Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

-Legat de reparatie, daca vrei sa pastrezi motorul nu te complica sa schimbi pe bucati, nu merita, ia tot kitul si stai linistit inca 80.000 km sau mai mult.

-Nu cauta in alta parte, pierzi timp inutil, nu ai sa gasesti mai ieftin decit la Motorworks!

Nu uita..SACHS si doar SACHS!

Acum aproape 2 ani (cand a fost discutia respectiva) am schimbat doar discul, desi placile aveau si ele uzuri destul de mari, dar discul il aveam deja.

A tinut pana acum (ceva mai mult de 25k km), dar a inceput sa patineze din nou.

Asa ca de data asta o sa schimb tot kitul.

Deocamdata l-am gasit cel mai ieftin aici (215.5 euro) si aici (977 ron).

Cautatul dupa codul sachs reduce semnificativ pretul :D

La nemti e disponibil peste o luna, la noi le-am scris azi si astept raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,as vrea sa cumpar un cruise control Kaoko si nu stiu ce mag. comercializeaza asa ceva.

un ajutor ar fi de mare folos sau poate are cineva de vanzare.!!!!

 

touratech.de. vb cu razvan de la metric motion. am luat prin el niste chestii si e baiat fain.

daca treceai si tipul de bmw in descriere iti dadeam si linkul cu produsul...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gs1200,2009

completeaza si sub poza, la moto cu modelul bmw-ului. o sa-ti vina mai usor cu timpul...

 

http://shop.touratech.de/kaoko-cruise-control-mechanische-gasgriff-feststellung-fur-bmw-r1200gs-2008-2012-r1200gs-adventure-2008-2013.html

asta e ce-ti trebuie tie...

Artikelnummer 01-044-2300-0

vb cu userul razvan si da-i numarul de articol.

 

www.metricmotion.ro

0727.355.295 / office@metricmotion.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

completeaza si sub poza, la moto cu modelul bmw-ului. o sa-ti vina mai usor cu timpul...

 

http://shop.touratech.de/kaoko-cruise-control-mechanische-gasgriff-feststellung-fur-bmw-r1200gs-2008-2012-r1200gs-adventure-2008-2013.html

asta e ce-ti trebuie tie...

Artikelnummer 01-044-2300-0

vb cu userul razvan si da-i numarul de articol.

 

www.metricmotion.ro

0727.355.295 / office@metricmotion.ro

multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața!

A mai cumpărat cineva de la motoexperience? Sunt de încredere? Eu am comandat doua baterii, aștept să vină curierul, dar nu pot verifica coletul înainte de a plăti.

Mulțumesc!

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai schimb simeringurile de la furca, si am zis sa postez dimensiunile, in caz ca mai are cineva nevoie:

AR2050G, simering RSD 35x48x11.

Cartea de service zice ca uleiul nu e nevoie sa fie schimbat niciodata. As lua treaba asta cu un pic de sare, avand in vedere cate depuneri din ulei am spalat dinauntru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața!

A mai cumpărat cineva de la motoexperience? Sunt de încredere? Eu am comandat doua baterii, aștept să vină curierul, dar nu pot verifica coletul înainte de a plăti.

Mulțumesc!

Florin

Am rezolvat cu această comandă, recomand magazinul. În afara faptului că părea că „a jucat fotbal” curierul cu coletul meu, apărând vreo două fisuri pe capacele de la borne (cea de pe minus oricum nu am putut s-o montez din cauza spațiului), totul a fost perfect.

Pe de altă parte, vă rog să-mi spuneți codurile pentru toate filtrele, preferabil Mann.

Vă mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu această comandă, recomand magazinul. În afara faptului că părea că „a jucat fotbal” curierul cu coletul meu, apărând vreo două fisuri pe capacele de la borne (cea de pe minus oricum nu am putut s-o montez din cauza spațiului), totul a fost perfect.

Pe de altă parte, vă rog să-mi spuneți codurile pentru toate filtrele, preferabil Mann.

Vă mulțumesc!

 

http://catalog.mann-filter.com/EU/eng/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Vehicles/MOTORCYCLES/BMW/1100/R%201100%20RT%20259%20%28T44729%29

 

atata de simplu e...

 

aer C 1552

ulei MW 712

benzina MWK 44

 

si 1100rt are topic separat, nu-i mai usor sa intrebi acolo? plus ca daca citesti, s-ar putea sa gasesti multe informatii folositoare...

 

/index.php?/topic/485694-bmw-r1100-rt/

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A avut cineva probleme cu amortizoarele ESA?

Pe K1300R am vazut ca este 1500 euro cel fata si peste 3000 euro cel spate...absolut bataie de joc.

In schimb setul fata-spate de la OHLINS e pe la 2000 euro, pierzi confortul oferit de ESA dar castigi amortizare net superioara cu reglaje manuale insa.

Eram curios daca s-a lovit cineva de problema asta si daca da, cum a rezolvat-o.

 

Recunosc ca nu am luat topicul de la pagina 1 ca sa stiu tot ce s-a discutat aici in trecut.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem ca acum ai probleme cu ESA?

 

Sper ca nu. Am foarte putin ulei la amortizorul spate, poate de la neutilizare (motocicleta e din 2010 si pana cand am luat-o eu in toamna 2015 de la Bavaria s-a mers cu ea 5700 km...plus ca a stat in showroom peste 2 ani de la preluarea de la vechiul proprietar pana la achizitia mea).

Zilele astea ma duc la Bavaria sa faca o constatare la amortizor, si sa schimbe pe garantie niste piese care nu ar fi trebuit sa se duca la o motocicleta de 10000 km...pivoti Telelever si rulmenti Paralever...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@d a n: din experiente cu una mult mai batrana ca a ta. Cu cat ii cauti mai mult in coarne, cu atat mai multe se vor strica sau le vei gasi stricate.

Inceteaza sa mai faci investigatii. Tot ce vei reusi e sa-ti faci inima rea vazand cate se strica, cate se pot strica, cate se vor strica in curand si mai ales cat costa sa le repari. Ori motociclismul nu e despre cum sa suferi cu gandul la stricaciuni, e despre cum sa obtii cat mai multa satisfactie in timp ce abuzezi cu cruzime de o motocicleta, si te minunezi cum de nu se mai strica (ma rog, asta e cea mai recenta viziune a mea).

 

Daca mai ai posibilitatea, da-o inapoi, chiar si cu o mica pierdere, si ia-ti ceva fin din clasa respectiva. Unele motociclete au o aura rea si n-ai ce le face.

Daca nu mai ai posibilitatea, las-o cum se gaseste si da-i in gura ca la coasa. Bani doar in consumabile de stricta necesitate. Ai fi surprins cat de mult poti recupera din bani la dezmembrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Din pacate sunt un maniac al mentenantei, mai ales la mobrele si masinile din dotare.

Dar a se intelege maniac, nu cusurgiu.

Nu concep sa ma urc pe un atelaj si sa imi pun viata in mainile lui, daca nu este 100% perfect tehnic. Asta pentru minte....caci pentru inima trebuie sa fie 100% perfect si optic...

Poate m-au invatat prost japonezele dinainte...m-am obisnuit cu ideea ca motocicletele nu se strica.

Culmea, am avut si doua Ducati care nu m-au dezamagit. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut cineva probleme cu amortizoarele ESA?

Pe K1300R am vazut ca este 1500 euro cel fata si peste 3000 euro cel spate...absolut bataie de joc.

In schimb setul fata-spate de la OHLINS e pe la 2000 euro, pierzi confortul oferit de ESA dar castigi amortizare net superioara cu reglaje manuale insa.

 

Eu am un amic caruia i-a curs la GS amortizorul fata si tot cam atat il costa. De spate nu stiam ca este asa scump. Oricum, omul si-a pus in final amortizoare fata/spate de la Wilbers (cu ESA) si l-a costat sub 2000 € totul. Nu am cautat sa vad daca fac si pt K1300. Similar poate fi si de la Öhlins, poate exista mai nou si cu ESA, eu stiam ca da.

 

http://wilbersamerica.com/ESA.html

 

Oricum, daca ai inca garantie, n-ar trebui sa-ti faci probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ESA este demential, insa pretul amortizoarelor originale este dincolo de orice limita a bunului simt.

Imi doresc totusi sa nu trebuiasca sa aflu ce solutii au cei de la Wilbers sau Ohlins. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...