Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Simbata, bucuros dupa ce am facut ITP-ul am zis sa fac o tura scurta de tot pana in Bulgaria, 15-20 km. Mergeam linistit pe banda 1 in dreapta ca sa pot fi depasit fara probleme. Fiind incepator, cu vreo 3-400 km la bord doar, obisnuit cu soferii din Romania, nu ma bazez pe reflexe si tin naibii distanta fata de ala din fata si incerc sa nu-i incomodez nici pe imbecilii din spate care vor neaparat sa ma depaseasca si sa se planteze cu masina drept in esapamentul masinii din fata, deci probabil ca merg un pic cam prea pe dreapta. De pe o alee din dreapta mea fara vizibilitate a iesit un biciclist exact in mine aproape, a aparut cu 1 metru in fata mea, am reusit sa il ocolesc nitel prin stanga, daca intindeam mana il puteam atinge. Era un biciclist foarte atent si prudent, echipat cu casca si cu vesta fluorescenta in plina zi si cred ca in timpul cand a intrat in soseaua principala conversa cu un pieton de pe trotuar.

Editat de Tom Cat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Profit de ocazie sa-i transmit domnului taximetrist de etnie roma care a scos aseara toata masina de pe Cuza Voda in bd Marasesti, fara sa se asigure si fara cea mai mica intentie de a frana urmatoarele:

1. misto telefon ai, manca-ti-as

2. da, daca vezi un xenon venind spre tine cel mai probabil nu e un licurici

3. stiu, pare amuzant sa vezi un bou pe doua roti cum se chinuie sa opreasca in 5 metri

4. sa-ti foot natia in gura de cioara proasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profit de ocazie sa-i transmit domnului taximetrist de etnie roma care a scos aseara toata masina de pe Cuza Voda in bd Marasesti, fara sa se asigure si fara cea mai mica intentie de a frana urmatoarele:

1. misto telefon ai, manca-ti-as

2. da, daca vezi un xenon venind spre tine cel mai probabil nu e un licurici

3. stiu, pare amuzant sa vezi un bou pe doua roti cum se chinuie sa opreasca in 5 metri

4. sa-ti foot natia in gura de cioara proasta

daca nu i le-ai zis aseara, acu ce rost mai are? crezi ca citeste forumu? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara i-o fi fost tarsha.. cine stie cum arata tzaganezu..

am oprit aseara langa un nene batranel sa-l pwlesc ca a deschis usa(era parcat) fara sa se uite.. eu eram safe, nu ma agatza da s-a grabit sa-mi faca morala ca n-am voie sa merg prin dreapta masinilor(banda de o masina jumate lejer, mergeam cu 30kmh toti) si sa-mi zica ca de-aia suntem donatori de organe, ca vrem sa ne facem rau singuri.. am pus mobra pe cric si am tipat la el hai stai asa sa vezi ce organe iti donez io acuma. s-a dat in spate si se facea ca scoate ceva din posetuta pe care o avea la gat.. m-a busit rasu, l-am mai pwlit putin si am plecat.. ba, n-ai cu cine ba.. nici sa-i bati, nici sa-i educi.. mai bine iti vezi de treaba ta ca oricum esti invizibil..

sa bat un batranel chiar mi s-a parut extrem de deplasat desi devenea din ce in ce mai obraznic si o merita bine de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabyshor: de unde rezulta ce am facut eu aseara sau cate pwli s-au varsat in masina aluia? Nu-s vreun sfrijit si dezbateri fizice cu coloratii in masini galbene am mai avut. Dar na, fiecare intelege ce vrea.

@ silencer: tarsa nu mi-e. Lehamite da, oricum nu intelege maimuta ce-a facut si de ce scoti telescopica la ea. Cred ca stii foarte bine cum e cand ti se urca sangele la cap cand o comite vreunul si tot el e cu gura mare.

Editat de draggosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabyshor: de unde rezulta ce am facut eu aseara sau cate pwli s-au varsat in masina aluia? Nu-s vreun sfrijit si dezbateri fizice cu coloratii in masini galbene am mai avut. Dar na, fiecare intelege ce vrea.

 

 

Profit de ocazie sa-i transmit domnului taximetrist de etnie roma care a scos aseara toata masina de pe Cuza Voda in bd Marasesti, fara sa se asigure si fara cea mai mica intentie de a frana urmatoarele:...

 

i le-ai zis aseara, super.

dar eu tot nu inteleg de ce i le-ai transmis si aici? crezi ca are user?

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Surprize surprize. Dupa curba fara vizibilitate, blocaj pe banda intai si un camion pe banda doi.

[media=

]
[/media] Editat de Player1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pacat ca nu i ai prins macar o palma ceva, 'tui mortii si mama lui de taran din Urziceni. Sper sa il identifice si sa il amendeze penal!

 

Ceva in genul am patit eu pe podul Basarab, un maffiozo pe la 40 si ceva de ani, grizonat, la costum, mai sa se urce pe mine. Eu, desi nu am dimensiunile lui Bogdan ( sry mate, am dedus ca esti cam mastodont ) i-am dat cu mame, cu raniti cu familie si pana la urma s-a dat jos. Am lasat motoreta in mijlocul intersectiei ( mari claxoane si p**i in gat ce ne-am luat de la cei din coloana ), ne am luat de gulere si ne-am impins pana ne-a despartit un taximetrist. Daca ma scuipa, amenda ori ba cred ca imi pierdeam cumpatul.

 

Acum intrebare: Cat de usor e sa dea de tine ( el, politia si alte organe competente ) in urma unei altercatii in trafic ? Plecam de la premisa ca nu exista camera care sa filmeze incidentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Numerele pot fi si alea expirate, radiate eţetera, eţetera:

daca privim.din punctul asta de vedere,mai poti pierde hartiuta pe care l-ai notat,sau si mai grav,poti avea pierderi de memorie,

 

Biancocelleste,la intrebarea ,,cat de usor e sa dea de tine?''te referi strict la mobristi sau si la conservari!?daca da,ma adresez @frigider-ului ,,conservarii adevarati unde/cum isi ascund numerele!?

 

 

Motociclistii adevarati are numarul ascuns.

yeah baby

 

Cu stil :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la motoretisti. Oricum, a fost o intrebare aruncata asa in vant. Sper sa nu ajung intr-o situatie de genul sau, cand o fi sa ma mai cert cu careva prin trafic, ratiunea sa invinga temperamentul si sa ma rezum doar la a imi baga ceva in masa ( cu caratima sau fara )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca privim.din punctul asta de vedere,mai poti pierde hartiuta pe care l-ai notat,sau si mai grav,poti avea pierderi de memorie,

 

Biancocelleste,la intrebarea ,,cat de usor e sa dea de tine?''te referi strict la mobristi sau si la conservari!?daca da,ma adresez @frigider-ului ,,conservarii adevarati unde/cum isi ascund numerele!?

 

yeah baby

 

Cu stil :P

Nu prea au cum, zic eu. Doar sa le dea jos inainte sa plece, dar cam bate la ochi.

Sau sa fuga de la locul faptei si sa spuna ca era la volan altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Ca idee, nu te duci niciodata la cineva in trafic. Stai frumos pe motor si astepti sa vina la tine. Il injuri de-l spurci, da nu faci tu miscarea sa te dai jos la el. Daca a venit deja la tine ai doua variante. Daca ai pasager, il dai jos si pe urma il bati (sau iti iei bataie) de la ala, pe urma raportezi incidentul la politie si cu marturia pasagerului, care era pieton (nu trebuie sa va invat eu), ala isi ia amenda penala pentru ultraj si distrugere (ti-a daramat motorul cand te-a lovit).

Daca n-ai pasager, ala o sa scoata un martor al lui care o sa declare ca tu l-ai lovit si te-ai dus la el. Deci cel mai bine e sa te cari. Pentru ca amenda o sa o platesti tu, chiar daca ai dat sau nu primu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, nu te duci niciodata la cineva in trafic. Stai frumos pe motor si astepti sa vina la tine. Il injuri de-l spurci, da nu faci tu miscarea sa te dai jos la el. Daca a venit deja la tine ai doua variante. Daca ai pasager, il dai jos si pe urma il bati (sau iti iei bataie) de la ala, pe urma raportezi incidentul la politie si cu marturia pasagerului, care era pieton (nu trebuie sa va invat eu), ala isi ia amenda penala pentru ultraj si distrugere (ti-a daramat motorul cand te-a lovit).

Daca n-ai pasager, ala o sa scoata un martor al lui care o sa declare ca tu l-ai lovit si te-ai dus la el. Deci cel mai bine e sa te cari. Pentru ca amenda o sa o platesti tu, chiar daca ai dat sau nu primu'.

 

senchiu! daca as avea flip-up, dupa injuraturi l-as si scuipa, ca sa fie treaba-treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai pasager, ala o sa scoata un martor al lui care o sa declare ca tu l-ai lovit si te-ai dus la el. Deci cel mai bine e sa te cari. Pentru ca amenda o sa o platesti tu, chiar daca ai dat sau nu primu'.

Si tu de ce n-ai chema un prieten "pieton" chiar daca nu era cu tine pe mobra ? :glare:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senchiu! daca as avea flip-up, dupa injuraturi l-as si scuipa, ca sa fie treaba-treaba

cu putin antrenament o faci si cu casca normala cred. nu ma pricep pentru ca nu scuip in general :)

dar mai bine il injuri pana incepe sa planga :crack:

eu raman la ideea ca bataia e rupta din rai uneori chit ca iti iei amenda ....dar macar sa ai un motiv calumea si un adversar pe masura. ca asa l-am luat eu pe unu de guler sa-l trag prin geamul de la portiera dar era un copchil de 19 ani care incepuse sa tremure si m-a pufnit rasul si mi-a fost mila sa-l trosnesc. totusi i-am dat doar o portiera peste picioare cand a coborat. eram cu masina si m-a izbit din spate la semafor . ma enervasem mai mult pentru ca l-am vazut cum mergea pe Vasile Milea, ii dadea goarna baiatu (~100km/h ) desi mai avea putin si ajungea la pod, pe vremea cand inca era in constructie si in capat se circula pe o singura banda. cand a ajuns la semafor ...ghici...m-a izbit in spate ca nu prea le avea si cu frana si scosul din viteza :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a izbit in spate ca nu prea le avea si cu frana si scosul din viteza :))

 

asa e cand ai bani de gazolina, nu mai stii cum se scoate masina din viteza ca sa mearga lin fara sa i dai gaz :))

Nu traim in jungla dar unii si-o cauta. Cand sunt cu masina nici macar nu injur, claxonex si atat, rareori un deget mijlociu. Pe motoreta iese zmeul din mine :D

Editat de biancocelleste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Google Chrome-ul meu detecteaza malware pe paginile 5, 6 (si inca unul, cred ca 3) ale acestei discutii. Stie cineva ce se intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Situatii din trafic
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...