Sari la conținut

Accident mortal langa Lugoj


-UFO-
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Din primele verificari se pare ca tanarul, angajat la o firma din Lugojel, a luat motocicleta patronului sau fara ca acesta sa stie si a plecat sa se plimbe."

24 de ani... Pacat de tineretea lui.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! :rose: :rose:

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei uite asta inseamna lipsa unui circuit amenajat,lipsa unui examen moto complet si complex,etc.

Bineinteles,alaturi de teribilism,nevoie de adrenalina,inconstienta.Cred ca a avut si ghinion,insa faptul ca nu a fost cerebral si a vrut sa "testeze" motorul pe un drum public,s-a sfarsit cam rau pentru el.Moto din ce vad e un CBR F4,care totusi e iertator in unele situatii,dar care impins cum trebuie poate sa faca multe,inclusiv victime...

Tragic.Condoleante familiei pentru pierderea prematura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag plua-n circuitul vostru, daca unu mi-ar fura motorul, s-ar da cu el si ar crapa, i-as actiona in judecata pe mostenitori pana ar plati pentru el pana la ultimul leut.

 

Dobitoc.

 

caine materialist ce esti!

zice si acolo ma, i-a imprumutat mobra fara sa-i zica. asta nu inseamna ca nu obisnuise sa i-o mai lase patronu pe mana sau, daca n-avea permis, sa fi zis patronu asta ca sa nu fie tras la raspundere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag plua-n circuitul vostru, daca unu mi-ar fura motorul, s-ar da cu el si ar crapa, i-as actiona in judecata pe mostenitori pana ar plati pentru el pana la ultimul leut.

 

Dobitoc.

 

N-ai de unde sa stii cum a fost de fapt.

Acum normal ca patronul a declarat ca i s-a luat motorul fara sa fie intrebat, ca sa scape de dat cu subsemnatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il dai unuia fara permis faci tu parnaie. Eu nu i-as da motorul pe mana nici lu taica-miu, si stiu ca ala-i solvabil. Voi chiar ati da motorul cumparat din munca voastra pe mana unui proaspat iesit din pubertate fara permis?

 

Parerea mea ca ala chiar l-a furat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caine materialist ce esti!

zice si acolo ma, i-a imprumutat mobra fara sa-i zica. asta nu inseamna ca nu obisnuise sa i-o mai lase patronu pe mana sau, daca n-avea permis, sa fi zis patronu asta ca sa nu fie tras la raspundere.

 

Corect. Cel mai probabil, de obicei ii dadea motorul pe mana, iar acum cand a fost buba, ca sa nu fie tras la raspundere a spus ca nu i l-a dat. Mai ales daca baiatul nu avea permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca baiatul nu furase motocicleta.. probabil avea permis si o mai primise si inainte..

Doar ca l-a mancat in palma si a devenit din pilot => pasager.

Si daca era circuit in Romania baiatul tot ar fi murit..

 

Asa se intampla.. si eu daca aveam motorul asta de acum cand eram mai tanar.. recunosc ca mi-as fi luat-o. Nu este nimica exclus nici acum..

Dar nu dai "jucarii" puternice la pustani! Oricat de cerebral ti se pare, fi sigur ca dupa ce a luat coltul si nu-l mai vezi acceleratia este blana... asa este mentalitatea varstei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o iei fara sa ceri voie se cheama furt. Chiar daca ti-a mai fost data inainte.

Prostia ucide.

 

Eu sunt curios sa cunosc un tanar de 24 de ani cerebral. Sunt curios cum fac astia de pe topicurile astea, is feti frumosi, se maturizeaza intr-un an cat altii in doi, sau cum fac? :scratch:

 

Asta e din seria: cum sa rupi o motocicleta in doua? la propriu? - raspuns: O lasi in fata firmei al carei patron esti si angajezi pe unul de 24 de ani care a vazut prea multe filme.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cititi mai bine comentarile de la articolul cu accidentul, veti vedea ca baiatul avea permis si pentru categoria A.

 

atunci sunt doua variante, ori a "furat" mobra ca nu i-a zis omului ca pleaca cu ea ori s-a panicat proprietarul, cel putin fata de familia pustiului probabil se simte vinovat moral.

ca si concluzie generala, zicala nu da blana mai mult decat poti frana sta in picioare. pacat ca apare cate un sacrificiu ca asta care sa o confirme.

sfatul meu direct e sa va luati mobre cu frane proaste, cum e banditul. asta e cea mai buna autoconservare, mie mi se opreste instinctiv mana dreapta cand ajung sa rulez prea repede in locuri aglomerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :rose: ..Dumnezeu sa.l odihneasca in pace si condoleante familiei...aveti grija sa nu va urcati pe mobrele altora cand nu aveti sufienta experienta in a conduce motociclete si nu intrati cu ele in capete de pod si muriti si asfalt uscat!

fixed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ai o surpriza si sa gasesti si pusti de 24 de ani cerebrali. Destul de rar, dar sunt. In primul rand... sunt cei care se feresc de motociclism. Si pe urma mai sunt aia care se fac motociclisti, dar asteapta sa-si cumpere mobra lor de 125cc. Sau isi cumpara chopper...

 

Imi pare rau de baiat... 24 de ani... nici macar n-a gustat din viata... abia ii mijeai viitorul... si totusi... condoleante familiei.

 

Insa e o lectie clara pentru cei care se urca (incepatori) pe 600cc si chit ca e Honda F4 (i sau fara "i"): nu-i zice degeaba SuperSport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Stiu ca traim in ziua de astazi si nu acum 20 de ani, dar acum 20 de ani... toate aceste sport-tourere de azi erau super-sport. GPZ-ul era SS, FJR-ul era SS... acum sunt Sport-Tourere... CBR600 F4

 

-> http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR600F4

 

Class: Super-sport.

 

Mai lasati-ma cu "nu e SS"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...