Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Era 80 de lei saptamana trecuta pe eMag.Poate colegul face referire la panoul solar ce-l are acel powerbank, insa tin sa-l anunt ca e egal cu 0, aproape.Trebuie sa-l ti cateva zile la soare sa se incarce complet, deci la banii aia mai bine iti iei cateva bucati incarcate full la tine, si aia e. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

probabil, dar si cu panou solar gasesti mai ieftin. vreo 25$ a dat un amic pe unul, luat de pe amazon. 10000mAh, panou solar, 2 porturi usb. ala pe care l-a postat el tot scump ramane :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru excursia de zece zile care am avut-o, nu pot spune ca a 'fost egal cu 0'. Nu am reusit sa-l descarc complet si am incarcat 'din mers' daca pot spune asa, tableta, telefonul plus bateriile de camera. Acumulatorul a fost 'la vedere', in geanta de pe rezervor majoritatea timpului si totul a fost ok! Stiu, pretul a fost piperat, dar asta e..... :rolleyes:

 

La ora actuala, pe emag sunt oferte foarte bune pentru acest tip de acumulatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact, iti distruge bateria camerei de ex, baterie care imi spune ca trebuie incarcata cu 0.5 - 1A max.

Pe de alta parte, incarca super rapid si cum nimic nu te tine o viata, raportul plus-minus zic ca este pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea este asa. Conectorul USB furnizeaza tensiune constanta, nu curent constant.

Cei 2.1A sunt curentul de iesire maxim suportat de device. Dar fiecare dispozitiv pus la incarcat va trage un curent mai mic sau egal cu acesta, dupa nevoi.

 

Asadar nu se strica nimic, doar este optimizat timpul de incarcare.

 

Da, exact, iti distruge bateria camerei de ex, baterie care imi spune ca trebuie incarcata cu 0.5 - 1A max.

Pe de alta parte, incarca super rapid si cum nimic nu te tine o viata, raportul plus-minus zic ca este pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, incarca super rapid si cum nimic nu te tine o viata, raportul plus-minus zic ca este pozitiv.

 

Depinde cat traiesti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact, iti distruge bateria camerei de ex, baterie care imi spune ca trebuie incarcata cu 0.5 - 1A max.

Pe de alta parte, incarca super rapid si cum nimic nu te tine o viata, raportul plus-minus zic ca este pozitiv.

De obicei, majoritatea gadget-urilor limiteaza viteza de incarcare.De exemplu camera mea se incarca in 2 ore, chiar daca acumulatorul extern furnizeaza 2.1A (adica incarca sub 0.5A/ora), mp3 plaierul tot in 2 ore, insa are baterie de 300mah, telefonul tot in 2 ore (el ar merge si mai repede pentru ca stie 3A/ora, dar nu are acumulatorul qucikcharge 3.0) si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoPro Session 4. O am montata la barbie in fata, e foarte usoara si merge folosita in timp ce se incarca (o mai conectez la un powerbank. 1080p 30fps - aprox 1:50-2h cu bateria incorporata). Calitate video gasesti pe youtube zeci clipuri. Pentru mine a contat foarte mult dimensiunea compacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frumos. n-ai vre-un video pe iutub pe undeva? :-)


» Post actualizat in 05 Apr 2017 11:34

sunt curios cum se aude pe moto, la viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum rezolvam incarcarea in mers pentru Hero 4 Silver ? Am vazut niste solutii pe net, dar eram curios daca a incercat cineva si ce parere are. Ar merge ok sa faci filmare in bucla si sa salvezi numai ce este necesar, dar este incomod sa tot schimbi bateria din ora un ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

Puteti folosi un acumulator extern pentru telefoane si atunci va tine mult si bine, nu o sa aveti memorie cat va tine bateria. Sigura problema este ca nu poti folosi carcasa waterproof. Exista si pentru asta o solutie, vedeti in filmuletul prezentat. Eu caut sa fac asa ceva, dar trebuie sa gasesc o mufa mai mica pe care sa o pot modifica.

 

 

 

Am reusit sa fac alimentarea pentru acumulator extern, vezi filmuletul mai jos :peace:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Minu, cea din primul link este exclusa ca varianta, pe langa ca nu este rezisteanta la apa, cel mai important aspect pentru mine este faptul ca daca o ai fixata pe lateral cu mufele in afara si cazi strici tot portul camerei si poti s-o arunci.

Asta este si motivul pentru care prefer modificarea din filmuletul pus de mine, chiar daca ai cazut ai carcasa exterioara care o protejeaza.

Am scris care este motivul principal pentru care am optat pentru varianta cu mufa modificata, camera este complet protejata, nu intra apa, praf. In plus de asta, daca ai cazut pe partea cu mufele arunci camera la gunoi, se duce dracului portul de intrare a cablului mini usb si odata cu el toata electronica se face praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...