Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

brâuri se mai gasesc?

Aseara am vazut in cel de la metrou Mihai Bravu ca mai aveau vreo 2-3 brauri si bagasera din nou cateva bluze (M, L si XXL). Bluzele erau 50 lei parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bluzele termo sunt 50 lei iar pantalonii 40 lei.. reducere ~30%.. mie mi se par ok. Se simte plusul de temperatura cand le port. Manusile sunt ok la banii aia, sunt purtate de vreo 15 ori prin oras.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa un timp de purtat manusile nu sunt cine stie ce dar si pretul e mic

 

S-a descusut pe lateralul degetului aratator de la dreapta, pe o portiune de 20 mm, dupa 40 de zile. Cu ocazia asta mi s-a confirmat fizic ca sunt impermeabile. Oricum, le pastrez pentru pasager, va recomand Vanucci Touring 3! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Admin

Revin cu un review la costumul termic pe care il am de aproape doua luni. Ce mi-a placut in mod deosebit sunt doua lucruri:

1.Nu si-a pierdut elasticitatea de cind l-am luat, desi mergand cu bicicleta zi de zi l-am purtat in permanenta, pur si simplu il usuci dupa efort si cind este uscat cade la fel, intins perfect.

2.Materialul este extraordinar la transpiratie, mai precis nu prinde miros si nu se imbacseste deloc! Bluza am purtat-o special vreo luna jumate pina s-o spal, in timpul asta am folosit Mennen la subrat, uscam bluza care era leoarca dupa efort si a doua zi era imaculata!

Merita cu prisosinta banii, chiar vreau sa merg sa-mi mai iau unul de schimb..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu, chiar m-am mirat si eu de asta..este drept ca sunt si oameni carora le miroase transpiratia pe tot corpul (nu vorbesc doar de picioare si subrat) si nu stiu la ei cum se comporta, dar la mine o luna si jumatate am folosit doar perspirant la subrat si bluza aia nu mirosea deloc!

Nu mi-era greu s-o spal, dar am vrut sa vad cit poate rezista fara sa miroasa si inca mai mergea purtata, dar am spalat-o findca o murdarisem cu mincare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru potentialii cumparatori,va ofer punctul meu de vedere:

 

Bluza, si pantalonii termici super ok,i-am folosit tot sezonul si am fost multumit.Si nu numai la folosirea pe moto,dupa cum a zis si L.u.v .

 

De cagula iar sunt foarte multumit cum se "simte" pe cap.Desi mai am 4 cagule acasa(bumbac,matase)asta a devenit preferata mea.

 

Sosestele sunt ok,dar puteam sa traiesc fara ele.Nu intru mai mult in detalii.

 

Braul este foarte ok,are si material reflectorizant aplicat,plus intariturile alea care il tin sa nu se ruleze pe spate.In clasa lui de pret garantat bate orice e pe piata.

 

Manusile de cand le-am luat in mana am zis din start "NU".Calitate foarte slaba,si dupa ce un prieten le-a cumparat,mi-a dat dreptate.S-a descusut imediat captuseala interioara.Nu recomand

 

Castile sunt foarte basic.Incomfortabile si cu materiale ieftine,doar design-ul cred ca e singurl lucru care poate sa-l pacaleasca pe cumparator.Nu recomand.

 

Pentru motociclistii cu buget mic,raportul calitate/pret este bun.

Editat de hysaf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator MosRahao

A pomenit cineva de Dechatlon , mai sus . Din ce am studiat eu in febrila mea pregatire ptr bikes on ice am descoperit cateva echipamente de schi ce pot fi convertite cu usurinta la uz moto ( bluze si izmene , cagule , " fulare " , manusi , etc ) . Sunt mult mai apropiate ca regim de folosire de motociclism si merita incercate . Preturile nu sunt exagerate si sunt ferm convins ca produsele ar rezista mai mult de un sezon .

 

Adaug si eu ca am cumparat de la ei o pereche de manusi pentru bicicleta, cu protectii si facute din panza si piele. Se numesc b`twin sau asa ceva. Le folosesc ca manusi de vara, in oras. Au costat doar 80 de lei si le gasesc tzapan construite si comode, in plus se aerisesc foarte bine, sunt superioare manusilor de vara gasibile la Louis (la pret dublu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

In general astea sunt scule cu care trebuie sa lucrezi numai duminica si aia de trei ori pe an.

 

In alta ordine de idei, la Lidl in Crangasi vad ca au scos thermobody, nu le mai vad. Daca le vedeti prin alta parte dati un semn, vreau sa-mi mai iau un set..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu mi-am luat un spray de uns lantul de la Lidl. a fost foarte prost, la fel ca toate celelalte produse "tehnice" pe care le-am mai luat de la ei (o periuta de dinti electrica, niste spoturi, o lanterna, si alte nimicuri). Intre timp m-am convins ca nu exista "ieftin si bun".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

vedeti ca au incarcatoare pt baterii moto/auto foarte bune

Cum se numește produsul/cine-l fabrică?....să știu să urmăresc altădată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat un spray de uns lantul de la Lidl. a fost foarte prost, la fel ca toate celelalte produse "tehnice" pe care le-am mai luat de la ei (o periuta de dinti electrica, niste spoturi, o lanterna, si alte nimicuri). Intre timp m-am convins ca nu exista "ieftin si bun".

...phai logic este nonsens. Nu poti face ceva bun (nou) din mai nimic. Pentru asta exista SH-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care cumpara, dati de stire pe aici cum e calitatea....

 

Am luat manusi toamna trecuta. Dupa 40 de zile de utilizare zilnica a cedat cusatura la aratatorul drept, ireparabil fara reducerea diametrului. Cu ocazia asta am aflat ca sunt intr-adevar impermeabile, vazandu-se folia de plastic prin crapatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...