Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda, nu stiu de ce ramasesem cu impresia ca era mai in fata ... a fost fix in botul lor. Tot capcanele de pietris rezolva situatia.


» Post actualizat in 11 Nov 2016 19:33

Nu a gresit de capul lui,era sub presiune din partea lui Rosberg si eventual Verst,care erau la mm in spatele lui si incercau sa-l depaseasca pe interior (vezi Verst asupra lui Rosberg in acel viraj),

 

Vad ca si Verstappen a gresit franarea, de s-a proptit in Rosberg. Daca nu era Rosberg acolo, cred ca nimerea si el pe camp. :)


» Post actualizat in 11 Nov 2016 19:52

*********

 

Au cumparat chinezii McLaren si-l zburara pe Ron Dennis :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca si Verstappen a gresit franarea, de s-a proptit in Rosberg. Daca nu era Rosberg acolo, cred ca nimerea si el pe camp. :)

 

» Post actualizat in 11 Nov 2016 19:52

 

*********

 

Au cumparat chinezii McLaren si-l zburara pe Ron Dennis :crack:

Da,Verst a facut si la Rosberg o marlanie,efectiv l-a scos afara de pe drum.

Am mai zis,pacat ca nu da de un baiat care nu se clinteste.E destul de rapid incat sa fie la varf cu cei mari,si astia iti dai seama ca au alte probleme decat sa-l educe pe Verst,adica Rosberg era antrenat in lupta pentru titlu nu era nebun sa riste o iesire din cursa pentru a-i explica lui Verst ca nu e bine sa fortezi alt concurent afara de pe pista.Dar Vettel ar fi putut s-o faca.

Ric la Sepang nu s-a clintit cand s-a urcat peste el,dar na,la Ric se poarta cu manusi ca e coechipier.Nu,Vettel in loc sa tipe prin radio ca o pixda,ar fi trebuit sa-l educe.Dar si Vettel asta,cand nu mai are cea mai buna masina de pe grila,s-a cam dus aura....

 

Cea mai buna decizie ever sa-l sara din ghete pe Ron Dennis.

Este unul din cei mai slabi manageri de echipa,cred ca cel mai slab de departe.Inca din perioada McLaren-Honda cu Senna si Prost facea numai tampenii si lua cele mai proaste decizii.De atunci trebuia data afara.Dar lumea isi aduce aminte doar de vremurile de glorie,nu de prostiile lui Ron Dennis si il pune tot pe el sef.

In perioada moderna,doar din ce imi aduc aminte asa rapid - concedierea lui Perez dupa numai un an si care avea rezultate bune si cand mai avea 1 sau 2 ani de contract cu McLaren si aducerea lui Magnussen,dupa aia concedierea lui Magnussen iar,asa,pe baza de smecherie si aducerea pilotilor actuali.

Daca exista o constanta in tot circul care e F1,aceea e faptul ca poti sa te bazezi ca Ron Dennis va lua cele mai proaste decizii ever in orice situatie data.

» Post actualizat in 12 Nov 2016 06:38

Alonso Interlagos 2015 :

2E71637A00000578-3318740-image-a-83_1447

 

Alonso Interlagos 2016 :

 

15064259_10154765463263421_951446788_o.j

 

Alonso is King :bow:

meme.jpg

» Post actualizat in 13 Nov 2016 05:57

Tensionate calificari,pe o vreme foarte innorata si cu stropi de ploaie,cei 2 AMG iar in lumea lor,la 6-8 zecimi de restul,Hamilton pole doar cu fix -0.1 mai rapid,foarte incordat Hamilton...

Rosberg in stilu-i caracteristic,dupa quali s-a uitat la ala,ala n-a schitat nimic,nu si-au intins mana,nimic,scremuti,dar mai stresat mi se parea manelistul.

RB si Ferrari inlantuiti si intercalati pe locurile 3-6.

Hamilton a facut un apel la RB-Ferrari sa intre si ei in joc sa atace locul 2.Penibil.Are nevoie de ajutoare?Penibila declaratia.Oricum vor incerca depasirea si se vor bate pt locul 2 daca vor putea sa-l ajunga pe Rosberg,dar nu stiu,poate va veni ca o surpriza treaba asta,dar draq,parca AMG e putin mai buna decat RB si Ferrari,doar putin parca,si ghici ce,nu prea ii pot ajunge pentru a-i depasi pe nicicare din ei.Doh...

 

Rosberg pe partea ailalta a zis ca vrea sa transeze treaba de aici,ca nu mai are chef sa astepte pana la ultima cursa.Eu in locul lui Rosberg as sta pe cwru meu pentru ca daca isi tine calmul,il darama psihic pe nigga,se vede ca e marcat si plus de asta nush ce pretentii poate emite Rosberg mai ales daca ploua.Daca nu ploua se schimba treaba,poate incerca depasirea la start ca daca da Hamilton in el si ies amandoi il pupa Rosberg de bucurie.

 

Cred ca va fi o cursa interesanta,nu o ratati pentru ca presimt ca aici se joaca campionatul.Incepe la 6 seara.

Ori ploua si Rosberg e depasit de RB-Ferrari ori ploua si Hamilton/Rosberg o comit/ies in decor etc,ori e vreme faina si Rosberg va incerca sa castige pentru ca ii place circuitul si zic eu ca e mai rapid aici in ciuda calif,si cand va incerca depasirea va iesi iuresh cu Hamilton.

Scandal.Vreau scandal,o fecioreasca ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"This is NASCAR. We don't race in the rain" - Romain Grosjean ^_^

EXACT.

 

Bai nene,ne omoara batranii astia.

Sa se mai duca mai si sa ne lase,nu sa stea ei in scaune si sa ia decizii de batrani.

Normal ca la varsta de 70-80 de ani nu e safe sa mergi pe ploaie,dar astia au 20-30 de ani si pe ei nu-i deranjeaza.

Al doilea red flag dat de-a pulea.

Primul pentru ca pixda de Vettel a inceput sa tipe iar al doilea dupa ce juma din piloti iti zic sa ii dai drumul tu dai red flag.

Ce sa mai zic,ca numa ma enervez,mai bine ma uit la cursa inregistrata.

 

Mai deschid o bere....

Mai multe steaguri rosii decat ture :)

Clar.

Eu cred ca ma apuc de tarie direct :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina aia cu coasa, ca altfel nu se mai lasa dusi din scaune ...

:rock:

 

Cica s-au sucit,nu mai sunt 71 de ture,intra pe limita de timp de 2 ore.

Cat o fi o ora,2 dar sa concureze draq,si sa concureze inseamna steag VERDE,nu galben sau rosu.

go go go

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Verstappen, n-am ce sa zic ... Chiar le are


» Post actualizat in 13 Nov 2016 18:39

Hai Massa ! Mai e putin, mai e o cursa si gata ...


» Post actualizat in 13 Nov 2016 18:40

De cate ori il vad pe broscoiul de tac-su, nu pot sa nu-mi amintesc de finalul acela de cursa de la Interlagos, cand a fost campion pentru 15 - 20 secunde :)


» Post actualizat in 13 Nov 2016 18:45

Plange Massa, plang stewarzii, plange Brazilia, plang mecanicii la boxe ... plangem si noi in fata monitoarelor ca nu mai e actiune .... Haideti, bre, cu parastasul asta !


» Post actualizat in 13 Nov 2016 19:01

Red Bullii si-au batut singuri joc de cursa asta.


» Post actualizat in 13 Nov 2016 19:12

Bine, ba Verstappen, ba ! Bine , n-am ce zice ! Vettel a devenit o baba plangacioasa ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi e antipatic, Verstappen le are bine cu covrigu. Ultimele 20 ture ati vazut vreun cadru cu Hamilton sau Rosberg? Nu. Max a salvat cursa creand suspans.

 

Nu stiu daca are contract si pe 2017 dar daca se da drumu aero, s-ar putea sa fie concurenta mare pentru mercedes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum draq de au reusit batranii aia de la conducerea F1 sa strice si sa faca plictisitoare si o cursa de F1 pe ploaie.E o performanta si asta.Cursa adevarata a fost vreo 15 ture.In rest cursa a fost intrerupta datorita vaicarelilor lui Vettel si apoi cand toti pilotii cereau sa fie lasati sa concureze,a mai fost intrerupta odata pentru ca filme,pentru ca masini...:moron:

 

Da,desi nici mie nu imi place,trebuie sa recunoastem ca a mers stas.Nu stiu daca il depasea pe Hamilton,dar oricum pe Rosberg il baga in buzunar.Noroc cu prostiile pe care le-a facut RB.Ric a mers slab pe langa Verst.

Desi imi place mult de Perez si ar fi meritat si el un podium si m-am ofticat cand l-a depasit (cu emotii) Verst,totusi m-am bucurat cand l-a scos putin la arat pe pixda de Vettel.

Ala e om de 4 campionate?Il face pustiu asta din incheietura.Prima oara l-a umilit Ric tot anul 2014 pana a plecat,acum il inghesuie un pusti de 18 ani si el trage repede pe iarba.Si are 4 campionate la activ,omfg...chiar nu il credeam chiar asa de slab...

 

Antipatic Maxu' dar a facut spectacol!
Partea doua a cursei fost minunata :)

:agree:

 

Nu stiu daca are contract si pe 2017 dar daca se da drumu aero, s-ar putea sa fie concurenta mare pentru mercedes.

 

Are.

In anul de gratie 2017 ,cu ajutorul guru-lui Newey proaspat intors,RB se vor bate la titlu.Aero e mult mai importanta decat motoarele in general,insa rolul ei din 2014 incoace a fost drastic redus prin limitarea aripilor fata si spate, si a interzicerii blown-exhaust si a nasului ridicat (vezi 2013) ce canaliza aerul pe tea-tray care la randul ei il ducea pe diffuserul spate creand downforce.

Acum,cu aripile alea enorme si gumele marite,aero va lua din nou un rol hotarator.

 

La anul prevad RB nr.1 si Verst vs Ric pentru titlu.AMG pe 2.


» Post actualizat in 13 Nov 2016 20:23

Hamilton baiat-salon :

https://www.youtube.com/watch?v=rY2pnQp3FW8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am bucurat cand l-a scos putin la arat pe pixda de Vettel.

Ala e om de 4 campionate?Il face pustiu asta din incheietura.Prima oara l-a umilit Ric tot anul 2014 pana a plecat,acum il inghesuie un pusti de 18 ani si el trage repede pe iarba.Si are 4 campionate la activ,omfg...chiar nu il credeam chiar asa de slab...

 

Asa a fost Vettel intotdeauna. Doar ca a avut noroc cu masina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va place sau nu va place, Verstappen e sarea si piperul in curse in ultimele GP-uri. Fara el, ar fi fost mult MAI plictisitoare (nu ca n-ar fi oricum).

Jenant maxim ieri cum huiduia toata tribuna de fiecare data cand se trecea pe linia de start. Turele se adunau dar se mergea in coloana. Pai ce e aici nene, parada modei?

Nu stiu cum naiba ghinion a avut Verstappen de a ajuns de pe 2 undeva pe 10 (inainte sa se invarta). Oare ca a schimbat pe intermediare fix degeaba apoi s-a dat steag galben??

Ce a fost in capul alora cu intermediare nu pot sa inteleg... Cel mai tare a fost Button (...others are changing to intermediates. I don't care!)

Si Magnussen a facut-o ala Kimi (what can you tell us about the conditions? Just leave me alone) :))

Vettel deja e penibil, mai bine i-ar inchide microfonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,desi nici mie nu imi place,trebuie sa recunoastem ca a mers stas.Nu stiu daca il depasea pe Hamilton,dar oricum pe Rosberg il baga in buzunar.Noroc cu prostiile pe care le-a facut RB.Ric a mers slab pe langa Verst.

Desi imi place mult de Perez si ar fi meritat si el un podium si m-am ofticat cand l-a depasit (cu emotii) Verst,totusi m-am bucurat cand l-a scos putin la arat pe pixda de Vettel.

Ala e om de 4 campionate?Il face pustiu asta din incheietura.Prima oara l-a umilit Ric tot anul 2014 pana a plecat,acum il inghesuie un pusti de 18 ani si el trage repede pe iarba.Si are 4 campionate la activ,omfg...chiar nu il credeam chiar asa de slab...

 

Ricciardo nu mi se pare că a mers slab: el a suferit cel mai mult din cauza strategiei greșite a celor de la RB și a luat o penalizare gratuită (corectă, dar pentru care nu a avut practic nicio vină). VES a făcut spectacol pentru că a putut: a profitat la maxim de ultimul SC, iar la sfârșit avea pneurile cele mai proaspete și mai puțin uzate. Bravo lui pentru spectacol, dar hai să nu-l facem zeu încă ^_^

 

Vettel s-a plâns de Verstappen la fel cum și Alonso s-a plâns de Vettel. Au ajuns doi frustrați. Problema este că lui Vettel i s-a umplut paharul cam repede - după mai puțin de 2 ani. Alonso a ținut 5.

 

Rosberg a mers mult prea conservator. Este clar că se gândește doar la campionat. Probabil că va câștiga titlul în mod destul de penibil la Abu Dhabi, mulțumindu-se să gestioneze locul 2 sau 3.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,Verst e sarea si piperul,desi nu prea ne place.

Va place sau nu va place, Verstappen e sarea si piperul in curse in ultimele GP-uri. Fara el, ar fi fost mult MAI plictisitoare (nu ca n-ar fi oricum).

Jenant maxim ieri cum huiduia toata tribuna de fiecare data cand se trecea pe linia de start. Turele se adunau dar se mergea in coloana. Pai ce e aici nene, parada modei?

Nu stiu cum naiba ghinion a avut Verstappen de a ajuns de pe 2 undeva pe 10 (inainte sa se invarta). Oare ca a schimbat pe intermediare fix degeaba apoi s-a dat steag galben??

Ce a fost in capul alora cu intermediare nu pot sa inteleg... Cel mai tare a fost Button (...others are changing to intermediates. I don't care!)

Si Magnussen a facut-o ala Kimi (what can you tell us about the conditions? Just leave me alone) :))

Vettel deja e penibil, mai bine i-ar inchide microfonul.

Tribuna era normal sa huiduie pentru ca din 71 de ture,racing a fost cam vreo 20 asa.In rest vrajeli.

Au gresit amandoi cei de la RB (aici nu blamez echipa,ci si pilotii si mai ales pe Ric care e mai experimentat),toata lumea a gresit cand a schimbat pe inters.Nu e ghinion e nepricepere.

 

Button era smecher ca nu schimba pe inters dupa ce a fost printre primii care a schimbat pe inters cand draq,de cata apa era,vizibilitate 0.Eu nu stiu cum piloti de asemenea experienta pot face asemenea greseli.

Pai cand tu nu vezi nimic,0,de ce nu vezi?Pentru ca masinile scot in sus atata apa ca fac perdeaua aia.Pai si daca e atata apa pe circuit de ies jerbele alea de nu se vede nimic,tu schimbi pe inter?In ce film s-a oprit ploaia?In fine,le-a iesit pe nas interurile la toti.

Dupa cum a zis Verst,degeaba castigai pe primul sector 1s,ca pierdeai gramada pe celelalte 2 care erau full de apa.

 

Magnussen era nervos pt ca il intrebau din 2 in 2 min de conditii.Pai draq,zici ca el era la Interlagos si echipa era in UK.Ce draq,nu vad si ei care e treaba?Pe linia boxelor iesise soarele?Interlagos nu e Spa sa se intinda pe 3 dealuri.

 

Ricciardo nu mi se pare că a mers slab: el a suferit cel mai mult din cauza strategiei greșite a celor de la RB și a luat o penalizare gratuită (corectă, dar pentru care nu a avut practic nicio vină). VES a făcut spectacol pentru că a putut: a profitat la maxim de ultimul SC, iar la sfârșit avea pneurile cele mai proaspete și mai puțin uzate. Bravo lui pentru spectacol, dar hai să nu-l facem zeu încă ^_^

 

Vettel s-a plâns de Verstappen la fel cum și Alonso s-a plâns de Vettel. Au ajuns doi frustrați. Problema este că lui Vettel i s-a umplut paharul cam repede - după mai puțin de 2 ani. Alonso a ținut 5.

 

Rosberg a mers mult prea conservator. Este clar că se gândește doar la campionat. Probabil că va câștiga titlul în mod destul de penibil la Abu Dhabi, mulțumindu-se să gestioneze locul 2 sau 3.

 

Nu-l face nimeni zeu pe Verst,stai linistit,si eu cu atat mai putin.Sper sa nu ia si asta vreo 3-4 campionate ca Vettel pe mana lui dl.Newey,insa. Go Ricci ! :bounce:

Ric a facut o cursa slaba zic eu.Da,sunt conditii schimbatoare,tot felul de neprevazuturi,tot felul de probleme pe cursa uda,dar aici sta smecheria si exp pilotului.In conditii neprielnice a fost surclasat de ala de 18 ani.

 

Alonso e normal sa fie frustrat,Vettel nu.

 

Rosberg a mers foarte bine,chiar neasteptat.Cand am vazut ca ploua m-am gandit "a ca.cat steagu Vettel,gata,s-a lins pe bot de campionat.".Dar nu,a mers bine,matur,nu s-a luat dupa Verst sa faca vreo prostie,a gestionat.

Sincer iti zic,ma asteptam sa abandoneze Rosberg aici.Dar nu,a fost ok.Nu avea cum sa atace si si-a dat seama de asta,Hamilton e superior pe ploaie.Pe uscat probabil ar fi atacat.

 

Ramane Abu-Dhabi unde tre sa iasa pe 3.Si pe 3 va iesi.Tipic nemteste.

Hamilton e pilotul mai bun dintre cei 2,dar nu imi pare rau daca pierde campionatul asta.Altu nu mai iau nici unul din ei oricum.

In 2017 odata cu eliberarea aero si a restrictiilor pe dezvoltare motor,AMG se va fi lins pe bot de avantajele tehnice.

Parerea mea.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se bazau pe timpi, ca se mergea mai tare pe intermediare. Dar cum cantitatea de apa de pe linia dreapta varia incontinuu, da, ce castigai pe un sector, pierdeai dincolo din cauza acvaplanarii.

Vizibilitatea era la fel de proasta indiferent de ce pneuri alegeau.

Verstappen nu a zis ca prefera full wet, a zis ca 'like this is just an accident waiting to happen'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se bazau pe timpi, ca se mergea mai tare pe intermediare. Dar cum cantitatea de apa de pe linia dreapta varia incontinuu, da, ce castigai pe un sector, pierdeai dincolo din cauza acvaplanarii.

Vizibilitatea era la fel de proasta indiferent de ce pneuri alegeau.

Verstappen nu a zis ca prefera full wet, a zis ca 'like this is just an accident waiting to happen'.

Normal ca trebuie sa te bazezi pe timpi,dar ei,au si povestit inainte sa intre la podium,aveau timpi mai buni decat cu wet pe primele 2 sectoare,da ce castigau acolo,pierdeau pe ultima portiune,iar per total timpul era mai slab.

Nu vorbeam de vizibilitate,am zis doar ca avand in vedere cata apa scotteau masinile in sus mai ales ca ploaia nu se oprea,ar fi trebuit sa fie la mintea cocosului ca nu ai ce cauta pe inters.

Verst nu stia ce prefera,e normal,are 18 ani,a si zis ca s-a luat dupa Ricci si si-a luat tzeapa si el si Ricci.

Foarte multa acvaplanare pe ultima portiune,se si vedea apa baltind.

Si Hamilton avea foarte multa dreptate,nu au fost conditii atroce,gen Suzuka 2015,ci pur si simplu au fost conditii de ploaie,ce atatea SC si red flag.

Si degeaba tipa Vettel ca sunt accidente,pai ei puneau inters si dupa aia faceau accident,a cui e vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ce zice Horner:


"After the restart and the red flag, it looked like the intermediate tires were looking like the tire to be on. As we have seen so many times, once you generate a bit of heat in those tyres, they are the much quicker tire. We elected to put Daniel on them initially, and immediately he started setting purple sectors and went a second quicker than anyone else, which promoted us to then take the risk and go for the change with Max.

“Unfortunately not long after that the rain just intensified very slightly, just enough to make the final sector pretty tricky. And then after another safety car we had the difficult decision to make to sacrifice track position versus going on to the safer tire."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornaru l-o fi avut pe simbrie pe Busu, plantat pe varful vreunui deal si furnizand timpul improbabil! Nu de alta, dar acum ~30 min, cand fulguia mai abitir, el tot repeta ca s-a oprit, iar mai demult citisem ca niste elvetieni (parca) premiasera ceva institut meteo pt prognozele zilnice din ziar. Premiul s-a acordat pt literatura sf! :D

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nenilor mai ...

Aseara butonam la cutia cu maimute si vaz F1 pe DS4, zic hai sa urmaresc si eu despre ce comenteaza baietii, ca n-am apucat duminica sa deschid utilajul de distrus creierii.

Si avem asa:

- una la mina o ploaie de mama-mama si SC-uri rulind zeci de minute aiurea in tramvai in "uralele" publicului, urmate cuminti de monoposturile torturate la viteze de strada - Cearli, pensioneaza-te!

- a doua la mina un moment extrem-extrem de emotionant cu Massa facind "tura de onoare" a padock-ului pe circuitul de casa, inlacrimat si (cuvant urat) tot pe el, felicitat, imbratisat si aplaudat de TOATE echipele, inclusiv Mercede AMG si Ferarri - n-a fost el cel mai stralucit pilot, n-a avut nici carisma deosebita si nici vreun mare skill, nici prea bataios n-a fost si nici cu norocul n-a prea fost frate, dar se pare ca toata lumea l-a apreciat ca un tip modest, corect si muncitor, un gagiu care si-a dat tot timpul silinta sa isi atinga si depaseasca limitele; a fost frumos, foarte frumos, mult corazon care venea dinspre public si nevasta care a simtit nevoia sa il consoleze, ca de peste 2 saptamini ramine doar cu ea si o sa ii lipseasca cealata, viteza ...

- a treia la mina avem in sfirsit pe grila un PILOT, adevaratul urmas al lui MSC - impertinent, agresiv, rau, orbit de patima cursei, foarte fin cu covrigul, foarte rapid indiferent de vreme si vremuri, nepasator la corectitudinea politica, nesupus la laminarea psihica care castreaza toti pilotii care prind un volan in F1 in zilele noastre ... da, Max! plm, cu fata aia de cultivator de cartofi olandez pe care inca mai cresc cosuri baiatul asta n-are mama, n-are tata si nu are niciun scrupul si nicio frica, e reincarnarea PILOTULUI DE CURSE; ailalti de pe grila sint mai mult sau mai putin agenti de PR cu licenta de pilot, tipul asta e exact ce trebuie, pare ca vine din preistoria grand-prix-urilor in care barbatii erau barbati si cursele cu masini erau curse cu masini. Nu contest avantajul tehnic al unor gume rain proaspete pe final de cursa, dar cit de mari trebuie sa aiba bilutele ca sa depaseasca in halul ala? Ricci nici n-a suflat in fata lui, cu gume nu mult mai uzate (a schimbat 1 sau 2 ture inaintea lui VES parca). Urmeaza sa avem curse in sfrsit in 2017, ideea e cine il va putea opri daca are o masina cit de cit comparabila cu AMG? singurul sau adversar mi se pare a fi in momentul de fata chiar Max Verstappen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...