Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut azi la LIDL in UK o casca flip up ( NO NAME ) la 40de lire deci 240de lei, arata sincer foarte misto, cam grea, 1600g, ochelari de soare, interior detasabil.............chiar valabila, destul de similara cu un Schubert C3, defapt copie.

Cu siguranta este o diferenta de calitate si confort fate de Schubert C3 dar totusi ..................este o diferenta de 2760lei

Incearca sa o torsionezi un pic in mana. Zici ca e din coperta de caiet d-aia de pe vremuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi la LIDL in UK o casca flip up ( NO NAME ) la 40de lire deci 240de lei, arata sincer foarte misto, cam grea, 1600g, ochelari de soare, interior detasabil.............chiar valabila, destul de similara cu un Schubert C3, defapt copie.

Cu siguranta este o diferenta de calitate si confort fate de Schubert C3 dar totusi ..................este o diferenta de 2760lei

a fost si pe la noi casca, Crivit e marca, daca nu ma-nsel. A fost catalogata ca fiind buna.... pentru soacra :D

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa o torsionezi un pic in mana. Zici ca e din coperta de caiet d-aia de pe vremuri.

Crivitu' open face avut de mine, adus din alemania, nu facea asa. Calitatea era mult peste astea de la noi... Ma repet, dar asa vedem si noi cum ni se baga sub nas unele rahaturi, ca deh, la noi se mai vand, dar daca duceau asa ceva la nemtalai... si-o lau peste freza si nu ii ajutau nici castile astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar echipament moto, dar azi mi-am luat o ascutitoare de spirale. Merge si la polizor, mai ales la cela mai grosute, dar cu ochiul chior si deshtele groase nu-mi ies intotdeauna unghiurile si imi doream de mult asa ceva. La prima vedere pare OK, vine cu un pumn de spirale (d-alea galbene, nu imi inspira incredere) + 2 pietre de schimb, totul la 100 lei. Garantie "pe baza bonului', made in Lidl, am sa le trimit legea garantiei pe mail inainte sa scriu la anpc :D Am bagat in ea de proba vreo 3 spirale f_tute intr-o intaritura de bara de Nissan zilele trecute si arata bine. N-am incercat inca sa gauresc cu ele sa vad cum taie.

Mai erau mansoane din alea de ghidon uriase in Buc Noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crivitu' open face avut de mine, adus din alemania, nu facea asa. Calitatea era mult peste astea de la noi... Ma repet, dar asa vedem si noi cum ni se baga sub nas unele rahaturi, ca deh, la noi se mai vand, dar daca duceau asa ceva la nemtalai... si-o lau peste freza si nu ii ajutau nici castile astea :)

Agree!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crivitu' open face avut de mine, adus din alemania, nu facea asa. Calitatea era mult peste astea de la noi... Ma repet, dar asa vedem si noi cum ni se baga sub nas unele rahaturi, ca deh, la noi se mai vand, dar daca duceau asa ceva la nemtalai... si-o lau peste freza si nu ii ajutau nici castile astea :)

 

 

Toata Europa de Est are calitate mai slaba la produse... la tot, inclusiv la masini.

Pentru ca sa ne putem permite sa le cumparam...

 

Piata de desfacere dar pentru alte produse. Acelasi brand, acelasi ambalaj insa alta calitate. inclusiv la motociclete as spune eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a ramas gandul la casca aia Crivit flip up. Casca se numeste CRIVIT IAN272279

Am fost azi la LIDL pe seara tocmai ca sa vad daca au mai ramas casti, si am zis daca da Dumnezeu sa fie gol asta e nu imi iau, daca e sa mai fie ceva pe stock imi iau si eu.

Spre norocul meu am gasit azi 2 casti un L negru (pt 50-60cm) si un XL antracit (pt 61cm ). Casca costa 39.90de lire.

Daca tot eram la capitolul echipament moto, mi-am mai luat si o pereche de manusi XL de 19.90 de lire si o cagula de 4.99 lire Crivit. In total am dat 65 de lire pe casca manusi si cagula.

 

 

 

Din multe puncte de vedere casca este similiara cu Schubert C3 Pro, ceea ce folosesc eu acasa in Ro. Nu pot spune ca pare mai firava, pot spune ca este mai grea cu 350g, iar inchiderea flip-up-ului este un pic mai zgomotoasa ( nu va ganditi ca troncane ), numai ochelarii de soare sunt vizibil mai firavi decat la C3 Pro.

In rest in 40 de lire am primit o casca cu o viziera de rezerva, cu un interior de rezerva( pt iarna ), interiorul evident se poate spala fara probleme.

 

 

Acum ramane de vazut cat de silentioasa este casca la drum, la acest capitol ma astept sa fie un pic mai slaba.

Daca o sa imi iau un naked bike pe aici revin cu detalii asupra protectiei fonice, facand comparatia cu C3 Pro la mers pe R1200R si Pegaso 650 unde am o liniste totala pana la 100km/h dar liniste liniste, nu OKish.

post-16670-0-25525800-1457640923_thumb.jpg

post-16670-0-27587400-1457640952_thumb.jpg

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@picior mare, nu stiu cum este la asta, dar la ce am avut si eu, am reusit sa pierd surubul de la inchidere. Am sa fac poze sa vezi despre ce este vorba,dar maine. Suruburile de la mecanismul de la viziera s-au slabit, iar dupa ce ma umblat sa le strang tragea tzugul in casca. Poate nu ai ghinionul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu o sa fie cazul aici. Oricum la 40 de lire............bani de o iesire la film + o inghetata.

Daca nu o sa apara probleme cand o sa o folosesc la 2-3 test drive-uri inseamna ca probabil este buna.

Daca ma tine mai mult de 1 an sunt foarte multuimit.

Pot spune ca m-a costat casca nu 40 de lire ci 15lire pentru ca ma costa curierul DUS Bucuresti-Londra 25de lire pt casca de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu poze. Sa pierdut surubul de la inchidere. Sper sa nu patesti la fel.

Multumesc frumos de update. O sa fac pe cat posibil sa am grija de casca incat sa nu patesc ceea ce ai patit tu. :wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut eu 1-2 brauri, in Bucurestii Noi. Plus altele de moto - husa, mansoanele de ghidon pt. iarna., spray-uri pt. discuri frana (lant) la 12 lei, spray polish, spray protectie plastice, husa protectie sa scuter/moto, etc. Asta a fost joi sau vineri...

Editat de Razvan G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vad ca deja este aprilie si nu au mai bagat echipamentul termic, cagule, brauri, etc.

Anul trecut le aveam cumparate de prin martie deja.

Pacat, as mai fi luat vreo 2 seturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de cablul de la intercomul LIDL, cel dintre pilot si pasager(usb tata cu piulita la jack 3.5 tata). Daca vinde cineva doar cablul(adica s-a stricat/pierdut intercomul si cablul e bun) sau daca cineva nu merge cu pasager si vrea sa vanda boxele/microfonul/cablul spre pasager, ma intereseaza sa cumpar.

Daca stie cineva undeva de vanzare doar cablul(am cautat peste tot si nu am gasit). Am incercat sa il fac si eu de la 0, doar ca e foarte greu de lipit si nu e rezistent in timp.Trebuie lipit direct pe mufa usb/jack si cred ca e facut special cablul, ca am mai incercat cu alte microusb-uri si pinii de incarcare/boxe/microfon --->nu e varianta standard. Adica stiu ce e fiecare fir/pin->am reusit sa fac un cablul de la 0 , doar ca nu rezista in timp asa ca incerc sa gasesc unul de vanzare. (ramane valabil anuntul si peste cateva luni daca nu gasesc, daca gasesc o varianta fezabila--> anunt aici).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interfonul de la lidl vine cu cablu sofer pasager? ...... adica ai stricat 2 cabluri?


» Post actualizat in 09 Apr 2016 06:12

Hai ca de dimineata se invirt rotitele altfel prin cerebel :crack: ..... gasit cutiuta cu zdranganele crivit si vazut despre ce este vorba (uitasem), intrucit sotia never ever pe mobra - daca nu gasesti mai aproape de tine ..... faci excursie la pina mine (pentru detalii pe PM).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Contabil

Cred ca am uitat ultima data cand am scris sa dau enter duminica.

Merge, merge cablul mersi mult si iti raman dator. :peace: Mare om.

 

 

Ceda la mufa usb. Eu nu recomand fabricarea acestui cablu, doar ca ultima solutie. Si poate doar facut sa fie fix acolo usb-ul si ii atasezi un jack mama. Evitati ruperea lui ca ajungeti ca mine.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Are cineva nevoie de suport(sau cum s-o numi) gps din acela de care avea la lidl?

Il vand pe al meu pentru ca nu l-am folosit deloc pana acum si e aiurea sa stea degeaba.

Vine cu husa impermeabila si "chestia" aia de pus pe umar.

Pret 40 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...