafic si e fratele geaman al lui Arnold. Dar alea sunt in filme spre amuzamentul publicului cum a fost postul respectiv pe topicul asta. Avea probleme de montat DSLR. Toate astea ti le-am scris fara sa rasfoiesc topicul. Daca ma uit atent nu cred ca gasesc ceva realist in tot ce a postat.

Hai, invartiti noaptea asta glubul in familie, si maine sa ne povestiti pe unde ati mai fost noaptea si ce idei noi sa calatorii mai aveti. Jules Verne a fost un realist in ce a scris fata de tampeniile de pe topicul asta. Si asimov ar fi invidios pe imaginatia voastra.

 

Hai gata, mai lasa calculatorul ca te-ai jucat destul. vezi ca te striga bunica la masa ca se raceste supa.

Acum serios, foc cu foc sau nu, ma plictisesti f tare. Back to real life. Nu ma deranjeaza discutia in contradictoriu, dar sunteti prea slabi, asta e problema. Ori faceti un brainstorming cu teleconferinta la nivel de neam si scrieti ceva rezonabil macar, ori nu-mi mai irositi timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ axor.

 

1. explica-mi, te rog, ce inseamna: "de cand doaream sa dau peste unul ca tine". te crezi cumva in filme de actiune proaste si nu stiu eu? lamureste-ma si pe mine ce inseamna "unul ca mine", poate ai un glob de cristal si nu stiu eu?

2. tu crezi cumva ca ai cunostiintele unei enciclopedii? esti chiar penibil ca incerci sa fii ce nu esti.

3. EU pierd esentialul? dedublari de personalitate? zi-mi si mie din astea 2 posturi(cu asta 3) cum iti dai seama ca sufar de dedublari de personalitate. m-ai cunoscut cumva in persoana? tie iti place sa sufli cacatul cu aur sperand ca devine altceva? tot (cuvant urat) este in interior stai linistit.

4. blackdirt cred ca a fost CLAR cu toata lumea de ce nu poate face turul lumii. acum ca voi nu intelegeti, sau nu vreti DELOC sa intelegeti si insistati intr-o prostie perpetua...

5. offtopic? are you serious? din 57 de posturi care le ai pe forumu' asta, 90% sunt pe topicul asta, si pe deasupra mai sunt si porcarii irelevante.

Mesaj completat

Sincer cred ca esti clona aventurierului. nu-i bai, lupta neicusorule cum si cat poti. vrei adevar? il suporti? ti-l spun imediat. lasa si tu o adresa, daca nu scrii nimic 15 minute, sa trimit smurdu la tine. care balanta sa se incline? aia care s-a inclinat de mult invers (in sensul ca nu pleaca nimeni nicaieri). Tu ai dreptate, eu chiar am stiu de la inceput ca nu pleaca. Am fost nu realist, am fost un domn si i-am permis fratelui tau sa-si repare motorul pe cerseala si pe ajutoare. Pai cand experieanta nu, motor nu, mecanica nu, urechea interna si /sau cerebelul ii face figuri si nu poate sa stea deloc in echilibru, bani nu, cu ce vreti voi sa inconjurati lumea ma? La ce scria pe aici probabil era si periculos sa-l lasi liber cu o surubelnita in mana ca si-o infigea in ochi. E greu cu doua maini si doua picioare stangi sa mergi pe motor. Doar pe cal in vechime mergeau doamnele in fusta cu ambele picioare pe aceeasi parte. Pe motor e nevoie de putina coordonare, mai microscopica clona de minuscul brotacel infuriat.

Ce a facut pana acum? a aflat pretul la transporturile de pe un continent pe altu, si-a facut motoru, a obtinut (poate, desi nu sunt prea convins) o amarata de viza de rusia. Parca nu era trecut numele inchestia aia postata, daca-mi amintesc bine. de ce? ca s-a prezentat in primul post, deci nu ar fi nimic secret.

Un om care vrea sa plece punea accentul pe asigurarea aia propusa, temerul a fost indiferent, a spus ca e scump, la 60 sau 80 de euro.Planurile lui de calatorie erau ptr cate perechide chiloti ia si unde ii spala.Apoi explica cum vinde el droguri ca sa faca rost de bani. Mai baietzas, doar in comedii danny de vito e mafiot, face trafic si e fratele geaman al lui Arnold. Dar alea sunt in filme spre amuzamentul publicului cum a fost postul respectiv pe topicul asta. Avea probleme de montat DSLR. Toate astea ti le-am scris fara sa rasfoiesc topicul. Daca ma uit atent nu cred ca gasesc ceva realist in tot ce a postat.

Hai, invartiti noaptea asta glubul in familie, si maine sa ne povestiti pe unde ati mai fost noaptea si ce idei noi sa calatorii mai aveti. Jules Verne a fost un realist in ce a scris fata de tampeniile de pe topicul asta. Si asimov ar fi invidios pe imaginatia voastra.

 

Hai gata, mai lasa calculatorul ca te-ai jucat destul. vezi ca te striga bunica la masa ca se raceste supa.

Acum serios, foc cu foc sau nu, ma plictisesti f tare. Back to real life. Nu ma deranjeaza discutia in contradictoriu, dar sunteti prea slabi, asta e problema. Ori faceti un brainstorming cu teleconferinta la nivel de neam si scrieti ceva rezonabil macar, ori nu-mi mai irositi timpul.

 

clona? are you for fucking real? te rog lasa amenintarile de bataie de cocalar care nu mai are contraargument deoparte, ca nu ishi au rostul.

 

iarasi filtrezi doar ce vrei sa auzi(referitor la chestia cu drogurile). probabil ca nu ai retinut decat 10% din ce a scris blackdirt si ironiile lui. cel mai penibil intr-o discutie e sa arunci autoironia unui om impotriva lui.

 

omul a zis ca nu mai monteaza DSLR, era DOAR O IDEE, printe multe altele, de ce insisti in ACELEASI LUCRURI? ti se termina argumentele alea jalnice?

 

tu vorbesti de mine sa las calculatorul, in timp ce TU dai refresh nebuneste "sa vezi ce mai scrie ala". ipocrizia arunc-o in WC si trage apa cat mai repede.

 

 

 

sa-si repare motorul pe cerseala si pe ajutoare? ADICA DIN BANII LUI CUMVA INSEAMNA CERSEALA? adica eu ma duc la cineva, sa ma ajute la ceva, ii dau bani si pe deasupra si CERSESC? poate ar trebui sa stii si tu ce-i ala cersit, ca nu prea stii semnificatia cuvantului prea bine. nimeni nu a cersit nimic aici, si baga chestia asta in cap mai repede.

 

nimeni nu ti-a zis sa irosesti timpul, TU ai decis sa ti-l autoirosesti. si o zici de parca ai fi nu stiu ce rege foate ocupat cu lucruri extrem de inportante, care nu isi pierde timpul pentru omul prost, de rand. superioritatea asta chiar ma face sa rad, pe bune.

Editat de k015
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, am zis ca mai bine tac si las laba.gii in pace pana isi fac de cap si pana la urma se plictisesc. Era un topic pentru pregatirea unei calatorii si daca tot au aparut doi tembeli am zis sa-i scutesc pe cei care-l citesc de al treilea care se cearta cu ei.

 

Dar vorba broscoiului... avem si limite. Radem, glumim dar nu parasim incinta.

 

Foarte interesante vorbe mesterite de un camionagiu semi-analfabet si un Mircea Badea wannabe.

 

Interesante elucubratiile despre pozele cu mobre care ocupa locul arcului de triumf in poze (ala din Paris nu podiumul tau de costume) de la un nene care nici nu a implinit 2 ani de cand isi cerea scuze ca are numarul prea mare in pozele facute la prima tura. La fel de interesante ca si vorbele (iscusite uneori) despre statutul motociclistului si superficialitatea celor care considera ca au 3 co.aie daca sunt pe mobra din partea unuia care acum nici doi anisori se declara dezgustat de statutul de motociclist la care aspira si cum prefera el acum sa fie un simplu posesor de motocicleta.

 

Iti respect opiniile de obicei, ti-am spus-o si in fata dar acum cred ca exagerezi cam multisor.

 

Macar pe tine te cunosc si stiu ca te poate duce si capul... poate nu intotdeauna.

 

Despre autobazistul frustrat... incearca si tu cu o centurista daca restul te refuza. Momentan esti un nimeni cu un dictionar in brate. Cand iti iei o motocicleta mai vorbim.

 

Aratati-mi, va rog, macar unul dintre voi:

Stie cineva cine este mormolocul patetic ?!

 

Da eu l-am cunoscut. Ne-am intalnit intr-o seara. Esti mai fericit?

 

Arata ca mine si ca tine. Are doua picioare, doua maini si doi ochi.

 

Daca nu m-ar duce mintea mai tare as spune ca poate pe tine ar trebui sa te cunoastem. Dar sincer nu am nevoie. Sunteti la orice colt.

 

Moderatorule, cu cel mai al dreaq respect cum spune parazitu, iti spun ca e greu ca eroul nostru sa-mi induca vreo frustrare. De amuzat ma amuza. Daca pana acum am incercat sa postez aici intr-o forma ironica mai mult sau mia putin reusita, postul tau ma face sa scriu clar ce cred, fara ascunzisuri dupa deget si insinuari.

 

Daca pe @BlackDirt il inteleg, de fapt cel mai mult ma irita ipocrizia sustinatorilor lui forumisti care il incurajeaza in ciuda evidentelor care arata ca e vorba de un interes si in nici un caz de profil de aventurier.

 

 

1. a mers 5000 de km intr-un an. Cand mi-am luat motorul ii facusem in prima luna.

 

Nici tu nu crezi asta.

 

2.Intreb si io: ce e?

 

e o motocicleta. atacul tau a fost jignitor si inutil.

 

In sfarsit mai broscutza, ca nu mai poate fi vorba de respect acum (si sper ca nici nu ai pretentia).

Ma bucur ca s-a confirmat ce am sus l ainceput, si ce am scris mai devreme, desi nu citisem postul tau: Esti un sarlatan care ai reusit sa-ti aduci intr-o stare acceptabila cazatura. Ptr cuvintele sarlatan si cazatura mi-am luat suspend. Sper ca adevarul confirmat acum sa nu-mi atraga o alta suspendare. Ptr ca adevarul nu e mereu placut dar trebuie respectat (asta a fost ptr moderatori)

 

Sarlatania este confirmata in mintile a trei zevzeci. Nu m-am uitat dar nu m-ar mira sa fiti aceeasi care-l faceau si pe Mihai sarlatan cand pleca in Mongolia.

 

Culmea este ca pe tine nu te-a atacat sau insultat nimeni si ceri respect ca spui adevarul. Mai ai pana acolo. Pana atunci un mare sictir e mai potrivit.

 

Te-a luat flama de la un troll de doi bani care anul trecut se lua de unii ca au facut turul marii negre dar s-au suit la un moment dat pe un ferry din cauza razboiului din Abhazia. Si exact in acelasi stil ca si aici o tot dadea ca o moara stricata si ieftina cum ca se simte tradat si ca promisiunile facute nu au fost respectate.

Sceptici pot fi multi. Nu multi insa stiu sa se exprime cat sa nu para niste soferi de troleibuze frustrati ca ei nu se pot departa de captatori.

 

 

 

Angi? Cat le mai dai astora doi pana cand te acuza si pe tine ca organizezi BMW Camp ca ti-e foame?

 

Bafta Orlando oriunde te duci. Imi pare rau ca a picat turul acum dar nu cred ca-l scoti din cap asa usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......................................................................................................................

si o zici de parca ai fi nu stiu ce rege foate ocupat cu lucruri extrem de inportante, care nu isi pierde timpul pentru omul prost, de rand. superioritatea asta chiar ma face sa rad, pe bune.

Nu sunt un rege. Pentru faptul ca-mi accepti superioritatea, chiar daca ai reactii ciudate la ea, voi fi bun cu tine si nu te voi mai baga in seama. succes la viitoare expeditie in tibet, neamu lui Kunk Fu panda care sunteti.

Mesaj completat

Ba, am zis ca mai bine tac si las laba.gii in pace pana isi fac de cap si pana la urma se plictisesc. Era un topic pentru pregatirea unei calatorii si daca tot au aparut doi tembeli am zis sa-i scutesc pe cei care-l citesc de al treilea care se cearta cu ei.

 

Dar vorba broscoiului... avem si limite. Radem, glumim dar nu parasim incinta.

 

Foarte interesante vorbe mesterite de un camionagiu semi-analfabet si un Mircea Badea wannabe.

 

Interesante elucubratiile despre pozele cu mobre care ocupa locul arcului de triumf in poze (ala din Paris nu podiumul tau de costume) de la un nene care nici nu a implinit 2 ani de cand isi cerea scuze ca are numarul prea mare in pozele facute la prima tura. La fel de interesante ca si vorbele (iscusite uneori) despre statutul motociclistului si superficialitatea celor care considera ca au 3 co.aie daca sunt pe mobra din partea unuia care acum nici doi anisori se declara dezgustat de statutul de motociclist la care aspira si cum prefera el acum sa fie un simplu posesor de motocicleta.

 

Iti respect opiniile de obicei, ti-am spus-o si in fata dar acum cred ca exagerezi cam multisor.

 

Macar pe tine te cunosc si stiu ca te poate duce si capul... poate nu intotdeauna.

 

..................................................................................................................................................................

 

 

 

Sarlatania este confirmata in mintile a trei zevzeci. Nu m-am uitat dar nu m-ar mira sa fiti aceeasi care-l faceau si pe Mihai sarlatan cand pleca in Mongolia.

 

Culmea este ca pe tine nu te-a atacat sau insultat nimeni si ceri respect ca spui adevarul. Mai ai pana acolo. Pana atunci un mare sictir e mai potrivit.

 

Te-a luat flama de la un troll de doi bani care anul trecut se lua de unii ca au facut turul marii negre dar s-au suit la un moment dat pe un ferry din cauza razboiului din Abhazia. Si exact in acelasi stil ca si aici o tot dadea ca o moara stricata si ieftina cum ca se simte tradat si ca promisiunile facute nu au fost respectate.

Sceptici pot fi multi. Nu multi insa stiu sa se exprime cat sa nu para niste soferi de troleibuze frustrati ca ei nu se pot departa de captatori.

 

 

 

Angi? Cat le mai dai astora doi pana cand te acuza si pe tine ca organizezi BMW Camp ca ti-e foame?

 

Bafta Orlando oriunde te duci. Imi pare rau ca a picat turul acum dar nu cred ca-l scoti din cap asa usor.

 

CA vrei sa crezi sau nu, in viata mea nu mi-am fotografiat motocicleta. Posele de acum 2 ani, erau facute si postate de alti parteneri, in general intamplatori de trafic.

Am poze de la calatoria in grecia cu motorul meu, dar ptr ca prietena fratelui facea fotografii din mers. Alea au fost atunci postate de mine, si daca te uiti atent (probabil ca mia exista topicul nu am mimica ranjita langa motor, ptr ca nu ma intereseaza aspectul asta. Fotografiile sunt de genul celor dou apuse la profil si asta ptr ca-mi placea decorul. As fi apreciat acele fotografii indiferent ca eram eu sau altcineva in ele.

 

Statutul de motociclist in acceptul majoritatii de pe acest forum nu ma intereseaza nici acum, chiar ma dezgusta.

 

Probabil ca ne-am cunoscut daca zici ca ma cunosti. Scuze, nu retin ID-uri de forum. Nu ma intereseaza.

 

Nu l-am facut pe mihai sarlatan la plecarea in mongolia.

Nu am vb despre turul marii negre, feribot si alte tampenii

Nu stiu cine a Angi, dar daca organizeaza ceva care iese bine are respectul meu. E la fel ca si Enisala, sau cum se numeste. Nu ma intereseaza stilul, dar daca are succes, oamenii sunt multimiti inseamna ca e bine organizata si targetata cum trebuie, deci felicitari organizatorilor. Felicitari organizatorilor de la mamaia de anul acesta de ex. Nu mai vreau sa vb despre exemplele negative pe care le stiu, cand o gasca de smecheri vor sa vanda la o intalnire moto oxigenul din atmosfera, ptr ca altceva nu fac. Nu cred in acte de binefacere, in non profit, etc. Ma enerveaza doar cand cineva imi jigneste inteligenta. Atat.

 

 

1. a mers 5000 de km intr-un an. Cand mi-am luat motorul ii facusem in prima luna.

 

Nici tu nu crezi asta.

 

R: am obtinut permisul la 28 august 2008. Am si masina si in general si bani de benzina. Am pana acum facuti 34 000 de km, in conditiile in care nu asta am scos-o la jumatatea lui aprilie si am mers cam putin (fara drumuri lungi, dar vor veni, neoracaite pe forumuri). Socoteste singur daca au fost sau nu luni de 5000 de km. La doua samptamani dupa ce am obtinut permisul am urcat poe siriu, poiana, rajnov, bran, pitesti, bucuresti (intr-o zi, din care 100 de km pe ploaie). In prima luna facusem toate traseele care ptr "motociclistii oracaitori" sunt everestul vostru: cheia, siriu, benzinaria de la valeni si nu mai stiu care plm. Si apoi va uitati pe cauciucuri ca sa vedeti cat v-ati aplecat in curba. Si apoi plangeti ca era balega pe asfalt si si considerati ca sunteti prea buni ptr tara asta. In octombrie am plecat ptr 3 zile cluj sibiu, bucuresti. Poza aia cu numarul mare e in prima sapt cand am plecat singur in poiana si acolo m-a gasit un amic intamplator si m-am intors cu ei. Voi cotcadociti pe forum o sapt ca sa ajungeti la ploiesti. Eu am vb la tel cu un amic , m-am suit pe motor la 4 dupa amiaza si la 10:30 beam bere in timisoara. Voi vreti companie ca sa ajungeti pana la mare. Pe mine nu ma intereseaza. IN grecia am fost doar cu frate-meu si pasager. Ma lasa rece comunitatea voastra de motociclisti care daca nu sunteti minim 10 nu aveti curaj sa plecati pana la ploiesti.Am km facuti pe drumuri (nu neaparat cu motoru) cu care putini se pot lauda. Pe mine nu ma ataca niciodata conservarii, nu ma sicaneaza, nu ma incurca nisipul, pietrisul. Doar pe voi. De ce as vrea sa fac aspir la statutul vostru? Nu merci, nu ma intereseaza asta absolut deloc. Ma amuz de voi cum suferiti de mania persecutiei. Imi e mila de voi cand veniti cu numere de motor cu rup, fug, si de cacao mai aveti si depasiti pe dreapta ptr ca apoi sa va plangeti pe forumuri. Ma amuz cand accelerati pe linie dreapta si in curba va dati jos de pe motor. Doar voi vreti sa fiti ca voi. E nu vreau. Eu sunt cel care opreste noaptea pe autostrada si intreaba daca poate ajuta cu ceva. Eu sunt civilizat in trafic, respect traficul (deprindere facuta in timp si km), eu sunt cel care multumeste si accepta cand greseste altcineva fara sa arate degete, sa rupa oglinzi sau altceva. Sunt cel care in general primeste respect pe strada ptr ca stie sa respecte. Sunt cel care nu considera ca totul e impotriva lui. Asta sunt eu. realist. iar cei care gandesc ca tine ma amuza.

Nu trebuie sa vezi asta ca o lauda. Nu am spus niciodata cati km fac, nici cand 1 care avea 9000 facuti in 2 ani si pana atunci cu tramvaiul facea pe forum din experienta proprie regulile de urmat in condusul motocicletei. Am protestat, e adevarat, ptr ca aici e plin de zmei pe care daca-i strangi de nas lesina si explica contravirarea, cand ei din 3 curbe luate 1 e in copac. Ti-am dat cateva repere reale ptr ca m-ai jignit gratuit. Nimik mai mult. O sa spui ca si eu am jignit oracaitoarea. Iti raspund: NU, doar am incercat sa-l aduc cu picioarele pe pamant.

 

2.Intreb si io: ce e?

 

e o motocicleta. atacul tau a fost jignitor si inutil.

 

R atacul nu a fost atac ci o simpla constatare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Preacuvioase, esti un adevarat motociclist. Adevarat, in sensul ca iti scoti kilometrii la masurat, ca sa arati "ca ii ai mai lungi". Insa te intreb altceva: povesti ai? Ne poti povesti ceva frumos? Ca pana acum, numai fiere si urat ai varsat in urma ta...

 

Sigur, e usor sa pozezi in arhanghel al dreptatii inainte sa plec la drum si "sa ma aduci pe calea cea dreapta" inainte sa ma intorc. Cazut, mort, cu coada intre picioare sau cu capul sus. Varsa-ti frustrarile dupa. Acum nu am ce sa-ti raspund, kilometrii nu sunt de partea mea. Stii asta, si profiti. Esti incorect si marlan. Mai mult, ai niste frustrari legate de "comunitate". Te-am mai sfatuit odata: varsa-ti-le in alta parte. Aici esti off-topic.

 

Dai cat poti in mine, dar cumva, iti rezervi si dreptul "de a ma felicita la intoarcere". Daca o dau in bara, o sa zici "v-am spus eu!". Daca nu, vii cu mana intinsa, "sa ma feliciti". Win-win, bravo, te-ai scos. Esti bun.

 

Din pacate, kilometrii aia cu care te lauzi nu ti-au construit si ceva caracter. M-ai facut, pe rand, cersetor, profitor, sarlatan, te-ai luat de astmul meu (ce legatura are cu orice?), ai improscat cu rahat si-n stanga, si-n dreapta, ba chiar si-n aia care au avut bun simt si ti-au recomandat sa taci. Insa continui sa sustii ca tu nu jignesti. Ca tu doar "ma aduci la calea cea dreapta".

 

Ei bine, stimate domn, ia in calcul ca nu am nevoie de "imbarbatarile" dumitale de 2 lei. Gaseste-ti o alta caravana la care sa latri.

 

 

@All,

Plecarea este de maine intr-o saptamana. Adica sambata, 10 iulie. Directia: unde vad cu ochii, cu fata spre est. Daca vrea cineva sa vina sa-mi ureze drum bun sau sa ma scuipe, o poate face in benzinaria de dinainte de A2, dis-de-dimineata, la ora 8:00.

 

O zi buna tuturor si inca odata, imi cer scuze pentru ce v-a fost dat sa cititi. Mi-e mie rusine de rusinea lor... As fi preferat sa fie frumos si atat, dar uite ca nu se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepe sa semene a spital psihiatric pe aici...

 

Rezon !...

 

 

@ fratii dezoxiribonucleici :

Mai studiati PAMFLETUL.

Aveti mari lacune la capitolul asta !

Succes !

 

@ mormolocul patetic :

 

Batraciene, ai zbarcit-o umflandu-te-n gusa si deschizand in aprilie (!)

topicul Ocolul Lumii pe motocicleta...

Care ocol ?!

Poate al realitatii pe trotineta !

 

Daca erai modest si cereai sfaturi la rubrica “incepatori”... corect procedai !

Da’ s-a umflat epicul in tine crezand ca-i imbrobodesti pe toti cu povesti puerile de mitoman refulat !

 

E adevarat ca ai si tu “clientii” tai, dar dupa cum vezi, nu-ti merge chiar cu toata lumea...

Sunt unii care traiesc din munca lor si chiar mananca kilometrii pe paine !

 

Pentru mine, concluzia a fost clara inca de cand te-am botezat:

 

Acesta este topicul unei povesti neorealiste in care, „apoteotic”, intr-o baltoaca black dirt

un broscoi cu dinti se transforma intr-un mormoloc patetic...

 

Macar acum, in al n’spelea ceas ai un gram de istetime si cere-ti scuze !

 

Altfel, demonstrezi doar zero inteligenta si lipsa de caracter...

 

 

 

ATENTIE:

 

Ne enervam, ne amuzam, dar sa revenim la esential:

 

Poate se gaseste totusi un moderator impartial

care sa sa schimbe locul si titlul topicului...

 

Ar fi un lucru principial corect !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si intoarce-te intreg si sanatos ;)

Mesaj completat

CA vrei sa crezi sau nu, in viata mea nu mi-am fotografiat motocicleta. Posele de acum 2 ani, erau facute si postate de alti parteneri, in general intamplatori de trafic.

Am poze de la calatoria in grecia cu motorul meu, dar ptr ca prietena fratelui facea fotografii din mers. Alea au fost atunci postate de mine, si daca te uiti atent (probabil ca mia exista topicul nu am mimica ranjita langa motor, ptr ca nu ma intereseaza aspectul asta. Fotografiile sunt de genul celor dou apuse la profil si asta ptr ca-mi placea decorul. As fi apreciat acele fotografii indiferent ca eram eu sau altcineva in ele.

 

uite 2 poze in care apare motoreta mea. sunt deranjante? poate ca nu exprima ele aceasi idee cu ce 3 barbati care beau bere la o masa de lemn dar eu zic ca sunt aproape

 

in fine poate aberez sau poate nu am inteles ideea pe care ai vrut tu s-o exprimi.

 

pana una alta sa ne bucuram ca Orlando pleaca. ar trebui sa te duci sa-l saluti la plecare preacuviosule, n-ai prea multe de pierdut (timp) dar ai avea de castigat

post-21191-1278102713_thumb.jpg

post-21191-1278102926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi preferat sa fie frumos si atat, dar uite ca nu se poate...

preacuviosul este un ZERO: se lauda ca a facut in 2 ani 30000km si ca ce mare guru in ale motociclismului este.... dar este un tot un ZERO. Ne arata un caracter de mare ZERO, care s-a vazut cu jiipanu alb si calca tot ce misca, doar ca e el deasupra tuturor. O sa ne rugam la DUMNEAVOASTRA mare cuvios, o sa savuram ignoram sfaturile DVS.

 

Si ca sa fiu in tema subiectului, nici eu nu consider ca e chiar sanatos sa pleci fara prea multa experienta (nu in numarul de km, ci in deplasari de mai multe zile, bagaje, logistica).

Daca omu pleaca, nu-i poti sta in cale...cu capul pe umeri sa fie.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Preacuvioase, esti un adevarat motociclist. Adevarat, in sensul ca iti scoti kilometrii la masurat, ca sa arati "ca ii ai mai lungi". Insa te intreb altceva: povesti ai? Ne poti povesti ceva frumos? Ca pana acum, numai fiere si urat ai varsat in urma ta...

 

Sigur, e usor sa pozezi in arhanghel al dreptatii inainte sa plec la drum si "sa ma aduci pe calea cea dreapta" inainte sa ma intorc. Cazut, mort, cu coada intre picioare sau cu capul sus. Varsa-ti frustrarile dupa. Acum nu am ce sa-ti raspund, kilometrii nu sunt de partea mea. Stii asta, si profiti. Esti incorect si marlan. Mai mult, ai niste frustrari legate de "comunitate". Te-am mai sfatuit odata: varsa-ti-le in alta parte. Aici esti off-topic.

 

Dai cat poti in mine, dar cumva, iti rezervi si dreptul "de a ma felicita la intoarcere". Daca o dau in bara, o sa zici "v-am spus eu!". Daca nu, vii cu mana intinsa, "sa ma feliciti". Win-win, bravo, te-ai scos. Esti bun.

 

Din pacate, kilometrii aia cu care te lauzi nu ti-au construit si ceva caracter. M-ai facut, pe rand, cersetor, profitor, sarlatan, te-ai luat de astmul meu (ce legatura are cu orice?), ai improscat cu rahat si-n stanga, si-n dreapta, ba chiar si-n aia care au avut bun simt si ti-au recomandat sa taci. Insa continui sa sustii ca tu nu jignesti. Ca tu doar "ma aduci la calea cea dreapta".

 

Ei bine, stimate domn, ia in calcul ca nu am nevoie de "imbarbatarile" dumitale de 2 lei. Gaseste-ti o alta caravana la care sa latri.

 

 

@All,

Plecarea este de maine intr-o saptamana. Adica sambata, 10 iulie. Directia: unde vad cu ochii, cu fata spre est. Daca vrea cineva sa vina sa-mi ureze drum bun sau sa ma scuipe, o poate face in benzinaria de dinainte de A2, dis-de-dimineata, la ora 8:00.

 

O zi buna tuturor si inca odata, imi cer scuze pentru ce v-a fost dat sa cititi. Mi-e mie rusine de rusinea lor... As fi preferat sa fie frumos si atat, dar uite ca nu se poate...

 

Aia cu km nu era ptr tine. Credeam ca te mia vad pe aici de rusine. Tie nu-ti pot povesti oricum nimik. In general povestile sunt pt prieteni la o bere, iarna dupa o zi de partie. Si chir sunt, ptr ca am, ptr ca-mi place si ptr ca eu merg ptr mine, nu ca sa-ti povestesc tie si altora ca tine si sa pornesc corul de aplaudaci. Dupa cum usor se poate constata, eu nu caut socializare pe forum, nu-mi caut prieteni ptr ca am, nu caut parteneri de trafic ptr ca gasesc din astia ca tine care ma pot incurca. Probabil multi dintre cei care ma balacaresc, m-au intalnit pe drum, ne-am salutat, poate am baut si o cafea in benzinarii. In mod cert am inncercat sa ajut orice om aflat in impas , motociclist sau nu pe strada. De felul meu sunt un om civilizat, saritor si vb lumea chiar agreabil.

Chiar si pe tine te-as ajuta si daca as sti cine esti, desi recunosc ca am o parere extrem de proasta despre tine.

 

Nu profit de nimic. Nu am nevoie sa profit de ceva ca sa-ti explic tie ca esti un 0 care a inceput topicul cu "o sa merg inspre vesr, trimit motorul, etc...tampenii din capul tau" Daca postul de inceput ar fi sunat "as vrea sa....." toate lumea inclusiv eu ar fi fost ingaduitoare cu tine.

 

Dreptul de a te felicita nu mi-l rezervam ptr win-win ci era o apreciere sincera. A expirat. Nu ma intereseaza noua ta tura pana la granita si inapoi. Dupa topicul asta numai unu cu obrazul cat soriciul unui porc de 4 ani se poate intoarce "cu capul sus" la cat ai cotcodacit pe aici.

Incorect si marlani sunt toti ceilalti participanti la trafic ptr tipul tau de motociclist. Esti ideal ptr noua generatie de motociclisti cu care am precizat ca nu ma intereseaza nici un fel de asociere. Nu am vazut niciodata jalete scrise pe forum de cineva care chiar merge.

 

Caracterul meu construit in timp nu are nici o legatura cu inchisul ochilor. Te-am menajat sa stii, asha cum ti-am spus mia devreme. Cei care au avut bun simt si mi-au recomandat sa tac, au avut fata de tine, de rusina fata de rusinea ta. Te-am facut asha ptr ca asta mi-ai inspirat. simplu. Si am fost dragut. Te-am suspectat de inteligenta cand ti-am zis ca esti sarlatan. Nu cred ca ti-ar fi placut sa spun ca cinstit si prost.

 

Ti-am mai spus, ai nevoie de muuuult noroc. Imbarbatarile mele de 2 lei nu-ti vor rezolva pana si nici nu-ti vor curata chilotii dca nu ajungi in timp util la o spalatarie (principala ta problema)

Iti urez doar un sincer asfalt uscat si sa te intorci fara incidenta, cum as face-o cu oricare alt motociclist.

 

 

 

 

 

Mesaj completat

Drum bun si intoarce-te intreg si sanatos ;)

Mesaj completat

 

 

uite 2 poze in care apare motoreta mea. sunt deranjante? poate ca nu exprima ele aceasi idee cu ce 3 barbati care beau bere la o masa de lemn dar eu zic ca sunt aproape

 

in fine poate aberez sau poate nu am inteles ideea pe care ai vrut tu s-o exprimi.

 

pana una alta sa ne bucuram ca Orlando pleaca. ar trebui sa te duci sa-l saluti la plecare preacuviosule, n-ai prea multe de pierdut (timp) dar ai avea de castigat

sunt convins ca ai inteles la ce ma refer. Nu la genul asta de foto ma refer.

 

@warlock

 

"preacuviosul este un ZERO: se lauda ca a facut in 2 ani 30000km si ca ce mare guru in ale motociclismului este.... dar este un tot un ZERO. Ne arata un caracter de mare ZERO, care s-a vazut cu jiipanu alb si calca tot ce misca, doar ca e el deasupra tuturor. O sa ne rugam la DUMNEAVOASTRA mare cuvios, o sa savuram ignoram sfaturile DVS.

 

Si ca sa fiu in tema subiectului, nici eu nu consider ca e chiar sanatos sa pleci fara prea multa experienta (nu in numarul de km, ci in deplasari de mai multe zile, bagaje, logistica).

Daca omu pleaca, nu-i poti sta in cale...cu capul pe umeri sa fie. "

 

preacuviosul "a facut" 40000 de km in 2 ani, daca te intereseaza statisticile, ptr ca-i va face lejer. Dar nu asta e problema. Te legi de amanunte. Trebuia sa observi ca i-am facut fara oracaituri de ex, fara umflat in pene etc. Si probabil ca asha vor fi mereu. Si asta prt ca eu sunt obisnuit cu km, pe motor sau masina. Nu mi se mai pare nimik fabulos. Doar cei care trec de curand de la mercedesurile RATB-ului la hondele de muzeu se excita asha de tare incat tin sa afle si ceilalti ca au mers 200km intr-o zi fara sa cada sau sa se strice motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@All,

Plecarea este de maine intr-o saptamana. Adica sambata, 10 iulie. Directia: unde vad cu ochii, cu fata spre est. Daca vrea cineva sa vina sa-mi ureze drum bun sau sa ma scuipe, o poate face in benzinaria de dinainte de A2, dis-de-dimineata, la ora 8:00.

 

O zi buna tuturor si inca odata, imi cer scuze pentru ce v-a fost dat sa cititi. Mi-e mie rusine de rusinea lor... As fi preferat sa fie frumos si atat, dar uite ca nu se poate...

 

@BlackDirt, te rog sa ne tii la curent cu poze.

 

Daca ai un paypal, vreau sa iti dau un plin

 

Drum bun si fara evenimente care sa iti strice buna dispozitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu inteleg de ce nu sterge nimeni posturile celor doi mahalagii; dupa care putem continua discutia pe topicul asta: omul nu mai face turul lumii si pare a fi in cautare de traseu; cine pe unde a mai fost ii poate da un sfat; de la mine are un plin si daca se duce pana la bragadiru, doar asa ca sa se oftice aia doi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu inteleg de ce nu sterge nimeni posturile celor doi mahalagii; dupa care putem continua discutia pe topicul asta: omul nu mai face turul lumii si pare a fi in cautare de traseu; cine pe unde a mai fost ii poate da un sfat; de la mine are un plin si daca se duce pana la bragadiru, doar asa ca sa se oftice aia doi

Sincer nici eu nu inteleg de ce nu ne radiaza CNP-urile din baza de date de la Evidenta Populatiei, de ce nu ne da nimeni afara din tara. Ar fi ca-n rai aici. Oracaitoarea ar face aventuri pana la bragadiru pe banii filosofului, vor cadea 3 stropi de ploaie, va pune poze din petromul de la iesirea din bucuresti si de pe podul de la intrarea in bragadiru si comunitatea va elogia curajul aventurierului si generozitatea sustinatorului. Bafta mai baieti in ce vreti sa faceti. Ptr cel putin 1 din mahalagii sunteti neinteresanti. Nu uitati sa-l petreceti cu alai la plecare chiar daca merge pana la bragadiru, ca va veni si randul vostru sa plecati spre mare si atunci vor trebui cronicari care sa povesteasca aventura voastra. Daca nu va laudati intre voi, atunci cine? Eu nu o voi face, de asta puteti fi siguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Preacuviosul: Maestre, pot sa te ating?

 

Niste prieteni, toti vanatori se hotarasc intr-o buna zi sa mearga la vanatoare. Zis si facut, pustile incarcate, mancare, bautura, totul pregatit pentru un "sejur".

Ajung ei la cabana seara tarziu, fac rapid un foc de tabara si unul din ei incepe sa povesteasca o aventura pe care-a avut-o recent la vanatoare:

− ... si asa cum ziceam, deodata apare in fata mea un mistret. Mai aveam un singur glonte pe teava. Ochesc si cand sa trag vad cu coada ochiului un lup in stanga mea. Pfaai, ce sa fac? In clipa aia ma gandesc: lasa ca impusc mistretul si cu cutitul ii tai gatul lupului. Nici nu apuc sa-mi duc planul la indeplinire ca in dreapta mea apare un urs.

Toti extrem de atenti:

− Siiiiii? Ce-ai facut?

− Simplu baieti! Am tras cu pusca in mistret, glontele a ricosat in lup si cu-o miscare am taiat gatul ursului!

Au inceput toti sa aplaude!!!

Un vanator mai tanar care statea chiar langa vanatorul cu pricina, extrem de miscat spune:

− wow, cat de tare!!! Maestre, imi dati voie sa va ating?

Vanatorul extrem de magulit spune:

− Desigur!

La care vanatorul cel tanar il atinge cu un deget pe umar si-i spune:

− Du-te dracu', mincinosule!

 

 

Ideal ar fi ca un moderator sa stearga toate posturile offtopic (inclusiv acesta) si sa lase curat topicul omului. Baiazid, daca tot am vazut ca ai postat, poti face asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Preacuviosul: Maestre, pot sa te ating?

 

Ideal ar fi ca un moderator sa stearga toate posturile offtopic (inclusiv acesta) si sa lase curat topicul omului. Baiazid, daca tot am vazut ca ai postat, poti face asta?

Nu.

Ce poate fi mai offtopic decat ocolul lumii facut de 1 care daca nu ar avea una din manete rupta si asha reuseste sa le deosebeasca, ar incurca frana cu ambreiajul injurand producatorul ca nu le-a facut diferite ca sa le poata tine minte? Daca va face cineva curatenie, raman doar posturile mele, ele lui Axor, cel despre asigurare al lui Gaxel parca si cateva care il indeamna pe Kung Fu Panda sa respire adanc sa iasa din visare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu.

Ce poate fi mai offtopic decat ocolul lumii facut de 1 care daca nu ar avea una din manete rupta si asha reuseste sa le deosebeasca, ar incurca frana cu ambreiajul injurand producatorul ca nu le-a facut diferite ca sa le poata tine minte? Daca va face cineva curatenie, raman doar posturile mele, ele lui Axor, cel despre asigurare al lui Gaxel parca si cateva care il indeamna pe Kung Fu Panda sa respire adanc sa iasa din visare.

Chiar crezi ca nu gresesti cu nimic?

Ca toti ne laudam si numai tu ai verticalitate?

Intervin si pun intrebarile astea pt ca fac parte din comunitatea moto care reflecta o PASIUNE,RESPECT SI BUN SIMT de aici nu inteleg de ce crezi ca esti cel mai in masura sa critici tot ce inseamna MOTOCICLISM sau acum ai sa spui ca tu doar constati,nu critici pe nimeni.

Haideti mai oameni buni fiti civilizati asa cum credeti,repet:DOAR CREDETI.

Iti doresc sa nu intalnesti o curba pe care s-o "agresezi" ca n-o sa te ierte.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar crezi ca nu gresesti cu nimic?

Ca toti ne laudam si numai tu ai verticalitate?

Intervin si pun intrebarile astea pt ca fac parte din comunitatea moto care reflecta o PASIUNE,RESPECT SI BUN SIMT de aici nu inteleg de ce crezi ca esti cel mai in masura sa critici tot ce inseamna MOTOCICLISM sau acum ai sa spui ca tu doar constati,nu critici pe nimeni.

Haideti mai oameni buni fiti civilizati asa cum credeti,repet:DOAR CREDETI.

Iti doresc sa nu intalnesti o curba pe care s-o "agresezi" ca n-o sa te ierte.

Numai bine!

stiu sa raspund civilizat unui post civilizat. Nu cred nici pe departe ca eu sunt cel fara de greseala. Nici macar nu am pretentia de cunoscator in astea. Am recunoscut mereu ca nu ma pricep la mecanica. si mai ales, as vrea sa se inteleaga ca posturile mele in care critic nu se adreseaza celor care nu se regasesc in ele. Dar orice ai vrea tu sa-mi spui, am curajul de a baga mana-n foc ca ce spun eu se aplica majoritatii (minim 50%+1) din cei de pe aici. Si am fost indulgent cu procentul.

E prima oara cand dau vreo cifra si am facut-o ptr ca cineva facea comparatie referitor doar la anul obtinerii permisului si incerca sa ma bage in categoria mormolocului aspirant. Din nici o alta perspectiva nu ma intereseaza cifrele astea. Nu am dat sfaturi tehnice ptr ca nu consider ca am competenta de a face asta, in schimb ma irita cei care se plang ca e mai greu examenul moto acum in schimb explica franarea de urgenta. Citesc ca si voi drumurile lui Pompi si sunt impresionat, mi-au placut toate celelalte realizari in domeniu, astept sa se intoarca Semaca sa vad fotografii frumoase, etc. Daca voi avea drum vreodata pe unde au fost nu voi ezita sa cer sfaturi avizate (daca mi le mai da cineva ;)) si asha mai departe. Dar lumea asta intoarsa cu cu.ru in sus in care sugarii vor sa-i invete pe marinari sa bea rom ma enerveaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu chiar nu va inteleg... ce-aveti mai cu excursia omului?

Am inteles ca nu il credeti in stare, ati zis o data, de 2 ori, dar gata fratilor ca ne-am saturat!

Cata rautate si cata perversitate iti trebuie sa dai in cap unui om IN CONTINUU!

Gata bai fratilor, am inteles!!

 

@Axor, nu mai trimite reporturi ca singurele post-uri care ar trebuie sterse sunt ale tale, si lasa-ne cu amenintari gen "poate trebuie sa-l deranjez pe domnul Dan Dobrescu" ca nu tin.

Da-mi voie sa-ti reamintesc ca moderatorii nu sunt angajati la patron, ok? Zi merci ca nu au fost sterse posturile tale, inca. Tot ce faci este sa te legi aiurea de un om, un om care nu ti-a facut nimic, 99% din cititori NU ITI dau dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una alta sa ne bucuram ca Orlando pleaca. ar trebui sa te duci sa-l saluti la plecare preacuviosule, n-ai prea multe de pierdut (timp) dar ai avea de castigat

Aseara deja ma cam enervasem cred si am omis sa spun ceva important: CHIAR MA BUCUR CA ORLANDO PLEACA. NICI NU-TI INCHIPUI CAT. M-AM SATURAT DE POSTURILE LUI PLINE DE VAICAREALA SAU FANTEZII INCAT II DORESC DIN TOT SUFLETUL SPRIJIN MATERIAL, SA-KL TINA MOTORUL, SA NU AIBA NICI UN INCIDENT INCAT SA STEA CAT MAI MULT, SA NU-I MIA VAD TAMPENIILE SCRISE PE FORUM, SA-I RASPUND ETC. POATE ASHA O SA MUNCESC SI EU CEVA CA ALTFEL AJUNG SA CER PLINURI DE LA BAIAZID SI DE LA FILOSOFUL CA SA AJUNG PANA LA BRAGADIRU

Mesaj completat

@Axor, nu mai trimite reporturi ca singurele post-uri care ar trebuie sterse sunt ale tale, si lasa-ne cu amenintari gen "poate trebuie sa-l deranjez pe domnul Dan Dobrescu" ca nu tin.

Da-mi voie sa-ti reamintesc ca moderatorii nu sunt angajati la patron, ok? Zi merci ca nu au fost sterse posturile tale, inca. Tot ce faci este sa te legi aiurea de un om, un om care nu ti-a facut nimic, 99% din cititori NU ITI dau dreptate.

Dupa cum stii procentul oamenilor care inteleg ceva (e valabil in orice domeniu) e destul de mic in lume. Si motociclistii romani e oameni, deci e normal procentul mare al celor care nu inteleg nimik. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara deja ma cam enervasem cred si am omis sa spun ceva important: CHIAR MA BUCUR CA ORLANDO PLEACA. NICI NU-TI INCHIPUI CAT. M-AM SATURAT DE POSTURILE LUI PLINE DE VAICAREALA SAU FANTEZII INCAT II DORESC DIN TOT SUFLETUL SPRIJIN MATERIAL, SA-KL TINA MOTORUL, SA NU AIBA NICI UN INCIDENT INCAT SA STEA CAT MAI MULT, SA NU-I MIA VAD TAMPENIILE SCRISE PE FORUM, SA-I RASPUND ETC. POATE ASHA O SA MUNCESC SI EU CEVA CA ALTFEL AJUNG SA CER PLINURI DE LA BAIAZID SI DE LA FILOSOFUL CA SA AJUNG PANA LA BRAGADIRU

Mesaj completat

 

Dupa cum stii procentul oamenilor care inteleg ceva (e valabil in orice domeniu) e destul de mic in lume. Si motociclistii romani e oameni, deci e normal procentul mare al celor care nu inteleg nimik. ;)

 

 

da de ce tipi?? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Divaghezi domnule,aici se vorbeste despre cati iti dau dreptate...nu are nici o legatura cu cati inteleg asa cum vrei tu sa se creada.

Deci trebuie sa ai un mare semn de intrebare atunci cand MAJORITATEA sustine ca nu faci bine ceea ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primele pagini s-au strecurat abil câteva sfaturi de bun simț și informații pentru care le sunt foarte recunoscător autorilor. Lui Orlando îi doresc mult noroc, o să aibă foarte mare nevoie de el dacă pleacă în condițiile astea. Părerea mea e că dacă el reușește, toți ceilalți aventurieri care au plecat după ani întregi de plănuit temeinic, prepararea unei motociclete pentru un astfel de drum, învățat mecanică, antrenamente fizice, calcule financiare, sunt niște fraieri. Și pentru că vreau să fiu și eu un fraier, dau și eu un plin de benzină la fiecare 5,000 km sau trecere a unei frontiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Divaghezi domnule,aici se vorbeste despre cati iti dau dreptate...nu are nici o legatura cu cati inteleg asa cum vrei tu sa se creada.

Deci trebuie sa ai un mare semn de intrebare atunci cand MAJORITATEA sustine ca nu faci bine ceea ce faci.

Majoritatea l-a votat si pe boc premier si basescu presedinte si uite unde suntem. Deci nu ma intereseaza majoritatea. Niciodata nu am facut parte din majoritate in nici un domeniu. Si nu am nici un semn de intrebare. Doar un zambet sictirit ptr majoritatea aia care scrie pe forum.

Exista si parte buna. Individual toti racerii, pilotii, durii pe care i-am cunoscut am constatat ca sunt alfel. Sa fie vb de instinct de conservare (acela care acum de ex desi il incurajeaza pe brotac ii face sa astapete deznodamantul, dar ei nu ar avea curaj sa incerce.), de un bun simt care se pierde cand se simt ascunsi de un ID si revine in viata reala, nu stiu. Cert e la o cafea sau o bere MAJORITATEA REALA e relativ ok.

Mesaj completat

da de ce tipi?? ;)

de bucurie ca pleaca. Sa dea Doamnu sa nu se razgandeasca iar. Ca a inceput plecand spr vest, muncind, apoi a plecat spre est, a vizitat coreea parca, ceva din japonia, a ajuns in canada, a baut cu amicul lui etc, si cand s-a trezit era dimineata. Oare azinoapte ce a mai visat?????? ;)

Mesaj completat

Bai eu chiar nu va inteleg... ce-aveti mai cu excursia omului?

Am inteles ca nu il credeti in stare, ati zis o data, de 2 ori, dar gata fratilor ca ne-am saturat!

Cata rautate si cata perversitate iti trebuie sa dai in cap unui om IN CONTINUU!

Gata bai fratilor, am inteles!!

Am pierdut prea mult timp pe topicul asta deja si asta ma irita si mai tare.

Exista o regula de bun simt in viata. Chiar daca esti poate mia tofolog, mai nepriceput, daca nu ti-au luat parinti o mingica atunci cand erai mic si te incurca mainile si picioarele, daca-ti cumperi pantofii cu doua numere mia mari ptr simplul motiv ca sunt la acelasi pret cu cei care ti se potrivesc, daca stii sa fii cu bun simt, modest si in banca ta, nimeni nu se ia de tine. Dar cand tu te impiedici pe scari la metrou si dupa ce te barbieresti arati cu plasturi ca Hecule (din pif et hercule, nu va ganditi la altceva), te salveaza bunica de la inec in cada si tu vii si anunti ca treci inot canalul manecii, mi se pare de facut misto si sfatuit sa faca un dus sa se trezeasca. Daca dusul nu da rezultate si te apuci si mobilizezi oamenii, ceri sponsorizari si incaieri juma de forum mi se pare de mare bun simt ca atunci cand constati ca in afara de colacul cu cap de ratoi iti mai trebuie si pernute din alea la maini ca sa stai la suprafata si nu pot trece canalul, sa vii in puii mei si sa-ti ceri scuze, sa dispari juma de an dupa forum si sa-ti schimbi fotografia de la status cu o pereche de pampersi murdari. Nu tot tu esti cu gura mare si te simti persecutat pentru MAJORITATEA iti da dreptate. De asta ii dau in cap. Ptr ca evidentele imi permit sa fac asta fara sa fiu offtopic. Asta merita. E o reactie fireasca fata de genul asta de oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie vb de instinct de conservare (acela care acum de ex desi il incurajeaza pe brotac ii face sa astapete deznodamantul, dar ei nu ar avea curaj sa incerce.), de un bun simt care se pierde cand se simt ascunsi de un ID si revine in viata reala, nu stiu. Cert e la o cafea sau o bere MAJORITATEA REALA e relativ ok.

 

Vai ce cursă mi-ai întins! Fii atent cum mă reped ca șoarecele în cașcaval: sunt dispus să pariez cu tine acum că fac înconjurul lumii pe motocicletă. Pentru că eu am relativ mai multe șanse decât temerarul de aici, pariez că îl fac pe mobra pe care o am acum și nu vor să o ia nici ăia de la dezmembrări. Îți las numărul meu de telefon pe PM, te las să alegi 2 martori ai înțelegerii noastre și miza pariului, ne întâlnim la o cafenea în centru și oficializăm prinsoarea ca între domni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...