Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

intercomul e ok, daca iti pozitionezi bine castile in casca (suna a casc-ception) se aud foarte ok in viteze de pana la 80, ok intre 80-110 si "daca ai noroc" (fara vant si cu semnal bun) probabil si de la 110 incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intercomul e ok, daca iti pozitionezi bine castile in casca (suna a casc-ception) se aud foarte ok in viteze de pana la 80, ok intre 80-110 si "daca ai noroc" (fara vant si cu semnal bun) probabil si de la 110 incolo.

La mine si la 140 se auzeau foarte bine, ce-i drept am parbriz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la Lidl pe valea oltului sector 6 erau cam de toate mai putin intercomuri.

am vazut si capre pt auto la 50 ron

parca era un coleg care cauta, nu mai tin minte cine era.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat ieri intercom, mineci ghidon si borseta.

Sint extrem de multumit de intercom, minecile de ghidon si borseta cred ca le voi returna...sau le schimb aici cu alte alea aproximativ in aceiasi bani, daca exista doritori...normal!

Ma intereseaza o borseta mai mare pentru rezervor cu magneti (musai), borseta de picior...si lista ramine deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În ultima ofertă, cea din 15.10 este cu încărcătorul de baterii la 79 lei Ultimate Speed nu apare intercomul probabil este dintr-o ofertă mai veche.

Azi 20.10 la Târgu Jiu mai erau 3 intercomuri și vreo 5 încărcătoare de baterie. Mie intercomurile nu-mi plac pt că nu se interconectează (sârma cu pasagerul nu se pune )

Am așa ceva la navigația Tomtom și se aude mult mai bine. Și oricum sunt mai bune cele de pe aliexpress aprox la același preț care merg la 800-1000m cu ceilalți motoriști pe radio.

Încărcătorul în schimb e foarte bun, mai bun decât cel de la Kaufland cel cu afișor și chiar mai bun decât omologul Ctek.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci care ar fi diferentele intre cel de la Kauf si cel de la Lidl? Sunt foarte curios sa aflu de ce nu e asa de bun cel de la Kauf?

Le-am studiat pe ambele, pe partea de incarcare nicio diferenta pe partea de interfata (afisaj) unul e cu niscaiva led-uri unul cu afisaj lcd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci care ar fi diferentele intre cel de la Kauf si cel de la Lidl? Sunt foarte curios sa aflu de ce nu e asa de bun cel de la Kauf?

Cât am văzut, de la Kauf are doar funcție de încărcare, nu are funcția "float-charging" (la terminarea ciclului rămâne pe "charge"). Cel de la Lidl trece pe modul "float" (foarte util iarna pt moto) după ce termină încărcarea.

Sigur că și afișajul este un plus dar pe mine mă interesează mai mult "float-charger".

Ala de la Lidl mi-a mai placut cu o chestie, am reparat unul acum un an luat din UK are o protecție bună la scurt (comparat cu Ctek, nu stiu cum e cel de la Kauf). La scurt-circuit feedback-ul este pe comutația din primar, la Ctek reduce doar curentul de încărcare în secundar însă sursa merge full-power în primar până finalmente se distruge dacă nu elimini scurt-circuitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la Kaufland din ce m-am uitat eu este asemanator cu cel care fusese la Lidl asta primavara si ca functii si ca afisaj. Are functia de mentenanta a bateriei pe timp de iarna, pur si simplu o pui la incarcat si dupa terminarea incarcarii, astepta scaderea tensiunii apoi prin incarcari cu un curent din ce in ce mai mic stabilizeaza bateria la 13,4-13,5V, daca prin asta intelegi ca ramane pe "charge" atunci ai dreptate dar defineste modul "float".

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce pret este intercomul?

129 lei.

Am luat unul sa vad daca pot adapta pe una din casti, momentan nu exista vreo solutie sa ma satisfaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

129 lei.

Am luat unul sa vad daca pot adapta pe una din casti, momentan nu exista vreo solutie sa ma satisfaca.

 

In pachet este un set sau echipamentul pentru o casca?

 

ma intereseaza in prima faza un set intercom accesibil/ieftin - unul de la un producator consacrat x2, este absolut prohibitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumpărat anul trecut un redresor cu afişaj de la LIDL cu 40 RON.

Am fost surprins neplăcut că acum cel fără afişaj era 80 RON.

Pai atunci erau la nu stiu ce oferta, a fost "bataie" pe ele, daca nu ajungeam la deschidere nu mai prindeam, deja a trecut un an? Eu credeam ca l-am luat in primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de intercom: daca vrea careva, il dau la acelasi pret, din pacate cand am luat nu eram cu casca integrala sa imi dau seama ca nu il pot monta din cauza camerei video.

Cu bon cu tot, sa fie garantia, etc. E sigilat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de intercom: daca vrea careva, il dau la acelasi pret, din pacate cand am luat nu eram cu casca integrala sa imi dau seama ca nu il pot monta din cauza camerei video. Cu bon cu tot, sa fie garantia, etc. E sigilat.

ai PM

» Post actualizat in 27 Oct 2015 12:37

deci la Brasov nu au adus intercomuri... am verificat la ei si au avut ceva stocuri ramase in depozitul care deserveste reteaua Lidl din sudul tarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...