Sari la conținut

accident ion ionescu de la brad


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stati dracu acasa pe vremea asta,nu va mai dati voi mari zmei cu motoare la 5 grade si asfalt rece,ca asa o mierliti. Cine si-o cauta ,si-o gaseste. Daca nu s macar 15 grade afara nu ai ce sa cauti cu motoreta,nu cu una sport cel putin,nu mai dati vina pe soferi,ca sunt si terminatii astia care au aparut anul asta,n-au reflexe dar o ard zilnic pe asfalt lipsit de aderenta cu 150 prin oras. Copii inconstienti.

 

Tu chiar crezi ce scri....headscratch.gif sau esti in necunostinta de cauza

 

Conteaza si mobra..iar a lui era una veche...Imaginati-va cat de prost franeaza o motoreta veche,pe temperaturi scazute,in situatii critice.e clar ca ai cele mai mari sanse sa blochezi roata si sa te versi..asta este...eu zic sa stati acasa,macar incepatorii,sa nu se umple iar forumul de rip-uri.M-am retras,bafta tuturor !

 

orcum o mobra veche franeaza mai bine decat parciul tau de masina crackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of-of ... RIP baiatului :(

:rose:

 

Si ce tam-tam a fost anul trecut când s-a scris cu vopsea pe mașina unei jigodii "ucigas de motociclist". Poate ca e cazul sa se mai dea niște exemple.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mobra veche cu consumabilele schimbate la zi franeaza aproape la fel ca o mobra noua, asa ca nu cred ca trebuie sa ne dai tu lectii de franat pe frig.

Si in plus de asta nu ai inteles prea clar nici cum functioneaza blonda telefonista care iese de dupa duba si blocheaza practic tot drumul...

Asta e aspectul esential, daca nu-l intelegi pana la urma ti-o furi si tu si o sa ajungi sa-ti dea unii cu RIP pe aici.

Eu dau cu RIP doar pentru cunoscusti, in rest sunt doar groparul. Si am ingropat cel putin virtual ingrozitor de multi motociclisti in ultiumul timp, si de cele mai multe ori s-au urcat in pomi de obicei fara permis. Dar au fost si cazuri flagrante in care blonda telefonista "nu l-a vazut", de genul lui Raducu pe care practic il stiam cam toti pe forumul asta...

"mobra veche cu consumabilele schimbate la zi franeaza aproape la fel ca o mobra noua, asa ca nu cred ca trebuie sa ne dai tu lectii de franat pe frig."

Esti tu asa sigur prietene?Inseamna ca nu ai mers pe mobre noi,si apoi pe mobre vechi,sau invers.E IMENSA DIFERENTA !! IMENSA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP baiatului! Pacat de el. :rose: :rose: :rose:

 

off: bai puya gaia, unii dintre noi au motociclete ca mijloc de locomotie si le folosim in fiecare zi 7 zile din 7 fara menajamente.Doar de aia le-am si cumparat. Daca ar fi dupa unii s-ar iesi doar in weekend la 20 de grade dupa masa. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tampenii mai mari nu am citit niciodata....un motociclist a murit si voi incepeti cu lucruri tampite...cn zice ca nu se merge cu motorul cand sunt 0 grade?! motociclistul era echipat, avea totul in regula, dar tot el este vinovat?! :moron: lasati-va oameni buni de motociclism si apucati-va de agricultura, nu e la fel de periculoasa! :baldy: RIP :rose:

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tampenii mai mari nu am citit niciodata....un motociclist a murit si voi incepeti cu lucruri tampite...cn zice ca nu se merge cu motorul cand sunt 0 grade?! motociclistul era echipat, avea totul in regula, dar tot el este vinovat?! :moron: lasati-va oameni buni de motociclism si apucati-va de agricultura, nu e la fel de periculoasa! :baldy: RIP :rose:

 

bagree.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu putina dreptate in felul tau dar daca mizeria aia de femeie nu incalca semnificatia indicatorului / linia continua, acel baiat inca era in viata. Nu veni sa faci pe lupul moralist aici, du-te la sectiunea Incepatori, vad ca ai ceva cu ei.

Daca eu vreau sa ma plimb la -15 grade este problema mea, o fac pe pielea mea. Nu am nevoie de aplauzele sau lacrimile cuiva. Mi-am bagat mobra la iernat, e prea frig chiar daca nu ninge. Asta nu inseamna ca ii arat cu degetul pe altii. Repet, intr-un fel ai dreptate dar nu-i momentul si nici locul unde sa acuzi victima, mai ales ca-i nevinovat.

 

Odihneasca-se in pace!

Da bro, pe pielea ta si constiinta mea. Tu ai gumele ca de plastic, eu gume noi de iarna. Franez puternic din diverse motive si tu iti proptesti mobra in portbagaj si teasta in luneta. Sau ma eviti si te versi. Sau iei curba la dreapta, derapezi si te calc cu roata pe cap. Si cate si mai cate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bro, pe pielea ta si constiinta mea. Tu ai gumele ca de plastic, eu gume noi de iarna. Franez puternic din diverse motive si tu iti proptesti mobra in portbagaj si teasta in luneta. Sau ma eviti si te versi. Sau iei curba la dreapta, derapezi si te calc cu roata pe cap. Si cate si mai cate.

bRAVO !! Cel mai inteligent punct de vedere l-ai expus aici !! Bravo ! Bagati la cap ce zice baiatul asta,ca are dreptate 100% !! Rip baiatului,nu ma intelegeti gresit,eu doar incerc sa descurajez mersul pe motocicleta la asemenea temperaturi pentru a evita noi accidente;tinand cont ca pentru unii este singurul mijloc de locomotie,pe acei oameni ii inteleg,dar trebuie evitate iesirile fara sens cu motocicleta pe asemenea temperaturi.Iesiti doar daca e absolut necesar,e periculos.Bafta tuturor si scuze daca am fost inteles gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sint de acord cu nici una dintre timpeniile de mai sus. Am mers pe canicula , am mers pe ploaie , am mers pe un frig de ajungeam acasa si nu puteam sa ma dezbrac ca aveam degetele inghetate. Bun , si ? Sint inca barbat bine , nu m-a desfigurat nici o frinare timpita , sau ce mai zic aia de mai sus. Normal , am mers mai usor , dar am avut si noroc , ca daca intra o conserva in mine o sugeam si la 20 la ora. In concluzie , nu mai bateti cimpii , nu mai cautati vinovatul in persoana victimei. Auzi , cauciucuri tari !!! Eu am mers aproape fara frine si uite ca nu am mai murit.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nu vrem...ce o sa faci...

 

 

Un motociclist apt sa mearga in orice conditii nu se va infige intr-o masina pe o sosea goala cu 4 benzi...atat de penibil !

 

nenea, au fost doi piloti de moto gp care erau mai mult decat "apti" sa mearga in orice conditii si tot s-au infint intr-un coleg motociclist...dar ce vrei...mai sunt si d'astia ca tine care confunda jocurile de calculator cu viata reala..;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bro, pe pielea ta si constiinta mea. Tu ai gumele ca de plastic, eu gume noi de iarna. Franez puternic din diverse motive si tu iti proptesti mobra in portbagaj si teasta in luneta. Sau ma eviti si te versi. Sau iei curba la dreapta, derapezi si te calc cu roata pe cap. Si cate si mai cate.

Pe constiinta ta raman si vara daca alunec in curba pe nisip si ma calci cu masina. Nu inteleg de ce inventati cazuri de accident si cautati motive, atata timp cat accidentul s-a intamplat din scurt, motociclistul neavand timp de reactie, iar vinovata a incalcat legea neacordand prioritate si mai ales trecand peste linia continua.

 

Multi meseriasi pe forum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nene jinx...pe circuit a fost altceva...erau alte viteze...si oamenii erau pe viraj...aici bikerul in cauza mergea langa masinile parcate (epic fail) si i-a iesit mizdica in fata...daca mergea langa axul drumului nu se mai intampla nimic...corect?

 

 

LE: Am tot iesit anul asta chiar si la -x grade...tocmai pentru a ma obisnui cu noua mobra...cum derapeaza si cum isi face ea treaba...ca sa nu fiu petarda in vara ! si stiti clar ca pe mobre nu poti fi cu gandul in alta parte...trebuie sa te astepti mereu sa eviti ceva...nu poti sa fi lenes si sa astepti sa te ocoleasca pristii !

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite nu vrem...ce o sa faci...

 

 

Un motociclist apt sa mearga in orice conditii nu se va infige intr-o masina pe o sosea goala cu 4 benzi...atat de penibil !

 

Rog colegii de forum sa-mi aminteasca atunci când o sa crapi tu si ajungi topic aici sa nu dau 2 scuipati pe tine, nici măcar un RIP, ca nu meriti.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...foarte aiurea...inca odata se dovedeste ca motociclismul asta nu e pentru oricine...

 

LE: uitasem... R.I.P. :rose:

 

Bravo Zeule care eÂşti tu Zeu Âşi nu te-ai tăvălit niciodată din cauza unei blonde telefoniste,nu-ti doresc asta,Âştiu cum e sentimentul,e tare naÂşpa mâncarea la Ortopedie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sint de acord cu nici una dintre timpeniile de mai sus. Am mers pe canicula , am mers pe ploaie , am mers pe un frig de ajungeam acasa si nu puteam sa ma dezbrac ca aveam degetele inghetate. Bun , si ? Sint inca barbat bine , nu m-a desfigurat nici o frinare timpita , sau ce mai zic aia de mai sus. Normal , am mers mai usor , dar am avut si noroc , ca daca intra o conserva in mine o sugeam si la 20 la ora. In concluzie , nu mai bateti cimpii , nu mai cautati vinovatul in persoana victimei. Auzi , cauciucuri tari !!! Eu am mers aproape fara frine si uite ca nu am mai murit.

Da,dar daca mergi aproape fara frane si o mierlesti,nu tre sa te planga juma de tara,e ca si cum ai plange un sinucigas.E o mare diferenta intre necesitate si prostie.Pentru unii motocicleta e o necesitate,neavand cu ce sa se deplaseze,dar sa iesi sa dai ture pe o asa vreme,in asa conditii,cu traficul existent,soferii romani etc etc...asta e prostie:) Spor la mers fara frane in continuare.

 

Sunt de acord partial cu ceea ce zici. Inainte sa impui restrictii de circulatie unei anumite categorii de autovehicule, trebuie impuse niste testari serioase la bostan pentru oameni care considera linia dubla continua, linie discontinua si culoarea rosie a semaforului culoarea verde. Sa nu uitam de baiatul cu VFR-ul care a murit in cotroceni...da? Si era in plina vara.

 

Daca in cazul de fata tipa de la volan ii intorcea in fata iar el punea frana->bloca roata->se pravalea pe jos iti dadeam dreptate 100%. Dar in anumite accidente nici nu iti dai seama cand te-ai proptit de ala din fata, tu ai avut vrun accident pana acum?

Merg de la 13 ani pe motocicleta,iar prima motocicleta cu adevarat puternica am avut o la 17 ani(hayabusa) si nu,nu am avut niciun accident in peste 40.000km facuti,majoritatea in oras.De ce nu am facut accident?Poate pentru ca nu am fortat nota,am tinut cont intotdeauna de conditiile asfaltului,de motocicleta pe care o conduc,de capacitatea ei de franare si accelerare.Linia dubla continua,culoarea rosie a semaforului si alte marcaje rutiere NU te proteajeaza de nimeni,trebuie sa te comporti ca si cum nu ar exista,altfel nu ai sanse sa supravietuiesti in tara asta.Se intampla accidente similare si vara,dar acest accident a fost in mare parte cauzat de prostie(a fost o iesire fara sens din partea baiatului,nu era ceva ABSOLUT NECESAR din ce am inteles de la cunostiintele lui),viteza in mod sigur nu era adaptata pentru motocicleta pe care o conduce,sistemul de franare existent pe ea si conditiile meteo,iar NESIMTIREA soferitei a cauzat ca acest eveniment sa se intample.Pacat,dar imi sustin parerea ca daca avea putin cap pustiul,accidentul putea fi evitat fara probleme si acum nu mai dadeam cu RIP-uri..pacat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,dar daca mergi aproape fara frane si o mierlesti,nu tre sa te planga juma de tara,e ca si cum ai plange un sinucigas.E o mare diferenta intre necesitate si prostie.Pentru unii motocicleta e o necesitate,neavand cu ce sa se deplaseze,dar sa iesi sa dai ture pe o asa vreme,in asa conditii,cu traficul existent,soferii romani etc etc...asta e prostie:) Spor la mers fara frane in continuare.

 

 

Merg de la 13 ani pe motocicleta,iar prima motocicleta cu adevarat puternica am avut o la 17 ani(hayabusa) si nu,nu am avut niciun accident in peste 40.000km facuti,majoritatea in oras.De ce nu am facut accident?Poate pentru ca nu am fortat nota,am tinut cont intotdeauna de conditiile asfaltului,de motocicleta pe care o conduc,de capacitatea ei de franare si accelerare.Linia dubla continua,culoarea rosie a semaforului si alte marcaje rutiere NU te proteajeaza de nimeni,trebuie sa te comporti ca si cum nu ar exista,altfel nu ai sanse sa supravietuiesti in tara asta.Se intampla accidente similare si vara,dar acest accident a fost in mare parte cauzat de prostie(a fost o iesire fara sens din partea baiatului,nu era ceva ABSOLUT NECESAR din ce am inteles de la cunostiintele lui),viteza in mod sigur nu era adaptata pentru motocicleta pe care o conduce,sistemul de franare existent pe ea si conditiile meteo,iar NESIMTIREA soferitei a cauzat ca acest eveniment sa se intample.Pacat,dar imi sustin parerea ca daca avea putin cap pustiul,accidentul putea fi evitat fara probleme si acum nu mai dadeam cu RIP-uri..pacat !

 

1. Ce-i aia iesire fara sens ?

2. Ce ti-au spus amicii ?

3. Cine a stabilit viteza motociclistului ca fiind neadecvata ?

4. Ce legatura are sistemul de franare si anul de fabricatie al motorului ?

5. Cu se putea evita fara probleme accidentul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puya ... esti prost omule ...esti prost rau de tot . Am citit tot topicul asta si nu imi vine sa cred cat de batut in cap poti sa fii ... din toate punctele de vedere .

Iti arat eu daca o sa am ocazia personal un punct de vedere din care nu sunt prost.

 

1. Ce-i aia iesire fara sens ?

2. Ce ti-au spus amicii ?

3. Cine a stabilit viteza motociclistului ca fiind neadecvata ?

4. Ce legatura are sistemul de franare si anul de fabricatie al motorului ?

5. Cu se putea evita fara probleme accidentul ?

1 Iesire fara sens=iesi iarna cu motocicleta,fara sa fie cu adevarat nevoie,la o plimbare cum s-ar zice

2. Ca a iesit sa si ia gagica de nush unde,cu motorul,desi se putea si altfel

3. Accidentul,faptul ca a murit,faptul ca nu a evitat coliziuna,chiar daca avea prioritate,erau multe benzi pe sens.

4. O motocicleta din 95 franeaza mult mai prost ca una din 2011 de exemplu.Evolutie se numeste

5 Statea in casa,iesea cu masina,lua un taxi,astepta primavara si iesea atunci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...