Sari la conținut

Accident Pipera 20 Martie 2012( reper Toyota)


Seku_ro
 Share

Postări Recomandate

Din pacate am ajuns prea tarziu sa vad ceva calumea tot ce stiu e ca motociclistul in mare parte e ok, l-a luat salvarea...din cate am vazut eu statea pe picioarele lui dar acuza dureri la umaru drept mai multe n-am vazut, cert e ca a alunecat la sensu giratoriu care duce spre inmatriculari Pipera, e mult nisip pe jos.

 

motocicleta este o honda cbr numar inmatriculare B 321 ZEN

 

Daca il cunoaste cineva sa stie ce e cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Soferii-s pe locul doi, multi au uitat sa mearga, altii n-au stiut niciodata dar au avut noroc pana acum... si vorbesc la general sa nu se atace curvele virgine.

:lol: :lol:

total off topic.

eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu prietenul meu era sa facem ieri accident in Salajan cand un mos senil a vrut sa faca stanga si in loc sa se incadreze pe banda pe care trebuia,a iesit de pe o straduta direct pe contrasens,ne-am oprit cam la un metru de el.Culmea nesimtirii care a fost...tot el era nervos ca ce nu putem sa il ocolim??Mai erau 2 masini in spatele nostru si toata lumea s-a luat de el,ca e nebun si etc,iar el nu avea nici o treaba,o tinea pe a lui ca sa ne dam din drumul lui....el aflandu-se inca pe contrasens.Plus inca zeci de situatii destul la limita in care se schimba banda peste noi,sau ti se taie calea in 10 metri.Oricum anul asta chiar mi se pare ca majoritatea merg foarte haotic,nu stiu din ce cauza.Insanatosire grabnica celor care au avut evenimente neplacute si asfalt cat mai uscat tuturor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu prietenul meu era sa facem ieri accident in Salajan cand un mos senil a vrut sa faca stanga si in loc sa se incadreze pe banda pe care trebuia,a iesit de pe o straduta direct pe contrasens,ne-am oprit cam la un metru de el.Culmea nesimtirii care a fost...tot el era nervos ca ce nu putem sa il ocolim??Mai erau 2 masini in spatele nostru si toata lumea s-a luat de el,ca e nebun si etc,iar el nu avea nici o treaba,o tinea pe a lui ca sa ne dam din drumul lui....el aflandu-se inca pe contrasens.Plus inca zeci de situatii destul la limita in care se schimba banda peste noi,sau ti se taie calea in 10 metri.Oricum anul asta chiar mi se pare ca majoritatea merg foarte haotic,nu stiu din ce cauza.Insanatosire grabnica celor care au avut evenimente neplacute si asfalt cat mai uscat tuturor :D

 

Ai dreptate, de pe locul de pasager traficul este un haos total ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, de pe locul de pasager traficul este un haos total ! :crack:

De pe orice loc as fi sunt de parere ca e un haos,ca intamplarea a facut sa nu fiu eu cea care merge cu moto,ci doar sa fiu pasager nu cred ca are vreo legatura.Mi se pare haotic pentru ca se intampla din ce in ce mai des sa fi aproape de un accident si pana acum cel putin a fost numai din cauza conducatorilor auto,vorbesc doar in numele meu.Am si permis de B,nu am nimic cu cei care merg doar cu masina,dar mi se pare de bun simt sa te asiguri cand schimbi o banda,sau traversezi o intersectie,sau iesi de pe o straduta.Plus ca eu m-am referit la trafic ca este haotic in general,nu numai pentru motociclisti...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inceput de sezon, soferii inca nu s-au obisnuit cu prezenta moto in trafic. Cine a iesit deja in trafic stie la ce ma refer. Ochii mari si claxoane multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inceput de sezon, soferii inca nu s-au obisnuit cu prezenta moto in trafic. Cine a iesit deja in trafic stie la ce ma refer. Ochii mari si claxoane multe!

PAI MAI IESITI SI VOI CU AGRGATELE PE STRAZI. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sezonul si nemernicii de soferi nu se dau dreq deoparte sa dam si noi in trotinete cum trebuie. Mama lor de jegosi, nu-si mai poate dezmorti omu' tobele sport!!! La fel si cu pietonii...ce puii mei cauta sa treaca strada pe trecere, prin fata motoarelor??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar au aparut pe forum plictisitii cu nevoie de atentie. :disappointed:

Era sa vad acum 2 zile un accident chiar pe o straduta; unu cu un berlingo/doblo/ceva de marfa vroia sa o intoarca si daca nu-i dadea un claxon mobristul, se urca cu spatele pe el. Bine ca aveau amandoi viteza mica dar ati prins ideea.:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inceput de sezon, soferii inca nu s-au obisnuit cu prezenta moto in trafic. Cine a iesit deja in trafic stie la ce ma refer. Ochii mari si claxoane multe!

 

O alta problema este ca in general cei care ies la prima raza de soare sunt incepatori disperati sa stea in sa.

Eu ii felicit pentru entuziasm dar sa o ia mai usor. Inca e frig pe motor, inca avem asfaltul rece.

Tot ce trebuie sa faca este doar sa mearga mai prudent.

 

Sanatate maxima accidentatilor si poate au mai multa grija data viitoare.

 

Intr-adevar si mie mi se pare ca este haos mai mare in oras in primavara asta. Si asta o vad de la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sezonul si nemernicii de soferi nu se dau dreq deoparte sa dam si noi in trotinete cum trebuie. Mama lor de jegosi, nu-si mai poate dezmorti omu' tobele sport!!! La fel si cu pietonii...ce puii mei cauta sa treaca strada pe trecere, prin fata motoarelor??

 

Tu te plictisesti pe aici sau ce? Adica ti se pare normal ca pietonii sa zburde pe rosu sau ce? Nu ca motociclistii ar concura la campionatul de melci, dar tu ce vrei concret sa demonstrezi aici? Esti cumva conservar frustrat de statul in trafic si totusi nu ai curajul sa treci pe 2 roti sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ti se pare normal ca pietonii sa zburde pe rosu sau ce?

Sunt unii care chiar sunt idioti. Sar pe trecere ca pe tarlaua lu' masa. Capul in pamant si pas grabit (sau nu). Nu se uita stanga-dreapta deloc. :scratch:

 

In alta ordine de idei, urarile uzuale de pe aici: sanatate motociclistului, fierul se repara :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sezonul si nemernicii de soferi nu se dau dreq deoparte sa dam si noi in trotinete cum trebuie. Mama lor de jegosi, nu-si mai poate dezmorti omu' tobele sport!!! La fel si cu pietonii...ce puii mei cauta sa treaca strada pe trecere, prin fata motoarelor??

Ai gresit forumu`, aici nu e loganclub.ro.

:disappointed: Credeam ca de cand sunt inchise inregistrarile nu mai au acces toti plictisiti de viata, da se pare ca au mai ramas :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic:

 

...si accidentul?

pai ce accident? de acuma sa vezi tu ce ai de intavat. franari cu fata, cu spatele, cu ambele, DOT la cauciucuri, care e moale si care e tare, care are profil in V su care U, rapoartele la cutie, probleme la injectie, cum se unge lantul si la cati km, care e pata de contact la cauciucu 180/50/17 fata de 190/55/17 daca is puse pe janta de 180. pfffff o sa fie o vara lunga si frumoasa. sper sa se mai ieftineasca benzina sa mai poata iesi lumea si cu motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca e frig pe motor, inca avem asfaltul rece.

Sunt tari in care temperaturi actuale in Romania sunt considerate excelente pentru mersul pe motocicleta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...