Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

Prelucrare cu fibra de sticla stiu ca fac la vechile ateliere de mecanica in Manastur de pe calea Floresti , in spate la Automert ( si langa parbrize ) .

Mersi frumos de info , stau chiar pe langa ei. (dar nu stiam ) am sa le fac o vizita sa vedem ce si cum ... :peace:

 

 

Daca cineva stie (totusi) de ceva parbrize moto pentru faruri twin, lasati-ma sa stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

As avea nevoie de ajutor sa nivelez o adancitura din rezervor.

Ideal ar fii printr-o metoda cat mai putin destructiva (ventuze sau stiu eu ce si nu sudare sau incalzire).

Adancitura are 4..5 cm in diametru si adanca de cam 7..8 mm. Vopsitul este deja rezolvat dar nu as vrea sa se umple cu asa mult chit.

Multumesc mult si astept solutiile/ofertele voastre.

post-68973-0-32308900-1437043851_thumb.jpgpost-68973-0-36907400-1437043859_thumb.jpgpost-68973-0-66288100-1437043868_thumb.jpgpost-68973-0-12942300-1437043881_thumb.jpgpost-68973-0-36856800-1437043889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un schubert c3 mar m pe care sa o pot proba 2 min? ma intereseaza cum sta pe cap si daca mie ok m. daca in general port s e ok m de la ei avand 56-57?

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

As avea nevoie de ajutor sa nivelez o adancitura din rezervor.

Ideal ar fii printr-o metoda cat mai putin destructiva (ventuze sau stiu eu ce si nu sudare sau incalzire).

Adancitura are 4..5 cm in diametru si adanca de cam 7..8 mm. Vopsitul este deja rezolvat dar nu as vrea sa se umple cu asa mult chit.

Multumesc mult si astept solutiile/ofertele voastre.

attachicon.gifIMG_20150716_131438.jpgattachicon.gifIMG_20150716_131449.jpgattachicon.gifIMG_20150716_131457.jpgattachicon.gifIMG_20150716_131505.jpgattachicon.gifIMG_20150716_131514.jpg

Salut,

daca oricum revopsesti eu cunosc un tinichigiu in Savadisla care poate sa te ajute cu o asemnea problema. Exista o metoda prin care se poate "trage" asemenea adancaturi fara sa taie elementele. Nu am idee cat ar dura si cat ar costa insa daca vrei, pot sa iti trimit un numar de telefon in PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cumpar top-case Givi monolock fara talpa,de 35-40 de l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut vopsitorie profi in cluj,vreau sa revopsesc tot motorul. Ovidiu 0721 760 459 / 0748 66 66 62

 

0745514552 Eci , incearca la el . Mie mi-a lucrat foarte bine pana acum , inclusiv revopsit total auto cu demontat complet ( interior, exterior ) . In Gheorgheni , pe Carcalechi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate suda temeinic o fisură de aproximativ un centimetru lungime în partea de dedesubt a rezervorului? A fost sudată de două ori dar se pare că vibrațiile provoacă dezlipirea din nou și supurează îndeajuns încât să-mi murdărească motorul, fără să se formeze însă baltă pe jos. Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate suda temeinic o fisură de aproximativ un centimetru lungime în partea de dedesubt a rezervorului? A fost sudată de două ori dar se pare că vibrațiile provoacă dezlipirea din nou și supurează îndeajuns încât să-mi murdărească motorul, fără să se formeze însă baltă pe jos. Merci anticipat!

Suna la 0747280382 Alin il cheama si te rezolva, ii spui ca ai nr. de tel. de la Sergiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Stie cineva un service moto in Cluj, care sa verifice sincronizarea injectiei la Aprilia?

Sunt prin zona si capra smuceste la turatii mici si medii. Banuiesc ca numai asta poate sa fie problema. Filtrul de aer si bujiile sunt noi.

Sau stie cineva care ar fi cauza? Chiar si la ralanti motorul merge neregulat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Stie cineva un service moto in Cluj, care sa verifice sincronizarea injectiei la Aprilia?

Sunt prin zona si capra smuceste la turatii mici si medii. Banuiesc ca numai asta poate sa fie problema. Filtrul de aer si bujiile sunt noi.

Sau stie cineva care ar fi cauza? Chiar si la ralanti motorul merge neregulat...

La SF Moto gasesti tester de diagnoza pt orice model Aprilia, inclusiv 2015.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva drum prin Tg Mures azi, maine, poimaine? As avea nevoie sa aduc un obiect de otel de vro 70 de kg, nu mai mult, care ar incapea si in portbagajul unei masini.

Ideea e sa nu bat drumul pana acolo numa pentru asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am o problema la Z-ul meu. Din in cand se aude un zgomot intre suierat si scartait cand accelez si sunt in viteza. Cand las in frana de motor sau cand accelerez cu ea scoasa din viteza nu suna.

 

Aveti idee ce ar putea fi?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi dau seama foarte clar fiind in mers, dar mi se pare ca vine din fata sunetul.

 

Dupa cum am spus mai sus pe loc nu face. Doar cand accelerez si sunt cu ea bagata intr-o viteza, deci in mers si accelerand. Ambele conditii trebuie sa fie indeplinite.

 

Doar accelerand in gol nu suna.

In mers dar in frana de motor(adica nu accelerez) din nou nu suna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...