Sari la conținut

Monster negru


Nicole
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ne-ai umplut de stiinta cu topicul asta..eu propun ca data viitoare cand mai deschizi un topic sa nu mai zici nimic..asa un topic gol :blink: in care noi sa incercam sa ghicim cine si ce s-ar fi intamplat :moron: ..sa vezi atunci sute de pagini :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a fost un accident usor. Sanatate multa lui Marius.

 

In privinta lui Nicole, sincer, n-ai ce sa-i ceri... Cum spunea cineva mai sus, trebuie sarit peste posturile ei, nu faci altceva decat sa te enervezi aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e din ce in ce mai clar ca a te intersecta cu Nicole e cel mai rau lucru care ti se poate intampla cand esti pe motor. Altfel nu-mi explic cum e prezenta la toate accidentele, gata de poza cu maimuta. E piaza rea cu DSLR-ul in carca. Schimba-ti numele-n BadOmen666. And stay very away from me.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pentru urari.

 

@bogdan si oitza: va multumesc din suflet pentru ajutor. raman dator vandut cu n-spe beri sau`ce bautura vreti voi :)

@angelu : ma cunosti personal..am fost cu tine booga si blondu la prima mea iesire cu motorul la snagov unde am si baut un suc. aveam nr rosii atunci :P

@restul: va rog nu mai fiti rai cu nicole. daca nu ma insel a trecut pelaga mine inainte sa ma ia salvarea. eram cu bogdan pe acolo.

 

 

in primul rand va zic ca in afara de o entorsa si putine julituri pe picioru drept, nu am nimic. am avut noroc , nu am avut nici viteza , cu toate ca poate daca aveam exeprienta mai multa , poate , nu se intampla nimic. sau , daca aveam ghete speciale , nu adidasi cu blugi. dar asta este , acum mi-am dat seama cat de important este echipamentul. sa fie invatatura de minte .

 

asadar sa trecem la povestit .

veneam dinspre piata romana, directia de mers piata universitatii. la intersectie cu ... o strada cu C , imi scapa numele acum , inainte de Intercontinental , unde din 3 benzi pe sens , se fac 4 benzi. ma apropii de intersectie , era rosu.incep sa incetinesc , imi dau seama ca primele 3 benzi sunt ocupate , ma gandesc ok , ma bag pe banda 4 k e goala si pe urma pot sa intru pe banda 3 usor. zis si facut.nu ma grabesc , dau semnal frumos , intru pe banda a 4-a , caut neutru , ma uit si la semafor. din rosu se face verde. abia intrasem pe banda 4 , sa zic ca aveam pe la 20 m de intrarea in intersectie (ma refe3r la linia trasata la care te opresti la culoarea rosie de pe sosea). dupa ce vad ca se face verde , din mers , bag a 2-a si incep usor de tot sa accelerez. nu apuc sa intru bine pe acceleratie , ca de nicaieri imi apare din fata benzii nr 3 un golf. pun mana pe frana fata , n-am mai avut timp sa intru in frana de motor, sau sa calc putin frana mana(pe care zic eu ca daca eram putin mai experimentat poate reuseam sa franez mai mult), de evitare mi-am pus problema mult prea tarziu cu toate ca ma gandeam ca lipsa mea de experienta ma poate ducedin evitarea golfului in intrare frontala cu vreun auto de pe sensul opus care tocmai pleca de la semafor. oricum , roata fata scartaie vreo 2-3 metri (culmea ca nu am cazut mai devreme, avand in vedere cat am mers cu roata fata blocata), vad ca impactul e iminent , ma las pe stanga si exact inainte de momentul impactului , ma imping in motor si alunec vreo 5 metri pe asfalt , ajungand intre benzile 2 si 3 de pe contrasens. bulan cu ghiozdanul in spate ca nu m-am invartit de pe o parte pe alta , cu capul nici nu am atins asfaltul , casca e fara zgarieturi , doar putin geaca e harsaita si sarita vopseaua de pe ea .dau sa ma ridic , nu mi-a venit sa calc pe stangul sa ma ridic , ci ma ridic pe dreptul , si cand pun piciorul stang in pamant resimt ceva. de la adrenalina de moment nu mi-am dat seama totusi ca aveam ceva entorsa. oricum , ma ridic , schiopatez putin , ma uit la persoana din golf care statea cu fata galbena si se uita la mine , stand in fata motorului meu , ii zic de dulce : ce pl mea faci frate ? :)) dupa asta ajung langa motor , 2 baieti pietoni pe acolo vin si ma intreaba daca e sa ma ajute sa ridicam motorul , eu m-am blocat. nu mai stiam ce sa fac. a 2-a secunda vine bogdan (am aflat ulterior numele lui, la fel ca si telefonul lui) si incepe : lasati motorul acolo unde e ca sa vina politia sa faca masuratorile , lasa ca sun eu la ambulanta , lasa ca sun eu la politie , lasa ca am eu grija de motor , imi zice sa gasesc factura de la echoipament sa il bag la asigurari , i mean Jesus !!!! zici ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap mersi mult de tot bogdane inca odata. ai fost omul potrivit la locul potrivit. merg la spital si aici nu mai are rost sa va dau detaliile. sunt ok , numai atela la picioaru stang , in rest niste minore zgarieturi la genunch i si la sold, daca ma credeti nu am avut manusile la mine , dar nici nu am atins cu mainile asfaltul decat cand m-am ridicat .

 

acum hai sa va zic la politie. casetele video sunt acolo. s=-a uitat tatal meu pe ele , se vede clar cum eu trec pe marele verde. problema e alta. vorbind cu seful biroului de acolo , agentul care se ocupa de cazul meu clar vroia sa bage vinovatul soferul , pe articolul 107 parca. intervine seful biroului si zice nu , il bagi pe articolul 105 . asta din ce am inteles , inseamna ca eu nu i-am permis soferului sa paraseasca intersectia :)) ca si cum el a trecut pe verde si eu trebuia sa ii cedez. o sa va dau mai multe detalii mai incolo , sper sa rezolv peroblema.

 

 

 

oricum eu va multumesc tuturor , si bogdan tre sa te cinstensc neaparat. cum pot sa ma deplasez ne vedem la o bere .

urmatorul lucru e sa strang bani , sa merg cu el la monsteristu(liviu) si sa ma pun cat mai repede pe el ca deja mi=e dor.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la tine , si eu si stefan , care nu stia de accident, dar aveai telefonul inchis .

 

multa sanatate !

 

zi-le sa lase vrajala cu eliberatul intersectie , ca intre rosu si verde sunt 1 secunda sau 2 . a intrat pe galben -> rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semaforul ala de pe Campineanu tine foarte putin verde si multi il forteaza ... totusi ai timp sa treci de intersectie si daca treci pe galben, deci el a trecut mai mult ca sigur pe rosu. Asa ca n-ar trebui sa te scoata pe tine ca nu l-ai lasat sa elibereze intersectia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms cataline...stefan..sunt ok :) am ramas fara baterie la tel ala in ambulanta ieri. abia aseara l-am incarcat.

pai, daca mi se intinde procesul verbal n fata la semnat cum ca eu sunt vinovat , o sa scriu la obiectii NU SUNT DE ACORD si pe urma semnez. pile pile dar tot ii dau in judecata. si daca luni o tine tot asa ma duc si imi scot medico-legal si il dau personal in judecata.

 

ps : campineanu..ai dreptate..asa se numea strada :) nu mai stam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusi + geaca + (casca binenteles) + incaltaminte mai serioasa (nu neaparat 100% motociclistica) te scapa din multe belele. Bine ca ai scapat asa de usor, daca ai fi raschetat cu mainile pe asfalt nu era chiar fun ...

Asa te inveti sa porti echipamentul, pe pielea ta. La fel a fost si la mine, nu mai intru in detalii ... dar pana nu ti se intampla personal nu te echipezi bine.

Hai noroc si sa iti repari fierul repede !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

acum hai sa va zic la politie. casetele video sunt acolo. s=-a uitat tatal meu pe ele , se vede clar cum eu trec pe marele verde. problema e alta. vorbind cu seful biroului de acolo , agentul care se ocupa de cazul meu clar vroia sa bage vinovatul soferul , pe articolul 107 parca. intervine seful biroului si zice nu , il bagi pe articolul 105 . asta din ce am inteles , inseamna ca eu nu i-am permis soferului sa paraseasca intersectia :)) ca si cum el a trecut pe verde si eu trebuia sa ii cedez. o sa va dau mai multe detalii mai incolo , sper sa rezolv peroblema.

(...)

 

Acum realizez despre cine e vorba. Imi pare rau sa aud ca e vorba de tine dar lasa, bine ca ai scapat.

 

Cat despre handicapatii de militieni, sa iti spun ceva: nu ii mai chemi decat daca e moarte de om - mai ales ca acum poti sa faci amiabila. Martori aveai, ala era cam cu scula in c.. fund. Sunt tampitii astia in stare sa te scoata vinovat chiar daca esti victima. Cum adica "sa ii permiti sa elibereze intersectia" ? Adica daca unu' trece pe rosu si intrii in el, e din vina ta ca nu i-ai dat prioritate in vedrea eliberarii intersectiei ? Pai spune-le sa scoata naibii semafoarele din functiune, ca oricum vad ca n-au nici un rost. Consuma curent degeaba. Boi inapti cu 4 clase ce sunt !

 

In fine, inca o data e bine ca ai scapat cu bine. Vad ca nici motoreta nu e foarte sifonata. Daca ai nevoie de piese SH, vezi ca-s 2 baieti pe forum care dezmembreaza Ducati. O sa te coste ceva (numai farul e in jur de 150€), dar vezi si tu ce inseamna Ducati ^_^

 

Reparatie grabnica, sa mai prinzi ceva din sezonul asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general topicurile de genul asta sunt TOTAL inutile.

Eu nu inteleg decat ca undeva in tara, PROBABIL, un ducati monster negru a fost implicat intr-un accident, iar userul care posteaza face pe misteriosul: "Hai sa zicem ca nu stiu ce s-a intamplat". Pai daca nu stii nimic de ce deschizi un topic la accidente? Care e logica!?!

 

Ideal ar fi sa dai detalii: "Am auzit ca IN BUCURESTI (deja ai redus aria de cautare), in ZONA cutare, un ducati monster negru a fost implicat..." asa si pe dincolo. Se presupune ca sectiunea de Accidente e una serioasa, nu una unde deschidem topicuri ca sa asteptam poze de parca suntem la cinema.

 

radule , asta e motivul pentru care nu mai comenteaza nimic. /index.php?/topic/666860-accident-institutul-victor-babes/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa ajung azi la IML sa-mi scot zile de tratament. ma pregatesc din mai multe puncte de vedere. bani de judecata am deci nu e problema. nu vroiam sa reactionez asa , dar daca asa se cere ce sa-i fac. eu am zis ca omul ala isi accepta greseala, pentru ca parea om serios si de treaba. acum , o sa vad cum fac sa-l dau in judecata. daca se cere si politia. asta e Romanica. ce sa-i faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusik

incearca sa vezi exact pozitia autoturismului in momentu in care se schimba culorile semaforului.

Nu este neaparat rautate din partea politiei sa stii, situatia poate fii intradevar neplacuta dar incerc sa te ajut cu ceva sfaturi si pasi care sa-i urmezi.

In primul rand am o intrebare, strada e cumva Ion Campineanu?

Hai sa vedem daca ce incerc eu sa scriu aici o sa te ajute:

incercati sa vedeti daca din imagini se vede pozitia lui la schimbarea culorii semaforului

aici ai 3 situatii:

-> tipul vine lansat si nu mai franeaza, daca nu-ti dai seama sau nu exista camere care sa vada culoare semaforului foloseste-te de ciclul care il fac culorile semaforului, te duci si numeri cate secunde sta pe diversele culori. Daca tipul zice ca el a intrat pe verde poti sa-ti dai seama daca minte sau nu.

-> tipul intra pe verde dar ramane blocat in intersectie, te uiti daca el s-a oprit pe zona galbena ( intrarea interzisa in intersectie daca risti sa ramai blocat in mijlocul ei, chiar daca esti pe culoarea verde.

-> tipul intra pe rosu si gata... case closed.

M-am uitat acuma la poza postata de un coleg si un pic pe bingmaps si ar mai fii ceva dar trebuie sa te tii tare, distanta de la semafor pana la intrarea propriuzisa in intersectie, acolo mai exista si o iesire din parcare, vezi daca dupa ce iesi de pe strada mai ai si alte semafoare, un lucru frumos e sa le dai peste nas cu "intersectia". in momentul asta sunt cam obosit, daca e ceva tinem legatura si sper sa te mai pot ajuta cu ceva sfaturi.

 

 

P.S.

 

 

DERANJATI-VA SA CITITI LEGISLATIA.... O SA VA SCOATA DIN MULTE NECAZURI :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusik

incearca sa vezi exact pozitia autoturismului in momentu in care se schimba culorile semaforului.

Nu este neaparat rautate din partea politiei sa stii, situatia poate fii intradevar neplacuta dar incerc sa te ajut cu ceva sfaturi si pasi care sa-i urmezi.

In primul rand am o intrebare, strada e cumva Ion Campineanu?

Hai sa vedem daca ce incerc eu sa scriu aici o sa te ajute:

incercati sa vedeti daca din imagini se vede pozitia lui la schimbarea culorii semaforului

aici ai 3 situatii:

-> tipul vine lansat si nu mai franeaza, daca nu-ti dai seama sau nu exista camere care sa vada culoare semaforului foloseste-te de ciclul care il fac culorile semaforului, te duci si numeri cate secunde sta pe diversele culori. Daca tipul zice ca el a intrat pe verde poti sa-ti dai seama daca minte sau nu.

-> tipul intra pe verde dar ramane blocat in intersectie, te uiti daca el s-a oprit pe zona galbena ( intrarea interzisa in intersectie daca risti sa ramai blocat in mijlocul ei, chiar daca esti pe culoarea verde.

-> tipul intra pe rosu si gata... case closed.

M-am uitat acuma la poza postata de un coleg si un pic pe bingmaps si ar mai fii ceva dar trebuie sa te tii tare, distanta de la semafor pana la intrarea propriuzisa in intersectie, acolo mai exista si o iesire din parcare, vezi daca dupa ce iesi de pe strada mai ai si alte semafoare, un lucru frumos e sa le dai peste nas cu "intersectia". in momentul asta sunt cam obosit, daca e ceva tinem legatura si sper sa te mai pot ajuta cu ceva sfaturi.

 

 

P.S.

 

 

DERANJATI-VA SA CITITI LEGISLATIA.... O SA VA SCOATA DIN MULTE NECAZURI :)

 

multumesc de sfaturi. o sa ma uit mai bine luni pe video. oricum , din punctul meu de vedere nu e normal ca agentul care se ocupa de cazul meu sa zica ca el e de vina , si sa intervina superiorul lui sa zica ca eu sunt de vina. asta nu ti se pare rautate ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era cocalar si o ardea in slapi pe vitezana o merita chiar daca trecea pe verde...

 

Esti ultima speta de om dupa planeta asta(imi este pur si simplu scarba sa iti zic motociclist), cum poti sa spui asa ceva? Chiar imi pare rau ca lumea este de-a dreptu "infectata" cu oameni ca tine.Intoarce-te in grota de unde ai venit mizerie umana ce esti.Cum poti sa doresti raul unei persoane doar pentru ca merge pe "vitezana" in slapi?Nu are voie sa mearga cum vrea?Nicioadata nu cred ca o sa vezi vreun reply de la un posesor al unei motociclete de viteza care sa iti doreasca raul chiar daca mergi pe scuter/chopper sau caruta in cazul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata o mostra de inteligenta de pe blogul initiatoarei :

Motociclistul nu era rănit, ambulanța fiind solicitată româneÂşte, adică degeaba. Pentru unii nu contează că …

 

Va rog sa-mi aratati unde e butonul ala de ignore sau ce o fi pe acolo ca sa nu-i vad postarile necrofagei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusik: Man, imi pare rau ca te-a futut politia. Asa sunt unii, mai ales cand omul are ceva pile. Si da, ei te pot scoate vinovat in PV dar tu il poti contesta in instanta. Ar fi bine totusi sa nu se ajunga acolo ca in rromanica procesele de genul asta tin mult si nu-ti garanteaza nimeni ca nu pierzi cu dreptatea-n mana, mai ales daca, cum spuneam mai sus, baiatul are pile.

Amiabila la accident moto nu i-as recomanda sa faca nici celui mai mare dusman, ca astia sunt in stare sa te declare frauda pentru cel mai mic detaliu si nu mai vezi nici un ban cu lunile si dupa zeci de mii de nervi si amenintari (dovada il am pe delu, cu accidentul lui de masina).

Apropos de asigurari, pregateste-te mental pentru o lupta de durata, chiar daca-l scot pe ala vinovat, ai sanse foarte mici sa iti iei banii pe daune lunile astea. Zi mersi ca ai scapat fara mari daune fizice, ia niste cizme calumea si o pereche de genunchiere si dupa ce te intelegi cu astia de la asigurari, fa-ti motorul, ca daunele la motor nu par asa de mari.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...