Sari la conținut

Accident (cred ca mortal) Branesti - Intrarea Pantelimon


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

Chiar incercam sa-mi imaginez cum s-a produs accidentul pentru ca acolo este linie dreapta si limita de viteza este 100 km si nu vedeam de ce un incepator ar fi trebuit sa depaseasca alt autovehicul. De obicei se merge bine pe acolo ma gandeam sa fi fost o caruta pe drum , ma rog faceam tot felul de scenarii. Sper sa traga toata lumea concluzii si sa fie mai prudenta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi de dimineata voiam sa dau o tura mai serioasa cu moto, insa m-a oprit prietena, sa mergem la cumparaturi, etc cu masina. Prin oras mi-a taiat fatza o tipa pe la 30 de ani, cu copilul mic pe bancheta din spate. Mi-a taiat fatza un tata cu familia in masina si nici macar nu s-a uitat sper mine, puteam sa nu franez si ii faceam pilaf iar pe el l-a durut in c.r. Mi-a taiat fatza un alt tip si la fel, nici macar nu s-a asigurat cand a intrat. Toate situatiile le-am evitat pt. ca am gandit din prima ca cel care se baga nu opreste. Acum era vorba de auto. Sper sa am capul la fel de limpede si cand sunt pe moto. Dar daca nu esti respectat nici cu auto, iar oamenii nu se gandesc ca o pot pati si ei, cu motoreta nu dau nici 2 bani unii. Halal trafic mai avem si noi...

 

Aveti grija voi in primul rand!

Accel tata cu familia avea un pegeout 406 negru ? = nu de alta dar personaju imi este tare cunoscut

Editat de yusuf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu intelege "tineretul" asta care o mierleste pe capete e ca in motociclism nu te incalzeste cu nimic (la propriu) ca a fost vina celuilalt, tu te alegi cu folia termica daca nu anticipezi greselile pe care conserva cu vita inclusa le poate face. Trebuie sa judeci fiecare situatie ca pe un posibil accident. SI purtati frate echipamentul ala nenorocit, nu se incalzeste bine si e plin de ghertoi si bagaboante in tricou, slapi si casca cu legaturile atarnand smechereste in bataia vantului.

Maaaaaaaree dreptate aiii , de mine radeau ca investesc in echipament dupa ce sa incalzit am dat combinezonul jos si mi-am luat genuchiere , armura full , si ghetele moto in picioare , corect transpir ca un porc , dar mereu incerc sa privesc partea buna , sauna pe gratis !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte urat........dzeu sa-l ierte rip.....condoleante familiei :rose: :rose:

Tu eşti creştin ? Ţi-o spune un ateu, fă-ţi timp să apeşi tastele corecte, arată respect pentru ce spui tu că iubeşti.

O.T.

Azi i-am dus motocicleta lui taică-miu la ţară, puteam să merg călare pe ea dar după ce aseară am citit topicul ăsta mi s-a pus aşa o scârbă că am preferat să o leg de maşină şi să o duc tractată, m-am dat niţel cu ea prin pădure şi m-am calmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata voiam sa dau o tura mai serioasa cu moto, insa m-a oprit prietena, sa mergem la cumparaturi, etc cu masina. Prin oras mi-a taiat fatza o tipa pe la 30 de ani, cu copilul mic pe bancheta din spate. Mi-a taiat fatza un tata cu familia in masina si nici macar nu s-a uitat sper mine, puteam sa nu franez si ii faceam pilaf iar pe el l-a durut in c.r. Mi-a taiat fatza un alt tip si la fel, nici macar nu s-a asigurat cand a intrat. Toate situatiile le-am evitat pt. ca am gandit din prima ca cel care se baga nu opreste. Acum era vorba de auto. Sper sa am capul la fel de limpede si cand sunt pe moto. Dar daca nu esti respectat nici cu auto, iar oamenii nu se gandesc ca o pot pati si ei, cu motoreta nu dau nici 2 bani unii. Halal trafic mai avem si noi...

 

Aveti grija voi in primul rand!

c.r.=poponeata si e ok, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur Stimabile Galen, scuzele mele, am avut o zi mai nasoala si eu ieri si am mai vazut si accidentul asta, m-a demoralizat un pic. A durat si azi starea, iar nu m-am simtit in stare sa dau o tura calumea, am facut doar cativa km prin oras usurel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am auzit de Bz 07 RVA.. m-au taiat fiorii instant.. nu pot sa cred nici acum l-am sunat de 50 de ori.. am crezut ca este un zvon.. altul dar nu Silviu..

 

Am pierdut un prieten.. un om foarte vesel si destept.. cantarea orice vorba.. ofiter la marina... un frumos de baiat.. nu mergea incet.. FOARTE INCET.. NU A FOST VINA LUI ... !!!!!!! PARCA-I AUD VOCEA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VORBEAM ORE INTREGI DESPRE MOTOCICLETE... i-am service-at motocicleta pt noul sezon.. era perfecta.. gume noi.. totul perfect.

 

Nu inteleg ce a facut Dumnezeu cu el !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



http://www.facebook.com/baicu.silviu NU am cuvinte fratilor... este accident dela care nu trebuie sa fie.. nu este logic sa fie... dece el?

 

 

Scria mai demult cineva ca Dumnezeu ii ia doar pe aia bunii ... ba fratilor omul asta era super cuminte zambitor si deschis.. era "muzica chinezeasca" sa stai de vb cu el

S.P.A. direct ....

 

Acum ma gandesc prin cate am trecut si am scapat.. de cate ori puteam sa fiu mort... si in situatia mea sunt sute de cititori, adunate sunt sute de situatii extrem de periculoase... oare dece pe unii nu-i iarta deloc iar pe altii ii lasa in pace ?

 

Cred ca intr-o rea zi m cc in ea de strada si ma bag pe enduro... cade padurea pe mine.. si eu sfidez moartea cu bolidul.. pana cand ? Oare cat sunt protejat de instinctele controlate divin.. pana cand sunt protejat mai bine..? Sunt constient ca moartea oricum vine.. dar nici sa ma dau la glume cu ea.. !!! NU stiu sa vad..............

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba terminati cu lamentarile. De fiecare data cand apasam viteza 1 suntem constienti la ce pericole ne supunem. Sunt si lucruri mult mai grave care se pot intampla cu viata unui om fara sa conduca doua roti. Tata nici nu are permis si era cat pe ce sa ramana semiparalizat. Capu sus si ochii roata. Cat despre pilotul mort ieri... Eu nici acum nu imi revin .. I-am vazut picioarele cu adidasi si atat , ca era cu fata in jos pe camp aciperit cu folie termica. Condoleante familiei si insanatosire grabnica pasagerei.

 

Bafta si asfalst uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar mergea incet .. si toata saptamana ne-am ciondanit ca incerca sa-mi explice de ce nu e ok sa merg asa tare prin buc .. si ca din prietenii pe care i-am pierdut de-a lungul timpului erau destui cu experienta si cu toate astea nu au putut evita accidentele .. si din cauza asta prefera sa mearga mai incet .. se bucurase maica`sa la inceputul saptamanii cand i-a spus el ca nu merge cu motoru .. dar s-a intristat la loc dupa ce i-a spus ca nu merge pt ca nu are itp dar se duce i-l face si debea asteapta sa se plimbe .. ce o fi acum in sufletul ei .. :(

multa putere familiei si dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea si cineva mai sus, sezonul asta a inceput foarte prost. Nu este saptamana in care sa nu apara cate un accident grav. Pacat, chiar mi-a lasat un gust amar accidentul asta. Cat despre baiat, parea un om de nota 11, pacat de el. Dumnezeu sa-l ierte.

 

Grija fratilor si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea casca ? Sau a zburat/a fost scoasa ?

 

RIP ...cateodata imi vine sa raman doar cu bicicleta, azi doar ce am fost si eu la Pustnicu...acelasi motor doar ca din fericire nu m-am intalnit cu nici un prost in trafic :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horror sau nu, asta e realitatea. Poate invata ceva astia care merg la adidasi si tricou... Multi uita ca siguranta lor nu depinde doar de cat de buni se cred sau sunt. Pacat de ei oricum....

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ala e accidentul. Aici nu cred ca mai facea diferenta echipamentul ci doar norocul...

 

Faptul ca porti echipament te face mai responsabil,nu te salveaza neaparat de la moarte. Cei ce se urca pe motor doar cu casca si in pantaloni scurti si tricou si pe langa asta mai iau pasager in aceleasi conditii , e clar ca le lipseste simtul responsabilitatii.

 

Pacat ca mor atatia tineri :( El s-a dus, familia a ramas cu durerea.

 

 

Pana la urma cum s-a petrecut accidentul? A intrat motociclistul in depasire si nu s-a asigurat? s-a lovit frontal de vreo masina? Din pozele alea de pe FB motorul pare destul de departe aruncat in padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un dobitoc. Ieri m-am plimbat de la ora 1 pana seara, la 9. Am luat doar casca cu mine, geaca am lasat-o acasa ca "era prea cald". Mai pe scurt, eram la fel de echipat ca si decedatul, sa i fie tarana usoara. Gata, nicio tura fara echipament, am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi dacă acum ai avut impresia că e prea cald, la vară ce ai să mai faci? Ieri a fost numai bine de mers cu geaca de piele, evident cu aerisirile deschise. Sunt anumite orașe unde dacă circuli legal nu ai nici o problemă dar în București unde pe anumite tronsoane dacă scazi sub 70 viteza te împing alții din spate nu-i de mers fără echipament.

 

În cazul de față vinovat de moartea tânărului respectiv nu se face echipamentul ci probabil conduita preventivă, experiența.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate invata ce?? Ca nu mai mori daca porti cizme sidi si geaca de piele cand intri frontal intr-o masina????

 

:goodposting:

 

Multi inca traiesc cu impresii gresite. Echipamentul, fie ca este combinezon dintr-o bucata, din doua bucati, armura, sau echipament textil, te scapa de eventualele rani externe ale corpului, dar la un impact frontal sau cand te izbesti de un pom (Doamne fereste!), nu te ajuta la nimic.

Nici eu nu agreez ideea de pantaloni scurti si tricou. Cazi cu bicicleta la 10km\h si te julesti de nu te vezi, dar cu motorul la o viteza mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...