Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 410
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am ridicat un thread si pe Softpedia. http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=792923

 

Din pacate nu am primit nici un raspuns la mailurile trimise catre redactiile Realitatea & co, din cate vad sunt articole mult mai importante - greseli stupide din filme, etc.... Daca nu e vorba de scandal, probabil ca nu prezinta interes pt ei. Trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si eu threadul, sper sa ajugn la un sediu raifeissen maine ca sa pot dona in cont. Pe internet banking nu mai am nici un ban.

 

Insanatosire grabnica politistului!

 

Ar trebui sa se buna un banner/ sa se dea mail-uri la membri din partea conducerii motociclism.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca a aparut si pe softpedia. eu aveam un user cu activitate putina si d-aia am ezitat. daca tot lucrati in IT puteti face banere, bloguri si optimizari seo a siteurilor voastre ca la cautarea anumitor cuvinte sa apara acest anunt umanitar in primele rezultate; cu presa ne-am lamurit cum sta treaba dar tot ce misca e pe net si-l putem folosi la maxim sa ajutam un om la necaz. Nici nu vreau sa intreb cati bani s-au strans pana acum ca ma ia groaza. Rudele ar mai putea apela la banci pentru imprumut de nevoie personale. Se acorda 10-15mii euro destul de usor si repede. Din atatea rude se gaseste una care sa fie eligibila pt un astfel de imprumut.

Editat de igo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donat!

Am trimis si eu mail-uri la toti din lista. Pana acum 5 au donat si 3 au zis ca o vor face :( . Am rugat de asemenea sa imprastie zvonul mai departe. Sanatate!

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Our Board Statistics

Total Posts 2,380,784

Total Members 39,008

Newest Memberonlinemoto

Online At Once Record1,211

11 May 2008 - 10:30 PM

 

daca doar jumatate din membrii acestei minunate comunitati ar dona cate un euro, nu ar mai exista aceast impediment.

cuvantul "minunate" se vrea a fi ironic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la spital. Cu ocazia asta mi-am facut un nou prieten cu care am constatat ca am multe lucruri in comun.

 

Situatia in mare e aceeasi ca si ieri. Maine la pranz se estimeaza ca vor veni raspunsurile de la clinicile din Austria si Turcia. A mai aparut o oportunitate - o clinica in Lisabona care, pe langa operatia in sine, poate face si un implant de celule stem in zona afectata a maduvei si poate face si recuperarea post-operatorie si ulterioara. Familia a fost sfatuita sa finanteze din surse proprii drumul si operatia in sine si sa pastreze formularul E112 (pentru care se pregatesc actele acum) pentru recuperare, care va fi de durata si pe bani multi.

 

Am intrebat familia de bani si situatia e urmatoarea:

 

S-au strans aproape 10.000 EUR. O buna parte din acesti bani au venit de la Sindicatul Politistilor si MAI (vreo 7000). Restul sunt de la noi si de la alti oameni de bine. Inca nu este suficient, dar mai avem timp. Se pare ca hematomul de pe coloana nu este atat de critic cum se spusese initial si Georgian nu e in criza de timp (nu una critica). Ar mai fi cateva zile. Oricum, pana luni nu se va schimba nimic fiindca e weekend. Singura noutate ar putea fi un eventual accept primit maine.

 

Cam asta ar fi. Daca mai aveti intrebari, va rog sa mi le adresati, eu o sa le transmit mai departe familiei.

 

Multumesc tuturor, m-ati facut sa fiu mandru ca sunt motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Nu stiu de ce, insa eu vad evolutia lucrurilor cu un mare grad de optimism!

Multumim pentru vesti si, imi cer scuze ca n-am mai putut ajunge azi la spital precum am anuntat ieri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blaaa, blaaa, blaaaa

dialoguri inutile, care nu fac altceva decat sa umple de pagini acest topic. ATAT.

 

@Fesu' - pastreaza-ti frate impresiile ce ni le scri noua aici pe forum. Mergi cand s-o face Gerogian bine si exprimate direct lui in fata, sa vedem ai sange in veioza?Daca nu ai, minimum de bun simt, macar ramai acolo in banca 4 de la geam si mergi pe burta. Faci valuri inutile si gratuite.

 

multumesc scuza-mi aciditatea, dar ti-o meriti.

 

fost la banca - donat -

 

maine nu am cum sa ajung la el, dar daca am sa pot poate duminca imi fac timp si mai trec pe la el.

 

sanatate maxima Georgiane si "pentru onor inainte" ;)

noi iti suntem aproape si te sustinem.

 

 

de asta e forum, sa ne exprimam parerile! si da, crede-ma ca o sa-i spun in fata cu prima ocazie ca a fost pericol public!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti speram sa ai ocazia :) si sa-si revina complet.

Kosh, acelasi lucru il spuneam si eu prietenilor si rudelor lui azi. ceva ma face sa cred ca toata povestea se termina cu bine. din cate-am inteles starea de spirit a lui Georgian este buna, familia spunea ca mananca, se plictiseste :) si abia asteapta sa se intoarca pe strada. evident ca problemele si posibilitatea de a ramane totusi paralizat exista si sunt mari, inca o data bravo lui pentru cum face fata situatiei.

 

si inca ceva important: prietenii si toata familia si-au exprimat multumirea pentru cei care-i ajuta. :wave:

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la spital. Cu ocazia asta mi-am facut un nou prieten cu care am constatat ca am multe lucruri in comun.

 

............

 

Vesti foarte bune!

 

Revenind la aspectele practice: ii mai trebuiesc 5000eur. Intrebarea este CAND?

Daca maine, duminica vine raspunsul de la una din clinici si luni sau marti va avea nevoie de transport, au de unde sa ia si restul asta de bani?

Sau vorba cuiva de aici "mai dam o tura la banca"?

 

Daca mai poti lua legatura cu ei, intreaba te rog asta. Sa nu ne culcam pe o ureche... macar sa facem treaba pana la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care gestionati acest site, puneti un banner pe prima pagina; sunt convins ca multi nu intra la accidente si nu cunosc povestea

am dat la mesaje de m-am plictisit cu rugamintea asta, doar vreo 2 oameni pot pune banner. poate-s in concediu, poate ii doare la bascheti...cert e ca pana acum nu s-a imtamplat nimic.

 

 

Catalina: eu sper ca se vor aduna, personal o sa mai fac un transfer si mai bine de-atat, o sa incerc sa iau legatura cu bloggeri de-astia inraiti si foarte cititi :)

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu Groparu am luat eu legatura ieri si mi-a raspuns azi, asa ca acolo e rezolvat, nu-l mai stresa si tu, haha :)

 

========================

Salut, Grigore,

 

Multumesc frumos pentru mail. Nu ma implic in asemenea chestii de regula, dar in cazul vostru voi face o exceptie. Te rog sa-mi dai acordul de a publica mailul de la tine - fara nume si alti indicatori care te-ar putea deconspira.

Povestim mai multe cand scap din SMS Camp, acuma sunt in creierii muntilor si sau foarte prost cu timpul :((

 

Sanaate multa!

========================

 

Vesti foarte bune!

 

Revenind la aspectele practice: ii mai trebuiesc 5000eur. Intrebarea este CAND?

Daca maine, duminica vine raspunsul de la una din clinici si luni sau marti va avea nevoie de transport, au de unde sa ia si restul asta de bani?

Sau vorba cuiva de aici "mai dam o tura la banca"?

 

Daca mai poti lua legatura cu ei, intreaba te rog asta. Sa nu ne culcam pe o ureche... macar sa facem treaba pana la capat.

 

Mi-au zis azi: chiar daca vine acceptul n-o sa poata pleca imediat ci o sa mai stea 5-6 zile pana se vindeca oarecum leziunile de la plamani (care se prezinta bine acum) fiindca intr-o eventuala operatie va trebui sa stea pe burta, deci plamanii trebuie sa suporte cateva ore greutatea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu prea mi-a convenit, dar am apreciat tonul si, deh, omul isi facea meseria !

 

Acum ceva ani veneam de la mare. Coloana multa oprita. Era un accident pe undeva. Noi depaseam linistiti ca nu venea nimic din fata. DIn spate auzim tare si clar: - Motociclistii aveti grija la depasiri!. Apoi ne-au depasit iar eu zambeam in casca.

Cand am ajuns la locul accidentului noua ne-au facut semn sa trecem.

Nu toti politistii sunt la fel. Unii au o simpatie aparte pentru motociclisti.

 

 

Acum am venit de la spital. Georgian e mai bine

Banii nu s-au strans inca, mai avem timp. Ar fi frumos sa profitam de timpul acesta.

 

Omule tot respectul pentru munca pe care o depui. Multumesc ca ne tii la curent.

In ziua de astazi oameni ca tine se gasesc mai greu.

Sper sa auzim vesti bune cat mai curand.

 

Fesule, una este ca un motociclist sa faca un accident si alta este ca un politist in misune sa faca acelasi lucru. Ok, ai dreptate omul a gresit dar spre deosebire de altii el are o scuza.

Motivul pentru care il ajutam este clar. Avem un motopolitist accidentat in misiune. Nu a fost alegerea lui sa stea in soare pe soseaua aia. Ii era mai bine acasa la Braila unde cunostea zona. Mi se pare o prostie sa detasezi politisti in teritoriu unde nu cunosc zona iar pentru motopolitisti e vital fiindca ei nu sunt la plimbare acolo.

Asa ca las-o asa cum e acum. Daca 10 aoemni iti spun ca omul asta merita sa il ajutam chiar si cand a gresit inseamna ca stiu ei ceva. Poate ca simtim pur si simplu ca omul merita ajutorul nostru. Nu il cunosc pe motopolitist, nu imi e ruda sau prieten. Pur si simplu simt ca meritata sa il ajutam asa cum simt si ceilalti.

 

Sper sa il putem intampina la intoarcere cand va merge pe picioarele lui. Macar sa ne arate ca poate sa le miste si ne declaram multumiti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca o sa vina si ceva vesti mai bune :)

 

{multumirile ar trebui sa se intrepte spre tine, tu esti cel care se intereseaza de la 'sursa'}

 

Inca nu, dar o sa ma duc azi pe la spital. Imediat cum aflu, postez.

 

(Multumesc, am crezut ca "se raceste" subiectul asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit adineauri la telefon cu socrul lui. M-a intrebat daca stiu cum se numeste clinica aia din Utrecht (Olanda) unde se recupereaza Nesu. Nesu a avut o vertebra cervicala fracturata, a fost paralizat complet, dar acum vorbeste si se poate deplasa prin clinica cu un scaun electric.

 

Eu am dat un search pe Google dar n-am gasit, si nici timp sa mai fac asta acum n-am fiindca trebuie sa plec la servici. Ma ajuta cineva cu numele clinicii, eventual website/email/telefon de contact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...