Sari la conținut

accident mortal centura de est Ploiesti


pstefan
 Share

Postări Recomandate

Azi 6.05.2012 ora 15-16:

Am trecut pe langa un accident dintre un camion si o motocicleta pe centura de est a Ploiestiului.

Camionul era incolacit pe langa sosea iar moto era pe banda celalta culcata .Initial nu mi-am dat seama unde era motociclistul.

Am intrebat si mi-au zis ca e acolo mort sub camion...

Dupa ce am vazut motociclistul sub camion m-am pierdut cu firea si am plecat. Nu am detalii

legate de nr moto si nici poze pentru ca nu as putea poza asa ceva :(

Editat de pstefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar daca ai retinut cumva ce tip de motocicleta era... si ce alte detalii ai mai retinut, daca poti se ne spui ar fi ok. Imi dau seama ca nu ti-a fost usor sa stai la un asemenea accident!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am retinut , parea un sport touring marisor , fiind incepator nu recunosc multe modele. Nu m-am gandit atunci sa ma uit la numar pentru ca motocicleta nu arata rau si nu ma asteptam la rezultat , asa ca am ocolit soseaua prin rapa. Dupa ce am intrebat multimea de oameni daca a patit ceva motociclistul si l-am vazut ( casca neagra si parca si geaca neagra) m-am precipitat .. si am plecat mai departe.( mai erau 3-4 motociclisti la locul accidentului , se pare ca erau in grup).

Editat de pstefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa parea sa fie , urmele pe asfalt pe unde s-a tarat motocicleta erau cu mult inaintea camionului...(ce venea din sens opus), si vantul batea cam tare.

 

@Crazy-devil , imi pare rau nu m-am uitat bine la motocicleta.

Editat de pstefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu e vorba de Blondu !

nu, nu e el. initial m-am gandit la el. ma racisem. apoi am primit mesaj de la Mish.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai venit un tip miercuri la academie cu un diavel negru.

in stirea aia obosita nu scrie modelul motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe lângă accident, era un Diavel negru, mai erau încă 2-3 băieți cu el tot cu diavel.. O imagine de cosmar îți rămâne intiparita..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai venit un tip miercuri la academie cu un diavel negru.

in stirea aia obosita nu scrie modelul motocicletei.

 

 

Da Alex, chiar despre el este vorba:( Din pacate nimic din ce se mai spune conteaza, sunt de prisos cuvintele.

Platim un pret mult prea mare si injust pentru pasiunea nostra!:(

Dumnezeu sa te odihneasca in pace!!! :rose: :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mergea tare? De regula, la intoarcere, ritmul e mai rapid.

ieri a batut rau vantul in bucuresti undeva intre 4 si 6 (eu nu reusueam sa deschid portiera la masina si eram undeva intre blocuri, nu in camp). daca a prins o rafala naspa si l-a dezechilibrat s-a cam terminat povestea indiferent de viteza. ori 60km/h ori 100km/h in stituatia aste nu prea mai conteaza :(. probabil a murit nevinovat

Dumnezeu sa-l ierte :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar,este foarte mare pacat de viata lui,ma intristez enorm sa aud ca a murit dintr-o prostie.

Aveti grija cu vantul,puteti invata ceva,am patit la fel,m-am trezit fara avertisment cu o rafala puternica din dreapta si m-a impins PANA PE CONTRASENS inainte sa pot sa face ceva.noroc ca nu venea nimic.dupa accea a batut incontinuu puternic din dreapta si a trebuit sa merg tot drumu inclinat vreo 15-20 grade spre dreapta numai ca sa merg drept.

 

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...