Sari la conținut

Intrunirea De La Snagov 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tind sa cred ca a fost mai faina intrunirea de anul trecut de la bucuresti, cea care nu s-a tinut.

 

intalnirea ad hoc de anu trecut a fost super!!! :P

 

intrunirea de anu asta cred ca nu a fost reushita shi datorita faptului ca luminitza a lipsit!!! :hug: :P :P :drink: :lol: prietenii shtiu de ce!!! :ok: :D :D :P :P

 

pentru detalii cautatzi topicul de anu trecut! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu veneau gospodinii in nr mare nu prea aveam ce poza,au taranii ceva motoare misto.

De remarcat R1 cu NOS a lu` Papuc,cel putin el i-l calarea,si o toba marfa pe un Warior.

La capitolul femei,nota 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..asadar la noi, in familie, nu s-au inregistrat pagube..

..am sustinut cu una buc. motor in ture "defilarea" si ne-am oprit aici. Nu am vrut sa sustinem si "intreprizatorii adhoci" :ok: .

Bine am facut... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

R.

:ok: :hug:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parada mi-a placut, intrarea a fost cam mult, slaba oferta la mancare, WC-uri ioc, bulgarii au fost bestiali, cam putina actiune, formatii naspa dar... bine ca a fost si poate va fi mai bine la anu'!!! Pun poze de la intrunire si de motorcross (unde a fost super meserias!!!). :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum... care este ideea cu poza aia? :P

 

Se turna vre-un horror scarbos?? :ok: :hug: :P

QUOTE(Gath @ Aug 27 2006, 06:14 PM)

 

Gagica cu pestele parca ar vrea sa zica : "uite de asa o p_ _ _ as vrea sa am parte ..."

 

 

 

 

 

 

 

mai baieti,daca voi aveti obsesii,sau sinteti inca mahmuri e problema voastra

 

asa ca lasati fata in pace,prinsese si ea un peste

Editat de MihaiM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parada mi-a placut, intrarea a fost cam mult, slaba oferta la mancare, WC-uri ioc, bulgarii au fost bestiali, cam putina actiune, formatii naspa dar... bine ca a fost si poate va fi mai bine la anu'!!! Pun poze de la intrunire si de la motorcross (unde a fost super meserias!!!). :ok:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

Acum stiu ca o sa ma injure multi, dar ma intreb oare ce s-ar fi facut baietii care si-au dat cu berile in cap, pana cand nu le-au mai stiut numarul??? Ar fi platit ca in celelalte state din Europa, cate 0,5 Euro ca sa mearga la toaleta??? Sunt convinsa ca nu si ca de fapt ar fi folosit boschetii.Sincer si pe mine m-a daramat mirosul cand am trecut pe langa toaleta, dar poate ca ar fi bine sa se gandeasca, cei care au intrecut masura cu berea, ca era, de fapt, opera lor.E usor sa gasesti hibe celor ce se implica sa faca ceva si deasemenea este foarte greu (poate chiar imposibil) sa reusesti sa impaci atata popor. Ba suntem motociclisti rockeri si dormim pe unde jos (iarba, plaja, unde s-o gasi), ori nu mai putem de fitze si vrem Marriot!!!

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer cam slab ! Poate chiar cea mai slaba dintre cele la care am participat !

 

Ganditiva la cei care au venit de departe si au dat si o gramada de bani pe benzina + intrare+ mancare scumpa (macar de se oferea calitate) !

 

Sincer ma asteptam la mult mai mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gagica cu pestele parca ar vrea sa zica : "uite de asa o p_ _ _ as vrea sa am parte ..."

:ok:

obsedatule, gagica era o pustoaica de nici 12 ani!

 

In schimb intrunirea a fost foarte misto vineri seara in intervalul orar 00-04 cand eram avion cu motor

in rest fu bine si la cafeaua de dimineata, deh compania era placuta.

in rest slab, scump si cam naspa, sambata la 16 ne-am carat si bine am facut.

poate la anu o sa fie mai frumos.

 

a mi-am adus aminte: toaletele au fost de toata jena, pana si la ploiesti puteai respira dimineata in toaletele alea, si aici nu au fost atatia oameni cati au fost in ploiesti. urat, se puteau aduce niste toalete ecologige, daca nu pentru confortul nostru, macar pentru a nu sufoca boschetii din imprejurimi de "fertilizatori naturali" :hug:

Editat de Arthemis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mult mi-a placut parada, dar si formatia aia imita foarte bine metallica :hug: (mai putin partea vocala)... daca canta un tip ai fi zis ca e metallica pe scena :ok:

 

 

post-4434-1156702562_thumb.jpgpost-4434-1156702572_thumb.jpgpost-4434-1156702602_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ziceam si eu inainte sa ma duc la bulgari in concediu.....

Dar citeodata e bine sa ajunga toti in afara sa vada ce inseamna 0,5E intratul la toilet, curat, fara mirosuri ca la snagov, hirtie, sapun si alte d'astea ce ar trebui sa caracterizeze un wc civilizat.

Da, pt ce bani am dat vroiam un pic de conditii.

Si din punctul meu de vedere asteptam o discutie asupra accidentelor motociclistilor care se lasa cu :ok: .

Poate o discutie deschisa cu politia, ceva gen cintarea romaniei unde sa ne punem probleme si sa raspundem.

Ash....

Locatia aia traieste din fraierii care le cumpara mizeriile si care platesc fara sa pretinda curatenie.Turism sindical se chema. La fel cum s-a intimplat si pe litoralul romanesc de s-a dus tot romanul la bulgari.

Asta ne trebuie.

Anul viitor daca se tine tot acolo stiu deja citeva duzini de enoriasi care nu vor mai fi prezenti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut o intalnire SLABA. Acum 2 ani tot la Snagov tot ei au organizat ceva mai misto, in conditii meteo mult mai naspa.

 

Practic doar locatia buna in padure , departe de cocalari a meritat. La cata sponsorizare au putut beneficia organizatorii , evneimentul a fost jalnic: aceleasi conditii varza (bine ca eram aproape de casa), mancare putina, naspa, scumpa, bere scumpa, alte produse necesare ioc, concerte praf (strict subiectiv), promisiuni nerespectate...

Plusuri: liniste noaptea, ploaia o fi calmat entuziastii, mers in parada ok.

 

Se poate mult mai bine cu aceleasi resurse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

R.

 

 

:ok: :hug: :P ..poate daca nu am fi avut Motorock Ploiesti,Brasovul,Sibiul,..am fi putut accepta scuza asta puerila.Sau acolo crezi ca trupele,cablurile electrice,bratarile si toaletele au fost de la MosCraciun primite in dar? made in Bucuresti si asta spune multe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord si eu.O intalnire slaba cu multe pretentii si cu putine realizari.Pe mine unul parada m-a dezamagit cel mai tare.Desi au fost multe motociclete, a fost cea mai "tacuta" parada la care am luat parte.Cand am inceput sa turam motoarele cativa cu vitezane si sa dam pacanele am fost imediat scosi din parada de baietii cu ochi albastrii de pe bmw-uri si amenintati cu amenzi daca mai facem galagie.In fata la Casa Poporului aceeasi treaba.Niste incercari timide de burnout si pacanele oprite imediat de politisti si organizatori.Nicaieri in tara nu s-a mai intamplat acest lucru.

Poate gresesc eu si la capitala lucrurile merg si se vad altfel decat prin alte parti.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...