Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Radikal, de apreciat intentia, dar tine minte un lucru. 1/10 persoane sufera de boli psihice (depresia tot acolo intra). E destul de riscant sa incerci sa faci asa ceva, niciodata nu stii peste cine dai.

Pentru siguranta ta si a celorlalti puteai incerca a trimite filmuletul Politiei. Poate ajungea in ochii cuiva care se putea ocupa altfel de situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radikal, de apreciat intentia, dar tine minte un lucru. 1/10 persoane sufera de boli psihice (depresia tot acolo intra). E destul de riscant sa incerci sa faci asa ceva, niciodata nu stii peste cine dai.

Pentru siguranta ta si a celorlalti puteai incerca a trimite filmuletul Politiei. Poate ajungea in ochii cuiva care se putea ocupa altfel de situatie.

 

Asa este. Dar sentimentul de frustrare/revolta a fost mai mare decat instinctul de conservare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , io in locul lui ala ma dadeam jos si-ti f***m doua peste mecla ... asta e urmarea postarii tale !

Prefer sa ignor comentariul tau idiot. Nu de alta, dar mi-am descarcat adrenalina pe ziua de azi...

» Post actualizat in 28 Apr 2017 14:14

Nu si daca mustele conduc dacii pe rosu si peste ficatii tai. Atunci nu prea mai prinzi nimic.

Corect :)

» Post actualizat in 28 Apr 2017 14:18

Bine ti-ai ales numele colegu' :P

Eu stiu ce sa mai zic?! Dupa unii as fi usor isteric, dar decat sa mi se sparga vreun vas pe creier prefer un ocol de 1km si doua vorbe de duh... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa iti iei o dacie alba, sa conduci prin Cluj si cand vezi cate o Yamaha sa incerci sa-l calci pe pilot. Poate ai norocul sa dai peste voinicul nostru cobi care sa iti arate la fata locului cum se gestioneaza corect aceasta situatie nefericita.

Parerea mea e ca nu scapi nebatut de acolo, da merita incercat.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Instinctul de conservare e ala care te face sa mergi cu conserva?

IMHO, prinzi mai multe muste cu miere decat cu otet. Acuma ala o povestii cu amicii la o bere cum s-a trezit un donator de organe sa tipe la el la 3 km dupa ce a trecut printr-o intersectie. Nervii se consuma.

Asa o fi, nu te contrazic.

» Post actualizat in 28 Apr 2017 14:23

Io zic sa iti iei o dacie alba, sa conduci prin Cluj si cand vezi cate o Yamaha sa incerci sa-l calci pe pilot. Poate ai norocul sa dai peste voinicul nostru cobi care sa iti arate la fata locului cum se gestioneaza corect aceasta situatie nefericita.

Parerea mea e ca nu scapi nebatut de acolo, da merita incercat.

:)))))) a fost tare asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi folosind un limbaj mai dur are si varu' cobi dreptatea lui. Adica nu prea merge sa te iei de un om pentru o actiune a lui care nu te-a afectat cu absolut nimic, ca nu se face, si te trezesti cu reactii pe masura, ca a colegului cobi de exemplu sau a ironicului bigFatAss :)

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi folosind un limbaj mai dur are si varu' cobi dreptatea lui. Adica nu prea merge sa te iei de un om pentru o actiune a lui care nu te-a afectat cu absolut nimic, ca nu se face, si te trezesti cu reactii pe masura, ca a colegului cobi de exemplu :)

Pentru ca remarca ta este expusa intr-o maniera civilizata iti raspund, iar cu ocazia asta poate citeste si corbi. Ok, inghiteam in sec si mergeam mai departe. Crezi ca individul ar fi constientizat ca a facut-o lata? Sau poate am doar eu impresia ca a fost ceva in neregula, caz in care ies definitiv din topic. Cum il faceai tu pe ala sa se simta in culpa? Gandindu-te doar la el si injurandu-l in casca? Hai sa-l cautam si sa-l felicitam in numele bunei cuviinte, ca deh, nu se face sa te iei de omul cu potential de infractor...

» Post actualizat in 28 Apr 2017 14:40

Iar ironia lui bigfatass tocmai ca a intarit faptul ca omu merita o bataie, dar trebuie sa citesti mai atent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca remarca ta este expusa intr-o maniera civilizata iti raspund, iar cu ocazia asta poate citeste si corbi. Ok, inghiteam in sec si mergeam mai departe. Crezi ca individul ar fi constientizat ca a facut-o lata? Sau poate am doar eu impresia ca a fost ceva in neregula, caz in care ies definitiv din topic. Cum il faceai tu pe ala sa se simta in culpa? Gandindu-te doar la el si injurandu-l in casca? Hai sa-l cautam si sa-l felicitam in numele bunei cuviinte, ca deh, nu se face sa te iei de omul cu potential de infractor...

» Post actualizat in 28 Apr 2017 14:40

Iar ironia lui bigfatass tocmai ca a intarit faptul ca omu merita o bataie, dar trebuie sa citesti mai atent :)

 

Adica tu vrei sa zici ca omul ala nu si-a dat seama ca a trecut pe rosu? Eu te contrazic si zic ca a facut-o intentionat si o sa o mai faca de multe ori indiferent cati or sa-i bata obrazul. Nu asa se educa omul, cu ironizari si eventual violenta, ci cu ars la portofel(amenzi) si ridicat de permis, lucruri pe care tu nu le poti face ca nu intra in atributiile tale, am I right? Tu ai reusit doar sa-l enervezi pe ala si atat, nimic mai mult.

 

Postul lu' bigFatAss eu l-am perceput ca pe o ironie la adresa ambilor, a ta si a lui cobi, cu mai mult accent pe tine.

 

M-as hazarda si as zice ca esti incepator la ghidon si tinerel. Dupa o perioada astfel de situatii te lasa rece si nu ti se mai misca un muschi pe fata, eventual dai din mana a lehamite si scuturi din cap dezaprobator si cam atat.

 

Pe scurt: Nu este constructiv ce ai facut, ci dimpotriva.

 

Cum il faceam pe ala sa se simta in culpa? Nicicum, imi vedeam de drum. Daca tot vrei sa mergi pana la capat mergi cu filmarea la politia rutiera si e treaba lor ce fac in continuare. Dar sa ai grija sa tai portiunea unde i-ai batut obrazul aluia, s-ar putea sa nu le convina politistilor ...

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am patit eu ieri:

mergeam pe drum cu 2 benzi (iesirea din Bv spre Cristian). E o zona in care se merge destul de tare....eu vreo 80-90, pe banda 2 sa devansez un tir. Tirul semnalizeaza frumos, intra in fata mea (regulamentar). Fiind fiteza mare a inceput sa zboare de sus (de pe prelata) apa...am zis eu ca nu poate sa fie rau...la dracu e doar apa. Ei bine, nu stiu ce porcarie de mizerie avea pe el ca pur si simplu mi-a murdarit viziera. Am icnercat sa sterg imediat cu masnusa (in mers) insa nu s-a curatat. A trebuit sa opresc mai tarziu si sa cumpar o sticla de apa minerala si sa sterg viziera cu un servetel imbibat in acea apa (de ce minerala? ca sa beau si eu din ea).

 

Apoi, dupa ce am coborat Poiana foarte frumos, am vrut sa fiu zmeu prin oras. Am ferit un dobitoc care a vrut sa se urce pe mien intr-un giratoriu si am ajuns la o trecere de pietoni. 2 masini in fata mea...trec pietonii, ele pleaca (pietonii au trecut de la stanga la dreapta, sens unic). Eu dupa ele...numai ca in momentul in care am ajuns eu in dreptul trecerii, au venit niste pietoni din dreapta in fuga (e drept ca masinile din dreapta - eu eram pe banad 3) erau oprite sau mergeau incet...asa ca...hop-hop...am frant mult prea bursc si am comprimat furca la masim de 2 ori..(deh...frana-eliberat frana iar). Cred ca am si blocat un pic spatele. Nu m-am dezechilibrat, nu am simtit ca o sa o pun jos insa pietonul (primul din sir) s-a speriat si el.

 

Ce am invatat?

1. chiar daca pare apa...e posibil sa fie altceva

2. nu mai merg agresiv prin oras. Nu am nimic de demonstrat...nici macar mie

3. Pot sa franez foarte violent si doar cu 2 degete. Sa trec oare la un deget? :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, am incercat sa va ironizez pe ambii. Ideea din capul meu era ca e de (cuvant urat) ce a facut muistu ala, ca putea sa te omoare cu tampenia lui. Tot in capul meu traieste si ideea ca nu e bine pentru tine in primul rand sa incerci sa-i faci educatie rutiera prostului. In cel mai bun caz ramane la fel de prost, in cel mai rau caz te bate. Cred asta pentru ca, la fel ca tine, speram sa pot educa nemernicii din trafic urland la ei. Aparent am esuat, pentru ca unul din ei a fost la cateva fractiuni de secunda sa nenoroceasca un coleg de pasiune. Vorba lu paulynos, educatia asta nu se face cu vorba ci cu fapta. Adica ori il bateai pe (cuvant jignitor) sa inteleaga ca nu e ok ce a facut(asumandu-ti consecintele) ori permiti organelor abilitate sa o faca. In rromania stiu foarte bine ca nu e cazul, da putem spera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@meanpower:

 

pe cuvantul meu ca mi s-a parut cunoscut traseul...insa nu am fost sigur decat la sfarsit ca e Poiana Brasov....si l-am facut de multe ori insa cred ca l-am urcat doar de vreo 2 ori dinspre Brasov. De regula urc dinspre Rasnov :))))

Cat de ciudat pare invers....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , io in locul lui ala ma dadeam jos si-ti f***m doua peste mecla ... asta e urmarea postarii tale !

Exista nenumarati justitiari in randul conducatorilor de motociclete care isi posteaza filmarile aici. Care alearga in urmarirea infractorilor in conserve, cu viteze mult peste cea legala. Care zburda neprihaniti prin zona de Scoala cu...peste 30km/h oricum.

Altii care se vaicaresc 3 minute ca le-a iesit unul cu masina in cale cu jumatate de kilometru in fata...

In loc sa purtati cruciada asta de eu sunt un zmeu pilot care ies sa ma dau pe strazile peste care domnesc, dar toti conservarii nenorociti are out to get me, mai bine v-ati concentra pe o conduita preventiva proprie. A se vedea aici si necoptul acela din Brasov care s-a infipt in botul unuia pe care il "lasasera"cei de pe benzile 3 si 2 sa se bage...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

nu prea era sa faci accident, sa fim seriosi, aveai timp sa bei o cafea :) clickbait much?

 

 

 

giphy.gif

Probabil valabil pentru mult mai multe povestiri de aici dar cand lipseste video este mai usor de pus botu ca vai doamne colegu nostru a fost pus in pericol de un conservar. Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil valabil pentru mult mai multe povestiri de aici dar cand lipseste video este mai usor de pus botu ca vai doamne colegu nostru a fost pus in pericol de un conservar.

 

La cald e ușor să judecăm greșit unele situații

Editat de Gugal13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Situatii din trafic
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...