Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva de vanzare un far de RT 1150? In principiu ma intereseaza doar sticla, deci se accepta si prinderi rupte,etc. Sticla sa fie buna. Contactati-ma pe pm, va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a ajuns ambrieajul.

Pentru doar ~225 euro cu tot cu transport, a meritat asteptarea.

Altfel spus, am ocupatie in weekend :D

Remarcabil totusi ca a tinut carpeala cu schimbat doar discul (desi placile aveau uzura considerabila) 2 ani si peste 30k km.

post-6271-0-55044400-1464029141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca japo se dau si cu nemtoaice :)

 

Two Japanese Builders Have Their Sick Way With BMW Sixes

http://lanesplitter.jalopnik.com/two-japanese-builders-have-their-sick-way-with-bmw-sixe-1700075979

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut expuse anul trecut la EICMA, atentia pentru detalii e de-a dreptul "japoneza", foarte misto realizate! Le stiam dintr-un artcol citit pe net cu ceva timp inainte de expozitie, a fost o surpriza placuta sa le vad live!

 

post-4765-0-68604300-1464723260_thumb.jpgpost-4765-0-99582900-1464723282_thumb.jpgpost-4765-0-89721800-1464723285_thumb.jpgpost-4765-0-42687000-1464723288_thumb.jpgpost-4765-0-04460400-1464723292_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe! Mulțumesc! Probabil ca în curand o să mai pun cate o întrebare două!

De exemplu am întrebat pe topicul de anvelope dacă exista acelora spate 195 50 17 precum scrie la mențiuni în cartea de identitate sau e o eroare de la rar? Conform cărții de service aer fi trebuit trecut pe lângă 180, 190....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa o porti cu placere si fara evenimente neplacute!

Vei descoperi ca suntem foarte putini cu astfel de utilaje, iar in timp te vei intreba de ce... :grinbandit:

 

In carte am trecut 180/55/17 sau 190/55/17...insa am optiunea gen "roata sport" asadar folosesc 190/55/17.

Nu stiu daca difera de la K1300R la K1200R sport.

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc!

 

În timp ma voi întreba de ce?... Am făcut-o deja, chiar înainte de a cumpăra utilajul! :)

 

Probabil că voi întreba la rar despre anvelopa 195 sau 190...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

În timp ma voi întreba de ce?... Am făcut-o deja, chiar înainte de a cumpăra utilajul! :)

 

 

Eu am facut 8000 km cu atelajul cumparat toamna trecuta si inca sunt in perioada de "acomodare".

Mobra poate mult...foarte mult....este bine sa o iei progresiv deoarece "te fura" foarte usor.

Discutam si la un cico, candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra poate mult...foarte mult....este bine sa o iei progresiv deoarece "te fura" foarte usor.

 

Doar ca info: daca cineva (mai ales la K1200 R / S) nu are ASC (controlul tractiunii) sa stiti ca se poate monta ulterior la BMW. Bineinteles, daca moto are ABS.

Cred ca la puterea si cuplul dezvoltate nu strica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca info: daca cineva (mai ales la K1200 R / S) nu are ASC (controlul tractiunii) sa stiti ca se poate monta ulterior la BMW. Bineinteles, daca moto are ABS.

Cred ca la puterea si cuplul dezvoltate nu strica :D

Stii tu pe cineva sa fii facut asta in Ro? Sau numai in afara se face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii tu pe cineva sa fii facut asta in Ro? Sau numai in afara se face?

 

Sincer, nu stiu pe cineva anume in Ro; singurul pe care-l stiu in Ro cu K1200 e Ianachim iar a lui parca e full. Dar nu stiu de ce, tind sa cred ca in Ro lumea mai repede da 500€ pe o toba de fite decat pe ceva de siguranta.

Am vazut aici la service ca era candva oferta (atunci era sub 400 €) si ma gandesc ca daca aici se poate, de ce nu s-ar putea si la service oficial in Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si ma gandesc ca daca aici se poate, de ce nu s-ar putea si la service oficial in Ro.

Eu am auzit ca nu se poate imperechea o telecomanda la alarma, sa pui TC imi pare ceva mult mai greu :)

Dar is de acord cu tine ca la piramida nevoilor, TC e mai important ca o toba goala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

De aproximativ o luna si 200km sunt si eu posesor de k1200r glaben 2007.

Motoreta e simpla fara ABS, fara suspensie electronica dar cu genti laterale si topcase Givi.

Sunt super multumit de ea, dupa 8 ani de japoneze am vrut sa incerc si BMW.

Sper sa fie ok.

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesantă treaba cu TC..., mă voi interesa de treaba asta.

 

Mai am o nelămurire (pe aia cu anvelopa spate nu mi-am clarificat-o încă), de ce arată câți km mai am până se termina benzina doar când intră pe rezerva? În cazul asta are ori ba BC?

» Post actualizat in 01 Jun 2016 12:48

Salutare,

De aproximativ o luna si 200km sunt si eu posesor de k1200r glaben 2007

 

Asfalt uscat tuturor!

Să o stăpânești și tu sănătos! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesantă treaba cu TC..., mă voi interesa de treaba asta.

Mai am o nelămurire (pe aia cu anvelopa spate nu mi-am clarificat-o încă), de ce arată câți km mai am până se termina benzina doar când intră pe rezerva? În cazul asta are ori ba BC?» Post actualizat in 01 Jun 2016 12:48

 

Să o stăpânești și tu sănătos! ;)

Informatia cu km cand intra pe rezerva este disponibila si la cele fara BC.

BC furnizeaza alte informatii....consum mediu, autonomie etc.

Iar TC te ajuta foarte mult, sa nu crezi insa ca nu vei avea momente cand ti-ai dori sa intre mai repede. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu am întrebat pe topicul de anvelope dacă exista acelora spate 195 50 17 precum scrie la mențiuni în cartea de identitate sau e o eroare de la rar? Conform cărții de service aer fi trebuit trecut pe lângă 180, 190....

 

Eu tind sa cred ca este o eroare... si la cate perle am auzit/vazut, nici m-ar mira de la ei. Exista totusi dimensiunea aia?

 

Am gasit un site unde dau anvelopele acceptate legal in 2014 pe K1200R (tind sa cred ca este identic la K12/13 S / R / Sport) si vad numai 180 si 190.

http://www.bmw-f-freigaben.de/bmw-k1200r-sport.html

 

Ce nu-mi este clar, daca cel de 190 este valabil doar cu optiunea "roata sport" sau se poate pune si pe roata standard. Dar sunt convins ca se poate gasi info pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...