Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

Dar daca ar crapa toti politicienii nu te-ai bucura? (vrei sa-ti dau citate din tine unde le urai moarte cumplita? )



Se referea la slaparii din bucuresti care o ard pe bulevard doar ca sa se auda tobele, nu la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 435
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt motociclist, a zis ca nu-l doare daca sunt vinovat sau nu, am suzuki...

ma incadrez? mai asculta rtextul odata.

omul ala este la TV... nu pe forumul asta...

 

sa crape politicieni?

este acelasi lucru?

adica aia care trimit oameni la moarte zilnic cu deciziile lor sunt acelasi lucru cu unu' care te deranjeaza cu .. galagia?

care galagie? sa ridice mana ala care aude toba aia care-l deranjaza pe nenea ala din studio...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, Banciu chiar este un om luminat comparativ cu multi dintre noi si altii de pe la televizor.

Nu l-ai nimerit cu batjocora, omul chiar e meserias in ce face. :)



Emisiunea lui oricum este un PAMFLET si trebuie tratata ca atare.



E ca si cum te-ai enerva pe ceva scris in TimesNewRoman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banciu se comporta ca si cum o are mica. Si are chelie.

 

Poti sa spui despre el ca e un om luminat, in sensul ca reflecta lumina de la reflector. Dar cam atat. ;)

 

De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, fenomenul asta ii cuprinde si pe alti cheliosi: Capatos, Bordea, Bendeac, Mitoseru, Maruta. O sa-mi spui: "pai Maruta nu are chelie!"

 

Ba are, dar e acoperita de par.

 

Sunt nesimtiti si magari pentru ca au chelie si in show-biz odata ce ai chelie nu mai conteaza sa fii finut si sa ai bun simt. Ai pierdut lupta. Macar agresiv sa fii si prost crescut! Asa, lumea o sa observe ca esti agresiv si prost-crescut, dar nu o sa observe ca ai chelie.

 

E mai important sa nu observe ca ai chelie. Restul e irelevant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care galagie? sa ridice mana ala care aude toba aia care-l deranjaza pe nenea ala din studio...

nu suna a viteza... aud ceva vag, nu suna a blender, mai degraba ceva cu ture mai putine, mai gros si nu e foarte turat... e extrem de incet si nu pot baga mana-n foc, dar vitezana nu pare...

 

si eu il priveam cu alti ochi.

toti gresim. acum ar fi de bun simt sa-si ceara scuze. nu s-a referit la cineva anume ci la "toti cretinii au astazi motocicleta in bucuresti" ... etc

tare gluma, ce pamflet...

 

cum ar suna sa fac si eu un pamflet de genul: sa crape X si Y ca ma deranjeaza. haahhaha, ce nu te distreaza X? nici tu Y nu razi? glumeam...

 

"ca-i vinovat, ca nu-i vinovat... da-i incolo"

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io propun sa-i facem topic separat unde sa-l scuipati ca a indraznit sa zica ceva de un frate de-al vostru. (eu ma exclud, sunt doar sofer posesor si de motocicleta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca ar crapa toti politicienii nu te-ai bucura? (vrei sa-ti dau citate din tine unde le urai moarte cumplita? )

 

Se referea la slaparii din bucuresti care o ard pe bulevard doar ca sa se auda tobele, nu la tine.

ai dreptata ,copii din bucuresti cu fite asa si merg cu zice banciu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca sunt slapari si fac galagie merita sa moara?

Ce idioti pot sustine o astfel de cretinatate?

Unii ca Banciu,Badea si altii ca ei!Si cativa motoforumisti de nivelul babuinilor televizati!

Babinii sa nu uite ca pe moto nu mor doar teribilistii!Au murit multi nevinovati pe tot felul de motorete!

Idiotul cand i-ti taie calea nu alege,el te omoara si apoi sustine ca nu te-a vazut,ca veneai cu viteza,ca........!

Ca sa nu mai spun ca pe moto poti muri oricand,de cand te sui si pana cobori din sa !

Asa ca nemuritorilor mai mult respect pentru cei care au plecat dintre noi!Nu de alta dar daca nu esti tu cel care urmeaza

poate e prietenul, fratele sau mai rau copilul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca sunt slapari si fac galagie merita sa moara?

Ce idioti pot sustine o astfel de cretinatate?

Unii ca Banciu,Badea si altii ca ei!Si cativa motoforumisti de nivelul babuinilor televizati!

Babinii sa nu uite ca pe moto nu mor doar teribilistii!Au murit multi nevinovati pe tot felul de motorete!

Idiotul cand i-ti taie calea nu alege,el te omoara si apoi sustine ca nu te-a vazut,ca veneai cu viteza,ca........!

Ca sa nu mai spun ca pe moto poti muri oricand,de cand te sui si pana cobori din sa !

Asa ca nemuritorilor mai mult respect pentru cei care au plecat dintre noi!Nu de alta dar daca nu esti tu cel care urmeaza

poate e prietenul, fratele sau mai rau copilul tau!

 

Perfect de acord, si pe mine ma deranjeaza cand mai vad pe topic-urile de accidente ca apar oameni care zic chestii gen "asa-i trebuie", "selectie naturala" si alte porcarii din astea. Sa nu uitam ca-i vorba de viata unui om, indiferent daca a gresit sau nu si de circumstantele producerii accidentului un om a murit, asa ca putin respect ca e usor sa judeci si sa critici si sa dai vina si sa bravezi de la tastatura dar ganditi-va ca omul asta avea rude, familie, prieteni sau sotie, sau copii... ce mai putem noi face e doar sa intelegem circumstantele producerii accidentului si sa incercam sa nu repetam greseala lui, cred ca asta-i rostul topicurilor de accidente, nu sa inceapa fel si fel de agarici sa-si expuna ura nejustificata fata de motociclisti si sa aplice stereotipuri.

SI daca nici macar altul ca tine nu te intelge ce sa te mai astepti de la papagalii de la televizor care se dau in Q7? Marii experti ce se cred, marile genii, ce scarba mi-e de astia de toti analistii si desteptii de la televizor de teapa lui Badea si ceilalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma deranjeaza.



Pentru ca sunt slapari si fac galagie merita sa moara?

Ce idioti pot sustine o astfel de cretinatate?

Unii ca Banciu,Badea si altii ca ei!Si cativa motoforumisti de nivelul babuinilor televizati!

Babinii sa nu uite ca pe moto nu mor doar teribilistii!Au murit multi nevinovati pe tot felul de motorete!

Idiotul cand i-ti taie calea nu alege,el te omoara si apoi sustine ca nu te-a vazut,ca veneai cu viteza,ca........!

Ca sa nu mai spun ca pe moto poti muri oricand,de cand te sui si pana cobori din sa !

Asa ca nemuritorilor mai mult respect pentru cei care au plecat dintre noi!Nu de alta dar daca nu esti tu cel care urmeaza

poate e prietenul, fratele sau mai rau copilul tau!

 

Pai unii mor din vina altora, unii din vina lor, unii de moarte buna, unii de boala, unii din greseala, etc.

Nimeni nu-i baga in aceiasi oala.

 

Uimitoare este compasiunea voastra formala pe forum pentru niste oameni pe care nu i-ati vazut in viata voastra doar pentru faptul ca au folosit acelasi mijloc de locomotie ca si voi.

Ete eu nu am nici un fel de compasiune pt genul de oameni care mor din vina lor, sau care o cauta cu lumanarea, si in general nu prea am nici o compasiune pt oamenii pe care nu-i cunosc. Pentru ca ar fi absurd sa-mi para rau pentru fiecare om care moare zilnic sau in fiecare ora pe aceasta planeta. As merge la nebuni, n-as mai avea timp de altceva, toata viata mea ar fi o parere de rau.

Asa, care e problema ta ca mie nu-mi pare rau de aia care mor? Cu ce te afecteaza pe tine/

Vezi-ti nene de treaba si fa babuin pe cine vrei tu, nu pe mine...

 

Vreau sa vad topicuri cu rip aici de fiecare data cand moare un om cu; acelasi sex cu voi, aceeasi varsta, aceeasi culoare la par, aceeasi marime la pantofi, acelasi nume, etc etc.



Atentie! Nu am zis ca ma bucur cand moare un om necunoscut, am zis doar ca mi-e indiferent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ziceam mai mult ca mi se pare aiurea sa zici cum fac unii "asa-i trebuie", pe de-o parte si pe de alta ca ma deranjeaza presa care baga toti motociclistii in aceeasi oala ( asta mai ales ma deranjeaza pt ca fac acelasi lucru si cu mine cand ma deplasez pe motor, automat aplica un stereotip dupa care judeca ); si astfel "opinia publica" e formata si daca mai apare si cate unul recalcitrant care rupe o oglinda sau ceva, gata, e clar, toti motociclistii sunt niste infractori, avea dreptate Badea sau alt papagal de la tv, "uite, mi-a rupt oglinda". Plus ca uneori esti si provocat, si practic obligat de ceilalti sa te comporti taman cum s-ar astepta ei sa te comporti ( dar sa nu intru in filozofii acum, e vorba de asa numitul "self fulfilling prophecy"; pe scurt, e foarte frecvent cazul in care un individ se asteapta ca celalalt sa fie agresiv, si de frica face el primul pas si celalalt in aparare raspunde agresiv, normal; si deci, desi era un om pasnic a fost agresiv pt ca alalalt l-a crezut asa. Sau criza mondiala? Oare la inceput chiar a fost criza sau doar s-a spus "e criza"? Si oamenii au inceput sa nu mai investeasca sa nu mai riste etc -> adevarata criza - dar deja deviez - )

 

Legat de chestiunea cu indiferenta, nu i-as zice chiar indiferenta ca asta nu-i buna dar da, e absurd sa ne pese sau sa ne prefacem ca ne pasa de cineva cu care n-am avut de-a face, practic de cand redactez mesajul asta au murit destui oameni si s-au nascut destui bebelusi, statistica ca m-am uitat acum de curiozitate e 1.7 oameni pe secunda care mor si un pic mai multi nascuti. Deci in cam 5 minute cat scriu asta au murit vreo 500 de insi si ar fi ipocrit sa zic ca-mi pasa de ei.

 

Adica n-are cum sa-mi pese evident particular, dar pot intr-un plan ideologic sa-i zic sa ma bucur/identific cu bucuria alora de au un copil si cu tristetea alora de pierd pe cineva drag. Si revenind asta cu 'asa-i trebuie' mi se pare pur si simplu rautate gratuita, lipsa de empatie fata de o viata, in sensul asta zic.

 

Si oricum una e in general si alta e in particular legat de motociclisti. Stim cum e traficul, stim ca uneori poti sa o patesti fara sa fie vina ta ( discutabil, eu cred ca daca esti atent si prudent chiar de te tranteste careva tot scapi cu maxim ceva rupt ), dar sunt oameni care pur si simplu au pierdut din vedere un detaliu, gen o masina parcata la iesirea dintr-o curba fara vizibilitate, o cireada de vaci manata aiurea de un taran care saracul atata il ducea capul... Un batran care nu mai vede si nu se asigura corespunzator si se baga in fata ta... Desigur condusul preventiv acopera si cazurile astea dar, ma identific cumva pt ca stiu care-s riscurile si ingredientele unui accident moto. Un pic de teribilism din partea motociclistului, un pic mai multa prostie din partea altui participant la trafic, si gata accidentul. Sau poate doar o mazga, o banana pe jos, ceva.

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stereotip e si "barbatii e porci" si uite ca inca exista barbati casatoriti cu femei.

TU reusesti sa intelegi ca daca dobitocul ala asa vorbeste la o TELEVIZIUNE PUBLICA asa se comporta si pe strada cand este in masina???????

 

incep sa mi doresc sa ai parte de soferii romani pe acolo pe unde esti.........

 

TOTUL PLEACA DE LA RESPECT care vezi la ce nivel a ajuns .......doar uitandu te la cateva televiziuni

 

 

sa spui pe post ca iti doresti moartea unor oamnei DOAR ca au ales sa foloseasca alt mijloc de transport .....ASTA E FOARTE NASOL!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, ca daca te-ar opri militia si ti-ar retine troaca pt ca ai toba foarte zgomotoasa ati sari toti de poponeata in sus, dar cum altfel am putea sa ii punem la punct pe istetii care uita sa schimbe vitezele si o ard cu 30 in treapta 1 printre blocuri cu 10.000rpm...

pai cum sa il susti pe un frustrat d-asta care nu e in stare sa ia un viraj dar bubuie toba ia de o gasesc toti dracii...

 

PS: am imbatranit taica :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, ca daca te-ar opri militia si ti-ar retine troaca pt ca ai toba foarte zgomotoasa ati sari toti de poponeata in sus, dar cum altfel am putea sa ii punem la punct pe istetii care uita sa schimbe vitezele si o ard cu 30 in treapta 1 printre blocuri cu 10.000rpm...

pai cum sa il susti pe un frustrat d-asta care nu e in stare sa ia un viraj dar bubuie toba ia de o gasesc toti dracii...

 

PS: am imbatranit taica :crack:

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...