Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Nenea e de pe alte meleaguri si totusi, stapaneste limba romana chiar bine... mai bine decat multi conationali, as zice :peace:

:D Stiu, il cunosc personal. Radeam asa, de cum suna. Cateodata, cand vorbesc repede, si mie imi vin forme din astea ale cuvintelor.

Plus ca nu sunt genu' care sa se ia de cum vorbesc oamenii, chiar daca nu-mi place cand vad din astea.

» Post actualizat in 18 Sep 2014 05:39

Eu chiar as plusa, mai bine decat majoritatea conationalilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va prezint si eu patzaniile mele in trafic

1. Camera e fixata nasol. Filmezi mai mult asfaltul si bordul moto ... Mai ridic-o putin...

2. Nu mai sta pe mijlocul benzii cand te opresti la semafor. Mai ales in bucuresti. Macar strecoara-te 2-3 masini, daca ai vre-o jena sa te duci in pole-position. Eviti astfel sa te faca terci o pisi in jeepan care nu te vede pentru ca da esemes la futacu.

3. Foloseste claxonul cu incredere. Mai bine sa ii enervezi decat sa te dea pe jos.

4. Mergi cu faza lunga mai ales ziua. Ziua nu deranjezi pe nimeni cu faza lunga .

5. Daca esti in pole-position la semafor, nu pleca ca ghiuleaua cand se pune verde.

 

Succese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca in drumurile voastre dati peste un LOTUS PORTOCALIU asa la juma de metru inaltime si 3 lungime BELITI BINE OCHII......

PAPAGALUL de la volan nu prea le are cu sofatul!!!!!

fie nu stie sa se uite in oglinzile laterale fie crede ca are o SCULA puternica si nimeni nu merge mai repede decat el!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou si babele motorizate au boase. O babatie la 60-65 de ani cu un Ford Focus opreste dupa mine la stop la Orizont, ma claxoneaza si gesticuleaza (n-am inteles de ce, era rosu si asteptam), dupa care ma depaseste in forta pe strada Sibiu, pe dreapta, aproape atingandu-ma cu oglinda (eu eram cu DS-ul si mergeam pe mijlocul benzii). Incerc sa o prind la intersectia cu 1 Mai, dar mai sa faca accident cu o alta tuta care venea din stanga si nu i-a acordat prioritate, asa ca trec mai departe, mergand incet, ca sa ma ajunga, ceea ce nu se intampla, pentru ca sta la cativa metri in spatele meu, cu semnal dreapta pus, ca sa intre la Hanul Drumetul (la cateva sute de metri mai incolo). Am vazut destule tute si bizoni in trafic, dar e prima data cand vad babe agresive :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou si babele motorizate au boase. O babatie la 60-65 de ani cu un Ford Focus opreste dupa mine la stop la Orizont, ma claxoneaza si gesticuleaza (n-am inteles de ce, era rosu si asteptam), dupa care ma depaseste in forta pe strada Sibiu, pe dreapta, aproape atingandu-ma cu oglinda (eu eram cu DS-ul si mergeam pe mijlocul benzii). Incerc sa o prind la intersectia cu 1 Mai, dar mai sa faca accident cu o alta tuta care venea din stanga si nu i-a acordat prioritate, asa ca trec mai departe, mergand incet, ca sa ma ajunga, ceea ce nu se intampla, pentru ca sta la cativa metri in spatele meu, cu semnal dreapta pus, ca sa intre la Hanul Drumetul (la cateva sute de metri mai incolo). Am vazut destule tute si bizoni in trafic, dar e prima data cand vad babe agresive :D

...da ma ,da' avea sufletu' tanar si nelinistit... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Best police encounter ever: opresc la semafor langa masina de politie. Nenea politist la vreo 60 de primaveri , ma ia cu "ia sa vedem cine pleaca primul de la semafor! "Fac ochii mari, ma bufneste rasul, nu apuc sa ma dumiresc ca ma ia cu "Auzi, da ala e parul tau? Da cum ti-l faci? E prima oara cand vad asa par. Ti-l intretii greu?!" Ma apuca un ras isteric si plec prima nu inainte de a-i explica ca sunt dreaduri...d'oh :)))) Rasul tamp inca il pastrez pe fata :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Bineînțeles fără mănușă, nu?

Însănătoșire rapidă!

dimpotriva,purtam manusi altfel o festeleam foarte rau.la unul dintre degete am pielea julita prin manusa de piele...gandeste te ca impactul a fost la o viteza cumulata de 150-160km/h

dupa ce mi au bandajat asistenta de pe ambulanta mana,am mers fara manusa.am refuzat sa merg la spital dar peste noate au aparut vanataia si mana si a dublat circumferinta 2 degete nu mai puteam sa le misc,asa ca am urcat in microuz si m am dus la spitalul giurgiu pe raza caruia a facut cunostinta mana stanga cu oglinda de duba

 

 

aveam camera montata pe oglinda stanga si am intins mana instinctiv pe oglinda cand unul cu duba nu a mai putut astepta sa trec si a intrat in depasire(sens opus) peste mine ,inainte de ghimpati pe sos alexandriei

a fost foarte distractiv mersul cu motorul inca 80km cand trageam ambreiajul din lateral si ceva mai greu in alexandria dupa ce am ,,prins'' 4 semafoare

 

nu am vrut sa ii lovesc oglinda in mers,am avut noroc ca nu m am dezechlibrat sa ma vars..nu mai gasesc adaptorul micro sd ului sa vad filmarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg parasutele astea care isi pun in pericol boracii, de intram cu capul fix in geam si ii mai dadeam si o casca in dinti copchilului... si acum intamplarea: cam singur pe strada, imi ia fata o tipa cu un haudi. Ii fac semn macar sa puna semnalizarea, ca a taiat 3 benzi nici macar nu a semnalizat! Se uita la mine si mi-a gesticulat ea ceva cum isi justifica fapta, deci eu eram de fapt tembelul... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da. Sambara eram prumul la un stop rosu cu masina. A inceput sa claxoneaza o tanti in saptele meu, sa-o fac loc, ca doar voia sa se intoarce. Am iesti din masina si am axplicat-o ce e rosu. Am tipat un pic, pentru ca dansa nu era dispusa sa-si deschida geamul ca sa vorbim ca niste oameni civilizati si aveam impresie ca nu ma aude.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha haaaa, am biserica langa casa (chiar injurasem un bosorog si eu, tot pe tema asta, se oprise in drum si se ruga/inchina). Asta + faptul ca soseaua 'pare' principala (scuza unei tipe), desi e ditamai semnul de STOP, si ceilalti care vin pe prioritate nici nu se gandesc ca vine nebunu' fara sa vada stopu macar, sa ii vezi pe oameni cum trec pe acolo... au mai fost si accidente usoare, e frumos sa ii vezi de la balcon pe prosti cum se cearta dupa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii fac semn macar sa puna semnalizarea, ca a taiat 3 benzi nici macar nu a semnalizat! Se uita la mine si mi-a gesticulat ea ceva cum isi justifica fapta, deci eu eram de fapt tembelul... :rusinica:

Intotdeauna cel vinovat este cel mai tare in clanta... Sa ii vezi pe astia din buCUResti...

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 accidente ieri:

- 1 cauzat de o baba vitezista de 73 de ani care a sarit in fata unui motociclist traversand prin loc nepermis, intr-o localitate cu viteza max permisa de 70km/h. Rani usoare pt. ambii.

- 1 cauzat de un catel rau intentionat care care a sarit in fata unui motociclist traversand prin loc nepermis. rani usoare pt. motociclist, catelul (neaccidentat) a parasit locul faptei.

- 1 cauzat de un sofer nebun care a schimbat directia de mers fara sa se asigure si s-a suit pe un mopedist ziceau in ziar (piaggio de vreo 200cc, inmatriculat la politie). Motociclistul de 60 de ani a murit.

 

Se mai merita oare pe 2 roti? Kawa-ul nu l-am mai scos demult, dar cu scuterica nu trece zi sa nu fie vreun incident. Azi am inceput bine, chiar de la prima ora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...