Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine ai venit in stup.bafta la Viespe,multi kilometrii impreuna fara peripetii si asfalt cat mai uscat si mai curat.orice nelamuriri ai posteaza cu incredere si vei gasi ajutor :bigstar: baga un ochi si pe forumul dedicat(vezi semnatura mea) si acolo vei gasi orice ai nevoie fara batai mari de cap :moto:

 

 

Merci frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!Dupa un DR800 si Yamaha Diversion,in sfarsit pe mult doritul Hornet.Tocmai am achizitionat o blonda model 1999 doar cu 22k km la bord,de care sunt incantat.Ieri in nebunia mea doar int-o bluza de trening,i-am facut schimbul de lichid de frana pe spate si intins lantul,dupa care plimbare prin oras.M-am ales seara cu doar 39grade temperatura si azi m-am uitat la ea de la geam.Totul este stock pe ea fara nici o modificare...banuiesc ca toba o voi schimba dupa ITP dar ma mai gandesc,imi place si zumzaitul celei originale.

Sanatate :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate :grinbandit:

 

Merci,merci..maine daca-i frumos mai ies o tura ca sa-mi recidiveze boala...parca nu-mi vine inca sa iernez..

 

Merci,merci..maine daca-i frumos mai ies o tura ca sa-mi recidiveze boala...parca nu-mi vine inca sa iernez..

Se pare ca www.hondahornet.ro nu mai functioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetul lu Vararu a ajuns in Iasi la un prieten si momentan sufera ceva modificari ... momentan i s-a scurtat toba :bounce: , s-a renuntat la aripioara de pe spate pe care vine prins numarul, deasemenea stopul spate a fost mutat mai in interior astfel incat sticla sa vina din profil pe aceeasi linie cu carena. Urmeaza pe viitor un set de crash bar-uri, reasezata toba(nu vine deloc pe linia coditei) si colat cateva elemente cu imitatie de carbon.

post-18053-0-77631500-1321045441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce i-ai facut copile? Poti merge la aproape orice magazin de vopseluri auto. Ei au acolo cataloage cu toti producatorii auto si moto. Mai poti da un PM si celor care sunt dedicati artei culorilor de pe acest forum gen @zoliart. Ei cu siguranta au o multime de informatii din acest domeniu.

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa nimic doar am cumparat si eu o aripioara spate de la george sa o mai impopotonez putin :moto:. Sapt asta trebuie sa cumpar vopsea sa ii duc unui baiat la buzau sa o vopseasca sa pot sa o iau de la suflet, 100 ml sunt de ajuns pentru o aripa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bate gandul sa-i execut o revopsire la viesp....dar o problema relativ la culoare.

sa fie tot albastra? portocalie?

am probleme existentiale.

niste poze de inspiratie? sfaturi? daca am chef (a se citi bani) as duce si cadrul la vopsit. de baza ar iesi albastru, negru. ma rog si argintiu/crom de la diverse piese nevopsite, nevopsibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poftim inspiratie :

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/94/47240745.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/695/95618973.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/406/52612785.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/818/40787183.jpg/

 

P.S. : Personal prefer portocaliu. Indicat este sa faci si modificarea in talon dupa aceea fiindca nu costa mult si te scapa de riscul unei amenzi.

 

Apropo de... : /index.php?/topic/671156-schimbare-culoare/page__pid__3000284#entry3000284

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica inchisa la culoare si sa-i f@t o dunga :crack:

la portocaliu ma gandeam pentru ca pur si simplu e mai kinki.

topicul il urmaresc ala cu schimbatul culorii, si sincer sa fiu, aia imi era cea mai mare lene sa o fac.

incet incet ma apuc sa o demontez si sper sa im ivina vreo idee pana dau piesel la vopsit. daca nu..............cred ca albastrul o papa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

restul comunitati deja ti-a furat ideea si isi vopseste viespea cu portocaliu. :laugh:

Si eu vreu sa vopsesc rezervoru ca am doua bube la el , dar acum urmeaza sa imi fac aripa de spate si le trimit pe amandoua la vopsit . dar raman pe albastru .ca deja au prea multi portocaliu :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica inchisa la culoare si sa-i f@t o dunga :crack:

la portocaliu ma gandeam pentru ca pur si simplu e mai kinki.

topicul il urmaresc ala cu schimbatul culorii, si sincer sa fiu, aia imi era cea mai mare lene sa o fac.

incet incet ma apuc sa o demontez si sper sa im ivina vreo idee pana dau piesel la vopsit. daca nu..............cred ca albastrul o papa.

Salut Coobra,

 

Personal as opta pentru gri metalizat plus un parbriz ,,semicarenat" la culoare.

 

Dar nici cu negrul dungat nu mi-e rusine :laugh:

 

La cadru nu m-as baga....

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o viespe se alatura stupului :moto: ....Salutare tuturor! De la inceputul acestei luni sunt mandrul posesor al unei viespi din 2003 model 600 S.Ce pot sa zic sunt un incepator in ale moto din toate punctele de vedere si am ales viespea la recomandarea unor prieteni cu multi ani experienta in fenomenul moto :cheers: . Si acum urmeaza partea amuzanta (pt mine si sper ca si pt voi) si anume faptul ca nu am apucat sa conduc viespea deloc :crack: asta pt ca in momentul in care l-am adus acasa inca eram la o sapt. si jumatate distanta de obtinerea plasticului :D.Am mers doar in calitate de pasager pana la RAR pt acte si m-a uns pe suflet (abia astept sa fiu eu la butoane cu mare grija insa ) Acum e la iernat in garaj fara baterie si asteapta primavara pt schimbare consumabile, frane etc. Si pt ca totul sa se incheie apoteotic iata si niste poze cu iubirea mea (apartin anuntului initial de vanzare nu am avut timp sa fac altele :P)

 

P.S. Nu va speriati de toba din poze e intr-o punga in garaj ,iar pe viespe este toba originala care, parere personala, arata mult mai bine

 

Asfalt uscat si sper sa ne intersectam in primavara pe drumurile patriei!

post-68053-0-43590800-1321911825_thumb.jpeg

post-68053-0-75248800-1321911839_thumb.jpg

post-68053-0-85588300-1321911849_thumb.jpg

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...