Sari la conținut

Beemer's weekend.


zigzag
 Share

  

56 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

O parte din voi stiti ca de vreo 4 ani pun la cale intalnirea BMW Camp. O intalnire mica, facuta din pasiune pentru pasionati. Daca o voi mai organiza si sezonul ce vine, posibil sa fie ceva mai restrans. Ma gandesc la ceva off road, cu dedicatie pentru modelul GS. Daca va fi asa, cei cu motoare de strada vor fi nemultumiti si nu mai am chef de reprosuri si altele.

Drept urmare, ma gandesc sa organizam impreuna o alta intalnire anuala facuta pentru toti posesorii de BMW-uri.

Ideea mea ar fi ca in fiecare an sa se organizeze in alta zona a tarii. De asemenea, in fiecare an sa fie alti organizatori. Adica, anul asta ne intalnim sa zicem in Moldova si acolo organizeaza Gigi, ca sta in zona. Anul viitor facem in Crisana si organizeaza Ion, ca sta in zona. Si tot asa.

Ar fi frumos ca cei care organizeaza s-o faca din pasiune si nu pentru bani.

Momentan cam atat am vrut sa va spun.

Astept comentariile voastre si voturile in ceea ce priveste zona unde doriti sa organizam in 2014. Legat de aceasta problema, daca votam o zona si acolo nu e nimeni disponibil pentru organizare, vom lua in considerare zonele aflate pe locurile 2, 3 si asa mai departe.

Daca nu va place, numele intalnirii poate fi schimbat. M-am gandit ca denumiri gen "intalnirea nationala, anuala etc" sunt prea comune.

Sper sa avem parte de o dezbatere civilizata si sa ne vedem sanatosi.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o initiatica super, sunt sigur ca se gasesc organizatori sau alte persoane care ar ajuta aici din crisana, si eu as ajuta cu ce pot, singura problema ca eu nu am bmw, ar insemna ca sunt exclus? in orice caz va stau la dispozitie ptr orice informatie ce va poate fi de folos din zona Bihor, bmw sau nu, suntem colegi motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta-ma ce-ti spun: organizatori tre' sa fie aia care s-a vazut ca-s mai priceputi la d-astea. Unii pur sis simplu nu-s facuti pentru a organiza nici macar un drum in doi.

Daca ti-a iesit bine datile trecute nu lasa pe altii. O sa-ti para rau.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idea, am fost in Muntenia, in Ardeal, cred ca acum ar fi bine sa vedem Moldova, mai ales ca ala mic, care a cistigat mis, ne-a invitat in Bucovina, si chiar avem ce vedea acolo.

Sa fim sanatosi si sa trecem iarna cu bine si repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Parerea mea ar fi ca locul evenimentului sa fie undeva in centrul tarii sa fie accesibil pt toti, daca v-a fii cumva in Dobrogea, cu bugetul meu de student cu siguranta nu imi permit sa ajung pana acolo din Cluj + ca drumul imi ia o zi.

 

Asta e doar parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi indicat cum a spus si ....Endlessdays....undeva prin centrul tari ,sa poata veni in felul asta toti din toate directiile, eu am votat Bucovina dar acum zic ca asa ar fi mai ok pentru toata lumea, exemplu undeva in Sighisoara ar fi o locatie mai pe centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar vroiam sa intreb ce se mai intampla cu bmw camp, in ideea ca poate anul asta reusesc sa ajung...

 

BMW Camp e posibil sa se realizeze. Doar ca, dac-o mai fac, va fi o copie fidela a primei intalniri. La cort si-n sanul naturii. Ca de fapt de aici a venit si ideea denumirii, BMW Camp.

Dar totul e in functie de ce locuri de campare voi gasi.

Oricum, daca gasesc ceva frumos, anuntu-l voi face in primavara sau chiar inceput de vara, ca sa am timp de cautari.

Daca vreti intalnire cu pensiune/hotel si asfalt pana-n poarta, va trebui sa va organizati o cu totul alta intalnire si sa va gasiti o cu totul alta denumire.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW Camp e posibil sa se realizeze. Doar ca, dac-o mai fac, va fi o copie fidela a primei intalniri. La cort si-n sanul naturii. Ca de fapt de aici a venit si ideea denumirii, BMW Camp.Dar totul e in functie de ce locuri de campare voi gasi.Oricum, daca gasesc ceva frumos, anuntu-l voi face in primavara sau chiar inceput de vara, ca sa am timp de cautari.Daca vreti intalnire cu pensiune/hotel si asfalt pana-n poarta, va trebui sa va organizati o cu totul alta intalnire si sa va gasiti o cu totul alta denumire. Succes!

Te rog frumos ! Asa sa-i ramana numele ( si renumele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti intalnire cu pensiune/hotel si asfalt pana-n poarta, va trebui sa va organizati o cu totul alta intalnire si sa va gasiti o cu totul alta denumire.

 

Succes!

O completare la cele de mai sus.

 

Tocmai de aceea am deschis acest topic, ca sa sparg gheata pentru o intalnire BMW la "5 stele". Asta in cazul in care mai exista vreun entuziast care sa-si bata capul cu organizarea si toti nemultumitii/carcotasii aferenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW Camp e posibil sa se realizeze. Doar ca, dac-o mai fac, va fi o copie fidela a primei intalniri. La cort si-n sanul naturii. Ca de fapt de aici a venit si ideea denumirii, BMW Camp.

Dar totul e in functie de ce locuri de campare voi gasi.

Oricum, daca gasesc ceva frumos, anuntu-l voi face in primavara sau chiar inceput de vara, ca sa am timp de cautari.

Daca vreti intalnire cu pensiune/hotel si asfalt pana-n poarta, va trebui sa va organizati o cu totul alta intalnire si sa va gasiti o cu totul alta denumire.

 

Succes!

Perfect....!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW Camp e posibil sa se realizeze. Doar ca, dac-o mai fac, va fi o copie fidela a primei intalniri. La cort si-n sanul naturii. Ca de fapt de aici a venit si ideea denumirii, BMW Camp.

Dar totul e in functie de ce locuri de campare voi gasi.

Oricum, daca gasesc ceva frumos, anuntu-l voi face in primavara sau chiar inceput de vara, ca sa am timp de cautari.

Daca vreti intalnire cu pensiune/hotel si asfalt pana-n poarta, va trebui sa va organizati o cu totul alta intalnire si sa va gasiti o cu totul alta denumire.

 

Succes!

Se vede ca nu ma cunosti.

Sunt satul de stat la multe stele din timpul serviciului, prefer "intre sanii naturii". Singurul meu semn de intrebare a fost referitor la acces in/din locatie in eventualitatea in care ploua tare, RT-ul avand valente zero in off. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire exact despre asta e vorba, off-road - cucu muntilor, cred!? Anul asta m-am pregatit ;)
sper sa nu se suprapuna cu al meu concediu, nu vreau s-o ratez.

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare!

 

S-a hotarat pana la urma ceva?

 

Daca tot am stabilit un regim preferantial motociclistilor la Vidra, pe un post mai vechi al meu:

 

/index.php?/topic/711898-vidra-tarife-speciale-pentru-membrii-motociclismro/?hl=vidra

 

de ce sa nu folosim locatia asta pentru BMW Camp 2014?

 

E loc de campare, bere, distractie, accesul e perfect pentru GS-e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idea, locurile sint minunate, ai ce sa vezi si pe unde sa te dai cu toate felurile de moto. Mai ramine sa ne hotarim si sa ne mobilizam, pina la urma este pacat sa stricam traditia acestei intilniri mai altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja in august e un club auto care organizeaza o tovaraseasca la Vidra.

Sa fie doar în a doua jumătate a lui iulie, sa-mi termin recuperarea...altfel tre'sa vin cu conserva si nu e fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai in august? multi pleaca in concedii sau le vin rudele, hai sa o programan mai devreme, iunie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce ma priveste, prefer pe la mijlocul lui august - dar strict din punctul meu de vedere, tinand cont de perioada de recuperare fizica pe care trebuie sa o respect.

Daca se hotaraste oricand altcandva, vin pe patru roti, dar oricum vin!

 

In privinta disponibilitatii zonei Vidra, o fac disponibila cand e nevoie, mai putin weekendul 1-2-3 august cand se organizeaza intalnirea unui club auto.

 

Iau legatura si cu BMW Motorrad, sunt convins ca sunt interesati de o astfel de intalnire si se implica si ei. Pana la urma, niste steaguri, un stand tehnic + sponsorizare la bere, e simplu pentru ei.

 

Ma ocup si de un pic de promovare media, o TV care sa filmeze, si obtinem un eveniment pe care sa-l putem face permanent.

 

Cum suna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar? o perioada, Angi? hai, ca acu' am si cu ce!

 

salutare!

eu nu ma mai ocup anul asta de intalniri

nu mai am timp, chef, bani si nici energie

poate la anul se vor schimba lucrurile si voi organiza un nou bmw camp

pentru anul asta sunt sigur ca se va gasi cineva care sa organizeze o intalnire bmw

succes!

 

ps- o singura chestiune am de punctat

daca se doreste pastrarea numelui "bmw camp", din partea mea e ok atata timp cat cel care va organiza va pastra traditia si va face intalnirea fara niciun fel de taxa de intrare, asa cum au fost toate cele 5 intalniri pe care le-am organizat pana acum.

pretexte gen "trabuie bani pentru dus gunoiul" sau altele nu tin.

daca eu am putut face intalnirea fara taxa, oricine poate face la fel.

daca cel care organizeaza considera ca nu poate organiza pe gratis, atunci va trebui sa foloseasca o alta denumire pentru intalnire.

 

si pentru cei care nu stiu sau au uitat, aveti aici toate intalnirile bmw camp: http://bmw-camp.myforum.ro/bmw-camp-vf1.html

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...