Sari la conținut

BMW Camp 4


zigzag
 Share

BMW Camp  

77 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salutare!

 

Am un semn de intrebare asupra locului de desfasurare al intalnirii, asa ca va rog sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea din poll.

Pentru cei care nu stiu cum arata, pun niste poze si filmul de acum 2 ani.

Daca nu vreti sa participati la intalnire, va rog nu raspundeti. Raspunzand doar cei care vor sa participe, imi pot face o idee si asupra numarului de participanti.

Pentru Zetea, plusul ar fi pensiunea frumoasa si locurile de campare + conditii foarte bune iar minusul ar fi pretul la mancare putin cam mare, sau cel putin asa am receptionat eu de pe la oamenii care au fost.

Pentru cei care sunt ingrijorati in ceea ce priveste drumul de acces, tin sa mentionez ca asfaltul e pana in poarta.

Daca nu se doreste Zetea, am niste idei pentru ceva la vreo 30km de Sibiu.

 

Multumesc.

 

-

 

post-3463-0-46210300-1357741892_thumb.jpg post-3463-0-90622200-1357741907_thumb.jpg post-3463-0-54560300-1357741929_thumb.jpg post-3463-0-29928500-1357741939_thumb.jpg post-3463-0-97585000-1357741919_thumb.jpg post-3463-0-37757000-1357741948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi convine Zetea. Cand o sa aiba loc intrunirea? Anul asta vin sigur. :tomato: Poate sa fie oriunde in tara. O sa-mi intre xchallenge-ul in tartita dar nu ma las.

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi convine Zetea. Cand o sa aiba loc intrunirea? Anul asta vin sigur. :tomato: Poate sa fie oriunde in tara. O sa-mi intre xchallenge-ul in tartita dar nu ma las.

 

Legat de Zetea, vezi poll-ul de mai sus si te rog voteaza. Doar asa putem vedea care este dorinta majoritatii.

 

Perioada ar trebui sa fie 12-14 iulie. Dar asta poate varia si in functie de gazda, are/n-are liber in acea perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shefu' da nu faci si tu o chestie ceva mai Adventure ? Ma gandeam la ceva in genul BMW Camp1 la care din pacate nu am ajuns. Adica sa fie numai campare [de aia e camp] . Sa nu fie asfalt pana la locul de camp. Daca se poate sa se treca prin apa de 2~3 ori ...oa sa fim ...probabil 5 de toti ....dar o sa fie memorabil.

 

Glumesc poti sa scoti trecerile prin apa.

 

A si daca se poate sa fie la peste 2000m. [nu neaparat in Ro]

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca la intalnire portile sunt deschise si poate participa oricine, indiferent de marca moto, la votul asta am sa tin cont doar de cei cu bmw-uri in dotare. Pe ceilalti nu-i pun la socoteala deoarece nu sunt sigur ca n-au votat doar din plictiseala sau la misto, printre ei fiind chiar si unii fara motor.

Deci, astept doar voturile celor cu bmw. Pe ceilalti ii rog frumos sa nu se inflameze, nu e vorba de exclusivism.

 

------------

 

Eru, si mie mi-a placut cel mai mult BMW Camp 1, si intr-adevar e o idee buna ce spui tu. Din pacate, chiar am putea fi doar 5 deoarece am banuiala ca de la prima intalnire a cam scazut entuziasmul. Astept sa vad cate voturi/oameni cu bmw se vor strange in poll. Ca daca ne strangem vreo 10-15 nici nu stiu daca imi mai bat capul. Mergem in vreo padure sau pe la Lacul Vulturilor de sambata pana duminica si cu asta basta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lângă Sibiu bănuiesc că se gândeşte la locaţia unde s-a desfăşurat anul trecut Întâlnirea Transalp Ro, pe Valea Avrigului.

Succes cu numărul de participanţi, tare-aş vrea să particip dac-oi avea cu cine să mă plimb şi-n afara asfaltului; numai să nu se suprapună cu întâlnirea ATwin de la Râşnov :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat pt. alt loc.

Cum sunt un impatimit al enduro-ului, va dati seama ca nu trag inspre pensiune cu asfalt pana'n poarta, chiar daca o sa particip cu Scarverul ( sau cine stie, poat inhat totusi un F800R...care e tot p'acolo ).

Zetea e fumoasa ca zona, dar frumos e sa vezi si sa experimentezi cat de multe locuri.

 

Ca parere pesonala...BMW Camp UNU e ca prima iubire...nu o uiti si e cea mai frumoasa . Deci daca o sa fie tot ceva de genu', cred ca vor fi, alaturi de mine, mult mai multi multumiti.

Acum, cuvantul poporului decide...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma lasa baiatu meu vin si eu anul asta .sibiu e ok.gura raului e geniala.am fost acolo cel putin de 7 ori.la iesirea din sat se poate merge pe munte.din cite stiu eu pe acolo trece romaniacsu.pe linga.pensiunile sunt ok ,oamenii deosebiti,multa maincare si bautura curata facuta in casa.

 

Plus ca e in centrul tarii.vrei asfalt ai pina inpoarta vrei noroi iesi din sat.gura raului e ultimul sat dupa el vine un drum forestier ,un baraj iar dupa baraj natura curata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, ia in considerare si ceva in zona Sibiului... e relativ aproape de centrul tarii si in zona sunt multe locuri frumoase, de genul comuna Gura Raului.

 

Pai am luat deja in considerare Sibiul. Asa cum bine a intuit Andry, e vorba de pensiunea la care au facut transalpistii anul trecut - http://www.calarie-agrement.ro/

Niste imagini cu pensiunea incepand cu minutul 2,30 -

 

Momentan astept sa vedem ce spune majoritatea. Voi hotarati.

 

As fi vrut sa modific poll-ul dar nu stiu cum. Poate ma ajuta un moderator.

-Optiunea 1 = Pensiunea de la Zetea

-Optiunea 2 = Pensiunea de la Valea Avrigului

-Optiunea 3 = La padure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma bucur ca ai inceput pregatirile si cred ca ai destula experienta de la celelalte intilniri sa mergem intr-un loc accesibil tuturor, adica si celor care nu vor noroi. Din asta se gaseste pe toate coclaurile din imprejurimi. Votez pentru Valea Avrigului, de fiecare data trebuie sa fie un alt loc, altfel nu mai este interesant. Este la fel cu drumul de dus care trebuie sa difere de cel de intors dintr-o deplasare.

Succes si sa ne vedem cu bine la BMW Camp 4! dar mai intii la Motoraliul Anual National.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma bucur ca ai inceput pregatirile si cred ca ai destula experienta de la celelalte intilniri sa mergem intr-un loc accesibil tuturor, adica si celor care nu vor noroi. Din asta se gaseste pe toate coclaurile din imprejurimi. Votez pentru Valea Avrigului, de fiecare data trebuie sa fie un alt loc, altfel nu mai este interesant. Este la fel cu drumul de dus care trebuie sa difere de cel de intors dintr-o deplasare.

Succes si sa ne vedem cu bine la BMW Camp 4! dar mai intii la Motoraliul Anual National.

a fost misto la zetea, dar parca ar merge alt loc acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar trebuie ales alt loc. Voi fi cu siguranta prezent si eu!!! Si pentru mine mult mai tentant suna ceva cu adevarat "BMW Camp".

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a rezolvat chestiunea cu poll-ul si vreau sa multumesc moderatorului care si-a facut timp pentru noi!

Asa ca, puteti alege unde doriti sa ne vedem anul asta. Daca v-ati schimbat optiunea, anulati-va vechiul vot si exprimati-va noua dorinta.

Cum am mai spus, voi tine cont doar de voturile detinatorilor de moto bmw.

Majoritatea decide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La final de februarie tragem linie si vedem ce spune majoritatea. Iar prin martie sper sa va pot da primele detalii despre cazare si restul.

Pana una alta, aveti timp berechet sa va ganditi si razganditi in ceea ce priveste locul intalnirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de ajutor in zona Avrig sa-mi spui sa vorbesc cu colegii mei de acolo si obtinem ce este cel mai bun, chiar luni o sa ia legatura cu ei sa le spun sa ia primele informatii, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...