Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

se da voie cu frana spate :)) scuze da nu mam putut abtine

 

Iti recomand ca pe viitor sa poti sa te... abtii.

E valabil mai ales cand simti ca poti sa-i dai goneta maxima, gumele s-au incins, si deodata poc!. Ce s-a intamplat de fapt? Naspa, s-a terminat pista aderenta :D

 

p.s.

Sectiunea de trolling este putin mai jos. Multumesc pentru intelegere :ok:

 

da,am vz si eu ceva hartii,cica ar fi la adancata,primarul de acolo fiind motociclist.au planuri mari baietii,din ce am citit cica s-ar fi anuntat cateva competitii la anul deja,cupa dacia logan care se tine in germania,o etapa de wsbk si altele!pista va avea 15 m latime la start si dupa 12m,parca vreo 4300 m,9 viraje pe st si 8 pe dr sau invers,5000 locuri de parcare,statie peco,dispensar medical si tot ce tine de circuit!dadeam si preturile inchirierii pe week end pt competitii,pt trak day era 70 euro,nu ziceau nimic de cate intrari!nu-mi amintesc chiar tot acum,am vz documentatia la un baiat care a facut topografia acolo dar nu a vrut sa posteze pe forum ca si el e sceptic! :cheers:

 

Deocamdata e semi-secret si semi-discret :) Desenul circuitului e gata si a fost facut in colaborare cu Ionut Mistode.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dar de circuitul de la Tarlungeni,se mai stie ceva?

 

O combinatie cu fonduri europene si autoritati locale care nu a functionat inca asa cum trebuie si nu se stie cum va functiona.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planuri si schite pentru circuite in Romania sunt de 20 de ani, problema e ca nu sare spaga si linistea ca investitorul isi va scoate banii.

 

Atata timp cat nu exista o persoana puternica care sa sustina acest sport(pilot) nu se va termina vreun proiect.

 

Visul continua si tara stagneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da...posibil ca ce am vazut eu sa fie de fatada si cineva spunea mai sus ca a ajuns parcare de tir uri :crack: ...macar cei cu stunt ul sa aiba unde ...nu ne ramane decat sa ne mandrim cu circuitul de casa de la serres cum spuneau la motomagia... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

tu o sa ai interzis accesul la circuitele din RO. Oricum nu te dai, vorbesti la misto, toata lumea poate sa vorbeasca.Ce e asa rau sa visezi frumos? Tu, cite partenere de sex ai avut in mintea ta? A ris cineva de tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relaxa :D de data asta treaba merge !!! nu este chear asa ca si cum teai duce la mec sati iei inghetata ! :D

totusi este vorba de investitie de 8-10 milioane E .. !!! se lucreaza la asta ... daca totul este ok si asa pare in feb.

se apuca de sapat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relaxa :D de data asta treaba merge !!! nu este chear asa ca si cum teai duce la mec sati iei inghetata ! :D

totusi este vorba de investitie de 8-10 milioane E .. !!! se lucreaza la asta ... daca totul este ok si asa pare in feb.

se apuca de sapat !!

Daca se face, in sfarsit, circuitul asa, eu, care beau trei beri pe luna, zau ca ma imbat! Dar, cred ca raman si de data asta treaz. Ca atatea circuite s-au "facut" pana acum, ca nu mai crede nimeni cand se anunta unul nou. Oricum, pariurile sunt deschise: se face sau nu se face circuitul? Eu, care sunt foarte optimist din fire, zic ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu o sa ai interzis accesul la circuitele din RO. Oricum nu te dai, vorbesti la misto, toata lumea poate sa vorbeasca.Ce e asa rau sa visezi frumos? Tu, cite partenere de sex ai avut in mintea ta? A ris cineva de tine?

 

 

facem in felul urmator

daca anul asta o sa vezi circuit construit in tara .... eu iti platesc o zi intrare

daca NU vezi circuit contruit anul asta.....imi platesti tu o "partenera de sex"

 

 

te bagi????:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facem in felul urmator

daca anul asta o sa vezi circuit construit in tara .... eu iti platesc o zi intrare

daca NU vezi circuit contruit anul asta.....imi platesti tu o "partenera de sex"

 

 

te bagi????:cheers:

ma ba eu, pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se face, in sfarsit, circuitul asa, eu, care beau trei beri pe luna, zau ca ma imbat! Dar, cred ca raman si de data asta treaz. Ca atatea circuite s-au "facut" pana acum, ca nu mai crede nimeni cand se anunta unul nou. Oricum, pariurile sunt deschise: se face sau nu se face circuitul? Eu, care sunt foarte optimist din fire, zic ca nu.

Cine anunta acum ca se face ? tot primarul X si prefectul Y ??? nu !!! eu zic , Mistode zice !!! cel putin deocamdata eu zic ca se face dar binenteles ca la sume de 7-8 15 milioane de E se poate intinpla si sa apara piedici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Nu cred ca se va face prea curand un circuit in Romania, nu este rentabil. La noi nu exista un fenomen auto/moto, inca suntem la stadiul de bashineala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se va face prea curand un circuit in Romania, nu este rentabil. La noi nu exista un fenomen auto/moto, inca suntem la stadiul de bashineala.

da ma, eu nu as crede ca nu exista. el ar exista dar nu e promovat. as asociao cu o virgina urata la 25ani. ar face sex dar nineni nu o vrea pt ca e urata. iar cand isi gaseste iubit se rupe. nu cred ca dupa finalizarea lui nu ar fi doritori sa vina sa se dea si nu cred ca nu ar aparea competitiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

da ma, eu nu as crede ca nu exista. el ar exista dar nu e promovat. as asociao cu o virgina urata la 25ani. ar face sex dar nineni nu o vrea pt ca e urata. iar cand isi gaseste iubit se rupe. nu cred ca dupa finalizarea lui nu ar fi doritori sa vina sa se dea si nu cred ca nu ar aparea competitiile.

 

Esti optimist, daca in Romania exista un "sambure" de competitie aparea si un circuit. Cat timp mobristii din Romania abia au bani sa intretina mobra putem exclude din start posibilitatea participarii la curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti optimist, daca in Romania exista un "sambure" de competitie aparea si un circuit. Cat timp mobristii din Romania abia au bani sa intretina mobra putem exclude din start posibilitatea participarii la curse.

aici as zice ca is amandoua variante. si daca ar fi circuit ar aparea si mobristii care sa se dea. daca vin odata, a doua oara e de la sine. cine a zis ca motociclismul e ca sexul, nu a zis rau. dar intradevar sunt multi care abia au bani de intretinerea lor. dapai de circuit. dar nu cred ca nu ar veni macar odata pe an.

 

*doar sa nu fie genu de motociclisti care ii stiu eu, care dau doar o tura de oras sa ii vada pixdele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D @ Corleone :D nu esti la curent cu noile realizari in Romania in domeniul Motor Sport viteza

de citiva ani exista RO SBK care este o competitie de calitate superioara comparabila cu orice alta competitie similara

inafara de Moto GP , WSBK , Britis sbk sau IDM in rest sintem cam in aceeasi oala cu cei care au competiti open.

 

eu personal am corupt practic cei mai multi stradali pe care iam pacalit sa lase strada partial si chear total in schimbul

circuitului !!!

 

Circuit ...la circuit se fac eforturi sa se realizeze, curind o sapt, doua se doreste sa se faca anuntul oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se va face prea curand un circuit in Romania, nu este rentabil. La noi nu exista un fenomen auto/moto, inca suntem la stadiul de bashineala.

 

Daca ar exista astfel de piste, perceptia multor motociclisti se va schimba. Mai ales in privinta plimbarilor pe cheia sau a cafelelor din centru vechi

 

:cheers:

 

Nu inteleg de ce nu se fac niste demersuri in privinta "parcului olimpic Vitan". Are infrastructura pentru astfel de evenimente, putina dorinta sa existe. Pe langa rusi, ucrainieni sau bulgari, cu siguranta se vor gasi si altii sa ne viziteze la astfel de evenimente.

 

Mai jos aveti proiectul din Chile.

 

http://www.visordown.com/motorcycle-racing-news-moto-gp/preview-of-chiles-motogp-circuit/20012.html

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne asteptam pt martie parca sa inceapa constructia. am inteles ca s-au facut niste achizitii, si urmeaza sa se inceapa cum se termina cu zapada. ca doar nu or face circuitul sub zapada(desi autoritatile din ro ar fi in stare)

 

 

asteptam cu totii cu sufletul la gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...