Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

Am citit ingrozita ce scrie pe aici. Ceva asemanator au patit niste colegi de facultate acum 2 ani. Un bou a iesit de pe o strada sa intre pe DN1 spre bucuresti fara sa se asigure si au intrat in plin in ala. Toti au scapat relativ teferi, mai putin un coleg care a avut traumatism cranian cu dilacerare cerebrala. A fost tot la Floreasca si totul a fost bine pana la urma, dar fiti atenti:

ala cu niste pilute taraganeaza procesul de 2 ani, la un moment dat nu se mai "gasea" foia de observatie a celui care fusese internat si tot asa.

 

As vrea sa ma duc si eu sa donez sange, dar din pacate am 49-50 kg, am iesit din tara acum 2 sapt, am nascut acum 5 luni. Oricum trimiteti-mi pe pm la ce sectie este fiinca sunt medic si as vrea sa ma duc sa vad daca pot sa-l ajut cu altceva. Am auzit ceva de "finantare" pentru protocolul obisnuit din spitale si vreau sa contribui. Nr. meu de tel este 0723999724. Hellryder te rog suna-ma sa ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da... in cele din urma am reusit sa donam 2 persoane. am vb cu unul din medici (cunostintza din regie) si se pare ca e grav... :angry: . ar fi bine sa mai mearga cativa sa doneze...

insanatosire lui Daniel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ceva de "finantare" pentru protocolul obisnuit din spitale si vreau sa contribui.

 

Deci eu cand spun ca omu asta nu are nevoie numai de sange, nu ma crede nimeni ! acum esti convins Hellryder?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am vb cu unul din medici (cunostintza din regie) si se pare ca e grav... :angry: ...

 

Doamne fereste! Tot citesc topicul asta si tot astept sa dau de o veste buna! Trebuie sa iasa din necazul asta!

Sa-l ajute Dumnezeu sa scape cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine voi dona si eu sange, dar vreau sa ajut si cu niste bani, pentru ca va avea nevoie. Cine se ocupa de strangerea lor? Radu( Hellryder ), cred ca esti cel mai in masura sa faci asta si am increderea ca prin tine, bani vor ajunge unde trebuie.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca sunt persoane pe aici care au cunostinte medici la Floreasca. Rugati-i daca pot sa mai treaca pe la el. E f important sa se stie ca cineva din spital il cunoaste si se intereseaza de el. Am dat si eu cateva tel poate imi gasesc ceva colegi pe la Floreasca.

 

Ii doresc insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Floreasca de la 8 dimineata si am stat cu ninja_skija care a trecut pe-acolo, Thot, Tuningboy, Anca14, Oly, Ozzy, Hai-hui, Ranga, Survolaj si Adyboby pana s-a incheiat programul. Dintre toti, numai Ranga si Hai-hui au donat, restul... ati citit de ce au fost respinsi sau amanati. :) Eu am fost respinsa din start, dar macar am ajutat la anti-plictiseala. :) all!

Sa speram ca vestile despre Daniel vor fi bune in continuare, si ca maine vor reusi sa doneze mai multi. Nu trebuie sa fi baut alcool in ultimele 48 de ore, e foarte important. :) Luati in considerare toate regulile/restrictiile ce au fost atasate de Irina.

@Ranga: foarte rau ca ai uitat sa iti iei bonurile valorice, si foarte rau ca nu ai vrut sa te intorci dupa ele. :ok: Puteai sa le dai babutei de la Maxx, doar ti-am zis...

Cat despre articolul din Libertatea... :angry: E ceva obisnuit. Ei cam tot timpul dau cu bata-n balta. Nu ma mai mira nimic.

 

Doamne-ajuta ca Daniel sa se refaca fara urmari!

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar macar am ajutat la anti-plictiseala. :angry: all!

 

 

Bravo tie ! Iti multumesc pentru timpul si rabdarea de care ai dat dovada :ok:

 

Cu cat mai multi cu atat mai bine

Cine mai vine maine la 08am in afara de mine si Survolaj ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai merg la donare joi la 7.30, dar nu la Floreasca ci la Institutul de Hematologie. Se poate dona si acolo si e mai aproape de mine.

 

Daca cineva vrea si poate sa ajute financiar, desi nu s-a cerut lucrul asta nici din partea mea, nici din partea familiei lui Daniel, o sa vin eu maine seara la Arc si o sa vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo tie ! Iti multumesc pentru timpul si rabdarea de care ai dat dovada :angry:

 

Cu cat mai multi cu atat mai bine

Cine mai vine maine la 08am in afara de mine si Survolaj ?

 

Ich

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se pare normal sa debiteze orice ziarist ce vrea fara sa poate fi tras la raspundere. problema lui Daniel este legata de pierderea de sange? sau mai degraba de stabilizare si revenire la normal step-by-step?sa inteleg ca pierde sange in continuu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema lui Daniel este legata de pierderea de sange? sau mai degraba de stabilizare si revenire la normal step-by-step?sa inteleg ca pierde sange in continuu?

 

Pierde si sange, a pierdut cam 1l pana acum, dar nu pierde atat de mult cat sa nu poata face fata organismul. Sangele donat acum va fi folosit dupa ce se stabilizeaza starea lui si va putea fi operat pentru remedierea fracturilor de bazin, nu pentru a compensa pierderea de sange actuala. Oricum, hemoragia s-a mai diminuat cantitativ fata de momentul internarii lui in spital.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate face reclamatie la Clubul Roman de Presa. Din cite stio io Libertatea apartine grupului Ringier Romania care este membru C.R.P. dar nu va asteptati la cine stie ce sanctiuni. :angry:

 

http://www.pressclub.ro/membri.html

 

Clubul Roman de Presa nu se ocupa de fleacuri deontologice. Cat "valoreaza" Daniel in termeni de publicitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul Roman de Presa nu se ocupa de fleacuri deontologice. Cat "valoreaza" Daniel in termeni de publicitate?

 

Zero! Tocmai de aceea nu am vrut sa le dau subiect de "stire senzationala" si a iesit ce a iesit pentru ca ziarista a scris din ce a inteles ea de pe forum, adica nu prea multe din cate s-a vazut...

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ry.

Am sters numarul de telefon, e personal si nu poate fi facut public fara acordul proprietarei

 

eshti sigur ca nu e "de la firma"?

 

insanatoshire grabnica. faza de super-cacao, i-ash trage in tzeapa pe marginea drumlui pe idiotzii ashtia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eshti sigur ca nu e "de la firma"?

 

insanatoshire grabnica. faza de super-cacao, i-ash trage in tzeapa pe marginea drumlui pe idiotzii ashtia...

 

Da, sunt sigur. As putea sa le pun si pe cele de la firma, dar nu urmaresc sa obtin nimic prin asta. S-a crizat rau duduia Marcu ca i-a fost "dezvaluit" numarul personal, pe care mi-l daduse, de altfel, benevol. Mult mai rau ca mine care mi-am vazut poza atasata unui articol scris in dorul lelii ca sa umple spatiul editorial. Nu are importanta insa acest subiect, ma priveste mai mult pe mine, si o sa imi consult avocatul sa vad cum pot sa o dau in judecata fie pe ea, fie ziarul.

 

Acum problema noastra si subiectul caruia trebuie sa ii acordam importanta este Daniel. Tin sa mentionez ca mai este un motociclist la urgenta, nu stiu detalii despre el, mi s-a parut ca am vazut o cizma de motociclist in piciorul unui pacient internat alaturi de Daniel la "urgente majore" Duminica seara, si mi s-a confirmat astazi de catre sotia lui Daniel ca intr-adevar mai este un baiat, in jur de 26-30 de ani, internat si el in stare destul de grava. Nu cunosc insa alte amanunte. O sa incerc sa aflu mai multe.

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am respectat recomandarea data cu cateva pagini mai in fata si am scris muierii aleia de la Libertatea, ceea ce cred ca e bine sa facem cat mai multi. Probabil ca nu va citi mesajul, dar chiar si o cantitate mare de mesaje politicoase dar ferme ar putea sa-si faca treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am respectat recomandarea data cu cateva pagini mai in fata si am scris muierii aleia de la Libertatea, ceea ce cred ca e bine sa facem cat mai multi. Probabil ca nu va citi mesajul, dar chiar si o cantitate mare de mesaje politicoase dar ferme ar putea sa-si faca treaba.

 

Ba o sa citeasca. Si cel mai bine am inteles ca ar fi sa fie pus in CC, alaturi de cristina.marcu@libertatea.ro si redactorul sef: adi@libertatea.ro Macar sa stim ca citeste si un superior al ei. Exact asta incurajez: mesaje politicoase, dar care sa contina idei ferme. Bine spus Zoli! :angry:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am respectat recomandarea data cu cateva pagini mai in fata si am scris muierii aleia de la Libertatea, ceea ce cred ca e bine sa facem cat mai multi. Probabil ca nu va citi mesajul, dar chiar si o cantitate mare de mesaje politicoase dar ferme ar putea sa-si faca treaba.

 

Nu cred ca are vreun efect. 90% din redactia Libertatea (poate si duduia respectiva) si-au dat ieri demisia si au plecat la tabloidul pe care vrea sa-l scoata Patriciu. E cam pustiu acum pe la Libertatea, n-a ramas decat Fata de la pagina 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am mai donat niciodata sange pana acum :angry: asa ca am si eu cateva intrebari:

 

1. cam pe la ce ora ar trebui sa ma duc ca sa ajung la 9 la munca (piata unirii) ..nu pot sa intarzii..adica se intarzie mult pe-acolo pana te-nteapa?

2. dupa ce donezi apar ameteli sau chestii de genul asta? ca totusi vreau sa ajung si intreg la munca tinand cont de trafic si ora.

3. inteleg ca nu conteaza ce grupa sanguina ai; atata timp cat mentionezi pentru cine donezi, el va primi sange "in schimbul sangelui tau". (asta suna foarte egoist stiu..cu toate acestea...vreau sa stiu ca ajunge si la el)

numai bine...adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...