Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 minute, Lucian_M a spus:

Ceva zeamă de plumb nu se poate pentru ele? Da, sunt rasist, știu.

 

Ca sa fim in ton cu vremurile cred ca o deportare ar fi mai umana, le dam si 300 de euro cum le-au dat francezii cand i-au trimis inapoi in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admiterea n-a fost niciodata vreo problema. Problema era absolvirea. 
 

Oricum, nu vad ce atata agitatie. E clar ca omul a trebuit sa o duca de ici colo fara bare si n-a vrut sa mearga cu haionul deschis. Sau avea scaun de copil si i-a fost lene sa-l dea jos. Sau erau 4 oameni in masina. Sau sau sau. 
Si pe mine m-a intrebat intr-o zi un prost de ce nu ma duc la cumparaturi cu masina. Aveam pe mobra un Jumbopack de pemparsi, unul dublu de hartie igienica, si un carton de 20 de beri. Toate astea pe langa topcaseul plin. Noroc ca nu se inventase Facebook pe vremea aia... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sper ca urmatorii 2 bizoni sa aiba cont pe acest forum.

1. Vespa 50 traficata (banuiesc adusa la 125cc), numar B-6-02240.
Amice, data viitoare cand vei vrea sa tai fata unui scuter/motor in stilul in care ai facut-o (fortandu-ma sa franez puternic pentru a te evita ca tu sa te duci printre masini) sa te gandesti de 2 ori. Nu de alta, dar e plin de imbecili pe 4 roti cu veleitati, mai lipseau cei pe 2 roti.

2. "Sportiva" alba (parca o Yamaha), cu motor putin peste 125cc, numar B-911-DPG (cu bulina galbena)
Dupa ce ca aveai o toba traficata (cica Black Widow), pentru care rosiile si ouale stricate in casca aia colorata nu sunt suficiente, ti-ai mai pus "semnalizatoare" pe led care pe spate sunt permanent aprinse si afiseaza culoarea alba. Sper sa le dezactivezi inainte sa te opreasca politia in trafic.
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.02.2023 la 19:41, pierrotlefou a spus:

Sper ca urmatorii 2 bizoni sa aiba cont pe acest forum.

 

Chiar daca au nu vor fi interesati de ceea ce ai scris, nivelul soferilor de astazi este sub orice critica iar la acest lucru se mai adauga si invazia taranusilor in Bucuresti. Ca de obicei in top ramane DB, AG, PH, GR si TR... soferi mai prosti si mai nesimtiti ca astia nu ai sa vezi nicaieri iar din urma au venit foarte tare femeile, mai ales cele cu SUV-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

DB și AG votez și eu. 

Să vezi ce au sărit de cur în sus pe grupul fb când am scris că în general în județele astea sunt cei mai mulți imbecili și agresivi pe m2. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Nguyen a spus:

Chiar daca au nu vor fi interesati de ceea ce ai scris, nivelul soferilor de astazi este sub orice critica iar la acest lucru se mai adauga si invazia taranusilor in Bucuresti. Ca de obicei in top ramane DB, AG, PH, GR si TR... soferi mai prosti si mai nesimtiti ca astia nu ai sa vezi nicaieri iar din urma au venit foarte tare femeile, mai ales cele cu SUV-uri.

Ma recunosc a fi un regionalist si un "sovinist" convins (deh, originile vestice) si e drept ca lista ta se pupa cu "favoritii" mei.
Sa nu uitam de B, fara nici o alta litera (nici in fata, nici in spate).
Asa ca nu ramane decat sa promovam "Romania Educata pe 2 roti". Prin exemplul si "argumentul" personal :)
P.S. Daca unul dintre cei doi vizati vede postul si reactioneaza (pozitiv) via PM, sunt dispus sa ofer o bere buna de reconciliere (chiar si de ingropare de secure). Berea mea favorita: Csiki Sör ;) 
P.P.S. Dar doar daca isi asuma greseala :) Asa ca banuiesc ca o sa beau de unul singur

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, pierrotlefou a spus:

Sa nu uitam de B, fara nici o alta litera (nici in fata, nici in spate).

 

In comparatie cu altii bucurestenii merg mult mai civilizat, ca sa nu mai zic ca nu ai nici o garantie ca ocupantii masinilor cu numere de Bucuresti chiar sunt bucuresteni. Am un coleg a carei sotie e din Rosiori de Vede, e ingrozit de fiecare data cand trebuie sa ajunga pe acolo si zicea ca pe nici o ruta din Romania nu a intalnit atata prostie si agresivitate ca in Teleorman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

 

In comparatie cu altii bucurestenii merg mult mai civilizat...

Discutabil ;)

E clar că traficul din București oferă expunere la situații diverse care contribuie la creșterea experienței la volan, dar nu aș numi-o civilizație.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Baxxter a spus:

Pe de alta parte, cui nu-i place traficul din Bucuresti se poate muta linistit inapoi in localitatea de bastina.

Mda, răspunsul clasic la problemă...

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

Mda, răspunsul clasic la problemă...

 

Pai e cel mai simplu. Daca vii la mine acasa si nu-ti place ca imi put picioarele, te duci frumos inapoi de unde ai venit ca poate acolo ai parfum de trandafiri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Baxxter a spus:

 

Pai e cel mai simplu. Daca vii la mine acasa si nu-ti place ca imi put picioarele, te duci frumos inapoi de unde ai venit ca poate acolo ai parfum de trandafiri.

 

Asta nu înseamnă că nu trebuie să afli că lumea se spală pe picioare. Dacă nu vrei, atunci nu poți să îți arogi "dreptul de sânge" și mai ales să susții că tu ești civilizat.

Discuția e lungă și genul de argumente folosit de tine nu ajută.

Avem destule probleme cu bizonii pe cel puțin 2 roți.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...