Sari la conținut

Accident Bucuresti 24.05.2010 - Policlinica Titan


bikeritza
 Share

Postări Recomandate

Accident in fata la Policlinica Titan astazi in jurul orei 19:30-20:00. Eram in 101 si am trecut fix pe langa. Din ce am reusit sa vad, era vorba de un Transalp negru cu topcase daca nu ma insel. Nu am reusit sa vad prea mult pentru ca eram in 101 si era foarte aglomerat.

Are cineva mai multe detalii despre ce s-a intamplat si despre starea motociclistului si cine era?

Motorul era cazut pe jos...Si repet CRED ca era Transalp negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 440
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu tot din autobuz am vazut urmarile accidentului!

intradevar era o moto neagra, nu siu daca transalp.

riderul statea in fund pe bordura si era foarte bine! era echipat full, ceea ce probabil i-a salvat pielea! in jurul lui erau cativa motociclisti care stateau cu el de vorba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot din autobuz am vazut urmarile accidentului!

intradevar era o moto neagra, nu siu daca transalp.

riderul statea in fund pe bordura si era foarte bine! era echipat full, ceea ce probabil i-a salvat pielea! in jurul lui erau cativa motociclisti care stateau cu el de vorba!

 

 

mie transalp mi se parea a fi.... pe motociclist nu l-am vazut, i-am vazut doar pe restu`care erau pe acolo...oricum e bine daca nu a patit nimic....

 

cineva care totusi stie ce s-a intamplat, e prin zona?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la spital... Este vorba de userul Cavaleru, moto Yamaha TDM 850 B 61 CAV. Am ajuns la accident fix cand il urcau in salvare. Accidentul destul de usor si banal, dar cu urmari grave: Cavaleru s-a ales cu cu fractura deschisa de tibie si peroneu la piciorul stang, undeva deasupra gleznei. Masina (un Passat argintiu) l-a lovit fix in picior! Acum e internat la Spitalul Sf. Pantelimon cu scripeti, greutati si suruburi prin picior, asteapta sa-l opereze zilele astea si sa-i puna tija. Motorul are daune minore, doar o scarita si maneta de frana rupte; masina, la fel, nici nu s-a vazut ca a fost impact. Riderul avea echipament full, iar cizmele de cross Alpinestars si-au facut datoria. Daca nu le avea, cred ca se lasa cu oase sfaramate si era mult mai grav.

 

Asadar, moto iese de pe str. Rotunda sa faca stanga pe Nicolae Grigorescu si masina vine dinspre Salajan pe N Grigorescu si intoarce in scuar. Amandoi s-au pocnit pe banda a treia. Accidentul s-a intamplat la ora 18:20.

 

Multumiri celor care s-au oprit (se stiu ei care) si au dat o mana de ajutor, a fost nevoie (de la ridicat motorul pana la incurajat familia).

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu pot eu sa inteleg pe cocalarii astia care isi scot repede numerele dupa accident,zici ca sunt mari vedete

iti doresc multa sanatate si toate cele bune Cavalere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu pot eu sa inteleg pe cocalarii astia care isi scot repede numerele dupa accident,zici ca sunt mari vedete

iti doresc multa sanatate si toate cele bune Cavalere

probabil ca i-a cazut in urma loviturii, cine stie. vad ca are grila de la radioator rupta. cine stie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii cazuse numarul in urma impactului. il bagase in portbagaj dar i-am zis sa il scoata atunci cand au venit militienii de la udriste sa faca masuratorile.

el iesea de pe strada rotunda cu semnal stanga spre titan iar Vw vroia sa intoarca 180grd in acelasi squar. sunt 2 camere montate care bat pe locul impactului.

 

 

insanatosire grabnica!!

ce nu pot eu sa inteleg pe cocalarii astia care isi scot repede numerele dupa accident,zici ca sunt mari vedete

iti doresc multa sanatate si toate cele bune Cavalere

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am avut accident tot un passat m-a lovit, din lateral dreapta, destul de violent pt ca numarul s-a mulat de blocul motor si acolo a ramas. am crezut ca m-a lovit in picior pt ca era indoita tabla in forma de...genunchi dar acum tind sa cred ca mi-am lovit genunchiul in motor si ca nu m-a atins de fapt pt ca n-am avut fracturi.

fractura de tibie si fibula...cu echipament?!! oh my...

INSANATOSIRE GRABNICA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca si cavalerul nostru a fost cam neatent...a taiat 2 benzi si n-a fost atent la fatalaul din passat...sper sa nu iasa culpa comuna pt ca ambii faceau stanga si s-au lovit dubios...

Insanatosire grabnica si...felicitari pt purtarea echipamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supapa, da, a fost destul de dubios accidentul, sunt curios si eu cine o sa iasa vinovat. Oricum, pagubele materiale sunt minime.

Cat stateam la spital, ne-a zis un brancadier ca a mai fost adus un motociclist, inaintea lui Cavaleru, si cica a fost destul de grav, cu femur naspa, bazin fracturat si destul de sifonat. Nu a stiut sa ne zica mai mult si pe cine intrebam unde este, nimeni nu stia nimic. Deci, stie careva mai multe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supapa, da, a fost destul de dubios accidentul, sunt curios si eu cine o sa iasa vinovat. Oricum, pagubele materiale sunt minime.

Cat stateam la spital, ne-a zis un brancadier ca a mai fost adus un motociclist, inaintea lui Cavaleru, si cica a fost destul de grav, cu femur naspa, bazin fracturat si destul de sifonat. Nu a stiut sa ne zica mai mult si pe cine intrebam unde este, nimeni nu stia nimic. Deci, stie careva mai multe?

 

exista o vb prin spitale: "poftiti va rog la salonul...moto"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al enÂşpe-lea accident moto exact in locul ala... de obicei ies gigeii de rotunda si se baga putin pe contrasens sa intre pe urmatoarea straduta, dar accidentul lui cavaleru e total altfel.

Ori idiotu s-a uitat doar in dreaota dupa ce s-a bagat intre scuaruri si a iesit tare, ori a vrut sa faca figuri de genu pauărslaid, sa iasa repede cu scartz, oricum, ciudat!

asta daca am inteles eu bine(vezi schita)

Chiar, cine e de vina in cazul asta? eu zic ca auto.

 

exista o vb prin spitale: "poftiti va rog la salonul...moto"

La ortopedie cica studentii au ca 'material didactic' aproape numai pensionari si motociclisti

 

Insanatosire grabnica cavalere!

post-9738-1274774158_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al enÂşpe-lea accident moto exact in locul ala... de obicei ies gigeii de rotunda si se baga putin pe contrasens sa intre pe urmatoarea straduta, dar accidentul lui cavaleru e total altfel.

Ori idiotu s-a uitat doar in dreaota dupa ce s-a bagat intre scuaruri si a iesit tare, ori a vrut sa faca figuri de genu pauărslaid, sa iasa repede cu scartz, oricum, ciudat!

asta daca am inteles eu bine(vezi schita)

Chiar, cine e de vina in cazul asta? eu zic ca auto.

 

 

La ortopedie cica studentii au ca 'material didactic' aproape numai pensionari si motociclisti

 

Insanatosire grabnica cavalere!

 

schita este corecta. soferul a declarat politistilor ca a intrat intre scuaruri si s-a asigurat din dreapta, a vazut ca nu vine nimic si a plecat iar in momentul in care s-a uitat si in stanga s-a trezit cu el in fata. cel mai probabil s-a intamplat cum ai zis si tu. soferu , dupa parerea mea, nu avea mai mult de 22 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schita este corecta. soferul a declarat politistilor ca a intrat intre scuaruri si s-a asigurat din dreapta, a vazut ca nu vine nimic si a plecat iar in momentul in care s-a uitat si in stanga s-a trezit cu el in fata. cel mai probabil s-a intamplat cum ai zis si tu. soferu , dupa parerea mea, nu avea mai mult de 22 de ani.

Ca sa proiectezi 250kg tarash vreo 3-4m iti trebuie ceva forta. Nu stiu de ce am senzatia ca soferul a vazut ca nu vine nimic de pe contrasens (e vizibilitate foarte buna in zona) si a intors dintr-o bucata, moment in care s-a trezit cu Cavaleru nostru in fatza -- prea tarziu pentru frana. Cat despre Cavaleru, probabil ca soferul nici nu incepuse sa intoarca in momentul in care a patruns cu motocicleta in intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..IcemaN.., schema e corecta, numai ca ai omis un lucru (se vede in pozele facute de mine, dealtfel): Cavaleru la iesirea de pe str. Rotunda are un mare "cedeaza trecerea", care ala cred ca o sa fie decisiv in stabilirea vinovatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..IcemaN.., schema e corecta, numai ca ai omis un lucru (se vede in pozele facute de mine, dealtfel): Cavaleru la iesirea de pe str. Rotunda are un mare "cedeaza trecerea", care ala cred ca o sa fie decisiv in stabilirea vinovatului.

 

nici auto nu era pe drum cu prioritate.... isi pierduse prioritatea cand a facut stanga sa intre in scuar..... deci era in acceeasi situatie cu cavaleru....

 

Auto trebuia sa dea piroritate de dreapta... E ca si cum strada de pe care a venit cavaleru s-ar fi continuat peste bulevard :)

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...