Sari la conținut

accident mortal dimineata


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

csi miami direct...

ce se mai pricepe lumea... ca era pe roata , ca e umbra scurta, ca e o glinda lunga, ca sta cu piciorul pe scarita din spate....

fix de asta a facut accident ca nu a apucat sa franeze cu spatele.... numai retarzi.

 

:crack: ... pana acum s-a dovedit ca esti mai retard ca mine ... n-ai nici cea mai vaga idee despre cum arata o motocicleta pe o roata ...

Cand ziceai ca-ti iei si tu motocicleta? ...

Eu ti-am argumentat si in poza, piciorul incercuit cu rosul, in pozitia unde este scarita spate, cand motoreta e in balance point ... dar tu nu ai idee cum arata si cum functioneaza o motoreta ...

Cred ca ti-a mai zis lumea ca trolluitul e pentru oameni inteligenti ... degeaba te dai in stamba, nu reflectzi decat prostie si necunoastere.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Franeaza tu apasat pe spate cand ai viteza( chiar 50, 60 kmh)....sa vezi nenica senzatie...bai frate ce de motoristi adevarati pe aci...cu spatele trebe franat putin si cu grija ca sa tii mobra pe traiectorie mai ales in curbe,o ciupitura slaba ca daca nu te dai cu g a o a z a in deal...pfuiiii...de aia o murit bietul om ca nu franat cu spatele,o murit ca ala cu utilitara nu i o acordat ce trebuia sa ia acorde PRIORITATEEEE...AS FII CURIOS CATI DINTRE VOI CARE POSTATI PE ACI CUM ATI REACTIONA DACA ITI IESE UNU IN CALE ASA TAM NESAM,CE REACTIE ATI AVEA DACA MAI APUCATI SA REACTIONATI!!!Iarasi discutii lungi si fara rost,boul ala cu utilitara l o omorat,punct.

nul lua tu in considerare pe sangerte, el nu are treaba cu motociclismul, doar cu ala de aici de pe forum. credema ca stiu ce zic.

 

el si cand va avea motocicleta, daca va avea, tot pe jos va merge, ca nu e capabil de asa ceva. doar in scris poate.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ma contrazici cit vrei, asta nu inseamna ca se schimba realitatea sau parerea mea.

Daca erau asa de pregatiti lucrau pe salariu bun oferit de publicatii serioase, ca si alea ofera salarii atractive oamenilor intr-adevar pregatiti.

Parerea mea ramine, doar repetentii si analfabetii din tagma ziaristilor ajung sa scrie la fituici de astea de rahat pe care le citesc doar pitipoancele prin cafenele. :)

Pai, tati, in Romanica nu exista ziare serioase. Doar tabloide si oficine. In rest, oha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nul lua tu in considerare pe sangerte, el nu are treaba cu motociclismul, doar cu ala de aici de pe forum. credema ca stiu ce zic.

 

el si cand va avea motocicleta, daca va avea, tot pe jos va merge, ca nu e capabil de asa ceva. doar in scris poate.

Ok ...asa am sa fac... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cativa pe aici dusi serios. Omu mergea cu sub 50kmh pe o roata. Aham. Cu foaie stock si carnet de 3 luni . Si nu a incetinit in intersectie. Intersectie care nici macar nu se vede in filmulet. Asa ca ne dam cu parerea daca era semaforizata sau nu. Io zic ca era ca am fost in Slobozia pe Bld ala (cred) acu vreo 3 saptamani.

Io zic ca omu mergea prudent si regulamentar cand a fost surprins de un pusti la volan care i-a taiat fata din scurt neacordand prioritate. Asa zic io. Cum s-o fi lovit sarmanu de i s-a curmat viata nu stiu.

Ma mir ca n-au aparut alde "vitezana , carnet de 3 luni , 0 experienta", O sa apara in curand imi imaginez.

In alta ordine de idei gasesc ca este fantastic ca daca mori pe mobra ori ai viteza , ori nu ai oprit inaintea unei intersectii unde ai prioritate -asigurati-va voi la 50kmh dreapta stanga cand toata intersectia nu are 10 metri lungime- ori esti incepator , ori sula calului. Pana si Taz era gasit vinovat ca nu a incetinit in apropierea cucuruzului.

Unde merg io cu ce zic aci ? Merg incercand sa argumentez ca pana nu se schimba legislatia asta de cacao o sa tot murim. Acolo merg. Si acolo mergeti si voi daca va plimbati suficient pe mobra si gasiti toti mobristii vinovati.

Iar sulifricii astia din presa ar trebui fugariti cu batele de baseball. Avea viteza dar mergea regulamentar. A pierdut controlul motocicletei si a lovit un autoturism care circula neregulamentar. Plm. Ca daca esti beat terci si trezit din somn tot ai mai multa logica ca a astora.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sangerete

Ma mir ca n-au aparut alde "vitezana , carnet de 3 luni , 0 experienta", O sa apara in curand imi imaginez.

 

pai tu n-auzi ma ce zic detectivii de la csi?

mergea cu picioarele pe scaritele din spate, pe o roata, si facea white balance...

ai tu habar cum se franeaza cu spatele cu motorul debreiat? nu stii ca asa se franeaza profesionist? (intai cu spatele ca sa incarci suspensia fata... daca nu se incarca doar de la frana spate incarci suspensia cu un sac de cartofi sau un pepene.... moron.gif)

tu n-ai facut tutoriale online de mers pe o roata? ai si tu macar un ducati stricat ca sa poti sa iti dai cu parerea?

 

 

Disappointed.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cativa pe aici dusi serios. Omu mergea cu sub 50kmh pe o roata. Aham. Cu foaie stock si carnet de 3 luni . Si nu a incetinit in intersectie. Intersectie care nici macar nu se vede in filmulet. Asa ca ne dam cu parerea daca era semaforizata sau nu. Io zic ca era ca am fost in Slobozia pe Bld ala (cred) acu vreo 3 saptamani.

Io zic ca omu mergea prudent si regulamentar cand a fost surprins de un pusti la volan care i-a taiat fata din scurt neacordand prioritate. Asa zic io. Cum s-o fi lovit sarmanu de i s-a curmat viata nu stiu.

Ma mir ca n-au aparut alde "vitezana , carnet de 3 luni , 0 experienta", O sa apara in curand imi imaginez.

In alta ordine de idei gasesc ca este fantastic ca daca mori pe mobra ori ai viteza , ori nu ai oprit inaintea unei intersectii unde ai prioritate -asigurati-va voi la 50kmh dreapta stanga cand toata intersectia nu are 10 metri lungime- ori esti incepator , ori sula calului. Pana si Taz era gasit vinovat ca nu a incetinit in apropierea cucuruzului.

Unde merg io cu ce zic aci ? Merg incercand sa argumentez ca pana nu se schimba legislatia asta de cacao o sa tot murim. Acolo merg. Si acolo mergeti si voi daca va plimbati suficient pe mobra si gasiti toti mobristii vinovati.

 

Sa se schimbe in cum? legislatia? ... da niste idei, se pot infiripa chiar niste idei bune in felul asta.

Eu sunt de parere ca:

 

1. ar trebui inasprite amenzile pentru neacordari de prioritate, intors pe dubla continua, depasire de colana, etc ...si asta incluzand o gramada de politisti pe strada, care sa observe neregulile.

Nu de putine ori am vazut nesimtiti in conserve care faceau manevre neregulamentare langa passatul de la politia rutiera ... cu politistul in masina ... etc ...

 

2. legislatia in vederea acordarii dreptului de a conduce autovehicule, sa fie in asa fel facuta incat sa nu mai ajunga toti dobitocii pe strada. si aici ma refer si la conservari si la motociclisti.

 

3. toate camerele de vedere din intersectii sa fie luate la puricat aproape in timp real si amendati prin posta toti care au facut nereguli si au fost surprinsi de aceste camere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acea foto nu are legatura cu incidentul.Radu Serban avea 28 ani,motocicleta Honda cbr de prin 90 si ceva de 600 de vreo 2 saptamani.Lipsa experienta,neacordare prioritate sofer duba,viteza mare oras,doar casca,organe interne praf pt ca lovit stalpul de la sofer,cap intact.Putea evita daca avea experienta prin spatele dubei.Pacat.RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP..ce am remarcat este comentariul animalului zis tashu ,, Pro.stii trebuie sa moara repede. Bine ca am scapat de el. Oricum avea fata de g a y.,, frate..chiar nu-i rupe capul nimeni acestui gunoi? acestui frustrat? este evident ca are o frustrare..poate l-a ftut vreu motorist in kurul ala flescait de labish.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acea foto nu are legatura cu incidentul.Radu Serban avea 28 ani,motocicleta Honda cbr de prin 90 si ceva de 600 de vreo 2 saptamani.Lipsa experienta,neacordare prioritate sofer duba,viteza mare oras,doar casca,organe interne praf pt ca lovit stalpul de la sofer,cap intact.Putea evita daca avea experienta prin spatele dubei.Pacat.RIP!

Dar filmarea asta are legatura cu accidentul ?

El este surprins pe acel film? acela e bulevardul pe care s-a intamplat tragedia?

Sau cei de la acest tabloid l-au gasit pe net si l-au postat asa ... ca sa aibe audienta mai mare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acea foto nu are legatura cu incidentul.Radu Serban avea 28 ani,motocicleta Honda cbr de prin 90 si ceva de 600 de vreo 2 saptamani.Lipsa experienta,neacordare prioritate sofer duba,viteza mare oras,doar casca,organe interne praf pt ca lovit stalpul de la sofer,cap intact.Putea evita daca avea experienta prin spatele dubei.Pacat.RIP!

 

Da. Avea o viteza de speriat avand in vedere ca mergea cu 50kmh cand s-a urcat pe frana. Si daca iei stalpu unei masini la 50 sau la 100 rezultatul e cam acelasi. Daca n-ai facut anatomopatologie sau medicina legala ma indoiesc ca poti sa deosebesti rezultatul unei bate de otel lovind de mai multe ori abdomenul unui om de rezultatele unui accident de circulatie produs la o viteza legala. Ca mai faci si stop cardiac , mai iti rupi si un intestin, o splina , un ficat , ce sa zic , se mai intampla ca nu suntem nemuritori.

Solutia e tot timpul sa te dai pe circuit si sa ocolesti pe contrasens. Nu sa il bagi pe criminal sa infunde puscaria si sa plateasca pentru omor cu casa. Sa ii inveti prietenii si familia ca nerespectarea regulilor de circulatie se va solda cu o pedeapsa drastica. Nu. Solutia e sa te dai cu genunchiu pe jos.

Iar incepatorii care circula regulamentar si nu au experienta necesara evitarii unui accident sa plateasca cu viata. Ca au 28 de ani si doar o amarata de viata inaintea lor.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a zis Trotinel si CrisU, nici eu nu cred ca nu era pe o roata. Daca ar fi fost, nu s-ar mai fi vazut oglinzile in umbra, daca ar fi avut piciorul pe scarita de pasager in nici un caz nu s-ar fi sprijinit in calcai, daca era pe o roata punctul de echilibru nu e acolo, mobra trebuia sa fie mai verticala si in plus nu se vede roata in aer, ar fi trebuit sa se vada in partea dreapta a imaginii. Convingerea imi e intarita si de spusele lui Emylio, care afirma ca e incepator, iar un incepator nu stie sa mearga pe o roata la punctul de echilibru. Multi din voi, comenteaza ca de obicei in plus, in necunostinta de cauza, doar ca sa demonstreze ca au si ei un cuvant de spus si poate-i asculta si pe ei cineva. Important e, nu ca era sau nu pe o roata, ci ca un om, un motociclist, un frate de-al nostru poate, si-a pierdut viata.

Sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si v-as adresa o intrebare total off-topic (cu scuzele de rigoare) dar care se leaga de discutiile wheelie/no wheelie de pana acum:

 

Ce o fi fost in mintea motociclistului care azi dimineata pe la ora 9 calarea un R1/R6 albastru mergand pe o roata pe banda I in Jilava (dupa centura, in zona de case) in conditiile in care din sens opus se circula nu chiar la bara dar intens, pe banda a II-a avea masini in stanga, iar trotuarul de pe partea lui era ocupat de lucrari astfel incat oamenii merg mai mult pe carosabil? Nu a fost doar o fita de moment, fiindca a mers asa cel putin 70-80m. Am mai vazut o faza asemanatoare cu vreo 2 saptamani in urma pe Luica (wheelie pe contrasens si apoi pus rotile jos si intrat intre blocuri la stanga taind fata masinii care venea din sens opus cat se poate de regulamentar - tot Yamaha R albastra, sort + tricou + casca).

 

Cand am intrat in topic si am vazut ca se vorbeste de wheelie am fost convins ca de asta e vorba. Sunt convins ca la un impact frontal cu orice masina care era mai putin de camion putea iesi foarte nasol pentru cei din masina, ce sa mai zic de vreun pieton nefericit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar filmarea asta are legatura cu accidentul ?

El este surprins pe acel film? acela e bulevardul pe care s-a intamplat tragedia?

Sau cei de la acest tabloid l-au gasit pe net si l-au postat asa ... ca sa aibe audienta mai mare ?

Filmarea pare de la locul accidentului, n-am mai trecut demult pe acolo sa-mi dau seama dupa asfalt, dar pare sa fie Bd. Matei Basarab din Slobozia (drumul principal al orasului, care ajunge de la un capat la celalalt fix prin centru). Si data si ora de pe film corespund. Daca e exact unde cred eu,

masina care mergea in fata motociclistului si vireaza stanga merge spre piata. Motociclistul ar merge dinspre est spre vest acolo unde cred eu ca e, deci ar avea soarele in spate dimineata, asa cum e si in film.

PS. N-am experienta sa-mi dau cu parerea si sa ma contrazic cu altii cu argumente, dar mie mi se pare ca merge normal, pe 2 roti, cu viteza de maxim 50 km/h. Si mi se pare ca merge prea incet si prea cu viteza constanta sa fie pe o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 50 km nu ai cum sa faci acident si sa mai si mori.Asta doar daca nu te ia unul din lateral.Merg in fiecare zi in oras cu 70-80 si imi taie multi fata .filmuletul nu are legetura cu acidentul .unde a fost surprins pe camere pina la locul acidentului 5 min. El sa pierdut cind masina ia taiat fata.NU A STIUT SA FRINEZE asta este mai important decit sa sti sa te dai pe viraje sau alte ......."smecheri " Dumnezeu sa il odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu mergea pe o roata. nu se balanseaza deloc. se vede dupa pozitia piciorului pe scarita, a faptului ca nu exista balans fata-spate, a umbrei oglinzilor...etc. sigur ar fi spus cineva dintre martori ca era pe o roata.

2. a murit pentru ca nu a fost atent si a franat tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge pe 2 roti.E ciudat ca la sfarsitul filmulteului,dupa ce riderul iese din plan,ramane o dunga pe asfalt si se vede putin schimbarea directiei..probabil intra in derapaj.

 

E posibil ca accidentul sa se fi intamplat la sfarsitul filmuletului...

 

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cei care au spus ca mergea pe-o roata, cati dintre voi faceti asta ? Am spus mers, nu ridicat pe-o roata.

Cui ii pasa? Legea zice sa o tii (pe ea motocicleta) ferm lipita de pamant cu amandoua gumele. Eu apreciez cascadoriile astea doar pe la intrunirile moto cand se fac demonmstratii sau concursuri. Dar nu vreau sa vad nici demonstratii nci concursuri din astea pe strada sau pe autostrada, ca poate nu le iese alora si ies eu victima colaterala. Si nu ma intereseaza unde invata aia, e treaba lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...