Sari la conținut

Accident Buzau


zts13
 Share

Postări Recomandate

Pai de asta zic, e interpretabila toata tereaba. Baietii nostri au si nu au dreptate, din punct de vedere legal, eu doar am sublinitat punctele lor vulnerabile, ca sa zic asa. Politia va stabili ceva in urma masuratorilor si a declaratiilor. Functie de ce stabileste politia, veti sti ce aveti de facut mai departe.

 

In momentul in care am patit-o si eu, am stat de vorba prieteneste cu politistul si mi-a explicat ca desi am dreptate, este foarte greu de dovedit legal, sau orice argument am eu se poate desfiinta foarte usor, evident, asta in cazul unui proces.

 

E greu de dovedit daca e cuvantul tau contra cuvantul aluia. Daca tu ai trei martori din masini diferite care spun acelasi lucru, nu mai este deloc greu de dovedit.

 

Legal, are unde sa fie incadrat cu usurinta accidentul, asa ca nu e o problema. Totul este ca din probele administrate sa reiasa cu claritate situatia de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

 

Apropo, ati fost la politie cu declaratii? Ati primit RCA-ul masinii?

 

Later edit: Pachemon, ma dezamagesti :) Pasagera motocicletei din fata a fost luata cu SMURDUL sau a primit ingrijiri medicale ca sa fie accident cu victime?

 

sunt 3 vehicule implicate si sunt trecute toate 3 in pv-ul de constatare al accidentului :P. din a doua motocicleta au rezultat victimile accidentului. prima a scapat doar cu julitura de pantof (adidas nike gheata)pentru care poate cere pe rca despagubiri materiale, medicale si morale. NA CA INCA MAI STIU SA CITESC SI INCA MAI STIU SA CONSILIEZ IN CAZ DE DAUNE!... :banana:

 

Deci amandoua motocicletele eram in depasire inainte sa traga ala de volan,nu era coloana de masini stationata sau ceva,pur si simplu se mergea cu 60 km/h si erau grupulete de cate 3-4 masini apropiate ca sa ma intelegi.A mai zis cineva ca poate motociclistul din fata noastra poate era in unghiul mort,nu se pune problema de unghi mort cand era chiar in lateralul lui,in dreptul usii soferului,decat daca nu cumva era cal si vedea doar in fata.Motocicleta a intrat in bara lui din spate,nu am cazut noi fara sa il atingem doar din cauza ca a franat.Nu putem fi gasiti vinovati decat daca nu cumva are ala atatia bani incat sa schimbe datele problemei.De mers cu moto cam de vreo 6 ani deci nu este lipsa experientei problema.Tu daca esti in depasire si depasesti o masina,apoi a doua iar a 3-a trage de volan la juma de metru in fata ta...il mai poti evita?

 

 

Noi nu am dat declaratii deoarece au venit cei cu ambulantele si ne-au luat la spital,trebuie sa mergem sambata la Buzau sa dam si noi declaratiile.Plus ca nu cred ca daca aveam 80 la ora in depasire se considera ca veneam glont.

 

mergeti si nu uitati sa treaca politaiul in acte si tot echipamentul avariat (geaca, ghete, sireturi, chiloti... TOT!) NU IERTATI NIMIC. reveniti la spital (control medical) ca va mai doare si tot (inclusiv "cosmarele cu araboi" de dupa noptile evenimentului) ... urmare a accidentului.

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bolduit ce e mai important! Daca nu sunt urme de accident intre masina lui si motocicleta prietenului vostru, sau urme pe adidasii sotiei acestuia, nu s-a intamplat nimic. In schimb voi sunteti vinovati pentru ca nu ati respectat distanta regulamentara si ati depasit coloana. :( Din pacate asa e legea la noi. Ca sa iti simplific un pic, voi nu aveti nici o legatura cu ce s-a intamplat intre amicul vostru din fata si masina, ci politia o sa confirme doar ca ala a intrat intr-o depasire si voi v-ati infipt in spatele lui! REPET: daca intre motocicleta din fata voastra si masina nu au existat urme de impact, atunci pa, polita nici nu o sa se uite la asa ceva iar voi o sa aveti de tras cu reparatiile. Daca incercati un proces, veti iesi vinovati, oricum o veti da - este simplu de demonstrat, mai ales pe ploaie, cum ca ala a iesit pe banda si voi ati venit glont din spate. Daca ati mai culcat si motocicleta inainte de impact, atunci se poate presupune ca ati pierdut controlul mobrei si v-ati infipt in ala. :( Trist, dar adevarat!

 

PS: de cand mergeti pe moto?

Man, nu interzice niciun articol din codul rutirer depasirea unei coloane de vehicule aflate in mers. Daca e loc si respecti restul de treburi poti sa depasesti si o coloana de 20 km de masini. Si niciuna n-are voie sa iasa din rand peste tine sau in fata ta.

Hai da-o dreaqu, e caz simplu, ce atat vrajeala? Voi sunteti martori pentru prietenii vostri sau ei pentru voi. Daca nu i s-a rupt adidasul fetei atunci...sa i se rupa acuma. Si cum zice si Ozzy sa-i apara o durere la picioru' ala. Initital n-a simtit-o din cauza adrenalinei. Si gata. Nici n-ai nevoie de avocat daca stii ce si cum sa declari la pulitie. Adevarul...desigur.

Ciuruiti-l pe nesimtit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bolduit ce e mai important! Daca nu sunt urme de accident intre masina lui si motocicleta prietenului vostru, sau urme pe adidasii sotiei acestuia, nu s-a intamplat nimic. In schimb voi sunteti vinovati pentru ca nu ati respectat distanta regulamentara si ati depasit coloana. :( Din pacate asa e legea la noi. Ca sa iti simplific un pic, voi nu aveti nici o legatura cu ce s-a intamplat intre amicul vostru din fata si masina, ci politia o sa confirme doar ca ala a intrat intr-o depasire si voi v-ati infipt in spatele lui! REPET: daca intre motocicleta din fata voastra si masina nu au existat urme de impact, atunci pa, polita nici nu o sa se uite la asa ceva iar voi o sa aveti de tras cu reparatiile. Daca incercati un proces, veti iesi vinovati, oricum o veti da - este simplu de demonstrat, mai ales pe ploaie, cum ca ala a iesit pe banda si voi ati venit glont din spate. Daca ati mai culcat si motocicleta inainte de impact, atunci se poate presupune ca ati pierdut controlul mobrei si v-ati infipt in ala. :( Trist, dar adevarat!

 

PS: de cand mergeti pe moto?

 

TE INSELI! TOCMAI ASTA E FAZA,SI DACA VENEAU GLONT DIN SPATE,EL A INTRAT IN FATA LOR FARA SA SE ASIGURE CA UN ALT VEHICUL SE AFLA DEJA IN DEPASIRE.+MARTORII deci ai dovezi intangibile.

 

Si mai terminati odata cu "De cand mergeti pe moto?" "chiar nu ai putut frana" etc?Sunteti niste tatze in targ,nu aveti altceva de facut in afara de a cauta nod in papura unui om care nu a gresit cu nimic doar ca sa aratati voi ca sunteti ZEI ca nu ati avut accident niciodata.

Editat de Nationalistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru urari tuturor.

Suntem mai bine,eu mai am o stare asa de ameteala uneori,dar o pun pe seama socului si a stresului,iar prietenul meu asteapta sa i se scoata gipsul si firele ca numai poate saracu sa doarma in nici un fel.

Desi avem martori si toata lumea a vazut cum s-a produs accidentul si ca tipul cu masina este de vina,am inteles ca exista si varianta neplacuta ca acesta sa fie scos ca nevinovat pentru ca noi am intrat in spatele lui,politistul ne intreba ca de ce nu am intrat in lateral ca sa fie lucrurile mai clare...ca si cum in momentul ala noi ne gandeam sa fie situatia clara si nu cum sa nu murim.A durat 5 secunde toata faza cu iesitul in fata noastra si pus frana maxim,chiar nu aveam cum sa reactionam altfel,noroc ca am apucat sa mai franam si noi si impactul a fost cat de cat mai usor,daca se poate spune asa.Martorii sunt si din Buzau si din Bucuresti si avem numerele lor de telefon,acum sa vedem cum decurg lucrurile,pentru ca sincer nu vreau ca tipul sa scape prea usor.Daca ar fi dat macar vreun semn ca ii parea rau,as fi trecut peste,ca ma gandesc ca nu ar fi vrut sa ne omoare,dar la comportamentul pe care l-a avut...

 

pe baza declaratiilor martorilor (care-s cam multi din cate am citit) politistul poate schimba incadrarea faptei din nepastrarea distrantei corespunzatoare, in neasigurarea la schimbarea directiei de mers

 

Obligatiile celui care executa depasirea :

- sa se asigure ca cel care il urmeaza sau il precede nu a semnalizat intentia inceperii unei manevre similare si ca poate depasi fara a pune in pericol sau stanjeni circulatia din sens opus

- sa semnalizeze intentia de efectuare a depasirii

- sa pastreze in timpul depasirii o distanta laterala suficienta fata de vehiculul depasit

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca s-au emis multe pareri nefondate, incepand cu incadrarea accidentului, culpa celor implicati, implicarea politistilor in favoarea arabetului, etc. Ar trebui da ne exprimam pareri sustinute de argumente si probe nu de ce-am visat sau auzit noi de la x-ulescu, care a auzit la randul lui de la Y. Felicitari celor care au incurajat pe cei implicati in accident si care au citit si postat idei sustinute de argumente. Chiar daca scriem pe forum n-ar trebui numai sa ne dam cu parerea. Insanatosire grabnica tuturor!

 

Asa cum a sugerat si blue-nightwishx, accidentul este imputabil 100% conducatorului masinii. Este falsa ideea sustinuta de multi in multe ocazii, conform careia daca lovesti din spate esti vinovat. Incadrarea unui accident (eveniment rutier) se face nu numai in baza dinamicii acestuia dar si in baza altor probe legal administrate: declaratii de martor, marcajul rutier existent, viteza de rulare (stabilita prin expertiza), conditii atmosferice, etc.

PS: nu exista viteza "glont". :)))

Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si multa bafta in solutionarea legala a incidentului!

 

Si fara a face pe moralistul, echipamentul complet e sfant, mai ales in afara localitatilor si in conditii mai putin propice de mers cu motorul (ca tot am citit de adidasi, blugi si manusi scoase).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc in continuare pentru sfaturi si urari.Da intradevar am gresit ca nu ne-am luat echipamentul complet,dar nush asa a fost sa fie in ziua aia,chiar a fost o zi mega ciudata inca dinainte sa plecam,multe coincidente.In final pot sa zic ca a fost o zi norocoasa,eu asa o consider.Lucruruile puteau sta mult mai urat,dar din fericire am scapat cu bine.

Cei care ati mai avut accidente asa cat de cat mai grave,daca in primele 3-4 zile v-ati simtit ok,presupun ca mai tarziu nu au aparut complicatii majore?M-am cam panicat asa un pic dupa diverse discutii auzite.Adica ma gandesc ca daca eko mi-a iesit in regula,radiografiile la fel,nu ar trebui sa mai apara nimic nasol.

Aaaa si niste sfaturi in privinta alifiilor sau spray-urilor,ce ar trebui sa folosesc sa nu raman cu cicatrici urate rau? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a intrat in bara lui din spate,nu am cazut noi fara sa il atingem doar din cauza ca a franat & A durat 5 secunde toata faza cu iesitul in fata noastra si pus frana maxim,chiar nu aveam cum sa reactionam altfel,noroc ca am apucat sa mai franam si noi si impactul a fost cat de cat mai usor,daca se poate spune asa. A avut timp sa intre cu toata masina si pe urma a pus frana ? Daca asa a declarat la politie (cel care conducea motocicleta) cu un avocat bun scapa soricelul de la volan!

 

Aaaa si niste sfaturi in privinta alifiilor sau spray-urilor,ce ar trebui sa folosesc sa nu raman cu cicatrici urate rau? :D

 

:D Cu echipament :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a intrat in bara lui din spate,nu am cazut noi fara sa il atingem doar din cauza ca a franat & A durat 5 secunde toata faza cu iesitul in fata noastra si pus frana maxim,chiar nu aveam cum sa reactionam altfel,noroc ca am apucat sa mai franam si noi si impactul a fost cat de cat mai usor,daca se poate spune asa. A avut timp sa intre cu toata masina si pe urma a pus frana ? Daca asa a declarat la politie (cel care conducea motocicleta) cu un avocat bun scapa soricelul de la volan!

 

 

 

:D Cu echipament :P

Da da buna solutia asta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa intelegeti ca as fi de parere ca nu este vina tembelului ca nu s-a asigurat, s-ar putea ca ancheta sa-i dea dreptate.

 

Depinde totul de cum vede nenea politaiul cazul. Martorii au fost acolo insa nu putine au fost cazurile in care au disparut cu totii fara urma. Vezi cazuri grave in care nu mai dadeai de ei.

 

Conform legii depasirea se face masina cu masina si nu coloane de 3-4 asa cum ati zis. Asa ca este interpretabila povestea cu asigurarea. Daca e sa urmaresti firul legii daca eu vad o masina aflata in depasire la 3-4 masini in spate ar trebui sa presupun ca se va replia in banda inainte de a incepe o alta depasire. Daca va lovea din lateral era clar problema lui, problema este ca i-ati intrat in spate si se califica drept nepastrarea distantei regulamentare.

 

Sunt de acord ca este vina aluia insa un politist mai prea zelos poate sa o intoarca impotriva voastra. Imi pare rau ca s-a intamplat asa si multa bafta la recuperare.

 

In plus aveti grija la ce declarati la politie.

 

Incercati sa nu declarati ca depaseati o coloana (chiar si 3-4 masini care merg in sir indian cu 60 tot coloana se numeste), incercati sa va asigurati ca nu erati in localitate (sunt multe care se preling mult dupa ce s-au terminat casele) si ca mergea coloana cu 60, incercati sa nu ziceti ca el a franat brusc si voi ati intrat in el.

 

mno, acoperiti-va si voi spatele. poate suna sadic dar daca dadeau jos si prima motoreta aveati mai multe sanse sa nu va treziti cu vreun cap de creta care va scoate vinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa intelegeti ca as fi de parere ca nu este vina tembelului ca nu s-a asigurat, s-ar putea ca ancheta sa-i dea dreptate.

 

Depinde totul de cum vede nenea politaiul cazul. Martorii au fost acolo insa nu putine au fost cazurile in care au disparut cu totii fara urma. Vezi cazuri grave in care nu mai dadeai de ei.

 

Conform legii depasirea se face masina cu masina si nu coloane de 3-4 asa cum ati zis. Asa ca este interpretabila povestea cu asigurarea. Daca e sa urmaresti firul legii daca eu vad o masina aflata in depasire la 3-4 masini in spate ar trebui sa presupun ca se va replia in banda inainte de a incepe o alta depasire. Daca va lovea din lateral era clar problema lui, problema este ca i-ati intrat in spate si se califica drept nepastrarea distantei regulamentare.

 

Sunt de acord ca este vina aluia insa un politist mai prea zelos poate sa o intoarca impotriva voastra. Imi pare rau ca s-a intamplat asa si multa bafta la recuperare.

 

In plus aveti grija la ce declarati la politie.

 

Incercati sa nu declarati ca depaseati o coloana (chiar si 3-4 masini care merg in sir indian cu 60 tot coloana se numeste), incercati sa va asigurati ca nu erati in localitate (sunt multe care se preling mult dupa ce s-au terminat casele) si ca mergea coloana cu 60, incercati sa nu ziceti ca el a franat brusc si voi ati intrat in el.

 

mno, acoperiti-va si voi spatele. poate suna sadic dar daca dadeau jos si prima motoreta aveati mai multe sanse sa nu va treziti cu vreun cap de creta care va scoate vinovati.

Imi pare rau sa-ti spun dar ai o pozitie nedocumentata ce-i face omului nostru mai mult rau decat bine. Putin mai devreme in coleg forumist a postat textul de lege privind depasirea din care reiese fost a cui este vinovatia. Pe de alta parte as vrea sa vad si eu textul de lege care interzice depasirea mai multor masini deodata ( asta e chiar amuzant). Legea interzice doar depasirea masinilor aflate la semafor si a coloanelor aflate in asteptare daca se intra Pe sensul celalt de mers. Tocmai ce-am scris mai devreme ca ar trebui sa ne abtinem sa dam sfaturi nedocumentate dar vad ca aici asta conteaza. Astept pe "accidentat" sa ia legatura pe pm cu mine (sunt din Buzau si sper sa te pot ajuta cu cate ceva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu Melciu, aceleasi lucruri vi le-am spus si eu... Mare grija la declaratii!!!

 

Si ca sa nu mai lungim vorba, uite aici un accident oarecum similar /index.php?/topic/676678-accident-in-oradea/ Datele problemei au fost aceleasi, numai ca s-au inversat rolurile: camionul a luat pe sus o motocicleta, unde, din nefericire, mortul a fost de vina :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Conform legii depasirea se face masina cu masina si nu coloane de 3-4 asa cum ati zis. Asa ca este interpretabila povestea cu asigurarea. Daca e sa urmaresti firul legii daca eu vad o masina aflata in depasire la 3-4 masini in spate ar trebui sa presupun ca se va replia in banda inainte de a incepe o alta depasire.

Asta e aberatia saptamanii, fara suparare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de offtopic. Te-am mai citit pe undeva, mi-am amintit.. si-mi spuneam in minte wow ce moto misto; exact modelul dupa care sunt innebunit si-l conduce o fata ..si etc. Pe mine sincer ma doare sufletu! In 2008 vroiam sa-mi iau un 954, dupa atatea filmulete pe youtube cu accidente si viteza, plus citit pe aici am ajuns sa ma gandesc la un 600rr (momentan fac scoala, asta mi-am dorit de cand aveam 3-4 ani 'motor'.. suna funny, am p-aici poza cu "mobra" - metrom brasov, motoare brasov ceva de genul, poate multi nu stiu de unde vine termenul). Daca mai citesc mult o sa ajung sa-mi doresc scuter, apoi doar bicicleta, apoi nimic..de fapt mai bine nu mai ies din casa. Suna a frustrare, nimeni nu te incurajeaza la nimic p-aici :)

Sper din suflet sa va "reparati" voi, sa repari bestia (am vazut alea 2 poJe..pacat.. si cele de la inceput) , iDiOTuL sa primeasca ceea ce merita!!!

Insa, daca pierzi printr-o portita a legii, ala merita prins, pus sacu in cap si batut ca pe hotii de cai!

Multa sanatate va doresc!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de offtopic. Te-am mai citit pe undeva, mi-am amintit.. si-mi spuneam in minte wow ce moto misto; exact modelul dupa care sunt innebunit si-l conduce o fata ..si etc. Pe mine sincer ma doare sufletu! In 2008 vroiam sa-mi iau un 954, dupa atatea filmulete pe youtube cu accidente si viteza, plus citit pe aici am ajuns sa ma gandesc la un 600rr (momentan fac scoala, asta mi-am dorit de cand aveam 3-4 ani 'motor'.. suna funny, am p-aici poza cu "mobra" - metrom brasov, motoare brasov ceva de genul, poate multi nu stiu de unde vine termenul). Daca mai citesc mult o sa ajung sa-mi doresc scuter, apoi doar bicicleta, apoi nimic..de fapt mai bine nu mai ies din casa. Suna a frustrare, nimeni nu te incurajeaza la nimic p-aici :)

Sper din suflet sa va "reparati" voi, sa repari bestia (am vazut alea 2 poJe..pacat.. si cele de la inceput) , iDiOTuL sa primeasca ceea ce merita!!!

Insa, daca pierzi printr-o portita a legii, ala merita prins, pus sacu in cap si batut ca pe hotii de cai!

Multa sanatate va doresc!

;)

Multumesc mult de incurajari :D Mai... accidente se intampla zilnic si nu doar rutiere,daca iti place motociclismul nu lasa ghinionul altora sau poate neatentia sa te descurajeze,nu e o lege ca trebuie sa ai accident,este doar un fapt destul de des intalnit la noi in tara unde legile sunt facute doar pentru unii,nu si pentru burtosii cocalari sau pustii de bani gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat la soferul vinovat, nu vrea sa dea nimic ?? daca da, accepta daca iti ies bani de reparatii la motor + daune morale fara proces! Ca e mai greu si dureaza clar (nici nu primesti cat vrei daca ai pretentia la daune morale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU! Dupa cum vad eu lucrurile, ala e anti-motociclisti, n-o da la pace, sigur e genu perv. Tu cum te simti? Esti ok? prietenii tai? Acum cateva minute eram p-afara cu cainele si ma gandeam aiurea.. stiu ca voi nu aveti nevoie de sange din cate am citit. Ar trebui creata o sectiune in forum numai pt asta (parerea mea), unde sunt cuprinse toate grupele de sange.. si cui i-ar trebui. Am vazut multe topicuri legate de accidente, de necesitatea sangelui.. pare silly, e doar o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am incercat sa vorbim cu soferul dupa accident,pentru ca nici nu a dat vreun semn ca ar putea fi o persoana cu care sa te intelegi omeneste.Eu sincer am ca pretentii sa se repare motorul sau sa mi se dea contravaloarea lui plus ce am cheltuit prin spitale,pastile si ce ne-a mai trebuit.Probabil avocatul nostru o sa ia legatura cu el pentru ca asa e cel mai ok.

 

Eu da ma simt bine,un pic ametita asa uneori,ma rog am o stare naspa,mai ales cand se vorbeste de accident sau cat de aproape am fost sa murim.Plus ca sunt foarte stresata sa nu apara vreo complicatie nasoala,nush....eu sunt si mai sperioasa de fel cand vine vorba de boli,moarte etc.D-aia intrebasem daca cineva care a avut accident moto asa mai serios,a patit ceva in perioada de dupa,chiar daca la investigatiile care i s-au facut dupa accident,toate erau ok.Eu am mai facut si atacuri de panica zilele astea,mai aveam si tahicardie...deci combinatia perfecta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TE INSELI! TOCMAI ASTA E FAZA,SI DACA VENEAU GLONT DIN SPATE,EL A INTRAT IN FATA LOR FARA SA SE ASIGURE CA UN ALT VEHICUL SE AFLA DEJA IN DEPASIRE.+MARTORII deci ai dovezi intangibile.

 

Si mai terminati odata cu "De cand mergeti pe moto?" "chiar nu ai putut frana" etc?Sunteti niste tatze in targ,nu aveti altceva de facut in afara de a cauta nod in papura unui om care nu a gresit cu nimic doar ca sa aratati voi ca sunteti ZEI ca nu ati avut accident niciodata.

 

 

Mie mi se pare ca erau acolo niste intrebari legitime. Un om care merge linistit la plimbare (touring ii zice pe rit nou) nu ar putea sa faca acident in primul rand pentru ca nu ar incerca sa depaseasca o coloana care se misca cu 60km/h, sau daca totusi comite o asemenea aroganta o face cat mai aproape de santul din stanga ca nu cumva un berbec sa sara pe el. Bine, asta e teorie, la practica stam toti mai prost...

 

 

In rest insanatosire grabnica impricinatilor si ziceti pe aici daca aveti nevoie de sange bsau ceva ca sa punem de o donatie si de un topic sus de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca erau acolo niste intrebari legitime. Un om care merge linistit la plimbare (touring ii zice pe rit nou) nu ar putea sa faca acident in primul rand pentru ca nu ar incerca sa depaseasca o coloana care se misca cu 60km/h, sau daca totusi comite o asemenea aroganta o face cat mai aproape de santul din stanga ca nu cumva un berbec sa sara pe el. Bine, asta e teorie, la practica stam toti mai prost...

 

 

In rest insanatosire grabnica impricinatilor si ziceti pe aici daca aveti nevoie de sange bsau ceva ca sa punem de o donatie si de un topic sus de tot...

Multumesc pentru mesaj.Nu avem nevoie de nimic deocamdata,decat sa ne vindecam mai repede :D Si noi mergeam destul de aproape de partea stanga a carosabilului cand am depasit,dar repet...cand iese cineva la jumatate de metru in fata ta si pune frana,nu stiu cum se poate reactiona...Eu una in viata mea nu am vazut sa iasa cineva asa in depasire in timp ce in stanga lui este deja cineva,poate doar in filme.Imi dau seama si sper ca nu a facut asta intentionat pentru ca ar avea vreo problema cu motociclistii...imi e greu sa cred ca un om ar fi capabil sa gandeasca asa.E ca si cum as merge pe banda 2 si la un moment dat trage unu de volan de pe banda 1 si intra in fata mea...poate cu masina nu ar fi fost asa grav daca am fi fost,ca la aia calci frana si aia e...insa pe moto chiar nu cred ca am fi avut alta optiune.O seara placuta in continuare si inca odata multumesc pentru urare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...