Sari la conținut

Postări Recomandate

Ti.a luat nevasta vre.unu cu bmw sau te.a sicanat prin trafic?

Nu toti cocalarii au bmw. Nu cred ca nemtii au vrut ca masina lor sa aibe un asemenea target. Pretul este pe masura tehologiei si calitatii materialelor. Te.ai urcat vreodata intr.un x6 sau x5? Ai condus vre.unul?

Toti cocalarii si.au cumparat de la bmw mercedes , audi etc. Am cocalar in spatele blocurilor cu un pontiac roadster habar n.am ce model. Mai nou l.a vopsit negru (era alb) , probabil s.a plictisit de culoare. Pontiac e de cocalar acum?

Mentalitate de turma ai. Vezi cocalar in bmw huaa bmw. ce parere ai de cocalarii din afara care au panigale s1000rr sau alte nebuneli de trompete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 345
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Citește (de mai multe ori dacă e nevoie) înainte să dai un răspuns de genul ăsta. Nu m-am referit la marcă în general, ci la un model specific. Mi-aș lua și mâine un Z4M sau un M5 V10. Alea au mai puțină tehnologie sau materiale de calitate mai proastă? Nu? Păi ș-atunci de ce preferi să-ți iei X6? Alb? Eh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pzkpfw....mda uitasem de H2 ca are motor supercharged asta e singurul lucru bun la motoreta aia...in rest pe mine ma bulverseaza si imi provoaca stare de voma ...

 

Referitor la x6 ....aia cu calitatea materialelor e buna...f de calitate masinile din ziua de azi...asadar in urma unui studiu personal nu s cum se face ca si prin germania vezi x6 numai pe la turci,arabi sau parveniti...asta se poate vedea de la o posta...nu ca as fi impotriva lor ,nici vb dar mi se pare destul de mare coincidenta cu romania si cu siguranata alte tari...

» Post actualizat in 28 Feb 2015 10:50

Aaa si la moto cei mai multi din categoriile mai sus mentionate...poseda....gsx r ,s 1000rr ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citește (de mai multe ori dacă e nevoie) înainte să dai un răspuns de genul ăsta. Nu m-am referit la marcă în general, ci la un model specific. Mi-aș lua și mâine un Z4M sau un M5 V10. Alea au mai puțină tehnologie sau materiale de calitate mai proastă? Nu? Păi ș-atunci de ce preferi să-ți iei X6? Alb? Eh?

Vroiam sa ajung la concluzia ca nu un brand / model al vre.unui brand este de vina ci personele care le conduc/cumpara. mentalitatea de om roman este sa denigreze un anumit brand doar ca au vazut ei 3 cocalari ascultand manele, in cazul de fata , intr.un bmw x6 . Eu am avut si opel calibra , c20xe.u , si vroiam tare mult let.ul dar din pacate nu an gasit unul pe placul meu.

Oamenii sunt de vina. Nu un produs te face cocalar ci comportamentul in sine si buna crestere , cei 7 ani de acasa etc. Crede.ma ca sunt fan auto/moto/velo etc. Si mi.as lua, daca mi.as permite , bmw x6 , panigale, hummer , mercedes s500 etc etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa ajung la concluzia ca nu un brand / model al vre.unui brand este de vina ci personele care le conduc/cumpara. mentalitatea de om roman este sa denigreze un anumit brand doar ca au vazut ei 3 cocalari ascultand manele, in cazul de fata , intr.un bmw x6.

Oamenii sunt de vina. Nu un produs te face cocalar ci comportamentul in sine si buna crestere , cei 7 ani de acasa etc. Crede.ma ca sunt fan auto/moto/velo etc. Si mi.as lua, daca mi.as permite , bmw x6 , panigale, hummer , mercedes s500 etc etc etc.

am putea ajunge la texte filozofice pe tema...

insa, intradevar anumite marci atrag anumite tipologii. e un fel de moda. valoarea necesita anumite branduri.

si eu am fost fan BMW in special 528 E28, 327 E30 ETA ... si probabil ca as vrea din nou asa ceva insa nu mai sunt masini practice in ziua de azi...

probabil ca daca as avea o suma mare de bani in acest moment as alege ceva mai putin cocalarit...

adica nu mi-as lua bmw, audi...

desi mitocani o sa vezi cam in orice masina / ipostaza si majoritatea am fost considerati mitocani cel putin odata in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"The maximum speed recall function on the Kawasaki Ninja H2R confirms that this launch bike has hit 357kmh – a cool 221.8mph – during testing. Our man Chad has just hit 322kmh (200mph) in the dark under the floodlights of the Losail circuit... Fast enough for you?"

Motorcycle News MCN

post-28802-0-53931900-1425492654_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zice vulpea de struguri ?

Fix asta voiam sa spun si eu :) M-am super distrat cu pisica unui amic. Asta ce inseamna? Sunt predispus catre cocalarism? Un pasionat auto/moto niciodata nu va critica posibilii posesori, ci masina in sine. Cum foarte bine spunea cineva mai sus, ai condus unul? Ai vazut cat de odihnit te dai jos de la un drum lung? Daca mi-as permite, mi-as lua atat Q7, GL, X5-6 sau mai stiu eu ce masina, fiindca imi plac masinile de orice fel, indiferent de eticheta pe care mi-o pui tu. Probabil m-as opri la un M3 E92 :D

Hai cu primavara aia mai repede, sa ne mai descretim fruntile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix asta voiam sa spun si eu :) M-am super distrat cu pisica unui amic. Asta ce inseamna? Sunt predispus catre cocalarism? Un pasionat auto/moto niciodata nu va critica posibilii posesori, ci masina in sine. Cum foarte bine spunea cineva mai sus, ai condus unul? Ai vazut cat de odihnit te dai jos de la un drum lung? Daca mi-as permite, mi-as lua atat Q7, GL, X5-6 sau mai stiu eu ce masina, fiindca imi plac masinile de orice fel, indiferent de eticheta pe care mi-o pui tu.

 

Mă ăştia voi "mari pasionaţi auto/moto" care v-aţi lua SUV-uri (?!?), ia răspundeţi mă la întrebarea pe care am pus-o mai sus: de ce să-ţi cumperi un SUV (adică un cîcat cu roţi mari) pentru drum lung, şi să nu-ţi cumperi un GT la aceiaşi bani, ăh? Eşti mai odihnit într-un X6 alb faţă de un M5 Touring? Sau un S6? Sau (hai că vă lovesc la ficaţul vostru de cunoscători acum) un Citroën C6? E mai prost făcut? Nu trage la fel de bine? Nu miroase la fel Wunder-Baum-u' dacă nu stă mai sus pe roate? Sau e o cheste' de ego mai slab reprezentat? Încă aştept un răspuns!

 

Voi puteţi să pricepeţi că nu am nimic împotriva unei mărci anume, sau e prea dificil? E greu să faci distincţia între o marcă şi o gamă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se vorbeste de suv in general. Se vorbeste de marca. Eu personal as vrea un rs6 break. E audi. Asta ma face cocalar? Despre asta vorbim noi aici. De brand. Nu de categorie de masini. Si da. Intr.un x6 ai mai mult confort decat gtr si s6 si ce ai spus tu mai sus.

Editat de Spaima Ursuletilor de Plus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se vorbeste de suv in general. Se vorbeste de marca. Eu personal as vrea un rs6 break. E audi. Asta ma face cocalar? Despre asta vorbim noi aici. De brand. Nu de categorie de masini. Si da. Intr.un x6 ai mai mult confort decat gtr si s6 si ce ai spus tu mai sus.

 

Ei, eu vorbeam de clasă. De gamă. E clar acum? Că rămân fără sinonime ca să-ți explic. Nu marcă. Nu! BMW nu e marcă de cocalari. Nici Audi. SUV-ul inutil de mare și ostentativ, ăla e mașină de cocalari. Bun? Bun.

 

În rest, ceea ce spui tu e pur și simplu o bălărie, o aberație. Dacă ar fi așa cum zici tu, de ce nu ar merge șefii de stat, de guverne și liderii mondiali cu SUV-uri? De ce se încăpățânează toși să meargă cu sedan-uri? Nu, că-s curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba finala a modelului H2 este imensa :)

NinjaH2d.JPG?mode=max&quality=90&scale=d


» Post actualizat in 05 Mar 2015 12:00

Ma intreb daca urmatorul pas al verzilor este sa scoata un model de 500-600cc supra-alimentat cu putere intre 180-200 de cai. Mai usoara, mai agila si cu un pret mai prietenos.

H2R e o bomba si dovada ca yapanezii nu dorm dar 300+ de cai sunt muuult prea multi. Bravo lor! Acum e timpul sa revina printre pamanteni :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa sa ne luam noi toti SUV-uri inutile, tu cumpara-ti sedan.

 

De ce? Aștept un răspuns coerent. Și eventual nu din-ăla de amibă/parameci, gen "că așa vreau io".

 

ai stricat topicu' asta cu preconceptiile tale de comunist. Hai las-o asa si mergi mai departe :-L

 

Am dat argumente valide. Am dat exemple. Tu vii cu o replică de tip labă: "io vreau SUV și dacă nu mă lași să-mi iau ești comunist. Îngîng."

 

SUV-urile au fost gândite pentru piața din SUA, unde mărimea inutilă nu este o problemă. Doar că parveniții și cocliții s-au gândit să le importe și să le folosească și-n Europa, ca să se vede valuarea. Fabricanții proști să fie și să nu profite. Au dezvoltat din ce în ce mai mult modele de genul pentru a satisface cererea avidă de pe piață.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ti-ai luat ducatã de 1098 ca scoti untu' din toti si absolut toti caii ei? NU! Iti place si vrei sa ai putere sub coor.. mie imi place sa merg cu autobuzu' si tocmai d-aia mi-as lua un range rover sport. Ca-s ditai calu' si mi-ar sta bine in ea ce caru' meu.

 

..iar argumentele tale valide sunt offtopic draga PSD-istule ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...