Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Acum cateva sute de pagini veteranii hornatisti nu aveau nici o problema sa organizeze intalniri aici. Daca nu ma insel ce saptamanala din Bucuresti asa a aparut, asa ca nu cred ca are rost sa ne inflamam pt un post.

Intradevar un o sectiune speciala pt asta ar fi f. utila.

E soare, haideti la plimbare, forumeala..dupa :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moderatorii au actionat aici in urma reporturilor vizavi de acest subiect, al iesirilor. Astept deci votul vostru.

 

Oare pe cine l-a deranjat ca se discuta si despre altceva in afara de uleiuri? Si ce e cu excesul asta de zel al moderatorilor?

 

Eu votez pentru permiterea oricarei discutii referitoare la Hornet!

 

In primul rand nu stiam ca este un topic strict mecanic (pt asta exista service) sau de vanzari (pt asta exista bursa), plus ca nu am dispozitia sa urmaresc inca un topic pe acest forum. Am cautat topic-ul colegilor din Bucuresti, "Hornets Red Carpet" parca se numea si nu am reusit sa il gasesc. Oricum, acela a supravietuit o perioada pt ca numarul participantilor era suficient, insa pt 2 oameni din Bistrita, 1 din Cluj si 1 din Zalau nu cred ca are rost sa existe un topic separat.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind topicul Hornetistilor propun sa se voteze. Pe de alta parte eu propun sa se deschida un topic separat de ,,intalniri, plimbari, intruniri ale Hornetistilor" cum de altfel au TDM-istii, Transalpistii, etc. Voi decideti. Moderatorii au actionat aici in urma reporturilor vizavi de acest subiect, al iesirilor. Astept deci votul vostru. Numai bine!

De ce nu și topicele "Aria service a Hornetiștilor" "să râdem cu Hornetiștii" "Probleme de sănătate ale Horneților" :moron: . E topicul hornetiștilor ce să mai votăm, pt ce altele ?

Văd un exces de moderare, dacă e cineva deranjat să spună el ce-l doare nu mai duceți voi moderatorii grija altora inutil.

Eu nu am văzut pe nimeni să se plângă aici că apar topicuri de plimbări, întâniri.

Pe mine mă interesează direct niște întruniri Hornet pt că vreau să văd niște distanțe ale etrierilor față de furcă și disc - specific Hornet etc

Și eu votez împotriva aberațiilor și a pumnului în gură, evident permiterea oricarei discutii referitoare la Hornet, mi se pare aberant să propui așa un vot Kato din Arad !

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez si eu ca aici sa se tina toate discutiile cu si despre hornetisti.

 

@satori: M-am uitat la codita. E facuta din fibra, se vede pe interior. O sa fiu nevoit s-o revopsesc, pt ca a fost adusa intr-o remorca plina cu bagaje si s-a zgariat. Tot ieri i-am inlocuit semnalizarile pe spate.

 

Am facut astazi vreo 350 km. Imi place cum se misca jucaria. E zvelta si foarte manevrabila. :rolleyes: Singurul "inconvenient" apare la viteze de peste 150 km/h, incepe sa se simta vantul. La 200 km/h am facut eforturi serioase sa ma tin de mobra. :crack: Ma bucura asta, pt ca mi-am luat Hornet-ul sa nu mai merg tare pe strada si la viteze mici are exact ceea ce asteptam. Mai mult, consuma jumatate din cat consuma R1. Am avut un consum de 6.2 l/100 km, cu pasager.

O sa-i schimb gumele, o sa pun un set de D211 GP Racer-uri. Cu siguranta o sa fie si mai distractiva.

As a bottom line, sunt foarte multumit de alegerea facuta. :P

 

post-28093-0-72582800-1394901595_thumb.jpg post-28093-0-89955600-1394901616_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! in toamna mi-am luat un hornet din 2000 care a stat pe dreapta in tara 2 ani, iar in italia nu prea stiu cati... e varianta carenata, are kilometraj electronic care arata vreo 12mii km rulati. problema este ca am observat ca umezeste putin prin spatelepompei de apa. am inteles ca de vina ar fi presetupa, care s-a deteriorat din cauza faptului ca a stat nefolosita sau a imbatranit. am inteles ca exista sansa ca atunci cand incep sezonul sa nu mai curga... voi ati avut astfel de probleme? o pompa de apa cred ca este destul de scumpa, se gaseste kit de reparatie?

Înainte de toate șterge bine zona și vezi dacă e de vină garnitura sau vreun șurub slăbit la corpul pompei (puțin probabil ).

Mai poate fi O-ringul interior, caz în care apa iese prin gaura de scurgere din spatele pompei, bagi un deget, vezi dacă e umed (ai grijă unde îl bagi!). Dacă e o-ringul ai scăpat mult mai ieftin. Dacă și ăla e bun atunci e defectă pompa și trebuie schimbată.

Faza cu presetupa mergea la Aro sau Dacia. La astea se înlocuiește tot corpul pompei. Cred că e vreo 2 mil cu drum cu tot vezi aici http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-CB600F-CB600-CB-600-F-Hornet-02-FS2-Water-Pump-/160994369499?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item257c031fdb

 

 

se pare ca regulile si rugamintile nu au efect la hornetisti.

Tu ești cu sifoanele la moderatori ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine , ma dau si eu cu parerea viazavi de post-uri cu intalniri.

Eu sunt din Sb , de ce m-ar interesa intilnirile organizate in Bucuresti

sau poate Craiova sau poate Constanta ? Urmaresc acest topic de alte considerente.

Ce ar fi daca am posta fiecare comunitate "locala" toate planificarile iesirilor in acest topic ?

Ar fi HAOS, evident parerea mea umila.

 

Asfalt uscat si cat mai mult soare. :burnout:

Editat de Vano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e cu voturi si mie mi se pare normal ca pe un forum specific unui model sa se poata aranja si o intalnire cu detinatorii modelului respectiv, iar la cate propuneri de intalnire sunt (puteti sa cautati in urma le numarati pe degete) nu stiu daca ar avea rost un alt topic, mai ales pe un forum unde se incurajeaza folosirea unui topic pt a nu face un milion de topic-uri cu aceleasi discutii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu votez ca toate discutiile cu si despre hornetisti (inclusiv adunari/intalniri) sa se discute aici. Pana la urma de asta este grupul nu ? Stabilim o locatie/intalnire, cerem o parere, un sfat un ajutor. Nu vad de ce ar deranja pe cineva ca se organizeaza intalniri aici.

 

salut! in toamna mi-am luat un hornet din 2000 care a stat pe dreapta in tara 2 ani, iar in italia nu prea stiu cati... e varianta carenata, are kilometraj electronic care arata vreo 12mii km rulati. problema este ca am observat ca umezeste putin prin spatelepompei de apa. am inteles ca de vina ar fi presetupa, care s-a deteriorat din cauza faptului ca a stat nefolosita sau a imbatranit. am inteles ca exista sansa ca atunci cand incep sezonul sa nu mai curga... voi ati avut astfel de probleme? o pompa de apa cred ca este destul de scumpa, se gaseste kit de reparatie?

Chiar eu am rezolvat recent o problema asemanatoare. Ei la mine motoreta fiind dintr-un an ceva mai indepartat au inceput sa cedeze diverse garnituri. In toamna am avut clasica problema cu uleiul in antigel (din pricina garniturilor din racitorul de ulei). Ei pentru a remedia problema asta cat mai eficient s-au desfacut toate componentele circuitului de racire pentru a fi curatate corespunzator de ulei. Facand operatiunea asta, cand am remontat toate piesele la loc m-am trezit ca imi curge antigel din diverse locuri. La mine problemele majore au fost cele 2 furtune negre care intra in radiator. Dar preventiv am schimbat si garnitura de la racitorul de ulei, garnitura de la pompa de apa si garnitura termostatului pentru ca avea tendinta sa se umezeasca/transpire.

Ce iti recomand. Localizeaza cat de bine poti locatia unde curge si dupa ia masuri in privinta asta. Daca esti complet sigur ca in spatele pompei de apa este problema, banuiesc ca ar fi garnitura pompei de apa.

 

Votez si eu ca aici sa se tina toate discutiile cu si despre hornetisti.

 

@satori: M-am uitat la codita. E facuta din fibra, se vede pe interior. O sa fiu nevoit s-o revopsesc, pt ca a fost adusa intr-o remorca plina cu bagaje si s-a zgariat. Tot ieri i-am inlocuit semnalizarile pe spate.

 

Am facut astazi vreo 350 km. Imi place cum se misca jucaria. E zvelta si foarte manevrabila. :rolleyes: Singurul "inconvenient" apare la viteze de peste 150 km/h, incepe sa se simta vantul. La 200 km/h am facut eforturi serioase sa ma tin de mobra. :crack: Ma bucura asta, pt ca mi-am luat Hornet-ul sa nu mai merg tare pe strada si la viteze mici are exact ceea ce asteptam. Mai mult, consuma jumatate din cat consuma R1. Am avut un consum de 6.2 l/100 km, cu pasager.

O sa-i schimb gumele, o sa pun un set de D211 GP Racer-uri. Cu siguranta o sa fie si mai distractiva.

As a bottom line, sunt foarte multumit de alegerea facuta.

 

attachicon.gifPhoXo1.jpg attachicon.gif20140315_101446.jpg

Felicitari pentru alegere. Foarte frumoasa. Sa aveti grija unul de celalalt :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind topicul Hornetistilor propun sa se voteze. Pe de alta parte eu propun sa se deschida un topic separat de ,,intalniri, plimbari, intruniri ale Hornetistilor" cum de altfel au TDM-istii, Transalpistii, etc. Voi decideti. Moderatorii au actionat aici in urma reporturilor vizavi de acest subiect, al iesirilor. Astept deci votul vostru. Numai bine!

cum vine asta cu votul? ca administrator ai aprobat, initial, ca nu este ok ca la aceasta sectiune sa se discute despre intalniri. nu inteleg de ce si de unde ideea votului! colegi, sunt reguli de respectat! avem forumul structurat foarte clar, avem un regulament de respectat si administratori care sa vegheze la respectarea lui. de ce trebuie vot? si mai mult, vot la care sa participe cei ce au gresit! administratorii trebuie sa verifice respectarea regulamentului, sa faca ordine si sa aplice sanctiuni, daca e cazul. nicaieri nu am mai auzit ca cei responsabili cu mentinerea ordinii sa supuna la vot... e ca si cum politistul ar opri o gasca de bikeri pentru ca au depasit viteza si ii pune sa voteze, sa vada daca-i sanctioneaza sau nu... sau judecatorul sa ceara votul celor din boxa acuzatilor... unde s-a mai pomenit asa ceva?

cei cu TDM si transalp s-au conformat, asa cum a afirmat kato-arad, dovada ca se poate! hornetistii, de ce nu? pe viitor o sa incepem sa ne prezentam garajele, ca doar reprezinta casutele partenerelor noastre cu 2 roti... o sa posteze fiecare cand i-a curatat/uns lantul, cata benzina a pus in rezervor si cata a consumat, marimea ghetelor moto, s.a.m.d... justificand ca toate astea au legatura cu hornetul.

 

asa cum spunea si colegul Vano, aici intram hornetisti din toata tara, care nu suntem interesati de intalnirile organizate in tara sau iesirea care a facut-o alt coleg. eu am constatat haosul si de asta cred ca ar trebui sa actionam si sa-l stopam.

 

daca administratorii considera ca se impune solutia democratica a votului, sau ca este norma ca aici sa discutam despre iesiri si intalniri, voi accepta decizia si ma voi supune, conform principiului "minoritatea se supune majoritatii". dar o voi considera ca fiind gresita! doar traim in romania, unde ne-am invatat ca regulile sa nu fie respectate sub ochii autoritatilor...

Editat de LEPRONE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vine asta cu votul? ca administrator ai aprobat, initial, ca nu este ok ca la aceasta sectiune sa se discute despre intalniri. nu inteleg de ce si de unde ideea votului! colegi, sunt reguli de respectat! avem forumul structurat foarte clar, avem un regulament de respectat si administratori care sa vegheze la respectarea lui. de ce trebuie vot? si mai mult, vot la care sa participe cei ce au gresit!

Și ce propui ? Dacă toți zic că ești beat te duci să te culci. Noi facem forumul, nu forumul ne ține pe noi ! Dacă noi considerăm că e mai bine așa, înseamnă că asta ne avantajează mai bine.

Ai văzut vreodată porcăieli aici ? Nu ! Asta până să apari tu.

 

administratorii trebuie sa verifice respectarea regulamentului, sa faca ordine si sa aplice sanctiuni, daca e cazul. nicaieri nu am mai auzit ca cei responsabili cu mentinerea ordinii sa supuna la vot... e ca si cum politistul ar opri o gasca de bikeri pentru ca au depasit viteza si ii pune sa voteze, sa vada daca-i sanctioneaza sau nu... sau judecatorul sa ceara votul celor din boxa acuzatilor... unde s-a mai pomenit asa ceva?

cei cu TDM si transalp s-au conformat, asa cum a afirmat kato-arad, dovada ca se poate! hornetistii, de ce nu? pe viitor o sa incepem sa ne prezentam garajele, ca doar reprezinta casutele partenerelor noastre cu 2 roti... o sa posteze fiecare cand i-a curatat/uns lantul, cata benzina a pus in rezervor si cata a consumat, marimea ghetelor moto, s.a.m.d... justificand ca toate astea au legatura cu hornetul.

Așa și ? Mută-te la TDM și spune adminilor să ne dea ban la toți Hornetiștii. :plsdie:

 

asa cum spunea si colegul Vano, aici intram hornetisti din toata tara, care nu suntem interesati de intalnirile organizate in tara sau iesirea care a facut-o alt coleg. eu am constatat haosul si de asta cred ca ar trebui sa actionam si sa-l stopam.

Ești deja incoerent ! Kato (la reportul tău bine intenționat) spunea să postăm la secțiunea întruniri excursii și nu aici unde postăm noi (atunci când vrem întruniri doar Hornet), însă ca un om de bun simț zice să votăm ca să nu ne plângem mai apoi că suntem ne-moderați. Eu zic că e useless, după cum se vede, avem un singur vot "pentru" - tu. Și o mai apărea vreo clonă.

 

daca administratorii considera ca se impune solutia democratica a votului, sau ca este norma ca aici sa discutam despre iesiri si intalniri, voi accepta decizia si ma voi supune, conform principiului "minoritatea se supune majoritatii". dar o voi considera ca fiind gresita! doar traim in romania, unde ne-am invatat ca regulile sa nu fie respectate sub ochii autoritatilor...

Tu înțelegi ceva din ce scrii ?

Pompa ai reparat-o ? Sau vorbești doar ca să te afli în treabă ? Te freacă mai tare grija forumului decât a Hornetei.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc threadul asta de mai bine de 5 ani de zile si un lucru pot sa il afirm cu siguranta : hornetistii s-au auto-moderat/cenzurat/organizat in asa fel incat mereu a existat unsentiment de bun-simt, ajutor si prietenie aici. Si toate astea fara ca cineva sa impuna din exterior vreo regula. Nu imi amintesc ca vreodata discutiile sa fi degenerat iar atunci cand a fost cazul discutiile legate de intalniri au plecat tot de aici - cand au inceput sa fie foarte extinse - singuri - hornetistii le-au dezvoltat in alte locuri. Din pacate acum discutiile despre intalniri ale hornetistilor sunt atat de rare incat daca le mai impui si locul unde sa fie purtate cred ca o sa tinda spre 0. Pentru cat conteaza pareea mea - lasati oamenii sa posteze si aici discutii despre eventuale intalniri - si asa sunt rare incercatisa le incurajati.

Bazaiala placuta tuturor.

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompa ai reparat-o ? Sau vorbești doar ca să te afli în treabă ? Te freacă mai tare grija forumului decât a Hornetei.

pompa nu a mai umezit. acum mai bine de 2 saptamani am sters bine pe dedesupt si am tot urmarit daca mai umezeste. nu s-a pus problema de facut balta.

cica ar fi un meserias prin galati care a reparat pompe de apa la motoare. un prieten si-a facut o pompa de la un cbf f4... imi e teama sa nu faca figuri in plin sezon, ca atunci e de rau!

 

responsabili pentru porcaieli sunt cei care au fost comozi si nu le-a pasat de ceilalti care nu sunt interesati de iesirea unui motociclist sau intalnirile a 3-4 hornetisti, la un oras situat la sute de kilometri distanta el. crede-ma ca inteleg foarte bine ce scriu si daca administratorii lasa votul la liber intr-o astfel de situatie, rezultatul nu e greu de anticipat. am vazut ca a fost resuscitat Hornets red carpet, felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avand in vedere ca majoritatea hornetistilor sunt din bucuresti nu inteleg de care e marele deranj. iar daca nu ne atragea atentia LEPRONE nu mai apareau atatea mesaje pe langa subiect.

 

pana la urma facem si o intalnire de hornetisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa aflu si eu parerile voastre pro si contra despre acest model honda hornet :banana:

 

 

 

multumesc mult

asa a aparut topicul. pana la urma despre ce ar trebui sa vorbim aici? cum ai zis tu cu pompa de apa am putea spune si noi sa mergi intr-o sectiune de service si uite asa incetu cu incetu aici nu s-ar mai vorbi deloc pentru ca pentru orice ai zice ar fi o sectiune. eu nu vad aici sa scrie undeva ca nu ai voie sa vorbesti despre intalniri. atata timp cat ii vorba de hornetisti si horneturi nu vad nici o problema. cand ma refer la intalniri aici pe forum ma refer la una nationala, de ex pe Transfagarasan ca ii mai la centru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand piese din dezmembrare Honda Hornet,an 98, pc34
CDI-150 lei
Bascula-100 lei
Etrier+furtune+borcanas+pompa frana spate 100 lei
Stator 70 lei
Electromotor 100 lei
Toba originala 200 lei
Motor 600 lei
Carburatoarele 150 lei
Vas expansiune 50 lei
Instalatie electrica 50 lei
Melc kilometraj 50 lei
Ax roata fata cu rulmenti 80 lei
Furtune frana fata 70 lei
Picior cu senzor 50 lei
Pedala schimbator cu tija cu tot 70 lei

toate la pachet 200 euro

tel 0749911690

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@leprone:dupa aproape 6 ani de cand urmaresc topicul,si 4 ani de Hornet,esti primul(si pe langa asta esti si relativ nou pe zona) care are o problema legata de un anume motiv de discutie pe care l-ai dori moderat.eu zic sa stai linistit si sa postezi in continuare aici orice ai tu nevoie si sa nu mai cauti "samanta de scandal" intr-un loc unde nu a fost aproape niciodata asa ceva.daca te uiti in urma ai sa vezi,cum spunea @sorin128,ca ne-am automoderat si ca intotdeauna a fost extrem de mult bin simt pe acest topic.numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa george. Daca ne uitam im urma sunt zeci si zeci de pagini cu intalniri si poze si nu le-a sters nimeni. Eu am postat doar o data o locatie undeva si au fost sterse toate postarile referitoare. Si pana la urma duce cineva in spate postarile asa zis inutile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompa nu a mai umezit. acum mai bine de 2 saptamani am sters bine pe dedesupt si am tot urmarit daca mai umezeste. nu s-a pus problema de facut balta.

cica ar fi un meserias prin galati care a reparat pompe de apa la motoare. un prieten si-a facut o pompa de la un cbf f4... imi e teama sa nu faca figuri in plin sezon, ca atunci e de rau!

 

responsabili pentru porcaieli sunt cei care au fost comozi si nu le-a pasat de ceilalti care nu sunt interesati de iesirea unui motociclist sau intalnirile a 3-4 hornetisti, la un oras situat la sute de kilometri distanta el. crede-ma ca inteleg foarte bine ce scriu si daca administratorii lasa votul la liber intr-o astfel de situatie, rezultatul nu e greu de anticipat. am vazut ca a fost resuscitat Hornets red carpet, felicitari!

Mă bucur pt pompă, ai scutit 2 mil și ceva muncă. Eu la o recidivă nu aș schimba-o ci aș verifica mai întâi o-ringul, din moment ce au apărut așa multe garnituri la vânzare pe Ebay înseamnă că mulți le mai și schimbă, nu doar pompa cu totul cum se făcea acum 2-3 ani.

Mă bucur și pt Honda Red Carpets care a fost o inițiativă bună la viața ei dar nu s-a susținut (are totuși 100 pagini, nu e puțin) pt că probabil și altora ca și mie, le vine greu să urmărească 2 topice despre cam același lucru: plimbarea cu Horneta alături de prieteni.

 

Chiar asa george. Daca ne uitam im urma sunt zeci si zeci de pagini cu intalniri si poze si nu le-a sters nimeni. Eu am postat doar o data o locatie undeva si au fost sterse toate postarile referitoare. Si pana la urma duce cineva in spate postarile asa zis inutile?

Păcat de ele ! Asta pt că s-a suprapus acum în mod nefericit atitudinea de "sifonar" a colegului cu zelul unor moderatori care întâi taie și apoi numără.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ura! Gata prima iesire de anul asta. A pornit la a 2a cheie, curatat lant, uns… si sus pe ea :-D

Evident ca mi-am uitat permisul de entuziasm dar a fost doar o plimbare scurta. :-)

Am inghetat oleaca dar evident ca a meritat.

 

Numai bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca moderatorii au disparut, iar noi am ramas sa ne certam aici... in concluzie, o lasam cum spuneti voi si a fost excesul meu de zel!

 

@adrianm, daca nu o sa inceapa sa faca balta, o s-o las asa sezonul asta. deocamdata bagam ulei, bujii, filtre, schimbam antigelul, multa benzina si asfalt bun sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@satori: M-am uitat la codita. E facuta din fibra, se vede pe interior. O sa fiu nevoit s-o revopsesc, pt ca a fost adusa intr-o remorca plina cu bagaje si s-a zgariat. Tot ieri i-am inlocuit semnalizarile pe spate.

 

 

Mersi, am inteles. Foarte greu se gaseste o codita decenta pentru modelul asta, de aceea te-am intrebat. Pe de alta parte, eu vreau semnalizari mari (stock) pe spate si la majoritatea coditelor se pun semnalizari mici. Cred ca o sa renunt. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se găsește greu pentru că se caută foarte mult modelul nou de codiță. Mie îmi place modelul vechi 2007-2010 cu mânere mi se pare mai practic, mai pun și bagaje pe ea.

Dar am văzut că toți care le-au trântit și le-au spart coada au pus apoi modelul nou original sau fibră. Multe văd aduse din Italia care au chiar undertailul de tablă, nu știu ce tot fac ăia pe acolo, italienii, dacă sunt căzute sau le schimbă ei pur și simplu: codiță model nou, stop, semnalizări, suport număr toate Barracuda, cam așa vin din Italia hornetele după 2007.

Dacă vrei semnalizări ai de unde alege stock sau aftermarket de ce să renunți acum când oferta e mai bogată ca oricând

stock mari dar cu led http://www.ebay.co.uk/itm/New-LED-Turn-Signals-Light-For-HONDA-CB919F-Hornet-900-2002-2007-/360715471730?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item53fc514b72

stock mari cu led clare http://www.ebay.co.uk/itm/New-LED-Turn-Signals-Light-Honda-For-HONDA-CB919F-Hornet-900-2002-2007-/360691040617?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item53fadc8169

lampă cu toate integrate plus brizbrizuri http://www.ebay.co.uk/itm/2011-2012-Honda-CBR-250R-CBR250R-SEQUENTIAL-Turn-Signal-LED-Tail-Light-Smoke-/390693759241?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5af729a909

Model "Vader" led http://www.ebay.co.uk/itm/New-Vader-Ultra-LED-Turn-Signal-Light-Honda-CBR-600-1000-RR-Hornet-CBF-VTX-VT-/301121262742?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item461c39d496

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ziceam de semnalizare, ma refeream la ce se intampla dupa ce pui codita. Cum n-am codita, raman cu cele stock si sunt ok.

Interesanta chestie cu mobrele de Italia, nu stiam. Eu am luat-o din Ro, de noua, stat in reprezentanta. Mi s-a parut o afacere buna (si inca mi se pare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...