Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salutari, tuturor! :wavey:

Incepand de astazi, am intrat si eu grupul posesorilor de Hornet. :rolleyes: Intrucat m-am hotarat sa nu ma mai dau tare pe strada, mi-am vandut R1-ul pe care l-am avut, mi-am luat un alt R1, acelasi model, doar pt circuit, iar pt strada am ales Hornet-ul. Mi-am luat un 2008 pt ca m-a atras aspectul lui, in primul rand.

Foarte multe nu stiu despre el, asa ca daca sunt ceva hint-ul pe care ar trebui sa le aflu, feel free to share. :D

Bun venit în grup ! Să fii sănătos și să te bucuri de ea ! N-o să fii dezamăgit, crede-mă, zbârnâie pe Tihuța ! Nu avem manualul de reparație în engleză pt ea doar pe cel în italiană, avem un manual de piese în portugheză iar pe cel al utilizatorului în toate limbile. Dacă apar noutăți, aici e primul loc unde le sharuiesc.

 

Un video review despre Hornet 600, poate nu l-ati vazut inca:

 

 

Foarte interesante si alte clip-uri de pe acel canal de YouTube.

Pt > 2007 nu au review deci rămâne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo omule ! Sa le stapanesti/folosesti sanatos ! Frumoase, sa ai grija de ele (mai greu cu cea de circuit). Este o alternativa ideala, sa ai doua ... amante !

Multumesc! :cheers:

 

Crashpaduri URGENT !!!

Are, pe cadru, langa radiator.

 

@stau de 6:Nicule,iti dau eu vreo doua hinturi.pune mana pe telefon:P asta doar pt ca te-ai bagat de unde am plecat eu:))

Pentru asta trebuie indeplinita prima regula: sa razpunzi la telefon. :blbl:

 

Bun venit în grup ! Să fii sănătos și să te bucuri de ea ! N-o să fii dezamăgit, crede-mă, zbârnâie pe Tihuța ! Nu avem manualul de reparație în engleză pt ea doar pe cel în italiană, avem un manual de piese în portugheză iar pe cel al utilizatorului în toate limbile. Dacă apar noutăți, aici e primul loc unde le sharuiesc.

Nu astept ca Hornetul sa se comporte ca R1. Nici frane, nici putere sau ciclistica. Nu se pot compara, sunt clase dierite. Asa ca n-o sa ma dezamageasca viespea.

Multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, tuturor!

Incepand de astazi, am intrat si eu grupul posesorilor de Hornet. Intrucat m-am hotarat sa nu ma mai dau tare pe strada, mi-am vandut R1-ul pe care l-am avut, mi-am luat un alt R1, acelasi model, doar pt circuit, iar pt strada am ales Hornet-ul. Mi-am luat un 2008 pt ca m-a atras aspectul lui, in primul rand.

Foarte multe nu stiu despre el, asa ca daca sunt ceva hint-ul pe care ar trebui sa le aflu, feel free to share.

 

attachicon.gif1920625_10203435542149945_1523403593_n.jpg attachicon.gif1011080_10203435552670208_780612485_n.jpg attachicon.gif1782085_10203435552910214_1742060177_n.jpg attachicon.gif1625510_10203436668458102_435175810_n.jpg

Hopa, intamplarea face sa ne semene un pic motoarele ;)) tot din Bistrita

eu am cumparat-o in noiembrie anu trecut, din 2009.

1798999_637248832979170_2143006797_o.jpg

Editat de cristirus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu trebe sa il inmatriculez. nu ma prea grabesc sa il scot. ii unu albastru de prin 04-05 la mine la bloc. is multe in oras dar modelul asta PC41 nu am prea vazut. am vazut mai demult 1 galben. in Beclean am vazut iara unu negru (din cauza lui era sa am accident ca era intr-o parcare si eu ma uitam dupa el si o franat masinile in fata mea:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja i-am facut actele, vineri l-am programat la RAR. Daca apuc sa-i scot numarul tot vineri, in weekend am iesit la o tura. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, o sa pun vineri, cand o duc si la ITP, pt ca plec din localitate. Este o codita aftermarket. Odata cu mobra, am primit la pachet si piesele stock (codita cu manere, suport numar, lampi semnal, toba si ghidonul).

 

 

Mie-mi place foarte mult si toba ce-i pusa acum pe ea. :rusinica:

 

post-28093-0-33475600-1394469790_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, o sa pun vineri, cand o duc si la ITP, pt ca plec din localitate. Este o codita aftermarket. Odata cu mobra, am primit la pachet si piesele stock (codita cu manere, suport numar, lampi semnal, toba si ghidonul).

 

 

Mie-mi place foarte mult si toba ce-i pusa acum pe ea. :rusinica:

 

Mersi mult, astept.

E super toba, numai ca nu e omologata pentru strada (din cate stiu eu) si nu-mi place sa ma complic cu politistii si nici sa trezesc oamenii.

De aceea am preferat Mivv-ul din poza. Am lasat catalizatorul si astfel nu face foarte mult zgomot, am card de omologare, toate bune, si la nevoie in 1 minut am si silencere la loc.

post-3273-0-06829300-1394528092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manualul de reparație după 2007 versiunea italiană, dacă l-am mai pus, mă scuzați.

http://www.sendspace.com/file/ad2yqj

Merci! O sa-l iau cand ajung acasa.

 

 

Mersi mult, astept.

E super toba, numai ca nu e omologata pentru strada (din cate stiu eu) si nu-mi place sa ma complic cu politistii si nici sa trezesc oamenii.

De aceea am preferat Mivv-ul din poza. Am lasat catalizatorul si astfel nu face foarte mult zgomot, am card de omologare, toate bune, si la nevoie in 1 minut am si silencere la loc.

Arata foarte bine si Mivv-ul tau. :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isi vinde un prieten Hornetul de 600 fabricat in 2001 culoare rosie cauciucul din spate nou cu parbriz montatstare foarte buna atat mecanic cat si estetin numar de kilometri 43000 pret 1700 Eur. Pentru informatii suplimentare sunati la numarul 0740686893. S-au schimb cu enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rugamintea la voi sa nu mai aglomerati topicul cu subicte paralele despre plimbari si altele, discutati strict despre modelul de mobra pentru care este topicul creat, sunt unii care nu apreciaza divagatiile si au dreptate. Pentru calatorii si impresii exista ariile dedicate.

Multumesc de intelegere!

se pare ca regulile si rugamintile nu au efect la hornetisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog pastrati tematica topicului. Aici nu se vorbeste de iesiri, intalniri, etc. Acum ca m-am ,,abonat" si la acest topic o sa urmaresc replicile. Cine posteaza off topic ia warn si daca recidiveaza pasibil cu suspendare. Sunt topicuri dedicate de iesiri si alte discutii. Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Așa și dacă vrem să ne întâlnim doar între noi hornetiștii care e problema ? E interzis s-o discutăm pe topicul Hornet ? E o chestie a noastră, de ce trebuie s-o pun aiurea dacă privește comunitatea Hornet ? Tu mi-ai șters postul anterior ? Nu am văzut pe nimeni să se plângă de chestia asta, doar tu și Luigi păreți foarte îngrijorați.

Pe mine chiar mă interesează DOAR Hornet, vreau să văd niște modificări chestii etc.

Nu trebuie să dau nimănui socoteală de ce aș vrea să întâlnesc niște hornetiști la un moment dat și asta n-o pot face pe topice generale de întâlniri

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Așa și dacă vrem să ne întâlnim doar între noi hornetiștii care e problema ? E interzis s-o discutăm pe topicul Hornet ? E o chestie a noastră, de ce trebuie s-o pun aiurea dacă privește comunitatea Hornet ? Tu mi-ai șters postul anterior ? Nu am văzut pe nimeni să se plângă de chestia asta, doar tu și Luigi păreți foarte îngrijorați.

Pe mine chiar mă interesează DOAR Hornet, vreau să văd niște modificări chestii etc.

Nu trebuie să dau nimănui socoteală de ce aș vrea să întâlnesc niște hornetiști la un moment dat și asta n-o pot face pe topice generale de întâlniri

Fiind topicul Hornetistilor propun sa se voteze. Pe de alta parte eu propun sa se deschida un topic separat de ,,intalniri, plimbari, intruniri ale Hornetistilor" cum de altfel au TDM-istii, Transalpistii, etc. Voi decideti. Moderatorii au actionat aici in urma reporturilor vizavi de acest subiect, al iesirilor. Astept deci votul vostru. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad nici o problema daca vorbim aici de intalniri daca ne referim la Hornetisti. Topicul a inceput cu o parere pro si contra legata de model, deci nu vad care ar fi problema. Dar ideea cu un topic nou doar pentru iesiri Hornet nu este rea, se pot aduna acolo poze care sa faca o istorie frumoasa peste cativa ani

Editat de cristirus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...