Sari la conținut

accident grav dn1 in apropiere de ploiesti


pebbles_ohp
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite ca deocamdata in 8 pagini de topic n-a ciripit nimeni nimic

si nici prin topicul posesorilor de cbf nu se observa nimic

anul trecut a avut RCA la ARDAF S.A. conform cedam.csa-isc.ro ......

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil frana brusca Seat,la fel si Peugeot-ul si el stand aproape de masina s-a dus gramada pe ea.Speculez aici,dar din ce vad nu cred sa aiba vreo vina aia din masini,nu poti sa franezi la fel de bine ca o masina,iti trebuie mai mult spatiu.

Motocicleta nici furcile nu vad sa fie strambe,nu cred sa fi fost mare impact intre ea si Peugeot,dar din ce ma uit eu la hayonul ala,cred ca motociclistul s-a infundat in hayon si nu motorul.Prea e mare si inalta gaura aia,motorul se baga in bara,oricum pana la nivelul stopurilor,mai ales ca era pe franare.Gaura aia din hayon nu pot s-o explic altcumva,doar daca nu s-a dat peste cap si s-a dus gramada pe hayon cu tot cu motociclist,strivindu-l intre el si spatele masinii,asa s-ar explica si gaura aia din rezervor.Nasoala treaba oricum...

 

dar la eventualitatea ca motociclistul să acroÂşeze seat-ul intr-o depăÂşire riscantă si apoi să fie proiectat fără să mai apuce să frâneze în peugeot care la randul lui mergea mult mai încet nu vă gândiți? Âşi eu sunt de aceeaÂşi părere, gaura din peugeot e făcută de motociclist la care s-a adăugat probabil Âşi motorul care a venit grămadă peste el. Oricum peugeot este o maÂşină recunoscută că se deformează la impact pentru a absorbi Âşocurile Âşi a proteja pasagerii. rămân la părerea mea. viteza un pic mai mică Âşi povestea ar fi fost cu totul alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru incultura ta generala nici o masina nu a fost taiata in doua pe lungime cind s-a izbit frontal de un stilp. asta pentru ca e imposibil fizic.

Cocalare, era o exagerare tocmai sa priceapa tot dobitocu ca e imposibil sa fi avut 140Km/h in momentul impactului daca masina avea 10km/h. La diferenta de 130Km/h, nu mai recunosteai motorul decat dupa serii.

 

Iar masini rupte in doua la accidente exista: 1, 2, 3, ...

 

pe banda 2 se tine 110 - 120 constant, omul nu avea viteza supersonica.Din pacate, 2 roti franeaza mai greu ca 4 roti...nu mai aruncati vina in spinarea motociclistului (chiar daca dpdv rutier este) pentru ca ni se poate intampla si noua...

:P :P

 

Oricum peugeot este o maÂşină recunoscută că se deformează la impact pentru a absorbi Âşocurile Âşi a proteja pasagerii.

Se deformeaza sus si in spate? :moron: Pai inseamna ca la o rostogolire e o adevarata capcana a mortii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica e o mega tampenie? Indicatorul de viteza blocat alaturi de cel de turatie (daca acesta indica ceva) sunt probe pentru cercetarea si dinamica accidentului.

:P

1. orice vitezometru clasic "sare" la un impact serios.

2. bordul blocat la un impact frontal este doar o "poveste senzationala de stiri", nicidecum element la dosar

 

 

Legat de accident: Peugeot vine dinspre Baicoi si face stanga pe banda I, in accelerare. Seat-ul opreste/franeaza brusc pe banda I, cel cu Peugeot franeaza violent si trage de volan, ajungand pe banda II, atingand Seat-ul in coltul stanga-spate. In acest timp motorul vine pe banda II, nu intre benzi, si nu are timp de reactie, manevra masinilor din fata intamplandu-se brusc la cativa metri in fata lui. Din spusele martorului (amic al unui amic ce a fost la 2-3 masini mai in spate pe banda I) nici nu i-a vazut aprinzandu-se stopul de frana al motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit 9 pagini de aberatii, supozitii, speculatii, etc

 

singurul post inteligent mi s-a parut cel al baiatului care era pe DN cand s-a intamplat tragedia.

tot nu am aflat nimic referitor la starea motociclistului. stie cineva ceva sigur ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om a murit si alti trei au fost raniti in urma unui accident rutier care a avut loc, luni, pe DN 1, la km 74, in zona localitatii prahovene Baicoi, in accident fiind implicate doua autoturisme si o motocicleta, anunta Agerpres. Motociclistul a decedat in urma accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ... cel mai de rahat ghinion ... :P

Chiar nu scrie nimeni din Ploiesti aici ceva detalii despre starea motociclistului?

Nu are sens sa cred presa in ceea ce priveste decesul ... oricum toata presa o sa arate in poza odometrul la 140 km/h ... de parca le-ar da bonus la salariu daca au o stire extraordinara ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si sursa politia romana infotrafic confirma . Sunt doua actualizari ,in prima apar doar doua persoane au fost ranite 18:45 min. http://www.politiaromana.ro/infotrafic/detalii.aspx?id=11266 iar la cea de-a doua actualizare apare ca o persoana decedata in accident ,situatia ora 20:00 http://www.politiaromana.ro/infotrafic/detalii.aspx?id=11267

 

Pacat , daca e asa ...odihneasca-se in pace , condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se vede in pozele pe care le-am postat.. B 10 JJE...

 

 

/index.php?...t&p=2831823

da .. scuze, m-am uitat pe sarite ... nefiind embedate ...

Poate ne zice ceva black_wolf ... cu toate ca nu prea dau ei din casa cat e inca proaspat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul de inmatriculare s-a spus de cateva ori in acest topic, plus ca se vede clar si in unele poze atasate :P Edit: vad ca ai aflat acum, am postat putin mai tarziu :P

 

Eu nu stiu ce sa zic despre starea lui... jurnalistii din nou sunt de rahat. Frate, cand ai o informatie, spune-i sursa. Nu poti sa spui "update, motociclistul a decedat" ! Dar e mai simplu sa afirme unul prostia asta, iar alti jurnalisti (idioti) sa preia informatia si sa o transmita mai departe (eronat sau nu) . Daca spuneau asa: "medicii de la spitalul judetean din ploiesti ne-au informat ca motociclistul a decedat dupa x ore de la producerea accidentului", intr-adevar stiam si noi exact, sau sa formuleze ei mai frumos ca nah, sunt jurnalisti. Dar se pare ca sunt bâte... sunt sigur ca n-au aflat aceste informatii de la spital, asadar eu deocamdata nu stiu starea motociclistului, pot doar sa presupun.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa unIi de aici ar trebui sa ne dam in desert sau doar pe amkart

dupa altii ar fi bine sa nu depasim 50 si sa stam pe mijlocul benzii fara a "croseta"

iar dupa altii dinamica accidentului e data de experianta din fata monitorului

 

TUTUROR care pilotam o motocicleta / orice fel de motocicleta, ni se intampla asa ceva

 

SUNT O MULTIME DE CONSERVARI CARE TRAG DE VOLAN FARA SA SE ASIGURE SAU FARA SA DEA SEMNAL

 

NU AM AUZIT NICI UN MOTOCICLIST SA MOARA DIN "CROSETAT"

DECAT DACA IDIOTUL DE LA VOLAN LA ACROSAT SAU I.A LUAT FATA

 

CE O SA SPUNETI DE ACCIDENTUL DE PE PODUL OTOPENI CAND MASINA DE PE CONTRASENS A SARIT 3 BENZI????????

 

VITEZA MARE .........A FOST VREUNUL DINTRE VOI PE MOTORUL ALA LA MOM IMPACTULUI?

 

EU EUNUL SUNT MULT MAI CONCENTRAT CAND "CROSESTEZ" DECAT CAND MERG LEGAL PE DN1 LA 70 LA ORA

 

PUR SI SIMPLU A AVUT GHINION

 

CE SA INVATAM:

- SA NU MERGEM CU VITEZA..................FITI SERIOSI

- SA NU CROSETAM............A , NU , VOM MERGE IN SPATELE DACIILOR CU 70 LA ORA ...LEGAL

- SA NU MAI MERGEM PE STRADA...............PAI DE CE IMI MAI IAU MOTOR

 

CE PUTEM PREVENI..............CIRCULATIA IN LOCURILE AGLOMERATE NASTE........ACCIDENTE

 

ROMANII BAUTI DE LA PADURE LASA NEVESTELE CARE CONDUC DOAR IN ORAS SA MEARGA PE DN CU 120 KM /H

DACA TRECE O CIOARA PE DEASUPRA MASINII EA SE SPERIE SI CALACA FRANA

 

PACAT DE BAIAT

 

+1... Comunitatea plulii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas: deci am avut (partial) dreptate - peugeot a evitat seat iesind in calea motorului care era pe banda lui.

Trist...

Imi pare rau de motociclist. Deduc ca n-a fost (sau daca a fost- doar intr-o mica masura) vinovat din topicul asta. In fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caz inchis, next please! poate io :P)))

 

cine cauta gaseste, din pacate unii gasesc ceea ce nu isi doresc!

ps: sa nu sariti in sus ca dati cu capu' de lampa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AM AUZIT NICI UN MOTOCICLIST SA MOARA DIN "CROSETAT"

DECAT DACA IDIOTUL DE LA VOLAN LA ACROSAT SAU I.A LUAT FATA

 

 

Deci haideti bai sa crosetam ca daca murim nu e din vina noastra si ne primeste Sf. Petru cu flori in rai

 

Acu pe bune, ce mai conteaza din vina cui mori? Ideea e simpla si o scriu cu litere mari, pt ca vad ca se poarta: DACA E MASINUTE PRIN PREAJMA, STATI IN BANCA VOASTRA CA SA NU DAM CU RIP P'ACILEA; CAND E MASINUTELE OPRITE, NE BAGAM FRUMOS PE LANGA IELE; DACA IELE SE DEPLASEAZA CU OARESCE VITEZA, NU NE MAI BAGAM; CA NOI NU VREM SA AJUNGEM LA DESTINATIE REPEDE SI INCERT, NOI VREM SA AJUNGEM, ATAT!!!!!

 

ceea ce am scris nu are legatura cu accidentul, poate ca baiatul a avut ghinion pur si simplu; dar sa faci slalom pe soselele aglomerate din romania e sinucidere; bagati la cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa unIi de aici ar trebui sa ne dam in desert sau doar pe amkart

dupa altii ar fi bine sa nu depasim 50 si sa stam pe mijlocul benzii fara a "croseta"

iar dupa altii dinamica accidentului e data de experianta din fata monitorului

 

TUTUROR care pilotam o motocicleta / orice fel de motocicleta, ni se intampla asa ceva

 

SUNT O MULTIME DE CONSERVARI CARE TRAG DE VOLAN FARA SA SE ASIGURE SAU FARA SA DEA SEMNAL

 

NU AM AUZIT NICI UN MOTOCICLIST SA MOARA DIN "CROSETAT"

DECAT DACA IDIOTUL DE LA VOLAN LA ACROSAT SAU I.A LUAT FATA

 

CE O SA SPUNETI DE ACCIDENTUL DE PE PODUL OTOPENI CAND MASINA DE PE CONTRASENS A SARIT 3 BENZI????????

 

VITEZA MARE .........A FOST VREUNUL DINTRE VOI PE MOTORUL ALA LA MOM IMPACTULUI?

 

EU EUNUL SUNT MULT MAI CONCENTRAT CAND "CROSESTEZ" DECAT CAND MERG LEGAL PE DN1 LA 70 LA ORA

 

PUR SI SIMPLU A AVUT GHINION

 

CE SA INVATAM:

- SA NU MERGEM CU VITEZA..................FITI SERIOSI

- SA NU CROSETAM............A , NU , VOM MERGE IN SPATELE DACIILOR CU 70 LA ORA ...LEGAL

- SA NU MAI MERGEM PE STRADA...............PAI DE CE IMI MAI IAU MOTOR

 

CE PUTEM PREVENI..............CIRCULATIA IN LOCURILE AGLOMERATE NASTE........ACCIDENTE

 

ROMANII BAUTI DE LA PADURE LASA NEVESTELE CARE CONDUC DOAR IN ORAS SA MEARGA PE DN CU 120 KM /H

DACA TRECE O CIOARA PE DEASUPRA MASINII EA SE SPERIE SI CALACA FRANA

 

PACAT DE BAIAT

 

ok,si presupun ca vrei sa fi si vizibil pentru cei din trafic, si respectat de toti participantii la trafic.Ca daca tot ti-ai luat motor sa impui si pretentii de motociclist, nu?

 

o sa mai treaca cativa ani... ani buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- SA NU CROSETAM............A , NU , VOM MERGE IN SPATELE DACIILOR CU 70 LA ORA ...LEGAL

...

ROMANII BAUTI DE LA PADURE LASA NEVESTELE CARE CONDUC DOAR IN ORAS SA MEARGA PE DN CU 120 KM /H

DACA TRECE O CIOARA PE DEASUPRA MASINII EA SE SPERIE SI CALACA FRANA

 

Pai si atunci o fi o idee buna sa crosetam pe un drum PLIN de astfel de specimene?

 

RIP :P

Editat de neaorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalare, era o exagerare tocmai sa priceapa tot dobitocu ca e imposibil sa fi avut 140Km/h in momentul impactului daca masina avea 10km/h. La diferenta de 130Km/h, nu mai recunosteai motorul decat dupa serii.

 

Iar masini rupte in doua la accidente exista: 1, 2, 3, ...

 

 

Frumoaso, faptul ca imi zici mie cocalar te face sa ai dreptate doar in mintea ta contorsionata. Nu incerca sa iti intorci vorbele dupa coltul exagerarilor glumete ca nu tine la mine. Daca nu te taxeaza cineva pe loc ajungi sa iti crezi "exagerarile"... Clar nu ai pe cineva care sa iti arate continuu cind sari pirleazu pentru ca altfel nu se justifica atitudinea ta de mafalda de pe aci.

 

Si nu te mai preface ca nu ai inteles ce am zis. Masina a fost lovita fix din spate si pe mijloc si expresia "rupta in doua" insemna ca trebuia sa se rupa pe lungime ceea ce am spus ca este imposibil cu stilpul darami-te cu un motor. Nu imi arunca mie praf in ochi cu masini rupte pe lateral ca de astea a vazut tot prostovanu.

 

In rest... sa fii tu senator si sa iti inchipui ca exagerarile si moralismele tale sint luate in considerare pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cele spuse de ianachim

PUR SI SIMPLU A AVUT GHINION

 

CE SA INVATAM:

- SA NU MERGEM CU VITEZA..................FITI SERIOSI

- SA NU CROSETAM............A , NU , VOM MERGE IN SPATELE DACIILOR CU 70 LA ORA ...LEGAL

- SA NU MAI MERGEM PE STRADA...............PAI DE CE IMI MAI IAU MOTOR

 

CE PUTEM PREVENI..............CIRCULATIA IN LOCURILE AGLOMERATE NASTE........ACCIDENTE

 

ce te impiedica sa mergi LEGAL? chuar daca inseamna 70 kmph in spatele unei Dacii 1300? si de ce trebuie viteza pe un sector de drum aglomerat? Daca ar avea de ales acum intre sa ajunga mai tarziu cu 30 de min pt ca nu a crosetat si sa ajunga la Sptalul Ploiesti - fac pariu ca ar fi ales a 2a varianta,

 

Norocul / Ghinionul - il mai face omul si cu mana lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbe-n vant.

un om a murit acolo, indiferent de conditii...o concluzie are fiecare.

ce face cu ea, e prea putin important pentru ceilalti. dar limbajul de lemn al militiei legat de "adaptarea vitezei in functie de conditiile de trafic" este perfect acoperitoare. mai mult nu stiu ce se poate invata din situatia asta...

dumnezeu sa-l ierte pe coleg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care te-ai urcat pe motocicleta nu te gandesti...vai...azi s-ar putea sa mor...asa ca te apuci si crosetezi...tragi de ea samd. ,iar daca traiesti dupa astea sau dupa o evitare mai la limita poti spune ca esti un pic mai experimentat si ca data viitoare o sa mergi mai incet, lucru foarte fals de altfel... si pe tine jamalex nu te impiedica nimic sa mergi cu 70 pt ca F650 nu face 100kmh in treapta 1, altii cu motociclete s-ar putea sa aiba de furca, cu stapanirea de sine, si ar trebui sa nu-ti iasa nimic in fata ca vrea unul sa-l evite pe altul...daca nu tragea prostu familiei din Peugeot de volan acu avea de platit doar o bara de fata si poate faruri si grila...nu avea familia in spital si un om pe constiinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...