Sari la conținut

Accident 20-04-2011


fozzy
 Share

Postări Recomandate

A fost un accident pe Bd Ion Mihalache in jurul ore 18. O masina a intors la stanga de pe banca 1, sa o ia pe o straduta si nu s.a asigurat si un suzuki de 600 a intrat in el. Din cate am inteles erau 2 pe motor si stiu doar ca i.a luat salvarea si ca ar fi fost ok, mai departe nush nimic , motoru era facut praf in partea din fata. Nr motor B 98 GWJ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat la fata accidentului pana cand motorul a fost urcat intr-o remorca. Am inteles ca pilotul si pasagerul sunt bine, probleme doar pe la glezne, dar nimic grav, pilotul mergea pe picioare.... pasagera nu stiu, am auzit doar ca nu a patit mai nimic (tot asa, glezna). Sper sa am informatiile corete. Am cateva poze... o sa incerc sa le urc.

post-25665-1303323116_thumb.jpg

post-25665-1303323130_thumb.jpg

post-25665-1303323262_thumb.jpg

post-25665-1303323303_thumb.jpg

post-25665-1303323312_thumb.jpg

post-25665-1303323331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit primavara. Au iesit retarzii cu carnete de Arges din barloage. Cat de redus mental sa fii sa tragi stanga de volan de pe prima banda sa intri pe "o straduta" peste contrasens. Daca exista justitie divina, intr-o zi individul o sa repete manevra dar in loc de motor o sa vina o masina de gunoi sau o vidanja peste el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit primavara. Au iesit retarzii cu carnete de Arges din barloage. Cat de redus mental sa fii sa tragi stanga de volan de pe prima banda sa intri pe "o straduta" peste contrasens. Daca exista justitie divina, intr-o zi individul o sa repete manevra dar in loc de motor o sa vina o masina de gunoi sau o vidanja peste el.

 

Era suficient sa vina tramvaiul, dar din pacate a fost o motocicleta... Bine ca nu au fost grav accidentati cei doi de pe motor!

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca aveau viteza mica,ca vad ca motorul nu e lovit f rau.

Recuperare grabnica,bine ca nu a fost mai rau.

 

A venit primavara. Au iesit retarzii cu carnete de Arges din barloage. Cat de redus mental sa fii sa tragi stanga de volan de pe prima banda sa intri pe "o straduta" peste contrasens. Daca exista justitie divina, intr-o zi individul o sa repete manevra dar in loc de motor o sa vina o masina de gunoi sau o vidanja peste el.

:D

Sau un tir :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocit bucurestiu asta (banuiesc ca acolo s a intamplat ) nu prea se merita sa te dai peacolo mai bine cu 50 pana iesi din balaumc si te dai pe centura

sau mai stiu eu pe unde va dati voi . Nu ca ar fi viteza, dar intalnesti tot felu de retardati cu masina , de exemplu astazi un tampit mi a facut dush cu samponul/lichidul de parbriz.

M am oprit langa el la trecere si i am spus ca nu e frumos dupa care si a cerut scuze dar cel din dreapta mi a zis exact asa .

"- Hai ma du te ma de aici !"

Editat de georgerdp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot la tir ma gandeam si eu .. ca vad ca altfel nu se invata astia :D

 

E din ce in ce mai periculos Ion Mihalache asta. (nu ca altele n-ar fi) Se merge "in palc" si haotic.

Bine ca nu s-a intamplat mai rau.

 

Off: acum cateva zile pe langa City Mall un taximetrist a intors "din scurt" de pe banda 1 taind fatza la tot ce venea de pe banda 2 numai ca - ghinion - venea si tramvaiul (a 3-a banda cum ar veni). Desi cred ca putea sa franeze oarecum, i-a dat-o "la full", n-a schitat nici cea mai mica intentie de franare. Nu ca ma bucur dar mai da-o in m..tii ma-sii de soferie... Ori o faci cum trebuie ori stai dreaq acasa. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din ce in ce mai periculos Ion Mihalache asta. (nu ca altele n-ar fi) Se merge "in palc" si haotic.

Bine ca nu s-a intamplat mai rau.

 

Off: acum cateva zile pe langa City Mall un taximetrist a intors "din scurt" de pe banda 1 taind fatza la tot ce venea de pe banda 2 numai ca - ghinion - venea si tramvaiul (a 3-a banda cum ar veni). Desi cred ca putea sa franeze oarecum, i-a dat-o "la full", n-a schitat nici cea mai mica intentie de franare. Nu ca ma bucur dar mai da-o in m..tii ma-sii de soferie... Ori o faci cum trebuie ori stai dreaq acasa. :(

 

 

si mie imi pare bine :D :D multi taximetristi sunt anti talent la volan ,si multi nu stiu ce inseamna respectul in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocit bucurestiu asta (banuiesc ca acolo s a intamplat ) nu prea se merita sa te dai peacolo mai bine cu 50 pana iesi din balaumc si te dai pe centura

sau mai stiu eu pe unde va dati voi . Nu ca ar fi viteza, dar intalnesti tot felu de retardati cu masina , de exemplu astazi un tampit mi a facut dush cu samponul/lichidul de parbriz.

M am oprit langa el la trecere si i am spus ca nu e frumos dupa care si a cerut scuze dar cel din dreapta mi a zis exact asa .

"- Hai ma du te ma de aici !"

 

Asta cu lichid de spalare si viziera ridicata am patit si eu...naspa rau sa opresti in siguranta cu ochii inchisi printre masini in miscare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu i-ai facut semn sa coboare? Sa vedem cine se duce primul de acolo? :-/ Ieri in zona Pietei Rahova unu cu o sufragerie pe roti (In zona Pietei Rahova e haos, aprovizioneaza aia in timpul zilei, masini parcate pe banda 1 desi daca nu ma insel e interzisa parcarea...chestii dinastea...multa populatie de culoare) lasa masina pe banda a 2 cu avariile puse si el statea la volan...de trecut pe linia de tramvai sau pe langa el si linie, l-am intrebat daca acolo se lasa masina si s-a uitat cam ciudat la mine..

 

Nu i am facut semn sa coboare din respect pentru soferul care si a cerut frumos scuze .

Oricum cel din dreapta a fost obligat sa se simta penibil cu replica aia dupa ce l am ignorat iar soferul si a cerut scuze si a vorbit calm.

Plus ca am gala pe 30 la Hunedoara , ma descarc acolo pe adversar , imi imaginez ca e cel din dreapta . buna motivatie nu ? :())

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoristul e bine cred ca el era pe motor.

motorul sigur era acela din poze fara masca din fata :(

lucrez la 100 de metri de locul accidentului.. din pacate nu am vazut accidentul eram plecat de la munca.

este bine e pe motor deci totul e ok. nu stiu daca mobra e stramba sau ceva de genu l-am vazut in miscare :D

asfalt uscat.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Sunt sora motociclistului, sunt bine amandoi, au scapat cu traumatisme usoare din cauza impactului cu solul (au fost aruncati in aer in momentul impactului).

Soferul masinii are permisul ridicat pentru 3 luni de zile, urmand sa dea examen din nou. Insa la plecarea de la politie, soferul a efectuat din nou o manevra inteligenta, pe bd. Iuliu Maniu, virand la stanga de pe banda 1. Asadar, feriti-va de el! De precizat este si ca soferul are 22 ani de condus. Degeaba, se pare!....

 

Multumim lui D-zeu ca au scapat cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un accident asemenator acum vreo 3 ani cu o Dacie Papuc de Calarasi.

La politie a declarat ala(22 de ani de "experienta") ca asa l-au invatat sa intoarca..sa se incadreze cat mai pe dreapta sa ia curba dintr-o miscare.

 

Probabil ca asa stie si asta, se incadreaza pe banda 1 si apoi taie 4 benzi dintr-o miscare

 

Sanatate multa...

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un accident asemenator acum vreo 3 ani cu o Dacie Papuc de Calarasi.

La politie a declarat ala(22 de ani de "experienta") ca asa l-au invatat sa intoarca..sa se incadreze cat mai pe dreapta sa ia curba dintr-o miscare.

:P

Tare omu,daca asa l-au invatat,el ce sa faca,nu?

Acuma,am condus si eu papuc,ce pot sa zic ca are raza de bracare cam ca un camion si are un unghi mort ff mare mai ales aia de 2 locuri,nu am mai vazut asa ceva,execrabila.Dar daca ii trebuie 4 benzi sa intoarca,macar sa se asigure temeinic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din ce in ce mai periculos Ion Mihalache asta. (nu ca altele n-ar fi) Se merge "in palc" si haotic.

Bine ca nu s-a intamplat mai rau.

 

Off: acum cateva zile pe langa City Mall un taximetrist a intors "din scurt" de pe banda 1 taind fatza la tot ce venea de pe banda 2 numai ca - ghinion - venea si tramvaiul (a 3-a banda cum ar veni). Desi cred ca putea sa franeze oarecum, i-a dat-o "la full", n-a schitat nici cea mai mica intentie de franare. Nu ca ma bucur dar mai da-o in m..tii ma-sii de soferie... Ori o faci cum trebuie ori stai dreaq acasa. :P

o fi fost vreun vatman motociclist are a vrut sa-si razbune confratii :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Sunt sora motociclistului, sunt bine amandoi, au scapat cu traumatisme usoare din cauza impactului cu solul (au fost aruncati in aer in momentul impactului).

Soferul masinii are permisul ridicat pentru 3 luni de zile, urmand sa dea examen din nou. Insa la plecarea de la politie, soferul a efectuat din nou o manevra inteligenta, pe bd. Iuliu Maniu, virand la stanga de pe banda 1. Asadar, feriti-va de el! De precizat este si ca soferul are 22 ani de condus. Degeaba, se pare!....

 

Multumim lui D-zeu ca au scapat cu bine!

E bine atunci :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...