Sari la conținut

Postări Recomandate

Am luat eu in mai multe randuri de la motovip, baiatul e serios si le aduce foarte repede, de la viziere pana la filtre, nu stiu cum e cu alte piese (respectiv cauciucuri), recomandabil e sa vorbesti cu el la telefon inainte sa ii plasezi comanda pe site si sa va intelegeti asupra tuturor aspectelor, asta iti zic din experienta personala.

 

Bafta!

Editat de bogdan g
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As avea si eu o intrebare pt posesorii de 1150 rt (daca reusesc sa-mi vand gs-ul asta intentionez sa cumpar)......ar trebui sa verific ceva zone ale motorului mai in detalui? sunt ceva probleme specifice 1150 rt dupa care ar trebui sa ma uit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fost posesor de 1150.mie sincer sa fiu mi s-a parut mai calitativa generatia de 1100 dar asta e doar parerea me.daca intrebi la bmw a sa iti zica ca sunt toate bune si ca nuau nimic .cel mai in masura sa iti spuna e unul care e pasionat de bmw si care le si repara .cred ca nu e nevoie sa iti pun eu cine e ( dan!!!!).da un tel si vb cu elel cred ca e in masura sa iti zica plusurile si minusurile.din punctul meu de vedere ergonomia e mai buna e mai usoara are far mai bun.

 

Ma ajuta si pe mine cu ceva.mi-am luat acum vreo 3 ani un tricou cu un bmw r75 .mai vreau sa imi mai iau citeva de la aceeasi firma .treaba e ca singurul importatordin ro e neserios .marca e rockeagle si le fac niste unguri.eu nu stiu limba si nu pot intelege ce scrie pe site.in afara de tricouri pt adolescenti faci si tricouri cu motorete .sunt f calitative.poate comandam mai multi si impartim transportul sau singur sa il platesc nu e problema.sunt si decente la pret vreo 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fost posesor de 1150.mie sincer sa fiu mi s-a parut mai calitativa generatia de 1100 dar asta e doar parerea me.daca intrebi la bmw a sa iti zica ca sunt toate bune si ca nuau nimic .cel mai in masura sa iti spuna e unul care e pasionat de bmw si care le si repara .cred ca nu e nevoie sa iti pun eu cine e ( dan!!!!).da un tel si vb cu elel cred ca e in masura sa iti zica plusurile si minusurile.din punctul meu de vedere ergonomia e mai buna e mai usoara are far mai bun.

 

Ma ajuta si pe mine cu ceva.mi-am luat acum vreo 3 ani un tricou cu un bmw r75 .mai vreau sa imi mai iau citeva de la aceeasi firma .treaba e ca singurul importatordin ro e neserios .marca e rockeagle si le fac niste unguri.eu nu stiu limba si nu pot intelege ce scrie pe site.in afara de tricouri pt adolescenti faci si tricouri cu motorete .sunt f calitative.poate comandam mai multi si impartim transportul sau singur sa il platesc nu e problema.sunt si decente la pret vreo 50 lei.

Da un link cu saitu. Si eu sunt interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt tricouri rockeagle vorbeste cu cei de la bikersrockshop.ro (cauta'l pe Ernö)

Sunt din Tg. mures, motociclisti, un cuplu f simpatic. Ei au tricouri de la rockeagle si cu siguranta iti pot aduce. Sa le zici ca te'a trimis dexxter la ei.

Daca nu gasesti contact, da un semn, iti dau eu nr de tel.

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ei ziceam ca sunt neseriosii.am sunat de vreo 3 ori am dat comanda pe site ,am incercat sa zic ca sunt altcineva cu gindul ca poate l-am deranjat cu ceva si nimic.comanda era de vreo 5 tricouri .mi separe decenta.am zis poate nu au marimi la toate.ultimul tel a fost la modul :ce tricouri cu motorete xl ai trimite.raspuns :te sun maine sa caut.nimic.asta a fost experienta mea cu ei.poate nu aveau nimic pe stoc .cine stie.

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ei ziceam ca sunt neseriosii.am sunat de vreo 3 ori am dat comanda pe site ,am incercat sa zic ca sunt altcineva cu gindul ca poate l-am deranjat cu ceva si nimic.comanda era de vreo 5 tricouri .mi separe decenta.am zis poate nu au marimi la toate.ultimul tel a fost la modul :ce tricouri cu motorete xl ai trimite.raspuns :te sun maine sa caut.nimic.asta a fost experienta mea cu ei.poate nu aveau nimic pe stoc .cine stie.

de ce nu mai astepti putin? vine smaebu acusi si ii gasesti acolo. in ultimii ani au tot fost prezenti. si eu am o groaza de tricouri de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o intrebare pt posesorii de 1150 rt (daca reusesc sa-mi vand gs-ul asta intentionez sa cumpar)......ar trebui sa verific ceva zone ale motorului mai in detalui? sunt ceva probleme specifice 1150 rt dupa care ar trebui sa ma uit?

Ce stiu eu( dar Dan poate da mai multe informatii) problema de obicei apar la ambreiaj. In rest trebuie verificat la fel ca si un GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un review la noul RT :) http://www.visordown.com/road-tests-first-rides/first-ride-2014-bmw-r1200rt-review/24387.html



Am inceput sa fac protectii pentru flansa spate la seria R1200, pre-2007. Aruncati un ochi, poate va tenteaza. :D

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?p=23364772#post23364772

 

1184969_829892497036460_883368037_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva frumos si impresionant: Elephant's meetings in 2014

Pozele le-am vazut pe un grup dedicat BMW de pe fb, nu stiam de intrunire si e ceva cat de multi participanti sunt iarna la o intrunire si ce amploare are "fenomenul moto" la germani, eu unul cel putin nu stiam....si bravo lor :10:

 

link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152232115595097&set=pcb.573233699439822&type=1&theater

post-61400-0-22123600-1391620605_thumb.jpgpost-61400-0-15650400-1391620639_thumb.jpgpost-61400-0-27133600-1391620649_thumb.jpgpost-61400-0-33424500-1391620664_thumb.jpgpost-61400-0-82660900-1391620673_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunarea asta nu era pe la rusi?parca tot asa se numea?

Nu stiu ce se face la rusi si cum se numeste, dar aici e cunoscut acest Meeting de toti care sint interesati de vehicule pe 2 roti.

Si in reviste si la stiri se vorbeste despre acest eveniment, in fiecare an.

 

Au aparut noile Michelin PR4. Din ce am vazut pa net sunt superioare la PR3. Parca metricmotion a adus deja in Romania.Eu am terminat PR3 in 12k km....frumosi

Eu azi am comandat pt fata MPR 4.

116,50 € cu montaj cu tot.

Vroiam sa cumpar MPR3, dar omul de la care cumpar de ani de zile cauciucuri mi-a zis ca MPR 3 nu tine atat de mult ca si MPR 4.

MPR 2 pe care le am acum pe K12 sint gata pe fata(1 mm) dupa numai 9000 de Km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am comandat pt fata MPR 4.

116,50 € cu montaj cu tot.

Vroiam sa cumpar MPR3, dar omul de la care cumpar de ani de zile cauciucuri mi-a zis ca MPR 3 nu tine atat de mult ca si MPR 4.

MPR 2 pe care le am acum pe K12 sint gata pe fata(1 mm) dupa numai 9000 de Km.

Intr-adevar, reclama zice ca tine cu 20% mai mult... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...