Sari la conținut

Compatibilitati piese AUTO - MOTO


rila
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Compatibilitate despre care am citit, dar pe care nu o pot verifica:

 

Cureaua de distributie la Ducati 916 si, probabil, 748 este aceeasi cu cea care se pune pe Renault Clio cu motor de 1.1 litri din 1995.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curand am avut probleme cu starter clutch la hayabusa mea

se potriveste de la alt model suzuki

din pacate era noapte si motoreta de pe care am luat era jumatate desfacuta si nu am vazut ce era

cred ca eraun gsx k2 sau k3 de 750 sau 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am o problema, mi s-a faramat un semeringul de la pompa de apa(cred ca de acolo e)si pierd ulei, problema e ca nu-l gasesc pe nicaieri, deci please help me!!! nu stiu pe unde sa mai caut. Am sunat peste tot, inclusiv la kawa. Dimensiunile lui sunt 12x36x6.E pentru un gpz500s din "99.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne
Salutare,

 

Am o problema, mi s-a faramat un semeringul de la pompa de apa(cred ca de acolo e)si pierd ulei, problema e ca nu-l gasesc pe nicaieri, deci please help me!!! nu stiu pe unde sa mai caut. Am sunat peste tot, inclusiv la kawa. Dimensiunile lui sunt 12x36x6.E pentru un gpz500s din "99.

incearca skf in bucuresti noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am o problema, mi s-a faramat un semeringul de la pompa de apa(cred ca de acolo e)si pierd ulei, problema e ca nu-l gasesc pe nicaieri, deci please help me!!! nu stiu pe unde sa mai caut. Am sunat peste tot, inclusiv la kawa. Dimensiunile lui sunt 12x36x6.E pentru un gpz500s din "99.

 

Am cautat ieri pe catalogul on-line a unei firme de aici din CZ care aduce tot neamul de semeringuri si rulmenti... si nu am gasit dimensiunea asta.

Cea mai apropiata de ce ai tu e 12*35*10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca am postat bine, dar eu gasesc compatibile aceste doua aripi :

 

Una e de motocicleta si are un pret de peste 150 E, cealalta e o aripa de remorca sau rulota si e doar 58 RON, fara transport.

http://www.remorci-rulote.ro/Aripi/Aripa-m...00--pID659.html

Mesaj completat

Si una e de aici:

 

http://www.motorrad-burchard.de/pages/prod...6.00x15vn1500se

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Topicul asta este despre compatibilitati piese auto cu moto. Auto-moto.

 

Pentru intrebari legate de compatibilitati piese moto-moto faceti va rog topicuri in sectiunea principala Service iar despre cumparare in sectiunea Bursa - Cumparari - Piese de schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simeringurile furca fata de la BMW, R1100 RS... Orice simeringuri care au diametrul interior-exterior identic . Nu conteaza grosimea. Simeringul original are H 11 mm, iar eu am montat 2 simeringuri de 6 mm, in prealabil date putin pe smirghel. In 10 000 km nu au cedat, asa ca merg in continuare cu ele.

P.S. Cele cumparate de mine au cost 6 RON (ambele) si le-am luat de la un magazin cu piese pt utilaje agricole :laugh:

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simeringurile furca fata de la BMW, R1100 RS... Orice simeringuri care au diametrul interior-exterior identic . Nu conteaza grosimea. Simeringul original are H 11 mm, iar eu am montat 2 simeringuri de 6 mm, in prealabil date putin pe smirghel. In 10 000 km nu au cedat, asa ca merg in continuare cu ele.

P.S. Cele cumparate de mine au cost 6 RON (ambele) si le-am luat de la un magazin cu piese pt utilaje agricole :laugh:

 

 

Parca aveai un autobus albastru.Acum ti-ai luat tractor U650? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nu stiu daca ajuta pe cineva, dar postez si eu aici:

E un nenea pe Strada Vaselor, in Bucuresti, care toarna orice din cauciuc, la comanda. Mie mi-a turnat niste inele mari de cauciuc de-mi trebuie la remorca, dar cine stie, poate ii trebuie cuiva de pe aici chiar la moto niste repere de cauciuc.

Nu mai stiu cum il cheama, stiu doar cum se ajunge la el: Intrii pe Strada vaselor de pe Calea Mosilor, treci de prima intersectie (100m) si apoi exact prima poarta pe stanga, o poarta mare de tabla ondulata.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesanta si utila informatia.

 

am o intrebare suplimentara. ai idee cum lucreaza nenea:

- dupa schita tehnica

- dupa piesa similara

- ochiometric (ii arati / explici ce trebuie si el face si proiectare si executie)

 

sar'mana

Editat de scabron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesanta si utila informatia.

 

am o intrebare suplimentara. ai idee cum lucreaza nenea:

- dupa schita tehnica

- dupa piesa similara

- ochiometric (ii arati / explici ce trebuie si el face si proiectare si executie)

 

sar'mana

 

Mi-a zis: "orice, bucsa, tampon, sa-mi aduci sa vad si facem". Mai multe nu stiu, ca la ceea ce am avut eu nevoie avea deja mulaj (desi la 20 magazine nu am gasit, nici nu auzisera de asa ceva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtune benzina!

la un 636 un "stut" de bezina de 10 cm intre rezervor si filtru costa la reprezentanta cca 10-12 euri!pe "LIZEANU' e un magazin auto care au furtune pt bezina sau motorina la metru.la un fi de 0.8 cm costa 13 roni metru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect numa vezi ca daca e motoru pe injectie iti trebuie furtun cu insertie deia textila pt injectie ca pompa scoate ~ 3 bari si nu vrei sa iti tzasneasca benzina pe motor incins :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect numa vezi ca daca e motoru pe injectie iti trebuie furtun cu insertie deia textila pt injectie ca pompa scoate ~ 3 bari si nu vrei sa iti tzasneasca benzina pe motor incins ;)

e cu insertie textila + ca vinzatorul e "foarte interesat " la ce si cum il folosesti(mai rar oameni ca el). :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...