Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

nu este nevoie sa-mi spui lucruri pe care le stiu: este logic ca nu-i acolo de momaie. dar ca sa-ti spun cinstit nu stiu in ce privinta are un cuvint greu de spus.

pai cum spuneam in dezvoltarea motoretei....

 

si daca tot vb .....marq sa cam dus la ghici in depasirea aia sa agatat ca ala a luat trasa lui mai larga adica...si ce o iesi ...si ia iesit...eu uul nu consider asta agresiv si chestii dastea....

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati vazut cum Rossi i-a inchis trasa lui Pedrosa anul asta? S-a aparat perfect. Daca Lorenzo facea la fel anul trecut, l-ar fi luat zevzecul de Marquez ca la popice, la cum a intrat in virajul ala.

 

Lorenzo stia ca Marc nu e atat de aproape incat sa incerce o depasire, asa ca a urmat trasa ideala. Dar SuperMarc a intrat pe interior cum faceam eu cand ma jucam NFS...

mie mi s-a parut destul de aproape... iar lorenzo stia asta: toata cursa s-au "certat".

 

pai cum spuneam in dezvoltarea motoretei....

 

si daca tot vb .....marq sa cam dus la ghici in depasirea aia sa agatat ca ala a luat trasa lui mai larga adica...si ce o iesi ...si ia iesit...eu uul nu consider asta agresiv si chestii dastea....

de fortat a fortat. asta-i clar. dar si lorenzo a gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a gresit ca a stat relax crezand ca ala e mai in spate....dar repet eu unul nu consider acea manevra agresiva... a lui marquez....ce iesea daca mai traia simoncelli ca sa nu mai zic daca era si stoner...asta e nu avem noroc de show ca in alte vremuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca si eu am suspiciuni in ceea ce te priveste: nu cred ca ai vazut cursele cu rossi in tinerete. eu le-am urmarit aproape pe toate (in direct) atunci cind nu prea aveai unde sa le vezi. acum 10-12 ani televiziunea nu era la nivelul asta. am fost mult timp fan rossi. insa cind am vazut mojiciile care le facea cu gibernau, biagi, stoner, lorenzo...si altii care nici nu mai stiu cum ii cheama...am inceput sa-mi dau seama ca omul vostru are probleme....

asta e suspiciunea mea in ce te priveste: sa-ti traduc: cred ca cursele acelea pe care eu le-am vazut live, tu nici in reluare nu le-ai vazut, dar de vorbit vorbesti ca si cum ai dotore, sau daca nu le-ai vazut nu le-ai inteles....dar ca sa ne convingi spune-ne cite ceva despre tine: studii, virsta,....

nu vrei sa mi pun si cv ul aici?! :D acum pe bune, zi ne sa stim si noi ce user ai avut inainte sa apari cu acest honda1, poate asa imi dau seama cu cine vorbesc.

Poate n-am vazut toate cursele live pana in 2005-2006, cu toate ca urmaream reluarile pe care le puneau cei de la eurosport lunea si miercurea, dar asta nu i motiv sa te crezi mai intelept in privinta acestei sectiuni a forumului.

 

Si eu la vremea respectiva am studiat mult faza si am si argumentat si cu poze din avion, si mie mi s-a parut ca mai mult l-a lovit Jorge pe Marc, cu toate ca daca nu-l lovea poate nu intra pe trasa cea buna...

 

:D daca yama ii monta oglinzi retrovizoare, cu siguranta folosea alta trasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu vrei sa mi pun si cv ul aici?! :D acum pe bune, zi ne sa stim si noi ce user ai avut inainte sa apari cu acest honda1, poate asa imi dau seama cu cine vorbesc.

Poate n-am vazut toate cursele live pana in 2005-2006, cu toate ca urmaream reluarile pe care le puneau cei de la eurosport lunea si miercurea, dar asta nu i motiv sa te crezi mai intelept in privinta acestei sectiuni a forumului.

nu am avut alt user.

daca n-ai urmarit toate cursele nu-i un mare bai. deaia va recomand celor care va uitati doar de citiva ani la motogp sa nu mai luati apararea unor rideri fara sa-i fi urmarit cu atentie si daca se poate de la inceput de cariera: nu va mai luati dupa comentariile celor de la digi. ati observat ca ce virsta au comentatorii?? toti au crescut cu rossi......repet: si eu am fost fan rossi, si eu am crescut cu el...pe doohan l-am prins mai putin...crede-ma ca lucrurile nu sint chiar asa: rossi e zeul si restul niste umpluturi. rossi e un tip fairplay iar restul sint obraznici si il inghesuie pe mititel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Rossi a facut destule prostii, si Lorenzo, dar asta nu e o scuza ca sa faca la fel si alt pilot (si ma refer aici la Marquez) in prezent. Lorenzo si-a recunoscut stilul agresiv pe care il avea in trecut, si a invatat "the hard way" ca nu merita. Rossi a facut o singura prostie majora in ultimii ani, cand l-a daramat pe Stoner. Dar dupa cursa, primul lucru pe care l-a facut, a fost sa se duca sa isi ceara scuze.

 

Marquez a facut si el prostii, dar chiar si asa i se cauta scuze: ba ca e tanar si e normal sa fii asa, ba ca defapt el nu e vinovat saracul, ba ca nu e primul care greseste, etc. Desi, el cu gura lui a recunoscut de fiecare data. Spuneti frate: da ma, a gresit sau a facut-o intentionat, astea-s cursele. Dar nu... honda1 arunca vina pe Rossi, ca el l-a scos de pe circuit pe Marquez pe Laguna Seca. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu eram fan rossi si nu-mi venea sa cred ca poate sa fie atit de muist, in conditiile in care titlul era ca si al lui.... insa cind a aparut stoner: totul s-a terminat. el ncepuse sa fie cam terminat de la aparitia lui lorenzo, insa acesta avea acelasi material de concurs si mai erau zvonuri....,,,,insa stoner, cu marterial de concurs net inferior, i-a dat cu motorul-n cap.

 

 

daca n-ai urmarit toate cursele nu-i un mare bai. deaia va recomand celor care va uitati doar de citiva ani la motogp sa nu mai luati apararea unor rideri fara sa-i fi urmarit cu atentie si daca se poate de la inceput de cariera: nu va mai luati dupa comentariile celor de la digi.

 

 

:-L Nu sunt destule luni intr-un an pt cate prostii poate sa insire aici. Pana la urma un calendar nu e o idee asa buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L Nu sunt destule luni intr-un an pt cate prostii poate sa insire aici. Pana la urma un calendar nu e o idee asa buna.

tie nu-ti ajung nici zile anului la citre aberatii debitezi. se vede cata minte ai, daca in mii de posturi ale tale ai invatat doar sa dai cu piatra si nu esti in stare sa recunosti un pilot adevarat. te rog sa nu ma mai interpelezi cu aberatiile tale de copil frustat.

 

arquez a facut si el prostii, dar chiar si asa i se cauta scuze: ba ca e tanar si e normal sa fii asa, ba ca defapt el nu e vinovat saracul, ba ca nu e primul care greseste, etc. Desi, el cu gura lui a recunoscut de fiecare data. Spuneti frate: da ma, a gresit sau a facut-o intentionat, astea-s cursele. Dar nu... honda1 arunca vina pe Rossi, ca el l-a scos de pe circuit pe Marquez pe Laguna Seca. :moron:

poate m-am exprimat gresit. mai incercam odata: am spus ca in acea depasire ambii piloti au depasit limita circuitului si de aceea nu era normal sa fie sanctionat mm. este logic ca mm sa o ia pe aratura daca depasirea e pe exterior si cel depasit este tot pe aratura....acum ai inteles?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nda, n-am vorbit niciodata cu tine, dar o sa fac o exceptie de data asta.

Vad ca esti semianalfabet, dar nu e nici miezul noptii si niciodata nu e prea tarziu sa consulti un pic dictionarul. Poate o sa afli cu aceasta ocazie semnificatia verbului a interpela. Poate inveti si la ce foloseste persoana a treia in limba romana.

Si dupa ce reusesti sa faci asta, poate nu te mai bati in piept cu cate curse ai urmarit tu live cand habar nu ai ca Lorenzo a debutat si a devenit o amenintare pt Rossi la cativa ani buni dupa ce Stoner isi luase portia de glorie si titlul cu Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nda, n-am vorbit niciodata cu tine, dar o sa fac o exceptie de data asta.

Vad ca esti semianalfabet, dar nu e nici miezul noptii si niciodata nu e prea tarziu sa consulti un pic dictionarul. Poate o sa afli cu aceasta ocazie semnificatia verbului a interpela. Poate inveti si la ce foloseste persoana a treia in limba romana.

Si dupa ce reusesti sa faci asta, poate nu te mai bati in piept cu cate curse ai urmarit tu live cand habar nu ai ca Lorenzo a debutat si a devenit o amenintare pt Rossi la cativa ani buni dupa ce Stoner isi luase portia de glorie si titlul cu Ducati.

iti recomand ca de acum inainte sa nu mai faci nici o exceptie aiurea....doar cada ai vreun comentariu obiectiv....

nu ma intereseaza ca tu stii ce insemna sa "interpelezi". ce pot sa remarc este ca te pricepi mai bine la beletristica decit la motoare, stiinte exacte in general. gindirea ta e emotionala si rudimentara.

esti un individ cu care nu se poate discuta nimic...adica nu esti semianalfabet, ci analfabet.

iti spun inca odata: nu mai faci nici o exceptie aiurea....doar cada ai vreun comentariu obiectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti un individ cu care nu se poate discuta nimic...adica nu esti semianalfabet, ci analfabet.

ANALFABÉT, -Ă, analfabeți, -te, s. m. și f., adj. (Persoană) care nu știe să scrie și să citească; neștiutor de carte. ♦ Fig. Ignorant; incult. — Din fr.analphabète.

 

Prin urmare, se poate discuta cu un analfabet. Bai, imi pare sincer rau, nu credeam ca o sa fac asta vreodata, dar trebuie sa-i dau dreptate lu' 9fingers. :| N-ar fi rau sa consulti un dictionar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANALFABÉT, -Ă, analfabeți, -te, s. m. și f., adj. (Persoană) care nu știe să scrie și să citească; neștiutor de carte. ♦ Fig. Ignorant; incult. — Din fr.analphabète.

 

Prin urmare, se poate discuta cu un analfabet. Bai, imi pare sincer rau, nu credeam ca o sa fac asta vreodata, dar trebuie sa-i dau dreptate lu' 9fingers. :| N-ar fi rau sa consulti un dictionar.

mai trotinel: vad ca tu ai consultat un dictionar inaintea mea. :crack: chiar nu-ti dai seama ca esti retard? ... stai linistit sinteti multi.

sa-ti spun ceva inteligent ca sa mai inveti si tu cite ceva de la unu' pe care tu-l trimiti sa mai consulte un dictionar. este vorba despre o maxima a lui murphi care sxpune cam asa ceva: "inteligenta pe glob este constanta.,.....dar populatia e in crestere".

si incearca sa spui ceva despre mm...despre tine nu ne intereseaza nimic,,, dar chiar nimic,,,dar chiar nimic

Editat de honda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai trotinel: vad ca tu ai consultat un dictionar inaintea mea. :crack: chiar nu-ti dai seama ca esti retard? ... stai linistit sinteti multi.

sa-ti spun ceva inteligent ca sa mai inveti si tu cite ceva de la unu' pe care tu-l trimiti sa mai consulte un dictionar. este vorba despre o maxima a lui murphi care sxpune cam asa ceva: "inteligenta pe glob este constanta.,.....dar populatia e in crestere".

si incearca sa spui ceva despre mm...despre tine nu ne intereseaza nimic,,, dar chiar nimic,,,dar chiar nimic

Mi-ai aratat tu mie ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L Nu sunt destule luni intr-un an pt cate prostii poate sa insire aici. Pana la urma un calendar nu e o idee asa buna.

Eu am renuntat la dialog in momentul in care a insistat in mod repetat ca nu stim sa ne uitam la curse sau sa le interpretam/ pricepem. Asta dupa ce comenta ca pe Laguna Seca 2013, MM l-a hartuit pe "Rossi-cirnat-tampitul" toata cursa si a fost impins de acesta inafara circuitului, la un pas de nenorocire :crack: Nu va mai pierdeti vremea... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deși i s-a spus de nenumărate ori că nu trebuie să se pripească și că ar fi mai bine să se documenteze cu atenție pe motociclism.ro înainte să ia orice decizie, Marq Marquez nu a ascultat aceste sfaturi și s-a repezit să semneze cu Honda pentru 2015 și 2016 :P

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deși i s-a spus de nenumărate ori că nu trebuie să se pripească și că ar fi mai bine să se documenteze cu atenție pe motociclism.ro înainte să ia orice decizie, Marq Marquez nu a ascultat aceste sfaturi și s-a repezit să semneze cu Honda pentru 2015 și 2016 :P

 

Pai ar trebui sa fii cam tare nesimtit sa nu semnezi din nou cu echipa care te-a adus de la juniori si te-a facut campion mondial de 2 ori.

De fapt Alzamora/Honda l-au scos pe MM din anonimat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar trebui sa fii cam tare nesimtit sa nu semnezi din nou ...

 

Să știi că așa trebuie să fie. Cred că toți fac așa atunci când vine vremea semnării unui nou contract. Se uită la echipă, ăia le bat obrazul și ei își zic în barbă: "e cam nasol salariul, motoreta nu pare să fie prea bună dar n-am ce să fac, nu pot să fiu nesimțit și să nu semnez cu ei, nu pot să uit cum îmi puneau pungi de gheață pe umflătură când mă durea și stăteam întins în pat ..."

 

:crack:

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar trebui sa fii cam tare nesimtit sa nu semnezi din nou cu echipa care te-a adus de la juniori si te-a facut campion mondial de 2 ori.

De fapt Alzamora/Honda l-au scos pe MM din anonimat.

sint de acord cu tine. insa ce iti spun acum, iti spun tie ca sa citeasca altii (care se cred dotore in motociclism): cind s-a rtecut de la clasa 500in 2 timpi la clasa 800in 4 timpi, "marele si genialul rossi" nu a mai continuat cu honda echipa care l-a sprijinit, lansat in lumea buna si care l-ar fi pupat si-n poponeata. baiatu' si-a pus coada pe spinare si s-a dus la yamaha, care avea un avans tehnologic. asta ca sa citeasca si pupi-n curistii lui muila.

oricum la talentul sau mm nu raminea in anonimat. ar fi izbutit pina la urma. si sa recunoastem ca si honda si-a facut treaba cu el, nu numai el cu honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a trecut niciodata de la 2 timpi 500cc la 4 timpi 800cc. Dar daca honda1 a vazut cursele pe vremea aia, n-ai cum sa il contrazici, chiar daca in realitate s-a trecut la motoare de 990cc in 4 timpi. Si chiar daca Rossi A RAMAS la Honda si a castigat inca 2 campionate cu motorul in 4 timpi (RC211V - cu motorul V5). Abia in 2004 a trecut la Yamaha.

 

honda1, lasa-te de urmarit sportul asta, ca oricum n-ai inteles nimic din el. In afara de numele pilotilor, nu stii nimic despre motogp :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda şi-a reînnoit (aşa cum era de aşteptat) contractul cu Marc Marquez pentru încă doi ani!

Sunt curios cu cât i-au crescut salariul (de 4 milioane) cei de la HRC tânărului talent spaniol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint de acord cu tine. insa ce iti spun acum, iti spun tie ca sa citeasca altii (care se cred dotore in motociclism): cind s-a rtecut de la clasa 500in 2 timpi la clasa 800in 4 timpi, "marele si genialul rossi" nu a mai continuat cu honda echipa care l-a sprijinit, lansat in lumea buna si care l-ar fi pupat si-n poponeata. baiatu' si-a pus coada pe spinare si s-a dus la yamaha, care avea un avans tehnologic. asta ca sa citeasca si pupi-n curistii lui muila.

oricum la talentul sau mm nu raminea in anonimat. ar fi izbutit pina la urma. si sa recunoastem ca si honda si-a facut treaba cu el, nu numai el cu honda.

Ca sa vezi...a iesit adevarul la iveala....noroc cu tine si deducerile tale .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...