Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce tare !! nu stiam....trebe sa ma uit mai des la motorul meu.....aflu chestii noi

Ce subtil esti...

Din poza postata de tine "la sto"... avand ca referinta un boxer pus dea-n sulea

pe un cruiser cu transmisia pe lant si din comentariul la raspunsul meu.... postat de tine

pe 26 February 2014 - 04:57 PM

"din imaginea respectiva sa inteleg ca problema era imaginea in "oglinda"?...

chiar cred ca unele persoane ar trebui sa mai ia cate o vacanta din cand in cand

si sa mai lase caramida cu care se tot bat atata in piept ca-si murdaresc hainele!

nu mai luati toate ***in serios !!!

rezulta ca, da, ai dreptate: cand vrei sa ajungi din posesor de BMW... pasionat veritabil...

trebuie sa lucrezi la caracter !

Incepe cu felul de a fi si a percepe lumea.

 

 

radeti voi, da io tot ma mai uit dupa un spray si o perie de lant din cand in cand....si dureaza cateva minute pana imi dau seama

:10:

 

.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tabloul se numeste "boxerul din oglinda", si este rezultatul temei "iata ce pot face doua maini dibace si o minte zburdalnica"

 

pana acum, aprecierile criticilor se rezuma la recomandari cu privire la alegerea materialelor de constructii si a utilizarii acestora.

 

o alta analiza, din partea unui alt membru, implicat in fenomen intr-un mod mai intim, apreciaza transcendenta artei ca pe o intoarcere in vremuri stravechi, aducand in memorie obiceiuri strabune si artefacte de mult pierdute. nostalgia cu care scrie

 

<<radeti voi, da io tot ma mai uit dupa un spray si o perie de lant din cand in cand....si dureaza cateva minute pana imi dau seama>>

 

ne face sa vedem lacrimile curgand siroaie pe tastatura. dar finalul "imi dau seama", scris cu speranta si privire spre viitor, ne demonstreaza ca, desi glorios, trecutul se inclina elegant, si face loc viitorului, cu trecand triumfator prin prezent.

 

sa retinem ca Hyperion, reprezentat aici de boxerul din oglinda, reprezinta logosul exhaustiv al demiurgului, intr-o conceptie gnostica.

 

De aceea, va propun sa ne ancoram cu totii in sinergia faptelor, si sa nu lasam recursul la universalitate sa eludeze meandrele concretului.

 

ma inclin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se numeste chestia asta de pe moneda de 50 de bani ? SI de unde as putea sa iau una noua ?

Multumesc

post-40812-0-42119700-1393619191_thumb.jpg



Revin cu precizari... nu am zis de unde e "chestia".

Nu e de la moto, e de la casca Nolan N130. Fixeaza articulatia actionarii ochelarilor de soare. Intra fortat pe un ax de plastic. La demontare axul a cam avut de suferit. La fel si "chestia"... O sa caut o poza inainte de demontare. Doar ca nu stiu cum sa ii zic "chestiei"...

Clema? Saiba? Retainer ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dezamagitoru:

"...fou tous les moments cours..."

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intereseaza cateva echipamente BMW noi:

Geaca BMW Tourance 2 bleumarin marimea S - 600 Lei
Geaca dama BMW Airflow 4 gri marimea 34 - 550 Lei
Pantaloni BMW Allround marimea M - 500 Lei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taman tu sa mergi cu avionu'? lumea, asa cum o stiam eu, se duce dracului...

am batut drumul o data cu motorul.....

de banii dati pe gaz pana in berlin mai bine vad GRECIAAAA ...asa sa i fac unuia in ciuda....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce marca sa iti recomand dar ia una pe gel pt ca nu curge.mie mi-a cazut pe o parte vara trecuta pt ca a intrat cricul in asfalt dar am avut noroc ca am avut una pe lichid dar era modelul cu furtunas lateral si a curs pe furtunas dar deca nu avea poate sa patese motorul sau cutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi, v-am ascultat si mi-am luat cauciucuri michelin pilot road 3 de la Metric Motion (recomand). Acu bine a-r fi sa schimb si valvele si nu stiu daca i-s speciale sau pot pune de la auto. Ce parere aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

la 1150 rt-u asta al meu din toamna tarziu cand am fost la o tura de cateva zile nu mai functioneaza lampile de ceata, azi verificat toate cele, siguranta, releu, buton si am ajuns la concluzia ca probabil este intrerupt un fir ca nu vine curent la releu.

pe net gasesc diagrame electrice pt RT-uri cu 9 sau 10 sigurante la majoritatea lipseste siguranta nr 9(asa is ele :)), in schimb la asta al meu sunt doar 8 bucati... mama cu-i io facut de injinerii lu neamtu` pixdii!!!

no acuma ce recomandati?

sa desfac toate contactele sa le spreiez si poate am noroc... iar de nu merita sa desfac toate de pe mobra si sa caut firul intrerupt ca si acul in carul cu fan?

eventual ar functiona sa ii duc un fir separat si rezolv asa cumva ?

daca are careva o diagrama electrica pt RT cu 8 sigurante va rog sa mi-o trimiteti

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schima siguranta cea mai de din dreapta. Aia e de la lampile de ceata la mobra ta.

 

Da schimb-o, nu o verifica numa vizual :)

 

Apoi zi daca merg sau nu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...