Sari la conținut

SCHUBERTH - Discutii Generale


bogdan_st
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 575
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Auzisem ca interiorul castii ar da marimea, mai precis poti schimba interiorul dupa ce marime porti, stie cineva ceva? Am un S2 la care vreau sa schimb interiorul in ideea de a fi mai larg..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la shoei stiu sigur ca marimea e data de bureti. asta la s-m si l-xl. cam asa sint construite toate brendurile.

poti sa vezi pe louis ca orice cumperi pt interiorul castii e pe marimi

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Auzisem ca interiorul castii ar da marimea, mai precis poti schimba interiorul dupa ce marime porti, stie cineva ceva? Am un S2 la care vreau sa schimb interiorul in ideea de a fi mai larg..

La System 6 - produs tot de ei - se putea, i-am innebunit acum ceva ani pe cei de la Bavaria. Nu vad de ce n-ar fi valabil si la firma-mama. Vorbeste cu baietii de la United, ei sunt importatorii.

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni :)

 

La buretii din obraji mai poti s-o "reglezi". Insa daca ti-e mica/te apasa la frunte sau crestet - adios! Iti trebuie alta marime, fiindca acolo captuseala e subtire si nu influenteaza cu nimic largimea castii. Coaja din poliuretan (de dedesubt) e aia care conteaza.

 

Repet, depinde in ce zona a capului simti ca strange.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf is this?

Adica ce are dudul asta in mana? :))

E "butonul" de actionare a aerisirii. Probabil l-a scos cand a vrut sa arate cum se deschide aerisire. Are si mersul la sala unele parti negative :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil are o atingere deosebita, nu iese chiar atat de usor.

Imi aduc aminte ca si eu ultima oara cand am fost pus sa storc o lamaie, am rupt storcatorul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Am achizitionat si eu un SR1, am busit casca precedenta si nu ma risc. Prima impresie e foarte buna, am purtat-o doar o data si imi place mult cum potriveste. In pozele comparative de mai jos se vede diferenta dimensiune shell desi ambele casti sunt de aceeasi marime, insa Nexx-ul vechi foloseste acelasi shell pt S, M si L. A avut cineva probleme cu modelul?

 

post-29419-0-29358000-1449496926_thumb.jpgpost-29419-0-42427300-1449496929_thumb.jpgpost-29419-0-17623800-1449496933_thumb.jpgpost-29419-0-19789300-1449496936_thumb.jpgpost-29419-0-74062500-1449496940_thumb.jpgpost-29419-0-79772500-1449496943_thumb.jpgpost-29419-0-59301900-1449496946_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Stie cineva daca se pot verifica de crapaturi in RO, fara sa fie trimise la producator?

 

Azi am "botezat" C3-ul achizitionat acum cateva zile. Cazatura a fost relativ light (de pe șa, like a retard) si doar s-a zgariat putin, la un full face nu m-as complica, dar ma gandesc ca flipup-urile s-ar putea sa fie mai fragile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam ce iti inchipui ca s-a putut intampla in urma unei cazaturi de pe sa? :)

De ce crezi ca difera invelisul la un flip-up fata de un full-face? :)

 

Mergi linistit ca n-are nimic. Daca vrei totusi sa auzi acelasi lucru de la cineva 'oficial', treci pe la United Motors sa se uite cineva la casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........sau fa i un CT, RX, ultrasonic eventual.... ca sa fii sigur si sa stii ce si cum

Stii pe cineva care face?

» Post actualizat in 01 Jun 2016 11:40

Raspunsul Schubert era de asteptat. Pacat ca nu asigura verificarea, ca alte branduri:

 

We cannot check the helmet and promise that it’s still safe and would protect in case of an accident.

It is not possible for us to carry out a reliable, in-depth examination of the structure of the helmet, because this would potentially result in an impact test, with a partial destruction of the helmet. A purely apparent inspection by disassembly of the helmet would not be sufficient to check the full protective effect and to be able to confirm. Also screening methods such as X-ray are not possible due to the materials used. For this reason, we strongly recommend to replace a helmet after a fall.

 

Pe scurt: noi nu ne asumam nimic. Mai baga o fisa sau du-te draq.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...